Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Techno i trance muzika

elitemadzone.org :: MadZone :: Techno i trance muzika

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 99382 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.12.eunet.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: Techno i trance muzika27.08.2005. u 09:44 - pre 227 meseci
Od euro trance-a obavezno odslushati hard trance mania kompilacije, jer je ono bolesno dobro. Shto se tiche astrala, njih slusha svaki jebeni klinac koji kad ga pitaju shta slusha, on kaze s ponosom tehno. Mnogo su dechiji, imaju par odlichnih pesama kao burning up i axis, ostalo chak i nije vreeedno pomene. We are contolling transmission im je ok. Poslushajte astrix-a, Yahel-a za cooliranje, Silicon Sound itd... Manite se tih astrala i mirandi.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.hfcnet.nutsmaas.nl.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Techno i trance muzika27.08.2005. u 14:09 - pre 227 meseci
e, jebiga sad... eto, vec se nasao neko za flame-bait akciju :)

sad ja treba da kazem "astral za decu? ma nemas pojma..." i sl. i eto, ode lepa tema u pi**u materinu :)
Citat:
trodon: Od euro trance-a obavezno odslushati hard trance mania kompilacije, jer je ono bolesno dobro.

Jel slusao neko Live @ Trance Energy (jos iz 2001.), da budem precizniji set Johana Gielena sa Safri Duom? DJ + 2 perkusionista, dosta je "mekano" ali vrlo, vrlo zanimljiv zvuk...
Citat:
trodon:Shto se tiche astrala, njih slusha svaki jebeni klinac koji kad ga pitaju shta slusha, on kaze s ponosom tehno. Mnogo su dechiji, imaju par odlichnih pesama kao burning up i axis, ostalo chak i nije vreeedno pomene. We are contolling transmission im je ok. Poslushajte astrix-a, Yahel-a za cooliranje, Silicon Sound itd... Manite se tih astrala i mirandi.

Kabalah? Mahadeva? nije vredno pomena? ok, vazi...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Techno i trance muzika27.08.2005. u 14:14 - pre 227 meseci
Upravo to što malopre napisa @trodon da svaki fucking klinac sluša Astaral i kada ga pitaš on kaže pa tehno brate. Više mi je postalo muka kada neko kaže da od techno-ze sluša te glupe Izraelce. Mislim volim i ja ponekad da odslušam neke njihove pesme (Life on Mars, Mahadeva, Poiss...) mada u zadnje vreme jako retko. Kada sam bio klinac na njih sam se ložio 100 na sat, tek kada sam uvideo i odslušao par i te kako kavlitetnijih pravaca i izvodjača, tek sam onda shvatio koliko sam se ja blamirao pred ljudima. Ali dobro mladost ludost što bi se reklo.

Inače kao što sam napisao pre sam slušao Astral, pa sam onda od neke tamo 2000-1 slušao do pre godinu dana, baš teški techno tipa GOA pa njihovih GMS, Astrala, Talamasca (ebem li ga kako se piše, ma znate koji izvodjač)... A od skoro sam počeo da slušam baš neki čist techno, što prave Umek, Nastić, Marcus....pa onda malo predjem na extra prženje i odslušam par setova od po 150 mb ( sat-dva) od Rusha i maximalno se naložim.... Tako da i dalje ne znam koji mi je pravac i vrsta techno-a OK Za sada su tri vrste Nastić, GMS, Rush znači tri izvodjača sa totalno različitim pristupom technu ali su mi ok. Tako da u poslednje vreme kombinujem ta tri pravca i zadovoljan sam time.

Inače ukoliko neko želi da skida neke pesme (pogotovu techno) neka se javi meni na PP i daću mu LimeWire PRO najnoviju verziju i tu ima da skine šta god poželi od techno muzike.

