Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7927 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hefestionlove

Član broj: 58003
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 01.08.2005. u 13:58 - pre 227 meseci
Sinoc smo prosetali potezom od restorana "Sent Andreja",do nekog splava i sokirao sam se kada sam video 5-6 kontejnera punih djubreta iz kojih se sirio neopisiv smrad. Ta kaldrmisana ulica bi morala da se pocisti jer ima otpadaka na sve strane. Na putu ima rupa tako da morate da pazite da ne uganete nogu. (Inace cene su smesne. 3 porcije palacinki sa euro-kremom+3 "Coca cole" platili smo samo 620 dinara).
Ta ulica je mnogo lepsa od Skadarlije,jer je pored reke,i zaista je velika steta sto lenja vlast u Zemunu ne poklanja paznju uredjenju tog setalista. Ja stanujem na Crvenom Krstu ali najbolje se provedem bas u Zemunu.
Primetio sam i velelepno zdanje Opere "Madlenianum" ,mecene Madlen Zepter, ali bojim se da Beograd nije Pariz i pitam se ko ce da posecuje operske predstave u toj super luksuznoj palati?
Madlen Zepter bi bolje pomogla Zemunu da je od njega napravila turisticku atrakciju nalik na Svajcarsku,ili Sloveniju u kojima sve blista od cistoce. Na zalost Srbijanci jos nisu "evoluirali" do spoznaje da im je neohodna Opera. Po meni su to bacene pare,ali za Madlen Zepter Opera je statusni simbol i pitanje prestiza!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 01.08.2005. u 14:07 - pre 227 meseci
Eeeeee pa dok je Šeki bio na vlasti u Zemunu da vidiš kako se čistilo.
Sada nažalost niko više ne obraća pažnju, amd aovde kod mene u ulici redovno prazne kontiše....
 
Odgovor na temu

micha

Član broj: 58204
Poruke: 8
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 01.08.2005. u 14:16 - pre 227 meseci
Pa za ove neinformisane. Radikali su opet na vlasti u Zemunu verovatno je zato stroka svuda...
 
Odgovor na temu

Hefestionlove

Član broj: 58003
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 01.08.2005. u 14:16 - pre 227 meseci
Zemun je stari aristokratski deo grada i mora da blista od cistoce! Primetio sam u restoranima mnogo stranaca kojima izgleda to toliko ne smeta jer su se sjajno zabavljali. Mislim da je skandalozno i sto ona prekrasna kula Sibinjanin Janka nije renovirana jer se sa nje pruza velicanstven vidik na reke,i panoramu Zemuna,N.Beograda i starog gradskog jezgra. Ovako mozete samo da stojite u podnozju te Kule i da uzivate u velicanstvenom pogledu.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 01.08.2005. u 14:18 - pre 227 meseci
Citat:
micha: Pa za ove neinformisane. Radikali su opet na vlasti u Zemunu verovatno je zato stroka svuda...


Ajde !
Pa živim u Zemunu 19 godina i bilo je bolje dok je ŠEŠELJ bio na vlast a ne ovi seljaci njegovi sada što su na vlasti.
 
Odgovor na temu

Hefestionlove

Član broj: 58003
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 01.08.2005. u 14:33 - pre 227 meseci
Zemunci bi trebalo da apeluju na Madlen Zepter da im finansijski pomogne da se napravi jedno otmeno setaliste pored reke.(Ako vec vlast nema novca?).
(Na jednom otvaranju izlozbe u palati "Zepter" u Kralja Petra porazgovarao sam sa gospodjom Madlen i bio sam impresioniran koliko je to jedna plemenita dama!).

Treba traziti novac od osoba koje ga imaju,a to su familije: Zepter,Karic,Miskovic,Kostic,i apelovati na njih da investiraju u uredjenje Zemuna! To je veoma dobra investicija koja ce im se vrlo brzo isplatiti kroz povecan broj poseta stranih turista.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 01.08.2005. u 14:43 - pre 227 meseci
Pa šta ti misliš da je to tako lako. Dodješ i kažeš e aj sikeširaj par miliona evra da središ zemun? Oće to da urade bole ih.... paja za Zemun.

Mislim meni je iskreno krivi kada vidim da je bilo koji grad tako prljav, pogotovu Zemun jer živim u njemu i nikada se neću odseliti odavde, i zbog toga mi je najviše krivo, i uvek se ponašam OK kada su u pitanju žvake, papirici, autobuske karte da ne bacam po ulici nego u kantu. Jer iovako ima dovoljno (previse) stoke u Srbiji koja baca gde stigne, pa ne moram i ja da budem u rangu sa tom stokom.
 
Odgovor na temu

Janmix

Član broj: 44328
Poruke: 633
*.vdial.verat.net.

