Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?

elitemadzone.org :: MadZone :: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57667 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?28.07.2005. u 00:36 - pre 228 meseci
Ćao svima.Ajde,ja sam rešio da otvorim temu vezanu za Zvezdane Staze,pošto se niko pre mene to nije setio da uradi.Konkretno,zanima me šta mislite o najnovijem serijalu Zvezdane Staze Enterprajz,koji se svakog dana oko 7 i 20 uveče prikazuje na HRT2 kanalu?

Znam da se dosta razlikuje u odnosu na Voyager ili Next Generation,ali i Enterprise ima svojih čari.Zašto su se u Paramountu odlučili da naprave seriju koja se dešava pre Star Trek Original Series(snimana od 1966-1969).Pa najviše zbog toga što su hteli da objasne kako je do nastanka Federacije došlo,i kako su ljudi činili svoje prve korake ka drugim svetovima.Tematika je,dakle,vrlo zanimljiva.

Ovde ključnu ulogu imaju odnosi Zemlje sa Vulkancima,pošto su Vulkanci još od prvog kontakta 2063. savetovali i davali ljudima tehnologiju kako bi jednog dana ljudi počeli da razmišljaju kao i ostale galaktičke civilizacije.Za samo nekoliko decenija,ljudi su od ivice uništenja iz III svetskog rata(koji se vodio atomskim bombama samo 10 godina pre Prvog Kontakta,a poginulo je 600 miliona ljudi) uspeli da se reše mnogih tipično ljudskih osobina,kao što su pohlepa,mržnja,želja za bogaćenjem.Što je još važnije,uz pomoć vulkanaca ljudi su načinili lek za sve neizlečive bolesti i očistili od nuklearnog zagađenja sve okeane i vazdušna prostranstva.

Ali,kapetan Arčer,kapetan prvog Zemaljskog međuzvezdanog broda sa Warp 5 pogonom(koga je izumeo njegov otac Henri Arčer),misli da je 2151 prava godina kada ljudi treba da lansiraju svoj prvi istraživački brod,Enterprajz,sa 83 članova posade.Naravno,na komisiji Vulkanci se žestoko protive,jer kao ljudi još nisu spremni da se uhvate u koštac sa nepoznatim prostranstvima,i zahtevaju da se let prvog zemaljskog broda odloži za najmanje nekoliko godina.Međutim,kapetan Arčee uspeva da ubedi admirala Foresta da je njegova posada spremna i da ljudi treba da započnu put među zvezde,bez obzira šta Vulkanci mislili.Uz Vulkanske proteste,Arčeru biva dozvoljeno da počne sa misijom miroljubivog istraživanja svemira,sa ciljem da se ostvare kontakti sa nepoznatim civilizacijama.

Naravno,pošto je 2151,tehnologija je daleko iza one iz 23 i 24 veka.Teleport je tek eksperiment koji je nedavno izmišljen,pa ga Enterprise koristi vrlo retko,jer je još uvek opasno teleportovati se često.Medicina je razvijena,ali ne tako kao u 24 veku,a ostala tehnologija je tek na svojim počecima.Neka fejzera ni skenera koji skeniraju ljudsko telo,nego samo neki primitivni laserski pištolj i komunikator koji članovi posade nose sa sobom.Oni koji su poznavaoci Zvezdanih Staza,sigurno znaju da je komunikator ugrađen u značku u 24 veku.Takođe,Enterprajz nije uopšte tako dobro naoružan kao u Voyageru ili Deep Space Nine serijalima,ima samo jedan fazni top koji izlazi iz broda sa donje strane,kada se puca iz njega.Još nešto: ne postoji štit koji brani brod od neprijateljskih napada,već samo nešto što Hrvati zovu oplata.Takođe ne postoje polja sila,koja se automatski aktiviraju u svim ostalim serijalima kad se neka paluba broda previše ošteti.


