Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promocije E-commerce site-a

[es] :: E-Marketing :: Promocije E-commerce site-a

[ Pregleda: 10657 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eXpy
V. S. Misic

Član broj: 5219
Poruke: 10
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Promocije E-commerce site-a07.09.2002. u 14:56 - pre 262 meseci
Kako ste izveli vash promotion , tj. kako ste reklamirali vas e commerce site, koji su vam bili prvi koraci pri otvaranju site-a, da li ste ulagali novac u pocetnu promociju i marketing , i gde? Kako ste stekli popularnost i posetioce, a kako meni preporucujete da to uradim na najbolji nacin ??

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a07.09.2002. u 18:18 - pre 262 meseci
Sve zavisi kakav e-commerce site posedujes.

U mom slucaju (www.lux-ottica.com), najbolje se pokazalo reklamiranje po casopisima i sl (cosmopolitan, elle, marie claire...)

 
Odgovor na temu

eXpy
V. S. Misic

Član broj: 5219
Poruke: 10
*.beg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a07.09.2002. u 18:46 - pre 262 meseci
hm ... ineresantno, i kod mene nesto "slicno" ce da ide , parfemi , pa me interesuje koliko si placao reklame , u kojim casopisima , za koje trziste , i naravno okvirno koliko te je to izaslo ?? Da li si se reklamirao putem nekih drugih sit-ova i sl?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a07.09.2002. u 21:38 - pre 262 meseci
Reklama u Cosmo-u je strasno skupa, ali cosmo cita 2 MILIONA ljudi, i strasno je efikasna...

Ja sam od jedne reklame imao preko 4000 narudzbina (0.2% od citalaca), i sve kad se sabere ja sam bio dobar mozda par hiljada dolara jer je reklama kostala oko 15.000 funti (sto mu dodje oko $30,000) ... (btw. Dupla strana u 'A section' kosta 45,000 funti)

Sto se tice samih parfema, ja iz iskustva znam da su oni dosta jeftinij u USA nego u Europi, i da ne znam koliko bi trziste imao. Jos jedna stavr koju moras uzeti u obzir sto se tice uopste cele kozmetike je ta da je nemoguce da ljudi odaberu parfem koji im se svidja na sajtu, osim ako ne znaju kako se zove, pre nego sto ti dodju na sajt.


Vazna stvar je isto tako gde naci pare za reklame. Ja sam uzeo kredit u US Bank na tri godine, i to sa smesnom kamatom. Vratio sam ga nakon 2 meseca, i mozda sam dao 100-200 dolara na kamate, a mozda nisam ni toliko ne znam tacno, znam samo da bi na kraju trece godine vratio sveukupno 12% od osnovice...
 
Odgovor na temu

eXpy
V. S. Misic

Član broj: 5219
Poruke: 10
*.beg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a08.09.2002. u 16:45 - pre 262 meseci
Citat:
Ja sam od jedne reklame imao preko 4000 narudzbina (0.2% od citalaca), i sve kad se sabere ja sam bio dobar mozda par hiljada dolara jer je reklama kostala oko 15.000 funti (sto mu dodje oko $30,000) ... (btw. Dupla strana u 'A section' kosta 45,000 funti)
Pa to onda i nije toliko isplativo , s obzirom na novac koji si ulozio, da je bilo par narudzbi vishe ili manje , moglo je ulaganje biti neisplativo, ali opet sada ti ljudi znaju tvoje ime, pa me interesuje, da li si u tih 4000 racunao samo one koji su odmah posle tog broja kupovali , ili ukupan broj kupaca koji su kao refer naveli cosmo (kako si dosao do cifre 4000) ?

Sta ti je bio najisplativiji marketinski potez , koji se pokazao najbolji u odnosu ulozene_pare/dobijene ? Kako si uzeo taj kredit u USb , zivis tamo ili je neko za tebe uzeo, kakav check vrse i tako to .... ??
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a08.09.2002. u 20:10 - pre 262 meseci
eXpy, Upravo to je i bio moj cilj. Znaci da zavrsim na nuli, ali da jos gomila ljudi zna za mene, jer sam prilicno siguran da bilo ko ko je ikada pogledao moj sajt i video cene, kada bude kupovao naocare, 5 puta niza cena ce mu biti na pameti...

