Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visoka temperatura Intela

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Visoka temperatura Intela

[ Pregleda: 6731 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kovach
Srdjan Kovacic
Beograd

Član broj: 17057
Poruke: 157
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Jabber: kovach@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Visoka temperatura Intela31.08.2005. u 23:14 - pre 226 meseci

Pozdrav...

Imam problem sa temperaturom procesora i isti sam vec izneo u jednoj od prethodnih tema, medjutim nisam dobio odgovor, pa reko aj' da pokusam ovako..

Elem... uzeo sam novu mashinu sa procesorom Intel Pentium 3.0 GHz... sve funkcionise k'o sat, ne pravi mi nikakve probleme (da ne ureknem :) ), jedini problem (valjda je problem) je radna temperatura procesora koju on drzi skoro konstantno i koja iznosi >81 stepena celzijusa... ne znam kolika je opetimalna radna temperatura za ovaj procesor, ali sam se malko zbunio kada sam video ovu cifru a znam da je za malko starije procesore maksimalna dozvoljena temperatura bila 70 stepeni i na njoj bi se racunar resetovao... pri tom' mi je temperatura sistema >60 stepeni sto mi je isto malko cudno.... sto se temperature hard-a tice, nju ne znam... a da... i cooler na procesoru radi na nekih 2600 obrtaja tako da ne verujem da je do njega...

Zaista ne znam zasto se ovo desava jer imam 1 GB rama, a i sam procesor ne opterecujem do ne znam kojih granica...
Kovach
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela01.09.2005. u 00:52 - pre 226 meseci
Može da ima više razloga,ali idemo redom.Kaži mi da li si overklokovao procesor i dizao ručno u BIOSU napon procesora iznad default vrednosti?

Onda,koliko ventilatora imaš u kućištu,koju matičnu imaš i da li ti je kuler na procesoru potpuno ispravan.Sasvim je moguće da je do neispravnog ili polu.ispravnog kulera,ili do toga da matična isporučuje previše struje procesoru.

Definitivno ne bi škodilo da kupiš bar još jedan ventilator za kučište,ali tako ga usmeri da on duva direktno na hard disk.

Koji kuler si uz njega dobio,jel fabrički?
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela01.09.2005. u 01:29 - pre 226 meseci
nesto tu nije "leglo" kako treba. Procesor moze da izdrzi i toliku temperaturu, ali mu to visestruko skracuje radni vek. O ostalim komponentama na 60 stepeni da i ne govorimo, to treba ohladiti dobrih 20 stepeni. Ili hladjenje nije dobro montirano, ili imas neispravan primerak ploce, ili procesora.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

kovach
Srdjan Kovacic
Beograd

Član broj: 17057
Poruke: 157
*.dialup.sezampro.yu.

Jabber: kovach@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela01.09.2005. u 02:22 - pre 226 meseci

Nista nije menjano u ondnosu na konfiguraciju koju su mi doneli iz firme u kojoj sam kupio racunar (jedna od poznatijih firmi u Beogradu, necu da pominjem naziv, da ne bude nepotrebnog reklamiranja)... dakle nikakvo overklokovanje, nikakva menjanja u biosu... nista... sve je onako kako je i bilo... (to je zato sto mi je mashina jos pod garancijom, pa sam mislio prvo vreme malo da sacekam da vidim da li sve lepo radi, pa ako je tako, onda da pocnem da se "igram" sa overklokovanjima i ostalim zezanjima... :) )... dakle sve je fabricki ukljucujuci i cooler... ali recimo nemam cooler za kuciste, odnosno za ceo sistem... to me je malko zacudilo i bas sam planirao i da ga kupim, medjutim ne verujem da je bas tolika razlika u temperaturi samo zbog toga... pa masa ljudi nema taj cooler pa im se procesori mozda za nijansu vise greju ali ne za skoro 15 stepeni... (procesor je prescott)

Maticna ploca je: MSI Intel 865PE Neo2-V + ICH5 Chipset Based

Iskreno kada sam uzimao racunar bio sam u nekoj frci i nisam bas mogao previse da se udubljujem u celu pricu, tako da sam pristao na plocu koju su mi oni dali uz ovaj procesor... moguce da se oni razilaze, ali ne vidim kako bi doslo do takve greske kod njih... inace hard je WD 160 GB Sata...