Glavni likovi u seriji su: kapetan Arčer,T'Pol(vulkanka koja su vulkanci postavili da bude zamenik kapetana),Hoši Sato(ona je zadužena za univerzalni prevodilac,a sama zna više od 50 zemaljskih i ne-zemaljskih jezika),Trip(zadužen za popravku svega na brodu,prevashodno warp pogona),Majveter(kormilar) i Malkolm Rid(zadužen za pitanja naoružanja i sigurnosti na brodu)

To je to za početak,kažite svoja mišljenja o seriji.

Evo i jedne slike iz serije:







[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 29.08.2005. u 19:08 GMT+1]
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.vdial.verat.net.



+257 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?28.07.2005. u 08:09 - pre 228 meseci
Prvo: serija nije zvanicna koliko ja vidim. Ona je "based upon star trek", znaci NIJE zvanicno deo serijala. Neko je samo dosao na ideju da kopira zvanicni serijal.
Drugo: pesma napocetku je KATASTROFA. Goru nisu mogli odabrati.
Trece: Kad ce da se pojavi serija u kojojse NE cuje famozno wuuuuuuuuuuuush kad svemirski brod u BEZVAZDUSNOM prostoru (ne znam da li je vakuum, nije bitno) ode u warp? Stvarno me nervira to sto treba docarati gledaocima kao da nam brod prolece iznad glave.

Ostalo je ok, pomalo primitivno, ali dobro, nema veze... volim SF serije pa mi to toliko ni ne smeta... osim kad udju u psihologiju i pokusavaju da nam docaraju psiholoske nedoumice sa kojima se srecu ljudi....

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

hipnos
Avala

Član broj: 53696
Poruke: 25
62.108.111.*



Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?28.07.2005. u 12:05 - pre 228 meseci
ja gledam jer mi patnje nikad dosta...kapetan je najveci debil kog sam video u nekom sf serijalu,pa onda onaj pored reaktora glupi amer(jedine dobre scene kad se vulkanka i japanka mazu kremom za dezinfekciju;))... odu 100 svetlosnih godina daleko od Sunca najdalje sto je neki covek otis'o pa onda se vrate (skrenu)30 zbog nekog poziva...ali eto borgova da im j... kevu ma mrzi me ida ih pljujem...
"God save all us sinners God save
your blackest sheep"
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
213.244.221.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?28.07.2005. u 13:29 - pre 228 meseci
Citat:
Kad ce da se pojavi serija u kojojse NE cuje famozno wuuuuuuuuuuuush kad svemirski brod u BEZVAZDUSNOM prostoru (ne znam da li je vakuum, nije bitno) ode u warp?


Battlestar Galactica! trenutno ide druga sezona na Sci-Fi kanalu, a i na bitttorrrent trackerima BSG je zajebala svaki StarTrek!
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
195.215.8.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?28.07.2005. u 14:22 - pre 228 meseci
Trebalo bi da bide više akcija sudeći prema sadržajima budućih epizoda objavljenih na netu.Ima epizoda koji su pravi smorovi.Najviše mi ide na organ kad preterano morališu.
A i ovi na hrt 2 ga ubiše ove nedelje sa onim glupavim prenosom tenisa.Sad moram sve đuture da gledam reprize u nedelju.


Citat:
Battlestar Galactica! trenutno ide druga sezona na Sci-Fi kanalu, a i na bitttorrrent trackerima BSG je zajebala svaki StarTrek!


Jeste al ne možemo svi da pratimo taj sci-fi kanal :(
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
212.62.53.*

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?28.07.2005. u 14:27 - pre 228 meseci
to ona stara Galaktika?? Ili neko snimio novi serijal
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
195.215.8.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?28.07.2005. u 14:42 - pre 228 meseci
Ma jok, to je neka nova verzija.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.yu1.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?28.07.2005. u 14:58 - pre 228 meseci
Serijal je malcice dosadan, ponavljaju se radnje iz drugih serijala, al ajde moze da se gleda.

kapetan je tipican americki kauboj koji upada gde god mu se cefne pa se ljuti ako ga ne docekaju sa osmehom. inzinjer takodjer, obicno kad kapetan ode s broda ovaj hoce da pobije sve zivo oko sebe. oruzar tipican predstavnik evrope - hladni englez, nacitan, dzentlmen, neshvatljiv i neuhvatljiv za obicnog amera ...