Tehnokratija :P
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.041net.co.yu.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Techno i trance muzika27.08.2005. u 16:05 - pre 227 meseci
Ljudi nemojte da se svadjate za to ko sta slusa! Samo nek se vrti techno i trance, i sve ce bude u redu! A ja isto volim hard techno i hard euro trance (sa izvodjacima slabije stojim, ne zamerite, interesuje me samo gruvanje), ali stvarno obozavam ovu vrstu muzike, sto bi se u Nisu reklo PRZENJE! I neka svako slusa od ove vrste zike sta se njemu svidja, nemojte samo ala grand production!

Ima li neka dobra techno (ili trance) zuraja skoro???


 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
213.244.208.*

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Techno i trance muzika27.08.2005. u 16:27 - pre 227 meseci
Koliko dugo slusate elektronsku muziku ? Izgleda mnogo kratko kada tako pricate ... kao GMS je techno i Astral je los ... ajde ne przi te se nego devojku za ruku i na plazu ili park !

Astral, Miranda, MFG, i slicni su ocevi u trance muzici ( GOA ) i zato nemoj da ih pljujete ako vec to niste znali ! Sada su kod nas vise popularni pravci Psychedelic Trance-a ( FULLON, PROGRESSIVE i sl ) pa zato su takvi kao vi u mogucnosti da pricaju da je ASTRAL s***** ( a ne bi vam bio da ste poceli sa tranceom pre jedno 6-7 god ) ... sada se jednostavno slusa nesto drugo : ovi vec odavno sprzeni slusaju PROGRESIVE a klinci i oni verni zezanju slisaju FULLON :)

Za techno ne znam kako to ide jer ga ne slusam jer mislim da je to losa muzika ( sve jedno isto ), ali vam mogu reci da uopste se ne morate toliko tripovati da saznajete korene trance muzike i slicne stvari jer atmosvera i cilj te muzike se odavno promenio na nasim zurkama i sada su zurke mesto nenormalnog drogiranja i nasilja, dok je pre bio mesto opustanja i izliva emocija ;)

Naravno uvek postoje izuzeci a ja cekam njih :)

edit: korigovan recnik



[Ovu poruku je menjao pajaja dana 10.09.2005. u 18:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.116.EUnet.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: Techno i trance muzika27.08.2005. u 17:32 - pre 227 meseci
Slusham elektroniku od 8. razreda, i naravno pocheo sa astralom. Imam i dalje bukvalno ali bukvalno sve od njih, i mogu sa pravom da tvrdim da imaju bash dechije pesmice. Nikada ja nisam rekao da su s*****, naprotiv, skroz su ok, i jesu pravili muziku medju prvima, ali jednostavno su toliko isfurani da je to strashno. Ljudi (u ovom sluchaju klinci) za njih tvrde da su i tehno i psihodelija i minimal i sve shto postoji, upotrebljavaju ih u bukvalno svakom kontextu. A vecina pochinje sa njima jer su blagi i stvarno vrlo lako ulaze u ushi. No, njihovo vreme je odavno proshlo, kod nas je to odavno "bacheno niz reku". Mozda ovaj njihov "Ten", ali i to su samo obrade drugih izvodjacha...
Shta ja znam, meni je gotivan i alien, i 1200 mg, i talamasca, i marco bailey, i darren, i carrola, i felix, stvarno mogu slushati svashta, ima tu dosta dobrih pesama.
 
Odgovor na temu

berserk
Dobermanz -General Manager
Belgrade

Član broj: 59173
Poruke: 367
212.200.15.*

Jabber: berserk@jabber.freenet.de


Profil

icon Re: Techno i trance muzika27.08.2005. u 18:07 - pre 227 meseci
@trodon

Druze ne meshaj Marco Bailey-a i Marco Carola-u sa trance-om!
Bailey i Carola pushtaju techno(dobro Carola se malo promangupirao pa smara sa electro-m i micro-house-om,ali je i dalje ostao veran techno-u )!

E da i:
Felix Da Housecat->electro i house
Darren Emerson->tech-house,electro,techno itd.(ma Emerson pushta sve,svaki set mu je drugachiji)
"...Pokazacu ti kako se usta koriste u borbi!"
 