Verovatno ce sve ovo da se zavrsi tako sto cu da ih pozovem dok je ovo cudo jos pod garancijom pa nek' se oni bakcu sa njim... ali bih opet voleo da cujem sta mislite sta bi moglo da bude jer meni bas nije jasno... u krajnjoj liniji sad ce zima, a i najavljuju poskupljenje grejanja tako da mi to mozda resi neke druge probleme... :) ;) All in one varijanta, racunar i grejalica... :)

[Ovu poruku je menjao kovach dana 01.09.2005. u 03:25 GMT+1]
Kovach
 
Odgovor na temu

zokish
Smed. Palanka

Član broj: 37671
Poruke: 291
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela01.09.2005. u 06:37 - pre 226 meseci
moja ploca MSI865-p platinum, procesor je Northwood, pa ti predlazem sledece:

1. sa fabricki ucitanim biosom je davala za 10° visu temperaturu, a nakon flesovanja novim/poslednjim temperature su bile u okviru normalnih

2. CoreCentar od MSI-a prikazuje za 4°-5° visu temperaturu od svih ostalih monitor programa, pa ako sa njega ocitavas znaj da i on dodaje

3. ako su ti u biosu podesene opcije za dinamicko overklokovanje tokom rada zahtevnije aplikacije (tj sama ploca) podizu takt procesora od 3-10% sto odmah uslovaljava vece temperature. (vidi D.O.T. opciju i MAT)

4. za svaki slucaj pogledaj deklarisanu voltazu na procesoru u biosu

4. najverovatnije jos i imas tzv. zvaku izmedju procesora i tela hladnjaka koja slabije prenosi toplotu a koja ide uz box kulere

5. i na kraju pogledaj, naravno ako ti nije garantna etiketa na kucistu, kako je namesten kuler, da li ga ne prekrivaju kablovi i da li uopste imas kakav takav protok vazduha unutar kucista, tj. meri temp. recimo sa skinutom stranicom kucista

poz
svih mi dabrova ontaria
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
213.244.203.*



+7 Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela01.09.2005. u 20:37 - pre 226 meseci
Deshavalo se i da serviseri jednostavno zaborave da skinu nalepnicu kod AMD-ovih kulera(to obichno ide preko zvake) ne secam se vishe da li i Intel tako daje ili ne.
Neko je ranije vec imao bash tu muku,dok se,eto nije ustanovilo da je neki serviser iz neke tamo firme,verovatno co'ek imao pune ruke posla a u zurbi je svakakvo s***** moguce,jednostavno zaboravio da to uradi.Opet kazem da se zaista ne secam da li i intel ima tu nekakvu providnu foliju ili sta vec.
Znaci moguce je da izmedju tvog procesora i hladnjaka postoji tanko zashtitno i providno parche koje jednostavno ne treba da bude tu.
Ako je tako,sada je istopljeno i treba ga se otarasiti.
U svakom sluchaju,temperatura je nenormalna.Poshto je pod garancijom nosi ga tamo u servis,mrko ih gledaj svo vreme i kazi im da to reshe kako znaju i umeju.
Nemoj da se uvredish,ali inache,te NEO ploche uopshte nemaju nikakav 'skor' u toj klasi.Tako da je moguce da sensor na BIOS-u brljavi i da ga treba srediti(update,flash,whatever).

U svakom sluchaju,slazem se sa zokish i pctel-om.

Svejedno nosi to tamo kod njih na servisi uteraj im strah u kosti! :)

 
Odgovor na temu

Janmix

Član broj: 44328
Poruke: 633
62.108.101.*

Sajt: carbenchmark.blogspot.com


+3 Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela06.09.2005. u 12:35 - pre 226 meseci
Pre nego sto bilo sta uradis skini Live Update 3 i flashuj bios maticne
Meni je pre flasha MSI 845E davala 20 C vise temperature.
 