iako ST serijali i nisu neko olicenje realnosti i pronicljivosti ovde su podosta uprostili radnju. sve lici na neko osvajanje divljeg zapada u americi. radnja i idiotsko ponasanje kapetana zbilja pomalo ubijaju u pojam. sve u svemu deluje mi kao debeo podbacaj u odnosu na tng, ds9 i voyager

doduse, pored svega ovoga, i dalje ga gledam. navukao se na tng kako klinjo. ds9 bio dosta zanimljiv, voyager sarenolik, sad ovo moze da prodje.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?28.07.2005. u 17:09 - pre 228 meseci
Ma skroz je OK. I Voyager i Enterprise. Posto nemam vremena da ih gledam svaki dan, onda lepo sacekam "kumulativnu" reprizu u nedelju.

Zao mi je sto kod nas nema boljih serija (npr. Futurama) nego su svi u repriznom fazonu.

yooyo
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
195.215.8.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?28.07.2005. u 17:52 - pre 228 meseci
Citat:
Posto nemam vremena da ih gledam svaki dan, onda lepo sacekam "kumulativnu" reprizu u nedelju.


Jedino nije dobro ako baš tad pukne sbb pa čovek ostane bez 7 epizoda
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?28.07.2005. u 17:56 - pre 228 meseci
Vau ljudi,baš ste brzi sa komentarima.

Kao prvo,uopšte se ne slažem da je kapetan Arčer debil i da je kaubojski nastrojen.Pa pobogu,to je prvi zemaljski brod koji ide tako daleko,pa je i normalno da je kapetan neiskusan,pa se zato i dešavaju neke nezgode sa drugim civilizacijama.Jeste da Arčer ne može da se poredi sa Pikardom ili Kirkom,ali nije baš tako loš kakvim ga vi predstavljate.

Niko od vas nije ni reč rekao o Hoši Sato i T'Pol,šta mislite o njima?

Molim vas da mi date neki komentar na radnju epizoda sa Sulibanima,kao i na tehnologiju tog vremena.Evo i šeme broda Enterprajz:





[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 27.08.2005. u 02:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao flylord dana 29.08.2005. u 08:26 GMT+1]
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?28.07.2005. u 20:29 - pre 228 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia:

Niko od vas nije ni reč rekao o Hoši Sato i T'Pol,šta mislite o njima?


Mmmmm T'Pol Khhhhhhhh (Humer Simpson)

Jedino mi je malo glupo sto kapetan ima onog malog kera - bas me zanima kako su to smislil, mislim ker... enterprajz .... a ker mora negde da pisa... Pa ne zapisava valjda ceo enterprejz. Ili ga malo puste napolje u vakum, da obavi svoje.

Inace serija je izgleda prebacena na HRT plus... A ja imam preko kablovske samo HRT1 i HRT2. Tako da mi jedino preostaje kumulativna repriza nedeljom ako je puste na HRT2.

Tu je najveci problem sto HRT smatra seriju kao poslednju rupu na svirali, i ladno otkaze prikazivanje epizode ili je prebaci na HRT plus. Ali dobro oni su bar otkupili serijal i pustaju ga, a znate kad ce se to desiti na RTSu... na sveti nikad. ( i jos traze da se uvede pretplata)

A, sto se tice samog serijala... nije los. I ja sam se jos kao klinac navukao na STAR TREK serijal, i veoma mi je zao sto se vise ne snimaju nove epizode.
Cak su fanovi organizovali skupljanje para za nastavak snimanja serijala (i skupili su debele pare), ali nakraju izgleda nista nije bilo od toga.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?29.07.2005. u 00:25 - pre 228 meseci
Da,upoznat sam sa time vrlo dobro,pošto pratim redovno nova dešavanja oko Star Trek serijala i događaja.Preciznije,skupljeno je preko 3 miliona i 200 hiljada dolara za nastavak snimanja,kako bi Enterprise ušao u 5. sezonu.Nažalost,nije bilo ništa od toga.

Kad si baš navalio evo ti jedne slike T'Pol.







