Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FON - Specijalisticke studije

[es] :: Vodič za učenje :: FON - Specijalisticke studije

[ Pregleda: 8022 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Veljko Manojlovic
Beograd

Član broj: 34809
Poruke: 40
*.beotel.net.



Profil

icon FON - Specijalisticke studije07.09.2005. u 14:26 - pre 225 meseci
Da li neko zna kolika je cena za ovogodisnje specijalisticke studije Internet tehnologije na FON-u? Sta mozete da kazete o tim studijama? Vredi li ih upisivati? Da li bih imao kakve koristi od njih ovde i "napolju"?
 
Odgovor na temu

Veljko Manojlovic
Beograd

Član broj: 34809
Poruke: 40
195.252.85.*



Profil

icon Re: FON - Specijalisticke studije19.09.2005. u 23:26 - pre 225 meseci
Saznao sam cenu - kostaju 60.000 din.
Nije valjda da niko nema bilo kakvih informacija o mojim ostalim pitanjima!
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.etf.bg.ac.yu.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: FON - Specijalisticke studije20.09.2005. u 11:40 - pre 225 meseci
Specijalističke su bačene pare.

Ja sam od administracije pre 4-5 meseci čuo kako sledeće (tj. ove) godine neće biti upisa na specijalističke jer su one srozale ugled fakultetu, smanjile kriterijum za poslediplomske studije... Ali na FON-u je staro pravilo kako su pare na prvom mestu, pa su i ove godine postali alavi.

Dakle ako ti je bitno da imaš titulu pa da je dodaš imenu na ulaznim vratima stana upiši, a ako ti je bitno znanje idi negde drugde.

[Ovu poruku je menjao Au197/79 dana 20.09.2005. u 12:42 GMT+1]
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

CorpseEater
Core of I/O

Član broj: 959
Poruke: 268
82.208.201.*

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: FON - Specijalisticke studije27.09.2005. u 23:42 - pre 225 meseci
@Veljko Manojlovic

otkud tebi da kostaju 60 000 ?!

jel ovo zastarelo ?

http://internet.fon.bg.ac.yu/upis/uplata.php
Bolje šest sati u školi nego uopšte ne spavati.
--
Ko uči znaće, Ko krade imaće !

 
Odgovor na temu

Veljko Manojlovic
Beograd

Član broj: 34809
Poruke: 40
195.252.85.*



Profil

icon Re: FON - Specijalisticke studije27.09.2005. u 23:55 - pre 225 meseci
Toliko su bile prosle godine i mislim da je to stara cena. Zvao sam telefonom i rekli su mi da su 60.000 (takodje placanje u dve rate).
 
Odgovor na temu

Veljko Manojlovic
Beograd

Član broj: 34809
Poruke: 40
195.252.85.*



Profil

icon Re: FON - Specijalisticke studije28.09.2005. u 00:00 - pre 225 meseci
Nego, Au197/79, mozes li mi reci gde da upisem drugde? Preporuci?
 
Odgovor na temu

CorpseEater
Core of I/O

Član broj: 959
Poruke: 268
82.208.201.*

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: FON - Specijalisticke studije28.09.2005. u 01:41 - pre 225 meseci
ajde da se i ja malo ukljucim - pazi ova prica 'to su bacene pare' ima smisla ako ti zavrsis FON/ETF/PMF, ako si iz Bg-a, ako si usput nesto radio ako imas neki trasirani put u karijeri vec sada, poznanstva itd..

e sad ako ne zadovoljavas svaki od ovih kriterijuma tebi specijalisticke mogu biti itekako zanimljive

1. Ako nisi iz bg-a ili nemas svoj stan tamo odnosno nemas caleta koji nema pametnija posla nego da baca pare na tebe dok se ti zezas godinama - tada ti nemas mnogo vremena da nalazis posao vec zivis od plate do plate da bi platio kiriju/racune i imao za hleb i mleko - u ovom slucaju specijalisticke su i vise nego pozeljne da ih zavrsis dok jos mozes jer ce ti koristiti sigurno u dobijanju posla brze i kasnijeg brzeg napredovanja

2. Ako nisi usput nesto radio znaci da nisi bas iskusan u poslu odnosno da imas ona povrsna znanja koja se dobijaju na faxu - i u ovom slucaju specijalisticke i te kako koriste jer ces time nadomestiti u CV-u nedostatak iskustva - dakle opet je korisno

3. Ako planiras da se zaposlis u drzavnim firmama.. da li ovde treba da objasnjavam da je veca diploma === brze do posla

4. Imas iskustva u nekim stvarima radio si par godina.. - verovao ili ne i tada su specijalisticke dobro dosle - uvek ce firma pre poslati na usavrsavanje dobrog radnika sa specijalistickim nego dobrog radnika bez specijalistickih... + sto taj sa specijalistickim moze ubvek pre da postane rukovodeci kadar.. a u slucaju otpustanja i viskova sigurnost u poslu uvek ima taj sa vecom skolom..