Odgovor na temu

hdamjan
Pula

Član broj: 60029
Poruke: 29
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela06.09.2005. u 22:38 - pre 226 meseci
Ako ti je stvarno tako visoka temp. nesta ti nije uredu.
Ja isto imam Intela 3.0 ali konstantna temp mi je oko 40-50stupnjeva.
Jedanput mi se dogodilo da mi se u hladnjak nakupilo prasine i zacepilo one proreze na hladnjaku,i komp. mi se poceo stekati u NFS:Underground na 1024x768 i slucajno sam pogledao temp. u biosu i bila je 72stupnja.A kada sam ocistio tu prasinu ponovno je na normali i radi mi sve normalno.
Provjeri mozda ti je prasina zacepila proreze na hladnjaku pa ti ventilator puse uprazno,meni se to dogodilo.
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela09.09.2005. u 22:46 - pre 226 meseci
Najverovatnije zeza BIOS ili senzori na ploči.
Imam jednu staru Dvojku gde SpeedFan čita da se CPUcooler vrti na 324579rpm :) i da je temperatura u kućištu konstantno 2C! T. Procesora normalno očitava...
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

zokish
Smed. Palanka

Član broj: 37671
Poruke: 291
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela10.09.2005. u 09:47 - pre 226 meseci
jes, jes
i meni cpu-z kaze da mi proc radi na 19GHz i ja verujem njemu a ne biosu...

ajde bakiman, kako mislis da ti SpeedFan prepozna prepotopske senzore?
svih mi dabrova ontaria
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela10.09.2005. u 11:45 - pre 226 meseci
Citat:
zokish: prepotopske senzore?


Šta ti to?

Inače svi programi očitavaju to isto što sam rekao (u slučaju da misliš da SpeedF ne valja).

Pozz
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

stalex
Srbija do Tokya

Član broj: 63134
Poruke: 137
*.inffo.net.



Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela07.10.2005. u 12:35 - pre 225 meseci
intel je chudo
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela07.10.2005. u 22:42 - pre 225 meseci
Pipni kuciste na strani gde je procesor i ako vruce onda se zabrini i idi u tu firmu i trazi svoja prava :) . Ako nije onda je verovatno do temperaturnih senzora i BIOS-a. Probaj da flesh-ujes mada moze da se desi i da ne pomogne. Posto ti je masina pod garancijom ne bih savetovao da otvars kuciste.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela09.10.2005. u 14:09 - pre 225 meseci
Par poruka je obrisano zbog pokušaja izazivanja flejma "AMD vs Intel".

Pošto je u prošlosti bilo jako puno problema na forumu u vezi toga, red je da potencijalne flejm izazivače opomenem na vreme, jer će takvi postovi biti izbrisani, a korisnik sankcionisan!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela09.10.2005. u 20:36 - pre 225 meseci
Apsolutno se slazem sa temerinom, ista temp, sa istim procesorom na gigabajt
ploci
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

*ZoRo*
my room

Član broj: 67519
Poruke: 51
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela10.10.2005. u 00:01 - pre 225 meseci
uz tu tvoju plocu si sigurno dobio i live update. update-uj bios na v2.5 secam se kada sam ja vrsio update da je u nekim revizijama kao note stajalo fix cpu temp too high
 
Odgovor na temu

lisac1972

Član broj: 68623
Poruke: 13
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela14.10.2005. u 18:37 - pre 225 meseci
Prichu o "zvaki" nemoj preozbiljno shvatati jer nema mnogo uticaja.razlike mogu da budu samo do 3 stepena.A to ti je nishta extra.Radi ona svoj posao.Mozes samo da pogreshish ako stavish neku izvikanu pastu sa previshe sloja.Intel je malo vreliji cpu poslednjih godina ali ne toliko.Trebash da znash da MSI ima skoro uvek problema sa ochitavanjem temperature na CPU.To kao po pravilu,resavaju kasnijom BIOS verzijom.Dodushe,bilo je i na mojoj nf4MSI plochi.Deshava se to i drugim proizvodjachima pa nemoj da se razocharash u MSI jer oni prave sve bolje ploche i mislim da nisi pogreshio.Prescott radi na 55c na 22C sobnoj pri 3000rpm na iddle.Kod igrica postize istu temperaturu ali na 4500 rpm na box fan-u(malo neprijatan zvuk aviona koji polece :)).Ali svakako ne radi na 80c.
Dakle moja preporuka je:
flashuj bios,update- msi monitoring programa(core center) koji imash na msi sajtu free.Uporedi temperaturu sa otvorenim i zatvorenim kucistem.Ako je drastichna-dogradi ventilator i razmakni malo kablove da rachunar "dishe".
To ce dati rezultate.
ps.ne znam tu plochu ali proveri dali su ti Mosfet-ovi prve ili druge klase,dali ih ima 2 ili 3.Ako su prve klase i na sebi nemaju ni pasivne hladnjake i ima ih 3 onda je izbor odlichan.MSI po nekad ume da zabushava u cpu naponskoj jedinici.