[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 31.08.2005. u 01:35 GMT+1]
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
213.244.221.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?29.07.2005. u 00:53 - pre 228 meseci


[Ovu poruku je menjao djricky dana 29.07.2005. u 15:10 GMT+1]
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.yu1.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?29.07.2005. u 08:02 - pre 228 meseci
enteprise inace ide na htv2 svakim danom u 19:15

svidja mi se sto su na hrt-u otkupili sve te serijale, cak su tng i ds9 isli reprizno vec. kao i dobar deo filmova.

ono sto mi specificno smesno kod enterprise serije jeste kapetan (i dalje tvrdim) sa svojim debilnim ponasanjem.
pre svega serija je snimana negde od 2000, ako se ne varam. voleo bih danas da vidim nekog kapetana prekokokeanskog broda ili nekog veceg aviona koji ce se ponasati kao onaj amer. da podsetimo radnaj se desava posle 2150, a po njegovom ponasanju izgleda kao da na zemlji vise ne vaze svi moguci medjunarodni propisi i zakoni, pogotovo da ne spominjemo americki lanac komande. a pored svega toga, ajd recimo da je sve to ukinuto 2100 pa se vlada po principu jaceg i tvrdoglavijeg, gde im nestade zdrav razum? za to je izgleda jedino zaduzena t'pol - kao u vojsci>Vi ne morate da razmisljate, ima ovde ko ce da razmislja za vas..

psa da i ne pominjemo
sto se tice sato - nije losa, mada je malo neupecatljiv lik, ne koriste je suvise.
radnja se bazira na neka 4 lika sto je dosta siromasno

t'pol vulkanka sa krizom identiteta - onako nije losa, valjda su hteli malo da ubace malu digresiju u poredjenju sa spockom.

sve u svemu glumci su dosta slabi, a price bi mogle dosta da se pojacaju, mada uzevsi u obzir da su glumci iz ovog serijala, po oprobanom receptu, dosta neiskusni a ovo sto gledamo je prva sezona, mozda ce e malo i popraviti.



[Ovu poruku je menjao Deep|Blue dana 29.07.2005. u 09:05 GMT+1]
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

calculon

Član broj: 63729
Poruke: 18
*.ford.eu.uu.net.



Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?29.07.2005. u 08:27 - pre 228 meseci
Citat:
sve u svemu glumci su dosta slabi, a price bi mogle dosta da se pojacaju, mada uzevsi u obzir da su glumci iz ovog serijala, po oprobanom receptu, dosta neiskusni a ovo sto gledamo je prva sezona, mozda ce e malo i popraviti.


Sramota me je da priznam :), ali 'ajde - to sto gledamo nije prva, vec druga sezona, a da su se popravili - pa bas i nisu. Nije ni cudo sto je jedini ST (ili based upon ST) serijal koji je ukinut posle 4 sezone.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?29.07.2005. u 08:56 - pre 228 meseci
kuku majko, pa vi ne znate???

cekajte treca sezona da krene, da vidite sta je katastrofa!!

znaci, jedna od najdebilnijih SF prica ikad!
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.yu1.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?29.07.2005. u 09:09 - pre 228 meseci
hmmm, znaci nista od iskustva i onog st vino starije to bolje .. :(

e da medicina
zanimljiva je ideja unajmiti doktora pripadnika druge vrste, jer ne znas na koga sve mozes da naletis pa da ga lecis. ispada da se tamo svi vozikaju svemirom bez doktora, a enteprise mu dodju kao ambulantna kola. malo me podseca na gta-malo vozis ambulantu i spasavas ljude, povremeno nekog zgazis, povremeno pucaju za tebe ...

ali..
doktor koji u 22 veku leci sa crvima, eliksirima sismisa, buvama ... pobogu
secam se sceen iz nekog od filmova o ST prva postavka, kad se nekim cudom posada nadje na zemlji 80-tih godina proslog veka i njihov doktor ulazi u bolnicu i zgrozava se idejom operisanja i nacinom lecenja. pritom pocinje da urla nesto tipa: pa da necete jos da koristite pijavice? i usput da babi tabletu kojom joj izleci rak ili tako nesto.

