Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)

[es] :: C/C++ programiranje :: Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)

[ Pregleda: 4179 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilošV
Podgorica

Član broj: 7996
Poruke: 484
195.66.163.*



+1 Profil

icon Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)13.09.2005. u 06:52 - pre 225 meseci
Cao :)
Dakle, korisnik bi trebao da unosi tekstove oglasa, fotografije i sl. u neku bazicu i to je, naravno, ok...
Ono zbog cega sam u dilemi je njegov zahtjev da s par klikova dodje do pdf-a spremnog za stampu. Osim standardnih malih oglasa, postoje jos 8 tipova (raster, fotografija, 1/16, 1/8 stranice itd.) tako da (uz malo magije bledolikih) kombinacija QReport/Acrobat distiller moze da zavrsi posao... Ipak, ima li neko bolju ideju? Mozda da se umjesto reporta generise .doc ili neki xml fajl? Hvala :)
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)13.09.2005. u 07:11 - pre 225 meseci
Ja licno koristim ono sto si vec pomenuo: PDF distiller, i to mi se pokazalo OK.
Koristio sam PDF995 (ili 955, ne secam se koji je tacno broj).

Najnovij verzija QR ima u sebi vec ugradjen PDF filter, ali na zalost vise se ne
isporucuje uz Borland (raskinuli su saradnju).


Medjutim pogledaj ovo:

The Gnostice Team
Gnostice Information Technologies
http://www.gnostice.com

a pogledaj i ovo:

wPDF
www.wptools.com

ili u praksi:

WPPDFExport1->BeginDoc();
WPPDFExport1->StartPage();
WPPDFExport1->Canvas->Draw( 100,100, Image1->Picture->Bitmap );
WPPDFExport1->EndPage();
WPPDFExport1->EndDoc();

E sad, da li je free, pojma nemam...
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.varmdo.se.

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)13.09.2005. u 10:09 - pre 225 meseci
Nesto sumnjam da QReport "zna" da odradi sve sto treba za stampu... Pogotovo rasterizaciju slika. Ako shvatam kako treba, to bi trebalo da ide u profesionalnu stampu, zar ne?
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)13.09.2005. u 10:30 - pre 225 meseci
QR koji je isao nekada uz BCB i Delphi (verzija cca 3.0.9) je bila toliko bug-ovita
kada je u pitanju stampa TQRImage i TQRDBImage da me je dovodilo do ludila.

Sav trud oko softvera pada u vodu ako na kraju ne mozes da odstampas to za sta
je i namenjen... A sad da sam pravis ceo Preview, malo je nelogicno...

Na primer:

ponekada slike nema ni u Preview a kamo li u stampi
ponekada slike ima u Preview ali u stampi NEMA (PRAZNO)
ponekada slike ima u Preview ali u stampi stavi CRNI PRAVOUGAONIK umesto slike

To je poznati bug (jedan od mnogih), za koga nema fix-a, sem ukoliko se ne kupi
profesionalna verzija sa sve source kodom u Delphiju i izmene ne urade rucno...

Naravno, u medjuvremenu su to verovatno i sami resili.

U praki sam primetio da dve gore-pomenute komponente manje grese ako se
ucitava BMP, a vise grese ako se radi sa JPG. Zasto, pojma nemam...

Medjutim, u zadnje vreme mi stizu (ocirkularne) poruke od QR-a o raznim
dodacima, pa sam primetio i te PDF filtere-e i sl.

Ko zna, mozda su nesto i unapredili od onda...

 
Odgovor na temu

MilošV
Podgorica

Član broj: 7996
Poruke: 484
195.66.163.*



+1 Profil

icon Re: Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)13.09.2005. u 11:40 - pre 225 meseci
Da, ide u profesionalnu stampu. Bavio sam se DTP-jem 2-3 godine, tako da mi je poznat problem sa promjenom velicine fotografija i rezolucije za rastersku (jednobojnu) stampu... Fotografije bi se morale unaprijed pripremiti (mozda najjednostavnije da napravim nekoliko makroa tj. "Actions" u fotosopu)...