Sajt: carbenchmark.blogspot.com


+3 Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 11.08.2005. u 22:19 - pre 226 meseci

Kako mislis Otmenije?

pa Kej nikad nije bio sredjeniji

Za te kontejnere se treba obratiti Gradskoj cistoci a ne madam Z.

Video si i sam da su te ulice extremno strme i da verovatno "cistace" mrzi da se cimaju 3x nedeljno do kontejnera do kojih ne moze da se dodje ni kolima

Bio sam u Zemunskoj operi i super je sredjeno samo sto sam upao na neku smor operetu iz srednjeg veka pa sam ,jbg, zaspao.....


P.S.

Idi u BALKAN EXPRESS pa ces videti sta je pogled&food

[Ovu poruku je menjao Janmix dana 11.08.2005. u 23:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

katarina87

Član broj: 32475
Poruke: 48
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 12.08.2005. u 12:06 - pre 226 meseci
Ma gradska cistoca strajkuje...
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 12.08.2005. u 14:19 - pre 226 meseci
Ne znam zasto nije cistije, ali je stvarno sramota.
I to ne samo Zemun, nego i ceo grad.

Evo naprimer Ukrajinci. Ciste svoj grad kao ludi. Moze ponekad negde da se nadje neki papiric na podu, ali tesko da ces naci gomilu smeca kao sto to mozes kod nas, na svakom koraku. Ziveo sam u Kijevu 4 godine, u starom delu grada (nesto kao nas Zemun), koji je blistao od cistoce. Ako se probudis ujutro malo ranije, uvek mozes da cujes kako "radi metla" ispod prozora, a zimi kako ciste sneg na trotoarima...

Videcemo kako ce se pokazati ovaj zakon, sa kaznama za bacanje opusaka, papirica pa i pljuvanje na ulicu.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 12.08.2005. u 16:18 - pre 226 meseci
U vezi (ne)cistoce grada postoji jedan bitan problem - gradjani.
Uzmi, postavi nekog da deli letke. Za sat-dva bice domila papira u krugu od stotinak metara. A to nije zato sto je ovaj bacio letke umesto da ih deli...
Covek kupi cigarete na trafici, skida foliju i samo je ispusta iako ima kantu na najvise 50m od sebe u ma kojem smeru da krene.

Konkretno resenje bi bilo da se naplacuju kazne za ovakvo ponasanje. Koliko znam, ove kazne su predvidjenje i odredjene jedino se ne naplacuju. Doduse, sudeci po mentalitetu ovdasnjih ljudi, to bi morali da naplacuju specijalci inace bi policajci na kraju smene bili plavlji nego na pocetku.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 12.08.2005. u 20:38 - pre 226 meseci
Citat:
Shadowed: Konkretno resenje bi bilo da se naplacuju kazne za ovakvo ponasanje. Koliko znam, ove kazne su predvidjenje i odredjene jedino se ne naplacuju. Doduse, sudeci po mentalitetu ovdasnjih ljudi, to bi morali da naplacuju specijalci inace bi policajci na kraju smene bili plavlji nego na pocetku.


Ima komunalna služba Beograda koja ima svoje ljude koji su normalno obučeni u civilu i idu naplaćuju kazne koga vide da je bacio papirić, opušak od cigare ili čak pljunuo.
jedini je problem što ti što naplaćuju kaznu nemaju ovlašćenja (kao u drugim zemljama) da prilikom naplate kazne uzmu ličnu kartu da utvrde podatke, tako da većina gradjana im preti ili ih jednostavno ne je**u ni 2 %.
Stoga je odlučeno da uvek po strani stoji jedan pandru i ako dodje do neprilika da se umeša pandur i zatraži LK od lica i da je po svom ovlašćenu komunalnom licu koji ju je zatražio.

nažalost tih što naplaćuju kazne za prljanje grada, ima još uvek jako malo..
Mada u svakom smislu podržavam akciju, i trebalo bi da kazne budu baš dranje i debelo udaranje po ušiju, ja bih stavio po 100-ak € pa posle toga, znač kad će mu pasti na pamet da baci papir opet... pfff NIKADA.
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
80.93.231.*



+6 Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 13.08.2005. u 02:44 - pre 226 meseci
U Zemun se svukla sva stoka s potoka,jako mi je zao sto je tako.Secam se kao mali (jer sam odrastao u Zemunu) da Zemun nije bio tako prljav kao sad,secam se tih divnih ljudi pravih Zemunaca,koji su voleli svoj grad i pazili ga.Bili smo siromasni,ali smo imali kulturu,koju su novi Zemunci izgleda negde usput zaboravili,da ponesu sa sobom ili je nisu ni imali.
 
