Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IBM gets own facts out for Linux v Windows

[es] :: Advocacy :: IBM gets own facts out for Linux v Windows

[ Pregleda: 5402 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

byM4k5

Član broj: 22363
Poruke: 428
*.dialup.blic.net.



Profil

icon IBM gets own facts out for Linux v Windows06.09.2005. u 01:33 - pre 225 meseci
http://www.theregister.co.uk/2005/09/01/ibm_windowsvlinux/

Citat:
An IBM-sponsored Robert Frances Group study found it is 40 per cent cheaper to buy, implement and run an application server on an x86 server running Linux than on a similar server running Windows.


Ako se ne varam nedavno je bila jedna Microsoft sponsored studija...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: IBM gets own facts out for Linux v Windows06.09.2005. u 01:54 - pre 225 meseci
Citat:
byM4k5: Ako se ne varam nedavno je bila jedna Microsoft sponsored studija...
Meni se cini da ih je bilo vise. Ali, ovo je prvi put da cujem za neku Linux sponzorisanu studiju. Iz navedenog clanka:

IBM's report follows a concerted, two-year "Get the facts" campaign from Microsoft; this has seen Microsoft pay analysts to produce reports that compare total cost of ownership (TCO) of Windows against Linux, in addition to the operating systems' strengths in security.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 06.09.2005. u 02:56 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: IBM gets own facts out for Linux v Windows06.09.2005. u 07:49 - pre 225 meseci
Svakako na IBM eServerima i zServerima radi SUSE Enterprise, a ne neki deseti Kurumin ili sl Kakav je TCO ako na svaki mrezni kompjuter instaliras drugu Linux distribuciju Plus, ni za eServer ili zServer Linux nije najbolje resenje vec mozda NetBSD/OpenBSD ili IBMov sopstveni AIX ali IBM mora da koristi silnu famu linuxa, fala bogu, da zaradi pare.
Od linuxa ne vidite npr. *BSD koji je neuporedivo bolji sistem + nema sanse da postinstall skripta nekog paketa koji ste preuzeli ko zna odakle sadrzi neprijatnosti tipa rm -rf /
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.raver.be.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: IBM gets own facts out for Linux v Windows06.09.2005. u 15:33 - pre 225 meseci
setite se kako je degejs-dimkovic klan nedavno trovao o TCO i jeftinoci M$ovanja u M$ sponsored kampanjama
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: IBM gets own facts out for Linux v Windows06.09.2005. u 18:09 - pre 225 meseci
Ne zaboravi xtrayo da IBM na taj zSeries Linux dodaje svoje proprietary programe za menadzment, tako da ti zSeries Linux + IBM Enterprise softver nije bas isto k'o i distribucija koju ce komsa da ti nareze
http://www-306.ibm.com/software/sw-bycategory/?ca=wspace

IBM softver za Enterprise nije bas 'free as in beer'


[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 06.09.2005. u 19:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: IBM gets own facts out for Linux v Windows06.09.2005. u 18:36 - pre 225 meseci
Citat:
bojan_bozovic:

IBM softver za Enterprise nije bas 'free as in beer' :)



Ko kaze da mora da bude....
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: IBM gets own facts out for Linux v Windows06.09.2005. u 18:39 - pre 225 meseci
Citat:
xtraya
setite se kako je degejs-dimkovic klan nedavno trovao o TCO i jeftinoci M$ovanja u M$ sponsored kampanjama


Izvini, mozes li da mi ukazes na post gde sam ja "trovao o TCO i jeftinoci M$ovanja" - posto eto ne mogu da se setim, pa bih voleo da mi malo osvezis pamcenje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: IBM gets own facts out for Linux v Windows06.09.2005. u 18:44 - pre 225 meseci
Nemojte onda ko mulaz '2 guruja ce da srede' mrezu sa 1000 kompjutera Nemojte da pogresno interpretirate... U svakom slucaju, jkada je IBM stavio Linux u svoje servere, Linux to moze da radi uz naravno proprietary IBM softver...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: IBM gets own facts out for Linux v Windows06.09.2005. u 23:52 - pre 225 meseci
boyane boynane, vidim nisi kao degejs-dimke klan, naravno da bitni dodatni paketi nisu ukljuceni u cenu... mislim to stvarno niko ne spori. i logicno je da recimo NOVELL nesto i proda kroz taj linux (i posteno plati 5 soma za copyright imena LINUX)

a sto se dimketa tice,seti se price o adminu i administriranju , sta je skuplje (linux ili win admin i slicno)

stvarno me mrzi da searchujem es...
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: IBM gets own facts out for Linux v Windows07.09.2005. u 01:26 - pre 225 meseci
Off topic: ¨Svakako na IBM eServerima i zServerima radi SUSE Enterprise, a ne neki deseti Kurumin¨

Dobro Bojane, sto se tebi toliko zamerio Kurumin? To je - PO KONCEPTU - jedna od najboljih distribucija (ne tvrdim da mozda nije bagovit i slicno) na svetu. Nije glomazan, ima lepo sredjena razna podesavanja iz vrlo skromnih i stedljivih GUI-ja i slicno, toliko je dobar da ga MS vec neko vreme izricito proganja. Jedna od vecih ¨mana¨ mu je sto je samo na portugalskom, ali njegov model je ono sto muci MS. To je toliko orientisano sirokom krugu korisnika, uz svega oko 420MB, toliko jednostavan i dobar, da je pravo cudo. Zasnovan je na Knoppixu, ali dosta humanizovan, taman koliko treba. A model moze svako da kopira i onda je to jos jedna glavobolja za MS.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: IBM gets own facts out for Linux v Windows07.09.2005. u 23:21 - pre 225 meseci
Radi se o tome da linux nema neke programe bitne za firme kao GPL (workgroup connectivity npr, menadzment mreze i naloga, nemas productivity suite koji se na SVAKOJ distribuciji ponasa isto (KOffice - OpenOffice)) Kurumin mi se zamerio zato sto mi se je zamerio i College Linux... Vise od 1 distribucije nije zdravo jer stvara haos, i u tom haosu je Linux... Ja mogu samo da zamislim kako je rucno odrzavati 1000 kompjutera na mrezi, od kojih svaki ima mozda vise korisnika koji su laici itd... Pogledajte Sun Java Desktop System toji je bas i napravljen izgleda za takve stvari... Mozes ti i remote u linuxu da administriras korisnicki nalog na 999-toj masini, ako mozes da popamtis korisnike... sta ces rucno da kopiras /etc/skel? rucno da podesavas dozvole na fajlovima? Ubio bi se trasyo da rucno podesavas 1000 kompjutera na Linuxu, ja na Linuxu ne poznajem alat koji bi to mogao drugacije i elegantnije da odradi... Nema sumnje da IBM, HP i ostali koji stavljaju Linux na enterprise servere stavljaju nesto proprietary sto radi upravo to... Dalje, da nemas milion razlicitih distribucija vec samo jednu, mozda bi postojalo (a svakako bi bilo moguce da se napise) GPL resenje koje ce da radi isto... Ovako, kad svaki guru tera po svome i pravi sopstvenu distribuciju to je nemoguce...

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 08.09.2005. u 00:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: IBM gets own facts out for Linux v Windows

[ Pregleda: 5402 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.