a doktor je usput i psiholog i hirurg i veterinar (srecom po pseto) i sta sve ne
dobar je lik (mada su mu malo ruzni nokti)

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?29.07.2005. u 11:54 - pre 228 meseci
ma, cela serija je sva shlogirana...

nije ni do kolena svim ranijim serijalima, gledao sam je samo zato sto je ST... treca sezona je tek katastrofalna, dok ce cetvrta biti malo bolja, mada su se i tamo igrali (videcete npr. zasto klingonci u Enterpriseu imaju izbrazdano chelo, dok u ST:TOS (the original series) nisu imali)...

takodje ce malo da eksperimentisu i sa paralelnim univerzumima (famozne "In a mirror, darkly" epizode iz DS9 i Voyagera) s tim sto ce ovde da odu i korak dalje, tako da je cak i uvodna spica izmenjena! svidece vam se vise od ove kretenske country theme...

zali Boze 6 DVD-a... :)
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?29.07.2005. u 12:32 - pre 228 meseci
Citat:
Niko od vas nije ni reč rekao o Hoši Sato i T'Pol,šta mislite o njima?


Šta znam valjda su ok, mada mislim da su mogli i bolje glumice (a i zgodnije) da izaberu za te uloge.Ne znam samo šta beše sa minićima kao u starim verzijama star treka

Jolene Blalock u ulozi T'pol je previše drvena, tačno je da glumi vulkanku-rasu koja nema emocije, ali opet previše bezlično.Spok je takođe bio vulkanac ali odigran daleko upečatlivije!

Linda Park u ulozi Hoši Sato je nešto bolja, ali kao što sam već rekao, mogli su i bolje glumice da nađu za te uloge (ne mislim samo na izgled).
Naravno opet budžet igra presudnu ulogu!

Arčer iliti Skot Bakula koji ga igra mi je pomalo dosadan, nekako nije istog kalibra kao Patrik Stjuart u ulozi Pikarda ili Vilijam Šatner u ulozi Kirka (mislim na glumu naravno).Njegov lik, Arčer, je previše sujetan a i tvrdoglav za nekog vođu, pa čak i nezreo što se moglo videti u epizodi Night in sickbay (kada mu je džukac bio bolestan).Dotičnu epizodu uopšte smatram za ubedljivi najgoru u celom serijalu! Posvetiti CELU epizodu nečemu toliko marginalnom je u najmanju ruku smešno.

Šef inžinjera Trip je totalno farmerski tip i po govoru i po ponašanju.Pre bi mu čovek poverio da čuva kravu nego da održava nekakav warp pogon.Njegov farmerski izgovor engleskog krajnje iritira.

Malkolm Rid šef obezbeđenja je posebna priča.Dominik Kiting ga OK glumi, ali nekako je previše sitan za tu ulogu.Ne znam možda sam malo pod uticajem Worfa ali ipak.... Interesantno je da je Rid trebao da ima tu "čast" da bude prvi lik koji je peder u star treku, možda otuda njegov izgled a i pravilni engleski akcent Ti ameri bi baš sve da oskrnave pa čak i SF svetinje kakve su star trek serijali! Na svu sreću na vreme su se opametili i lik je ostao normalan.Mršav, ali normalan.

Doktor Floks je daleko najubedljiviji lik od svih.Džon Bilingzli ga maestralno glumi i uopšte lik je ubedljiv!

Za lik pilota Mejvedera važi isto kao i za lik T'pol previše drveno.S tim što mislim da je on čak i gori.

Verovatno je sve ovo (plus neke krajnje glupe i dosadne epizode) i uticalo da bude snimljeno samo 4 sezone umesto uobičajenih 7.

Toliko od mene, možda sam malo bio previše kritički nastrojen, ali za to su "krivi" prethodni serijali koji su održavali prilično visok standard.Sad kad se sve uzme u obzir serija je OK i fanovi star treka će je po inerciji gledati (naglasak na ono "po inerciji").




[Ovu poruku je menjao mrkidivx dana 29.07.2005. u 13:33 GMT+1]
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koliko vas gleda Star Trek Enterprise na HRT2 kanalu?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57667 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.