Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ažurirati fiskalnu kasu preko GPRS terminala?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako ažurirati fiskalnu kasu preko GPRS terminala?

[ Pregleda: 5338 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aop

Član broj: 57501
Poruke: 6
213.244.197.*



Profil

icon Kako ažurirati fiskalnu kasu preko GPRS terminala?31.08.2005. u 20:51 - pre 226 meseci
Da li neko zna kako da ažuriram artikle u fisklalnoj kasi SHARP 457S daljinskim putem koristeći Spark GPRS terminal? Do sada sam redovno ažurirao 34 kase koje imam u prodavnicama koristeći eksterne modeme US Robotics, ali uvođenjem GPRS-a ova funkcija mi je onemogućena jer je zauzet port za modem. Znam samo da dosadašnji program za komunikaciju Quick Link neću moći da koristim već novi ECR Link za koji nemam uputstvo za rukovanje. Šta da radim sa terminalima za koje smo dali velike pare, a sada stoje u kancelariji jer nam u ovom momentu ometaju poslovanje (ne mogu da komuniciram sa kasama, a ažuriranje artikala i promene cena su svakodnevne)?
 
Odgovor na temu

mmarkov
Mirko Markov
Zemun

mmarkov
Član broj: 11263
Poruke: 57
*.vdial.verat.net.

ICQ: 13391407


Profil

icon Re: Kako ažurirati fiskalnu kasu preko GPRS terminala?01.09.2005. u 13:24 - pre 226 meseci
GPRS terminali bi morali da omoguce "prolaz", tako da, kada nisu
u funkciji prosledjuju signale sa serijskog porta kase na konektor
koji imaju na sebi. Ovo je predvidjeno da bi mogao da nakacis
bar-kod citac ili neki slican uredjaj na kasu koja ima samo jedan
serijski port.

Znaci, teoretski bi trebalo biti moguce da jedan port terminala
zakacis za kasu, a modem zakacis na drugi port terminala.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako ažurirati fiskalnu kasu preko GPRS terminala?

[ Pregleda: 5338 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.