Pa do cifre od oko 4000 kupaca sam dosao jer je za toliko odprilike skocila prodaja u odnosu na prethodni mesec...

Najisplativij mi je bio oglas u cosmo-u... morao bih da pogledam koliko sam visitora imao taj mesec, ali znam da je bilo nesto strahota mnogo... Kod mene je jedini problem bio sto sam ja imao oko $10 na cisto po naocarama, tako da sam radio maltene za dzabe, iako komotno mogu da imam $150-$200 po naocarama profita, i jos uvek da budem jeftinij od konkurencije... Ali za sad mi je ok ovako, nisam proklet, kad steknem neki veci publicitet, onda cu polako da korigujem cene.

Kredit u US Bank sam uzeo preko firme. Ja imam registrovanu firmu u MO, USA, i preko nje radim sve... Kredit mi je dodeljen maltene instantno... Popodne sam ga zatrazio, i vec sutradan je bio odobren, i pare su lezale na racunu... A kako sam ga vratio odmah, sad imam dosta dobre poene na firminom credit history i mogu da uzmem dosta veci zajam i na duze vremena... Ali otom potom... Krediti se ne uzimaju, osim ako bas nemas drugog izbora...

 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.afl.sky-vision.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a09.09.2002. u 13:10 - pre 262 meseci
U slučaju e-commerce sajta sve zavisi od budžeta koji je obezbeđen za promociju i od toga da li je potrebno oglašavati sajt i na ovim prostorima, i u inostranstvu. Pravila za promociju u inostranstvu dramatično se razlikuju od sistema koji se ovde sprovode.

Ovde je veoma teško praviti ciljane kampanje sa većim (boljim) efektima, cene za promociju su mnogo niže i lakše se ostvaruje globalna vidljivost na Internetu.

U oba slučaja, dobra je strategija napraviti srodni sajt koji je lakše promovisati (besplatno) nego klasičan prodajni sajt.

Za inostrano tržište (naravno, zavisi koja je ciljna grupa u pitanju) mogu se kreirati veoma povoljne ciljane kampanje. Najpoznatija i jedna od najpouzdanijih varijanti oglašavanja je AdWords na Google-u (ima tema na ovom forumu). Slično važi i za Overture.com.

Treba posebno povesti računa o email marketingu putem ciljanih časopisa, kao i putem email i Web foruma.

Mogućnosti su velike, a sve zavisi i od raspoloživog vremena za istraživanje.

Za precizniji odgovor potrebne su i preciznije odrednice.
 
Odgovor na temu

eXpy
V. S. Misic

Član broj: 5219
Poruke: 10
*.beg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a10.09.2002. u 13:59 - pre 262 meseci
Citat:
ventura:
Najisplativij mi je bio oglas u cosmo-u... morao bih da pogledam koliko sam visitora imao taj mesec, ali znam da je bilo nesto strahota mnogo... Kod mene je jedini problem bio sto sam ja imao oko $10 na cisto po naocarama, tako da sam radio maltene za dzabe, iako komotno mogu da imam $150-$200 po naocarama profita, i jos uvek da budem jeftinij od konkurencije... Ali za sad mi je ok ovako, nisam proklet, kad steknem neki veci publicitet, onda cu polako da korigujem cene.
Uredu ali ovo sada ne razumem najbolje, kazesh da imash cistog profita po jednom primerku 10$, a kazesh da mozesh imati 200$, kako je to moguce, koliko kostaju te naocare oko 300$ ?!?! I ne razumem logiku sada uzimam manje , a posle vise kada budem bio poznatiji , zasto tako ? Zar nije fazon da ih u pocetku privuces , dobrim cenam , pa da posle ako treba da ih korigujes (da budu vise) .
Hvala na odgovorima.

p.s. ventura , da li si ulagao neke pare u online marketing

p.s.s. ovo je vazno a nikako da pitam, kako si prolazio sa slanjem robe , da li su ti pravili probleme , kakve i ko , i kako si ih resio ?????
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a10.09.2002. u 19:28 - pre 262 meseci
Pa vidi, ja recimo kupim naocare za $130, + troskovi, i prodajem ih za $150. A takve naocare u USA kostaju od $450-$550...

