Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Naučiti razmišljati kao programer i osnovni pojmovi

[es] :: Art of Programming :: Naučiti razmišljati kao programer i osnovni pojmovi

[ Pregleda: 8387 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.wh-stuttgart.de.



+4 Profil

icon Naučiti razmišljati kao programer i osnovni pojmovi31.07.2005. u 00:27 - pre 227 meseci
Zamislite da neko želo silno da nauči neki programski jezik, ali nema pojma šta su array, integer i slične stvari, a potrebno mu je kako god okreneš. A poslije nekog vremena kada nešto razumije vidi da ne zna on tako razmišljati pa traži uzrok pa nađe uzrok u početku pa ponovo prelistava šta je to tačno array i kako se sve može primjeniti.

Imate kakav globalni savjet ili link, gdje naučiti te suhe osnove i kako pomalo možda "igrajući se" (npr. na webu neka stranica daje zadatke, tek kad riješiš nešto dobijaš slijedeće znanje i slijedeći zadatak) naučiti razmišljati kao programer?

Hvala vam za svako slovo!
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.verat.net.

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Naučiti razmišljati kao programer i osnovni pojmovi31.07.2005. u 00:34 - pre 227 meseci
Ja ti prelazem da nadjes bilo koju knjigu cije ime lici na "Metode Programiranja" ili da potrazis na netu ... I nije losa "Algoritmi u programskom jeziku C", ma pocetku ima uvod u sve te promenljive\strukture\... a posle objasnjenje nekih osnovnih algoritama ( sortiranje,search,...).
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Naučiti razmišljati kao programer i osnovni pojmovi31.07.2005. u 00:41 - pre 227 meseci
To sta su integer, array i ostalo imas u svakoj knjizi o programiranju.

Ono sto je zaista bitno to je nacin razmisljanja a pravi programer koristi tri bitne tehnike: modularnost, uopstenost i optimalnost

- problem resava modularno tako sto ga rastavlja na manje probleme koje nezavisno resava

- problem resava kao opsti problem tako da se resenje moze primeniti u vise slicnih situacija

- trudi se da resenje trosi sto manje resursa (sto manje programskih koraka, sto manje memorije i slicno)


Ove tri tehnike u stvari nisu usko vezane za programiranje vec se mogu primeniti na sve sto radis u zivotu tako da imas dovoljno prilika za vezbanje. I inace je primecen socioloski problemprogramera da sve sto rade proturaju kroz neke algoritme u glavi ne bi li postigli uopstenost, modularnost i optimalnost ali cesto ova tri kretirijuma stavljaju pred cetvrti, koji zivot namece: prakticnost.
 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.wh-stuttgart.de.



+4 Profil

icon Re: Naučiti razmišljati kao programer i osnovni pojmovi31.07.2005. u 13:57 - pre 227 meseci
And: vidio sam ima Programming for dummies, ali nisam siguran da je to to
broker: znam ja to nažalost, a i učilo se na faxu

Ono što meni treba jeste da ruk-cuk, a to jest da me nešto tjera, kao stranica tog tipa što sam napomenuo, da naučim neki jezik pa da onda samo ideologiju prenesem na ovom što moram da znam za fax. Prije su te stranice bile pravljene za hackanje pa ako provališ nađeš neki textfile u kojem piše url za slijedeći korak i tako dalje.
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Naučiti razmišljati kao programer i osnovni pojmovi11.08.2005. u 16:41 - pre 226 meseci
otidji na http://misbro3.farvista.net

i skini "predavanja iz principa programiranja", tu ti je fino obradjeno programiranje uz dosta algoritama, pseudokodova i zadataka, a najvaznije je da je na srpskom (citaj: hrvatski, bosnjacki, crnogorski...-kako ti god odgovara)

znam da sajt ima nekih problema, ali mislim da ces moci to skinuti....

vidjeces, SUPER STVAR!!

[Ovu poruku je menjao fucking voodoo dana 11.08.2005. u 17:42 GMT+1]
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Naučiti razmišljati kao programer i osnovni pojmovi

[ Pregleda: 8387 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.