Odgovor na temu

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.12.eunet.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: Techno i trance muzika27.08.2005. u 18:11 - pre 227 meseci
A evo i mojih omiljenih od astrala, takodje mozda i jedinih vrednih pomene:
Pure NRG, mahamudra (sit&relax fazon), another world sa svim svojim obradama, burning up, axis, andromeda, electric blue, heaven's gate, nilaya i to je to. Mahadeva i kabalah obichno prve stignu do ljudi tako da se onda prave stereotipi tipa "astral je bog" itd, mislim ok su pesme, ali nishta vrhunski.
Za postavljacha teme bilo bi veoma korisno da odgleda film liquid crystal vision, mnogo zanimljiv dokumentarac o indiji, zurkama, i trance festivalima shirom zemaljske kugle, a muzika je extra. Ali je ujedno i zapanjujuce shto ovu muziku svi vezuju za drogu. Zashto morash biti narkos da bi ovo slushao, ja iskreno ne znam i ne shvatam tu tvrdnju ochigledno neupucenih. Jeste da se tu konzumira gudre i gudre, ali meni bi trebalo 10kg trave i koksa kako bi pritisnuo 9-ku na daljincu na kome je inache memorisam pink.
 
Odgovor na temu

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.12.eunet.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: Techno i trance muzika27.08.2005. u 18:14 - pre 227 meseci
Citat:
berserk: @trodon

Druze ne meshaj Marco Bailey-a i Marco Carola-u sa trance-om!
Bailey i Carola pushtaju techno(dobro Carola se malo promangupirao pa smara sa electro-m i micro-house-om,ali je i dalje ostao veran techno-u )!

E da i:
Felix Da Housecat->electro i house
Darren Emerson->tech-house,electro,techno itd.(ma Emerson pushta sve,svaki set mu je drugachiji)


Ne mesham ih ja sa trance-om, nego samo spomenuh kako mogu slushati razlichite fazone...
 
Odgovor na temu

berserk
Dobermanz -General Manager
Belgrade

Član broj: 59173
Poruke: 367
212.200.15.*

Jabber: berserk@jabber.freenet.de


Profil

icon Re: Techno i trance muzika27.08.2005. u 18:21 - pre 227 meseci
@trodon

Izgleda da sam pogreshno protumachio tekst!
Skroz je OK shto slushash razlichite pravce elektonske muzike(tj. nisi ogranichen kao ja,koji slusham iskljuchivo techno)!

pozz
"...Pokazacu ti kako se usta koriste u borbi!"
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.041net.co.yu.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Techno i trance muzika27.08.2005. u 19:39 - pre 227 meseci

Citat:

''Za postavljacha teme bilo bi veoma korisno da odgleda film liquid crystal vision, mnogo zanimljiv dokumentarac o indiji, zurkama, i trance festivalima shirom zemaljske kugle, a muzika je extra. Ali je ujedno i zapanjujuce shto ovu muziku svi vezuju za drogu. Zashto morash biti narkos da bi ovo slushao, ja iskreno ne znam i ne shvatam tu tvrdnju ochigledno neupucenih. Jeste da se tu konzumira gudre i gudre, ali meni bi trebalo 10kg trave i koksa kako bi pritisnuo 9-ku na daljincu na kome je inache memorisam pink''.

Trodon, skroz si u pravu, mislim stvarno mi nije jasno zasto ovu vrstu muzike vezuju za narkotike i narkomane (mislim prevashodno na techno i trance), Ja sam poceo da slusam ovu muziku negde pre 4, 5 godina, i to prvo preko TECHNO-RAVE-a i technotrenca (njihovih raznih dj mixeva - vol 1 pa sve do ... koji su mogli da se nadju na bilo kojoj pijaci), a tek posle godinu dana sam poceo sa pravim technom, znaci dj-evi, zuraje, skupljanje muzike i sl. Znaci opet kazem nisam vezan nesto za imena (grupe, dj-evi isl.), jer me to toliko i ne interesuje, za mene je najbitnija muzika (hard)!!!