Sad mi je problem kako da poslozim oglase u stranice B5 formata (stranica ima 3 kolumne, mali oglasi staju u jednu, veci preklapaju susjedne kolumne ili zauzimaju cijelu stranicu...), nakon toga ih je relativno jednostavno "odstampati" u pdf format...
Mozda (tj. sigurno :)) zvuci glupo ali, posto se radi o "slaganju" vec pripremljenog grayscale materijala, sve vise razmisljam o eksportu u html, sa tabelama fiksne sirine (1 stranica = 1 tabela)... Word bi, recimo, to vrlo korektno prikazao ako se dobijenom fajlu umjesto .htm samo stavi .doc ekstenzija i ubaci "page-break-before: always" u izmedju ili u zaglavlje tabela... Lupam? :)
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.solent.climaxgroup.com.



+4 Profil

icon Re: Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)13.09.2005. u 14:09 - pre 225 meseci
Pa tu postoje dva problema :
manji problem - izvesti gotovu stranu u .pdf
veci problem - automatski "inteligentni" prelom (koji ne postoji? ili greshim?), odnosno uzimati opise iz baze i slagati stranu po stranu, pri tome voditi rachuna o milion stvari koje mogu da podju naopako.

PS
Ko nije chitao tekst Dejana Ristanovica na ovu temu, nek' prochita, jako interesantno shtivo :)
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)13.09.2005. u 17:19 - pre 225 meseci
Tako nesto kosta mnogo... Novosti oglasi su kupili neki paket od Francuza za mnogo para koji je u stanju da prelomi 500 strana oglasa za 5-6 sekundi (sa sve slikama). Pokusacu da saznam nesto vise, ako te interesuje.
 
Odgovor na temu

MilošV
Podgorica

Član broj: 7996
Poruke: 484
195.66.163.*



+1 Profil

icon Re: Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)14.09.2005. u 07:41 - pre 225 meseci
Zanima me, naravno. Makar cijena tj. koliko je to mnogo_para :)

X Files, nasao sam sinoc jednu "komercijalizovanu" :) verziju Gnostice pdfToolkit-a. Nije rijesila moj problem ali je vrlo fina & korisna stvar, hvala!

Razmisljao sam, ako se oglasi posmatraju kao povrsine tj. svaki oglas kao pravougaonik cija povrsina zavisi od tipa oglasa i broja rijeci, onda dolazimo do necega slicnog 'stock cutting optimization' problemu, koji sam vec pominjao negdje po ovom forumu -najekonomicnije uklapanje manjih povrsina u vecu...
Probao sam i ovu moju ideju sa html tabelama, radi bez greske kad su u "opticaju" samo oglasi cija sirina ne prelazi sirinu kolumne... To be continued -nisam jos nista obecavao tj. nisam (jos) ugovorio ovaj posao, ali bih, vrlo rado, ako se ikako moze... :)

 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)14.09.2005. u 08:24 - pre 225 meseci
Citat:

X Files, nasao sam sinoc jednu "komercijalizovanu" :) verziju Gnostice pdfToolkit-a.
Nije rijesila moj problem ali je vrlo fina & korisna stvar, hvala!

OK. Posalji mi link sta tacno da skinem & 'ostalo' ...
 
Odgovor na temu

MilošV
Podgorica

Član broj: 7996
Poruke: 484
195.66.163.*



+1 Profil

icon Re: Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)14.09.2005. u 08:44 - pre 225 meseci
Paaa... Hmmm... :)
Nasao sam to na eMule, tako da bi vjerovatno najjednostavnije bilo da ti meni posaljes mail a ja ti u odgovoru posaljem i attachment (samo sa uputstvima, naravno) :)
Tesko je oko 400kb.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.nat-pool.po.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)14.09.2005. u 08:48 - pre 225 meseci
OK. Saljem ti privatnu poruku ...
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)14.09.2005. u 15:27 - pre 225 meseci
http://www.calligramme.com

Zadnje sto znam je da kosta oko 40000 Eura.

yooyo

[Ovu poruku je menjao yooyo dana 14.09.2005. u 16:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Aplikacija za unos & stampu malih oglasa (C++ builder)

[ Pregleda: 4179 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.