Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji kabel i koji software mi treba za ovo

[es] :: SOHO Networking :: Koji kabel i koji software mi treba za ovo

[ Pregleda: 2911 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

erno
Ernad Besirevic
Graz

Član broj: 56944
Poruke: 261
*.tu-graz.ac.at.



Profil

icon Koji kabel i koji software mi treba za ovo29.07.2005. u 12:12 - pre 228 meseci
zdravo,

ovako trebao bih u postojecu mrezu dodati jos dva kompa (Win98) koji bi trebali vrtiti neku prezentaciju. ta dva kompa se trebaju ukljucivati i iskljucivati u odredjeno vrijeme. Posto imam jedan server (WinNT) taj server bi trebao ukljucivati i iskljucivati ta dva kompa. imam jedno prazno mjesto (port) na switchu u vec postojecoj mrezi sad trebam dodati jos jedan switch na taj prazni port i na taj novi switch spojiti ta dva kopma. zanima me kojim kablom spojiti ta dva switch, crossover ili patch cable? osim toga koji bi software bio najbolji za obavljanje takve funkcije (ukljucivanje/iskljucivanje)?

hvala, ciao
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Koji kabel i koji software mi treba za ovo30.07.2005. u 20:30 - pre 228 meseci
2 switch-a mozes da spojis sa bilo kojim kablom, straight ili crossover, ako su noviji.. mada teortetski bi trebalo za siwtch da ide straight.

 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Koji kabel i koji software mi treba za ovo30.07.2005. u 22:02 - pre 228 meseci
Ne, dva switcha bi po standardu trebalo povezati cross kablom, ali je to, kao sto si rekao, manje bitno ako makar jedan od njih ima mogucnost adaptacije na tip kabla.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

erno
Ernad Besirevic
Graz

Član broj: 56944
Poruke: 261
*.liwest.at.



Profil

icon Re: Koji kabel i koji software mi treba za ovo01.08.2005. u 08:48 - pre 228 meseci
ok, thnx. znaci u svakom slucaju je ok. a kabel sa tog starog switcha koji je vec u mrezi dovodim na port uplink ili na bilo koji drugi? hvala jos jednom

pozdrav, erno
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Koji kabel i koji software mi treba za ovo01.08.2005. u 11:26 - pre 228 meseci
Ako ima izdvojen uplink port, onda na njega, a ako nema, onda na bilo koji drugi :)

Pozdrav
ex.mangel
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Koji kabel i koji software mi treba za ovo

[ Pregleda: 2911 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.