Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MTV Adria - 01.09.2005.

elitemadzone.org :: MadZone :: MTV Adria - 01.09.2005.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14820 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JovanT
Jovan Turanjanin
Niš

Član broj: 35633
Poruke: 473
213.244.208.*

Jabber: Zeus@elitesecurity.org
ICQ: 263033789
Sajt: www.turanjanin.net


+17 Profil

icon Re: MTV Adria - 01.09.2005.02.09.2005. u 22:32 - pre 226 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Ja nisam mogao da nadjem taj MTV a kod SBB-a sam :(


Čudno... Trebalo bi da je zamenio stari MTV Europe, odnosno, da na frenkvenciji na kojoj se nekada nalazio MTV Europe sada stoji MTV Adria...

Ovde u Nišu je prijem katastrofalan. Često ima problema sa zvukom i slikom a još češće se prikazuje natpis "NO OR BAD SIGNAL"...

Tu pesmu Obećana riječ koju izvodi Edo Maajka sam do sada na MTV-u video već tri puta i stvarno im nije trebala. Ova televizija nema pravo da nosi naziv MTV Adria već bi bilo prikladnije da se zove MTV Cro-Slo pošto ja do sada nisam video ni nagoveštaj srpskog jezika. Tek kada budem video ćirilicu biću siguran da se program emituje i na srpskom jeziku. Ovako je to uglavnom hrvatski ili slovenački...
Nije znanje samo znati, već je znanje - znanje dati.

Piši ćirilicom! | Surfujte brže, sigurnije i lakše | Najveća niška online zajednica

 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.228.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: MTV Adria - 01.09.2005.02.09.2005. u 22:57 - pre 226 meseci
Citat:
JovanT: Ova televizija nema pravo da nosi naziv MTV Adria već bi bilo prikladnije da se zove MTV Cro-Slo pošto ja do sada nisam video ni nagoveštaj srpskog jezika. Tek kada budem video ćirilicu biću siguran da se program emituje i na srpskom jeziku. Ovako je to uglavnom hrvatski ili slovenački...


sto? da srbija ne izlazi na "adriu" mozda

pa lepo su rekli ljudi da ce da kasne 2 meseca za srbiju.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: MTV Adria - 01.09.2005.03.09.2005. u 00:10 - pre 226 meseci
Sta god da je u pitanju, program je ocekivano ocajan.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: MTV Adria - 01.09.2005.03.09.2005. u 02:45 - pre 226 meseci
Meni lično je program MTV Adrie mnogo bolji od dosadašnjeg MTV-a (u potpunosti suprotno mojim očekivanjima), ali ok - svako ima svoj ukus...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: MTV Adria - 01.09.2005.03.09.2005. u 10:43 - pre 226 meseci
To samo govori o kvalitetu MTV-a. ;)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: MTV Adria - 01.09.2005.03.09.2005. u 11:12 - pre 226 meseci
Bas tako.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.etf.bg.ac.yu.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: MTV Adria - 01.09.2005.03.09.2005. u 13:57 - pre 226 meseci
Citat:
JovanT: Tek kada budem video ćirilicu biću siguran da se program emituje i na srpskom jeziku.




[Ovu poruku je menjao Leftist dana 03.09.2005. u 14:57 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

JovanT
Jovan Turanjanin
Niš

Član broj: 35633
Poruke: 473
213.244.197.*

Jabber: Zeus@elitesecurity.org
ICQ: 263033789
Sajt: www.turanjanin.net


+17 Profil

icon Re: MTV Adria - 01.09.2005.03.09.2005. u 18:49 - pre 226 meseci
LOL! Gde nađe ovo? To bi već moglo da bude srpsko :). Naravno, ja sam baš protiv tih preterivanja. Neka imena izvođača i pesama budu napisana na engleskom ali neka titlovi, reklame i ostali natpisi budu na ćirilici. Ovako, ako bude na latinici, nikad neću biti siguran da to nije samo neka dorađena verzija hrvatskog... Uostalom pogledajte i srpsku verziju sajta. Primetićete da je srpski zapravo ekavska verzija srpskog - i dalje je tu glazba i ostale novokompovane reči :(...
Nije znanje samo znati, već je znanje - znanje dati.

Piši ćirilicom! | Surfujte brže, sigurnije i lakše | Najveća niška online zajednica

 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: MTV Adria - 01.09.2005.03.09.2005. u 19:13 - pre 226 meseci
Što se programa tiče - ja sam za to da koriste isključivo latinicu.
Reklame - kako ko želi. Ne mogu prisiliti nekoga da koristi latinicu, kao što ga ni ne mogu prisiliti da koristi ćirilicu u svojim reklamama.

Inače, glazba nije novokomponovana reč.


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 03.09.2005. u 20:14 GMT+1]
Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: MTV Adria - 01.09.2005.03.09.2005. u 19:33 - pre 226 meseci
S obzirom na činjenicu da većina medija (elektronskih i štampanih) u Srbiji koristi latinicu, ne vidim zašto bi MTV adria trebalo da bude „srpskija“ od njih. Kad Srbi budu počeli da koriste isključivo ili pretežno ćirilicu, onda će to biti obavezno i za strance koji žele da učestvuju na ovom tržištu.

Međutim, makedonski bi morali pisati ćirilicom. Meni je vrlo neukusno bilo što su pitanja za nagradnu igru na makedonskom ispisali latinicom. Valjda ne znaju da nameste ćiriličnu tastaturu ili font.



