Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...

[ Pregleda: 4874 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
217.75.194.*



Profil

icon FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...02.09.2002. u 13:02 - pre 262 meseci
Prije par mjeseci sam pitao nesto o sajtu www.auto.ba i dobio dosta korisnih komentara uglavnom vezano za boje.

Sada treba da izadje novi broj revije auto na kioske a izgled naslovne imate na sajtu. Svaki mjesec se pravi nova kolor shema i "skin" sajta u skladu sa omotom, evo odgovora na izazov za ovaj mjesec.

Neko mi je zamjerio za dva pixela u centralnoj tabeli, mislim da sam se rjesio toga.

Svaki komentar je dobro dosao. Uskoro planiram "generalku" ovog sajta, pravi redizajn pa i tu bi dobro dosla svaka sugestija "kamo dalje rodjace".

Jos jedna najava, za par sedmica ce izaci potpuno nov sajt koji sam poceo da radim od nule pa ce biti objavljen ovdje. Idemo dalje code4food.

dakle sajt http://www.auto.ba/
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...02.09.2002. u 21:14 - pre 262 meseci
Ukoliko je odgovorio uslovima (da liči na naslovnu stranu revije, a liči) onda je dobro.

Mogu ti samo reći da nisam oduševljen tipografijom i izborom fontova u headeru.
Kapiram da "auto" mora onim fontom ali "bh auto moto revija" može i drugačije.
Osim toga, nije loše. Jedino bih stavio još praznog prostora, čisto zbog snalaženja.
Ne sviđa mi se što su slike zalepljene za tekst, izgleda kao da je cela stranica "stisnuta".
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

s0urce
BiH

Član broj: 4171
Poruke: 24
80.65.65.*



Profil

icon Re: FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...04.09.2002. u 19:08 - pre 262 meseci
Stranica je fino urađena, samo postoji mali problem. Dosta je gramatičkih grešaka na stranici tipa:
neoklasi čna
tehnič ko-tehnološki
održanaje
skolpu
proavom
nazvazi
organizovan noćenje.
Ovo je indexna stranica i bilo bi lijepo da se te greške isprave da se ne bi sumnjalo u profesionalnost izrade. Nadam se da se neće pogrešno razumjeti moja kritika.
Inače stranica je vrlo jednostavna i brzo se učitava što je za mene najvažnije.
I speak 4 international languages:
binary, octal, decimal, hexadecimal.
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...04.09.2002. u 20:40 - pre 262 meseci
1. povećaj margine oko teksta pored slika auta. Tu bi mogao i da smanjiš veličinu fonta.
2. ima dosta slovnih grešaka. Ima i mesta gde ne koristiš čćšđž.
3. probaj da drugačije rešiš linkove ka automobilima u vrhu. Nisu baš vidljivi.
4. ne znam da li i ono "bh auto moto revija" ulazi u njihov logo, ako ne - ima mnogo boljih rešenja.
5. sramota za urednike da stavljaju one zastarele informacije o megane II. Te slike i infosi se već mesecima vrte.
6. sve u svemu, mnogo bolje nego prethodna verzija.
7. izmeni još gorepomenutih par sitnica i biće sasvim OK.
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
217.75.194.*



Profil

icon Re: FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...04.09.2002. u 20:46 - pre 262 meseci
S0urce potpuno si u pravu, priznajem greske, vidim da ti je promaklo i njemacka je pogresno napisana sada sam sve proanalizirao ali odavde nesmijem vrsiti update, na ovoj mrezi je puno password sniffera moracu da odem na drugu mrezu gdje idem vani direktno a ne preko "advokata" uz to host nema ssh

Malo da se "operem" u nedjelju u 21 sam dobio CD koji je isto vece se nosio u stampariju, od 21 do ujutro u 4 sam vadio slike, tekstove, napravio skin, u CSS odabrao i balansirao boje i na kraju naravno u 4 ujutro poceo da formiram indexnu stranicu... ove crtice su zbog PDF i kopiranja. kada se lomi rjec sa šđžćč a ja poslije ne ujedini... misli to nije jedna rjec nego povlaka :o( Vecinom to se trudim da primjetim ali promakne, takodjer one stamparske greske na dnu lista sam sam piso tekst i dobro da je ista ispalo kada samo sto nisam zaspao na tastaturi.