Odgovor na temu

Janmix

Član broj: 44328
Poruke: 633
*.vdial.verat.net.

Sajt: carbenchmark.blogspot.com


+3 Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 13.08.2005. u 22:33 - pre 226 meseci
Citat:
bobicbranislav2000: U Zemun se svukla sva stoka s potoka,jako mi je zao sto je tako.Secam se kao mali (jer sam odrastao u Zemunu) da Zemun nije bio tako prljav kao sad,secam se tih divnih ljudi pravih Zemunaca,koji su voleli svoj grad i pazili ga.Bili smo siromasni,ali smo imali kulturu,koju su novi Zemunci izgleda negde usput zaboravili,da ponesu sa sobom ili je nisu ni imali.



Aj malo pojasni ono "stoka sa potoka"


Ako sam te razumeo Deda Mraz i Ja smo ,po tvom misljenju, stoke?
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
80.93.231.*



+6 Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 14.08.2005. u 01:21 - pre 226 meseci
Po cemu si to zakljucio Deda mraz je moj drug i Zemunac , a mislio sam na novopecene Zemunce ni jednog te momenta nisam prozvao,brate ja mnogo volim Zemun i prave Zemunce.
 
Odgovor na temu

Janmix

Član broj: 44328
Poruke: 633
*.vdial.verat.net.

Sajt: carbenchmark.blogspot.com


+3 Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 14.08.2005. u 10:08 - pre 226 meseci
Ok brate,nisam dobro protumacio tvoj post,

nema ljutnje....
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 14.08.2005. u 11:45 - pre 226 meseci
Citat:
bobicbranislav2000: Po cemu si to zakljucio Deda mraz je moj drug i Zemunac , a mislio sam na novopecene Zemunce ni jednog te momenta nisam prozvao,brate ja mnogo volim Zemun i prave Zemunce.


Pazi ja sam odmah shvatio šta si time hteo da kaže. Nisam se našao prozvanim jer sam odmah provalio.
Čovek je mislio da klince, na uličare, na ljude koji se dosele u Zemun itd itd
Dok stariji Zemunci koji dugo godina žive u Zemunu, naravno da će on biti kulturniji po pitanju higijene, bacanja otpadaka po ulici, trotoaru... i pazi će uvek šta radi i kako. Baš sam pre neki dan bio kod robne kuće u zemunu i čekao bus, i baš namerno gledam da vidim šta će ljudi raditi sa neupotrebljivim autobuskim žutim kartama!? Sotjim ispred, dolazi bus, ljudi izlaze i od 15-ak ljudi samo 2-3 nije bacilo kartu na ulicu nego u kantu za smeće, ovi ostali su baš onako non-šalantno bacili pored sebe kartu i booole ga uvo.
A to je tužno kada se vidi, posle onda ti isti ljudi kukaju, kako je Beograd prljav, sav je nekako siv i zagadjenje... Pa kako nebi bio kada se tone i tone djubreta iz njega nečiste, i ajde što se nečiste, nego nemože da se stigne da se očisti.
Kao što sma rekao poptuno podržavam komunalnu inspekciju i naplate kazna, stim što bi ja uveo abdnormalne i astronomske kazne. Pa recimo ko nema da plati, 5 dana u komunalno preduzeće da se prijavi i neka tih 5 dana čisti ulice puno radno vreme, pa molim lepo, da vidiš kako bi se ljudi odmah dozvali pameti. Za pola godine grad bi blistao od lepote....

Inače ostaje nam samo da se nadamo da će ovo nekom sinuti iz du**** u glavu, i da primeni ovo.
 
Odgovor na temu

mida5

Član broj: 65019
Poruke: 47
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 14.08.2005. u 12:40 - pre 226 meseci
(Ne)kultura i (ne)vaspitanje nisu predodredjeni mestom rodjenja i boravka. Malo vise faktora utice na to.
 
Odgovor na temu

miki3
Beograd

Član broj: 20283
Poruke: 260
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 14.08.2005. u 21:49 - pre 226 meseci
"...Radikali su opet na vlasti u Zemunu verovatno je zato stroka svuda... "?! Mozda ne postizavaju zbog nekih nagomilanih prethodnika jos iz 05.10. "Burzoaske revoluCIJE..."?
 
Odgovor na temu

Janmix

Član broj: 44328
Poruke: 633
*.vdial.verat.net.

Sajt: carbenchmark.blogspot.com


+3 Profil

icon Re: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji? 14.08.2005. u 22:01 - pre 226 meseci
Pazi,sve je moguce ,ali meni Zemun izgleda mnogo cistije i sredjenije nego pre ,recimo 4-5 godina.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto Gardos i Zemun nisu cistiji?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7927 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.