Mislim da je ovo bio preveliki zalogaj za Slovence i da je trebalo da probno emituju još mesec-dva dok sve ne uštimaju. Npr. sad su digli audio sa 192 na 256 kbps, a opet im maksimalna zvučna frekvencija jedva prelazi 12 kHz što je stvarno nedovoljno. Signal im osciluje od superjakog do megaslabog, a ni kablovske operatere nisu obavestili o tome kako da postave titlove i koja im je oprema za njih potrebna (titlove ne mogu da prikažu svi satelitski prijemnici).

[Ovu poruku je menjao teddy dana 03.09.2005. u 20:35 GMT+1]
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: MTV Adria - 01.09.2005.04.09.2005. u 09:37 - pre 226 meseci
Ok, teddy je vratio diskusiju na pravi put. Nemojte da i ovu temu pretvorite u ćirilica VS latinica spam! To će biti lockovano, flylorda mi...

Inače, MTV k'o MTB... isprazan, podilazi teenagerskim ukusima, sa reality show-elementima. Loša kombinacija teenage Fashion TV-a, Extreme Sportsa, bivših YU-muzičkih emisija... chroma-key generation...

Mator sam za to, više volim VH-1. Tamo me barem ne nerviraju nadobudne, "fuck me"-voditeljke sa golim pupkovima, podignutim sisama i pirsovanim obrvama i nosevima, koje se keze u kameru. A i manje je debelih i bogatih crnaca koji imaju potrebu da svima pokažu da su "faca u Kostolac"...

Izvinite me malo, idem da se isključim...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: MTV Adria - 01.09.2005.04.09.2005. u 09:45 - pre 226 meseci
Citat:

Mislim da je ovo bio preveliki zalogaj za Slovence i da je trebalo da probno emituju još mesec-dva dok sve ne uštimaju. Npr. sad su digli audio sa 192 na 256 kbps, a opet im maksimalna zvučna frekvencija jedva prelazi 12 kHz što je stvarno nedovoljno. Signal im osciluje od superjakog do megaslabog, a ni kablovske operatere nisu obavestili o tome kako da postave titlove i koja im je oprema za njih potrebna (titlove ne mogu da prikažu svi satelitski prijemnici).


Mislim da nije bas dopustivo da televizija koja jos ima "muzicka" u nazoviu moze sebi da dozvoli da koristi nepodesen audio codec koji daje 12 kHz propusnog opsega na 256 kbps, kao i da ne rade gain normalizaciju radi postizanja jednakog dinamickog opsega (mada ovo mozda uopste nije slucajna greska - videti poslednji pasus ovog posta)

Inace, kao clan nekoliko industrijskih konzorcijuma (ISO/MPEG, Digiral Radio Mondiale, MPEG-IF, AVC Alliance...) uvek se zalazem za da "broadcast guide" za TV/radio stanice sadrzi i optimalne konfiguracije codeca za emisiju po tabeli stepena kompresije. U principu vendori opreme dozvoljavaju mnoge konfiguracije, pa cak i sub-optimalne (radi testiranja/transporta specificnih signala) - a broadcasteri obicno imaju velikih probema da "udju u fazon" sa novom tehnologijom, pogotovu po Evropi - gde sam primetio gomilu lose podesenih digitalnih prenosa.

Mada, da se vratimo na MTV - na zalost mislim da je rapidna muzicka "consumerizacija" ;-) dovela do totalne degradacije snimaka koji izadju mastering - pa ce 12 kHz jos malo i biti "na mestu" jer ce nabudzeni praskovi i basevi maskirati sve okolo od signala ;-)

Prva stvar koja se uradi za danasnje TV i radio stanice je potpuna kompresija dinamickog opsega, pa se postavlja pitanje cemu 96 dB kada je muzika "spakovana" u 30 dB - a sve zato da bi slusali kako se nadjacavaju i cepaju basovi i ritmicke sekcije novih "hitica" razno raznih Kristina, Britni i crnja iz kraja sa hummrima - katastrofalan je moto "louder - the better", kao percepcija klinaca koja je "stvar" bolja.

U "loudness" ratovima 90-tih, izmedju produkcijskih kuca muzike za masovnu potrosnju, jedini gubitnik je upravo - kvalitet. Dinamicki opseg CD zapisa sa pocetka 80-tih je doveden do dinamickog opsega srednje audio trake krajem 90-tih.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 04.09.2005. u 10:53 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

JovanT
Jovan Turanjanin
Niš

Član broj: 35633
Poruke: 473
*.vdial.verat.net.

Jabber: Zeus@elitesecurity.org
ICQ: 263033789
Sajt: www.turanjanin.net


+17 Profil

icon Re: MTV Adria - 01.09.2005.04.09.2005. u 10:13 - pre 226 meseci
Dobro, izvinjavam se jer nisam hteo da započnem novu raspravu na temu ćirilica protiv latinica (iako znam da mnogi to ovde jedva čekaju). Jednostavno, hteo sam da kažem da ću tek kada vidim srpsku ćirilicu biti siguran da se program emituje na srpskom jeziku a ne na nekoj blago izmenjenon varijanti hrvatskog ili bošnjačkog. Kao što sam već rekao, pogledajte im srpsku verziju sajta. Samo su uradili jedan Search & Replace, odnosno, izbacili su jekavicu dok su reči karakteristične za hrvatski jezik ostale (glazba i ostalo, mrzi me da sada tražim po sajtu).
Nije znanje samo znati, već je znanje - znanje dati.

Piši ćirilicom! | Surfujte brže, sigurnije i lakše | Najveća niška online zajednica

 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: MTV Adria - 01.09.2005.04.09.2005. u 11:01 - pre 226 meseci
Citat:
kao i da ne rade gain normalizaciju


Ono za oscilovanje signala odnosilo se na EIRP tj. jačinu satelitskog signala, a ne na zvuk.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: MTV Adria - 01.09.2005.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14820 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.