Da ne spominjem da dok si mlad to treba da pozavrsavas jer kad budes ostario jedino sto ce ti ostati od stvari koje sada posedujes (volja, energija za rad, opsta sposobnost za rad, diploma) jeste diploma.. (+ iskustvo) sto je veca diploma to je vec sansa da zadrzis pozicije koje si do tada stekao pa makar i losije radio..

Sto se tice ostalih specijalistickih - ja bi ti preporucio FON jer su dobri predmeti i dobro organizovana nastava - naravno pogledaj na ETF-u imaju specijalisticke ali meni licno se ne svidjaju kao bivsem fonovcu jer su iscupali par ispita sa osnovnih studija i napravili specijalisticke.. tako mi se cini nekako - bar meni je ovo sto FON radi mnogo prijemcivije..


sad ti procitaj ovo pa odluci da li vredi ili ne vredi..
Bolje šest sati u školi nego uopšte ne spavati.
--
Ko uči znaće, Ko krade imaće !

 
Odgovor na temu

James
London

Član broj: 1928
Poruke: 174
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: FON - Specijalisticke studije28.09.2005. u 18:39 - pre 225 meseci
Ja sam prosle godine upisao spec. studije na FON-u. BTW i diplomirao sam na FON-u. Dakle cena je bila 70.000 smer internet tehnologije. Skor sam ih zavrsio (dao sam 3 ispita, a ostal 2 do kraja sledece nedelje, nadam se).

Da li sam nesto naucio novo? NE
Da li vredi? DA

Sto se tice necega novog ,mnogoo vise stvari se nauci radom u praksi, a ispiti na spec su vise prezentacija toga sto sam uradio na poslu.

Da li vredi, apsolutno da. Ja sam ih iskreno, upisao samo zbog diplome (volim da ih skupljam ). I dobio upravo ono sto sam i ocekivao, diplomu za nekih 300 strana seminarskih + specijalisticki. Nisam sam se previse iscimao, a njima lepo platio i FON i ja zadovoljni.

Da neko ne protumaci moju poruku pogesno, ja sam itekako za znanje, ali realno gledajuc znanje se ne stice pologanjem ispita (ustvari max 20 %), vec prakticnim radom.

[Ovu poruku je menjao James dana 28.09.2005. u 19:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.ptt.yu.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: FON - Specijalisticke studije29.09.2005. u 22:02 - pre 225 meseci
@Veljko: ja sam napisao ono što sam sticajem okolnosti na fax-u čuo. Ali ne znam kako je na drugim fakultetima pa ne mogu da sudim gde i šta je bolje upisati. Možda je, kada se u tim relativnim pokazateljima (odnosu sa drugim domaćim fakultetima) sagleda, to na FON-u najbolje u zemlji, ali u apsolutnim pokazateljima (količina znanja) ostaje činjenica da je to malo.

S druge strane na tim specijalističkim ako nisi fonovac možeš čuti neke nove stvari o kojima možda nećeš mnogo naučiti ali ćeš se možda zainteresovati da sam naučiš. Tj. možda će ti pokazati neke nove pravce razmišljanja.

Raspitaj se sa kojim ćeš profesorima imati dodira. Ima stvarno dobrih profesora od se može dosta naučiti. Npr. neki od nih su: prof. Devedžić je ekspert za veštačku inteligenciju (i za deo VI vezan za internet), prof Starčević dobro predaje o internetu i sa tehničke i sa organizacione a i komercijalne strane, prof. Vlajić predaje softversko inženjerstvo, paterne, javu...
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

sovabass
Banja Luka

Član broj: 96338
Poruke: 43
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: FON - Specijalisticke studije30.05.2006. u 14:04 - pre 217 meseci
Sve je moguce,naravno,ako postoji jaka volja i odlucnost!
Magistarske na FON-u su idealne zbog diplome i onog mr. ispred imena,sto se tice znanja:skromno.ALI,jedino FON nudi mogucnost Distance Learninga-a tj.ne prisustvovanja predavanjima.Ja radim u vojsci i zivim u Banjojluci pa sam uspio zavrsiti specijalisticke i sad pucam na magistarske.
Tiha voda brijege roni,i naravno,finansije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: FON - Specijalisticke studije

[ Pregleda: 8022 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.