Nije lijepo se prati, od ponedjeljka do dans evo 4 dana nisam nista popravio, cista ljenost i nema opravdanja. Neka si mi ovo rekao, ja se trudim da budem hardcore profesionalac a u ovom poslu se tesko stice ugled a lako gubi.

Sto se tice tezine stranice, vidis i sam da su gif-ovi i jpg jako dobro optimizovani i da sam ih izbjegavao koliko se moglo, nema font tagova osim ponegdje usamljeni slucajevi kada se ne isplati praviti klasu radi 5 slova. Uglavnom sam se oslanjao na CSS. Stranica je skoro 100% validna html a css je skroz validan... popravicu i to ubaciti mozda neki alt text ako mi je promaklo i na javascripte mora se staviti type atribut.
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
217.75.194.*



Profil

icon Re: FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...04.09.2002. u 20:53 - pre 262 meseci
Citat:
red fox:
7. izmeni još gorepomenutih par sitnica i biće sasvim OK.

Hvala na komentaru... svih 6 poruka stoje na svome mjestu! Jedino velicina slova ne ide dole radi accessibility.
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...04.09.2002. u 22:13 - pre 262 meseci
Red fox: Manje-više si ponovio moju poruku.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...04.09.2002. u 22:26 - pre 262 meseci
O, oprosti, genije!
Jebote, trunks, pa nije zdrava tolika sujeta.
Istina je da nisam čitao postove, već video da je NetworkAdmin izmenio auto.ba i, pošto sam i prošli put komentarisao, reko ajde da vidimo šta se promenilo.
A, inače, ja bih onda mogao reći da si ti sad ponovio moju poruku s prošle teme "auto.ba", ali ja nisam takav...
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.access-sa1.lsinter.net



Profil

icon Re: FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...04.09.2002. u 22:50 - pre 262 meseci
trunks priznaj sada javno da si malo izletio... nema veze vjerujem da red fox to nece toliko zamjeriti.

Meni je bitno da obadvoica kazete sta mislite pa makar se i ponovili, barem znam da se covjek slaze sa tobom, nisi ti trunks svemirska konstanta pi=3.1415926535897932384626433832795... pa da se sve mjeri od tebe.

Svima vama uvazavam misljenja i odoh sada na posao, popravljati ono sto mogu...
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...04.09.2002. u 23:05 - pre 262 meseci
Iskulirajte, uopšte nije bilo u tom fazonu.

Što se tiče sujete, nemam je ni najmanje, veruj mi ili pitaj nekog ko me zna.
Možda mi poruke izgledaju tako, jer sam vrlo nervozan u poslednje vreme. No, nije ni bitno.

NetworkAdmin: Mislio sam da nisi primetio moju poruku, ili nešto tako, jer na nju nisi ni odgovorio.
I promašio si pi. ;)
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

pixel_pimp

Član broj: 3192
Poruke: 43
*.ptt.yu

ICQ: 40260554
Sajt: www.pixellab.co.yu


Profil

icon Re: FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...04.09.2002. u 23:08 - pre 262 meseci
da se ne bih ponavljao.. sve je isto kao i za proslu verziju, samo lepsi izbor boja..
:: there is no animal testing here www.pixellab.co.yu ::
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.access-sa1.lsinter.net



Profil

icon Re: FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...04.09.2002. u 23:45 - pre 262 meseci
Citat:
Trunks:
NetworkAdmin: Mislio sam da nisi primetio moju poruku, ili nešto tako, jer na nju nisi ni odgovorio.
I promašio si pi. ;)


he he he... ma nisam promasio pi... copy sa calc

Znas tvoj komentar govori dosta sam za sebe, prjedlozi su OK, ja cu poraditi na tome, ja stalno razmisljam o tim stvarima, e komentarisem bas sve da ne kazete svakom loncu poklopac.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: FLAME me! Evo jedna varijacija na vec vidjeno...

[ Pregleda: 4874 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.