Gde da nadjem taj film liquid crystal vision???

PS> Recite mi koji je internet najbrzi za skidanje muzike sa net-a (adsl - mislim da jos nije stigo do Nisa, kablovski, ili nesto trece)?
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.041net.co.yu.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Techno i trance muzika28.08.2005. u 01:05 - pre 227 meseci
Nocas sam preslusao sledece stvari: Yahel_&_Infected_Mushroom_live_@_Japan_[GOA], Umek - Time Warp.04, Patatapagoa, Misja Helsloot Live at Asta (Freshfm) 02-21-2004, pierre_frataux_detroit_techno, DJ Tiesto - Nyana CD1 - Outdoor, Talamasca. Ima tu i trance-a i techna, meni bas svidja (i jedno i drugo), a vi dajte svoj sud!

Pozzzzzzzzz....
 
Odgovor na temu

berserk
Dobermanz -General Manager
Belgrade

Član broj: 59173
Poruke: 367
212.200.15.*

Jabber: berserk@jabber.freenet.de


Profil

icon Re: Techno i trance muzika28.08.2005. u 01:24 - pre 227 meseci
Umek @ Time Warp '04 ->ocena 8/10 (umixovani su sve sami hitovi '04/'03)


pierre-ov mix-> ocena 7/10 (do jaja pogan, u nekim delovima mrachan set-bolesna DETROITAZZA )
"...Pokazacu ti kako se usta koriste u borbi!"
 
Odgovor na temu

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.114.eunet.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: Techno i trance muzika28.08.2005. u 02:51 - pre 227 meseci
Yahel & Infected je do jaja, mada ni umek ne zaostaje. Acika, ako hocesh, ostavi mob pa da se dogovorimo da ti narezem film...
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.041net.co.yu.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Techno i trance muzika28.08.2005. u 09:13 - pre 227 meseci
Poslao sam broj fona preko privatne poruke! Jel neko bio u Banovinu sinoc?
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
213.244.208.*

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Techno i trance muzika28.08.2005. u 11:37 - pre 227 meseci
Ma daj preko Yahel-a do Infected-a pa onda jmp na Umeka ... jao zalosno !
 
Odgovor na temu

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.2.eunet.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: Techno i trance muzika28.08.2005. u 11:55 - pre 227 meseci
'And, brate, zashto bih se ogranichavao na samo jedno? Od sva tri izvodjacha imash bruka pesme, jesi li ikada pokushao da slushash vishe vrsta muzike?
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Techno i trance muzika28.08.2005. u 13:24 - pre 227 meseci
Ja sam pokušao da se ograničim na jedan pravac techno muzike, ali mi nešto neide.
Tako da sam odlučio (kako to glupo i amaterski zvuči da slušam ona tri pravca, gore sam napisao koja, i meni je za sada dobro i OK.

Samo da se nadovežem za ovo polemiku oko Astral-a, pošto sam i ja pisao o njima u blago negativnom kontekstu. Ja nemam ništa protiv Astrala, oni su meni dragi jer su oni bili ti zbog kojih sam i počeo da slušam elek. muziku, tako da ću im uvek biti zhvalan na tome. Inače da vam uporedim, da bi bilo lakše o ovome što kažemo da je Astral isfuran. Mene mnogo nervira AC Milano (fk iz italije) jer skoro svaki napljeni klinac nosi milanov dres. E tako je isto i sa Astralom (stim što ne mrzim Astral), znači svaki napaljen klinac sluša astrala i kao što je neko fenomenalno objasnio, poredi ga sa svim techno pravcima, tj ne poredi ga nego ga svrstava u sve pravce. Tako da tu smo se razumeli, niko ovde od nas ne mrzi Astral nego jednostavno konstatovali smo činjenicu da je Astral Projection toliko isfurana krupa da je to nenormalno. Ja njih i dan danas gotivim (a i pisao sam u rpedhodniom postu o tome) slušam ih privatno, pošto mi stric živi već 15 godinu u Tel Aviv-u (Izreal) tako da mi je on donosio i originale od Astrala i one diskove (zaboravih kako se zovu takvi diskovi) od njih gde ima samo jedan pesma na celom CD-u (nešto slično kao što jre Prodigy izdavao početkom '90-tih) tako da i sada imam pa sigurno jedno 5-6 originala od Astral-a. Tako da hteo sam (vama ljubiteljima Astral-a) da vam skrenem pažnju da niko ovde ne mrzi Astral nego jednostavno smo konstatovali da je isfuran i to je to. Nećemo više o Izraelcima

Inače neko spomenu malopre GMS! A što to njima fali?