[Ovu poruku je menjao lisac1972 dana 15.10.2005. u 00:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela15.10.2005. u 11:52 - pre 225 meseci
"Žvaka" ume da nagura i mnogo više od ta tri stepena. Moramo uzeti u obzir činjenicu da su i konfiguracije, poput ljudi, individualna iskustva i ono što se desi kod mene, ne mora nužno i kod nekog drugog. A najčešće to i nije tako.

Isto tako, nešto kao "temperatura Prescotta" ni u jednoj varijanti ne može biti empirijski definisana, pošto zavisi od niza faktora, koje sam spomenuo u prethodnom pasusu i mislim da je to dovoljno jasno.

Na termalnoj pasti treba insistirati i to iz mnogo razloga. Prvi, što u startu ne obezbeđuje dovoljno prijanjanje hladnjaka i procesora, tako da se, već na prvu loptu, gubi deo performansi kulera. Osim toga, "žvaka" ima i znatno kraći vek trajanja - deo ispari, a deo se "skameni" i gotovo da prestaje da ima bilo kakve termalne osobine.

Uostalom, ne stavlja se "žvaka" džabe samo na jeftinije kulere. Uz top modele obavezno dobijate, ako ne špric ili tubicu termalne paste, a ono bar sloj paste fabrički nanesen na površinu hladnjaka.

Zato ne treba uvek paničiti kada konstatujemo temperaturu koja je neznatno (ili malo više) veća od proseka. Prvo treba proveriti sve faktore koji na to mogu da utiču (od same serije procesora, napona na kojem radi, stanju kulera i termalne paste itd), a onda i spaziti činjenicu da je baždarenje temperaturnih senzora na pločama operacija, čiji se metod razlikuje od proizvođača do proizvođača, a neretko zavisi i od same serije ploče.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

lisac1972

Član broj: 68623
Poruke: 13
*.air.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Visoka temperatura Intela15.10.2005. u 14:34 - pre 225 meseci
Tachno je da zvaka ima losije eksploatacijske osobine.Mnogo puta sam je video na telima hladnjaka kao kamen i u veoma tankom sloju.Kad je u pitanju moj predjasnji post,govorio sam u proseku koji je proistekao iz mog iskustva sa intel CPU mashinama.Naravno da temperatura nije uslovljena samo arhitekturom procesora nego i drugim faktorima od kojih sam jedan od najnajvaznijih i naveo-aero ergonomija kucista.Temperatura Prescott procesora koju sam naveo je prosecna na uzorku od ,otprilike,100- tinak mashina koje sam sklapao i odrzavao.Prosecna je i na osnovu iskustava mojih kolega koji se bave mojim poslom.Zato sam lepo i naveo da nikako nije normalno da intel radi na 80c..Ako odradi ono shto sam mu rekao-dobice zeljeni rezultat.Josh neshto:
Prescott jezgro ima jedno malo nezgodno resenje kad je Cooler i Fan u pitanju.To su plastichni tiplovi koji treba da se postave na sledeci nachin(a koji nije naveden u uputstvu):
postavljati dijagonalno suprotne tiplove(znachi iks varijanta).Potreban je malo snazniji pritisak na tipl.Prvi "prolazak" je prolazak glave tipla a zatim se cuje i "zakljucavanje" tipla.Znachi dva hoda.Treci hod je okretanje tipla.
Nema blage teorije da se kod Prescott varijante desi da telo hladnjaka nije lepo "naleglo" pa da je temperatura malo visha.Kod njega se deshava sledece:
Ili je sve ok ili temperatura raste vrtoglavom brzinom preko 100c pri chemu cpu zakucava i oseca se smrad podnozja.Nema sredine.
Dovoljno je da samo jedan tipl nije do kraja upao.Ovo se deshava zbog prirode kachenja hladnjaka.Zato sam i smatrao da nije to u pitanju vec sam ishao na varijantu flash pa provera kucista......Ovo je chista praksa pa ne pricham napamet jer mi to nije namera kao ni da lechim bolesni kompleks tipa"ja znam da sve znam".Na forum sam doshao zbog poziva prijatelja.Da ne bih trosio svoje i tudje vreme a iz zelje da coveku besplatno pomognem,postavio sam post o temi i necu vishe polemisati.


[Ovu poruku je menjao lisac1972 dana 15.10.2005. u 15:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Visoka temperatura Intela

[ Pregleda: 6731 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.