Inače ja malopre skidao neke pesme od matorog Radze i skinuo neke dve debilne pesme, kada sam ih preslušao došlo mi da se ispeglam na tastaturu.

Ukoliko naidjete na netu na ove pesme, ni slučajno ih ne skidajte zvuče kao one muslimanske molitve.

Bhajans-Aarti-Raghu Pati Ragahv Raja Ram
Budda Bar - Anup Jalota - Raghu Pati Ragahv Raja Ram

Inače šta mislite o ovoj numeri, za sada je meni to naj naj naj set koji sam čuo u poslednje vreme od Raja Ram-a:

DJ Raja Ram-Raja Ram's Stash Bag -13- Shpongle - Crystal Skulls II (Dance Mix)

Stvarno je pesma baš odkidajuća
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
213.244.208.*

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: Techno i trance muzika28.08.2005. u 13:27 - pre 227 meseci
Pa u pravu si da postoji mnogo dobrih pesama u ostalim pravcima ali te pesme za koje ja mislim da su dobre uvek imaju onaj bass koji "okrece" ako razumes :)

Bass i Drum\Kick linija su kod trance i techo muzike potpuno razlicite, Techno je samo Kick i Drum sa nekim ne melodicnim basom, sto mene uopste ne moze da pokrene. Dok kod trance muzike Bass uvek vodi glavnu ulogu daje ritam i melodicnost !
 
Odgovor na temu

LyoShi
Beograd, Srbija

LyoShi
Član broj: 65218
Poruke: 80
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Techno i trance muzika28.08.2005. u 14:29 - pre 227 meseci
Nikada nisam voleo deljenje muzike na zanrove ili pravce (iako je zbog same klasifikacije bilo korisno definisati iste), a ni shvatao ljude koji slusaju samo jedan ...
... jer samim tim sto autor komponuje pesmu koja ce zadovoljiti standarde odredjenog zanra - on u stvari gubi makar 50 % umetnicke slobode...
Ali, ovde se recimo moze napraviti klasifikacija, jer je muzika o kojoj se govori "DANCE"-muzika (muzika za ples,prvenstveno), pa samim tim autor vise paznje obraca na (nazovi)potrosaca...

Sto se tice prve poruke ove teme.... Pa, nemoj uzimati svaku poruku zdravo za gotovo. To, sto se zacetak nekog pravca pripisuje odredjenom pojedincu, samo DELOM moze biti tacno... Niko TACNO ne zna gde, kako i kad je sve nastalo... Mnogo ljudi je ucestvovalo u tome... Nastajalo je spontano.. mozda su bazicni ritmovi uzeti od nekog Africkog plemena - ko zna...

A sto se tice preporuka za ove pravce :

psy: Juno Reactor (album: Bible Of Dreams) old school,still alive :P

techno: ne mogu da se setim ni jednog koji odskace, jer se pojam techno izvodjaca vise vezuje za DJ-a, a manje za autora, iako u vecini slucajeva rade i jedno i drugo:

Richie Hawtin
Laurent Garnier
Sven Vath
Marko Nastic - live@Volcano(Valkana) Beach
...iako nisam ljubitelj pomenutog, mix je Xtra
Jeff Mills

a za maaaalo skretanje sa teme :

The Orb
Future Sound Of London
LFO
Aphex Twin
Aril Brikha mixes
Orbital





 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Techno i trance muzika

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 99382 | Odgovora: 496 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.