Naravno da sada imam niske cene da bi privukao kupce, jer ja i da povisim cene za $100 kasnije, opet cu biti mnogo jeftinij od najblize konkurencij, tako da musterija moze samo da negoduje zasto sam povisio cenu, ali oni shvataju ustedu i ipak kupuju...

U online marketing mi se nije bas puno ulagao... stavio sam bio $2000-$2500 u google adwords i tu sam pukao ko zvecka... Razgledao sam Commision Junction, ali neverujem da ijedan online servis meni ne moze pruziti kvalitetne visitore...


Sto se tice slanja robe tu sam imao mnogo problema... Prvi i osnovni problem su ti oni majmuni na carini... Nikada nesmes da postanes dobar sa njima vec uvek moras da ih napusavas i da im pretis... Ja sam zimus posto dobar sa njima, svaki drugi dan im donosio viski, cokolade, bombonjere... I onda su mi maznuli oko 50 naocara...
Sad sam okrenuo list... Ako progovori nesto odma mu zapretim... ako kasni paket ja im dodjem sa policijom i prevrnem knjige... Jednostavno sa tom stokom moras tako...
 
Odgovor na temu

eXpy
V. S. Misic

Član broj: 5219
Poruke: 10
*.beg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a11.09.2002. u 00:51 - pre 262 meseci
Bravo za akciju , sa naocarima ...

Nego ne mogu da verujem da na carini i danas prave takva sr@nja, mislio sam da se to iscistilo , a kako ide stvar sa placanjem poreza , i da li ti ostecuju pakete (i onda da li ti ih vracaju musterije?).

Kazesh 4000 mesecno to znaci da si dnevno pakovao i slao oko 150 paketa, kako si ovo izveo,:confused: da li imash zaposlene radnike?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a11.09.2002. u 19:05 - pre 262 meseci
Pa zimus je na carini upravnik/nacelnik bio neki matori... I kad sam digao tu frku, samo su njega promenili, tj. otisao je u penziju, ali je sve drugo ostalo po starom...

Pa ja odprilike imam od 300-500 porudzbina mesecno sto mu ispadne po 15-tak naocara dnevno, sto i nije mnogo...

Ja inace naocare stavljam u njihove originalne kartonske kutije koje potom oblepim onim pak papirom, i uvezem kanapom... Ali kad sam imao po 200 komada dnevno, pokusavao sam da pakujem, ali nisam stizao, pa sam uzeo i kupio tuce onih a5 koverti sa onim pucketavim unutra, i samo sam u to trpao naocare, i lepio etikete sa adresama... Ali sad ih ponovo uvezujem normalno jer nemam bas mnogo svaki dan, a i ispraksao sam se...
 
Odgovor na temu

eXpy
V. S. Misic

Član broj: 5219
Poruke: 10
*.beg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a11.09.2002. u 19:44 - pre 262 meseci
Dobro imam josh vremena dok mi se ne zavrsi sajt, pa me interuseje da li znate neke svetske muske casopise, poznatije naravno, vezane za musku modu i itd, samo nemojte reci playboy toga sam se i ja setio :)
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a11.09.2002. u 20:21 - pre 262 meseci
Ventura, odakle ti one slike sto se random prikazuju na vrhu svake stranice? lepe su..

Mislim na ovu i slicne:
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a11.09.2002. u 22:07 - pre 262 meseci
Gojko, pa bio je neki plan da mi te slike radi nebojsa babic sa ribama od katarine rebrace... ali kad su mi oboje pukli cenu, ispalo me jeftinije da od fabrike kupim copyright...

eXpy: Ja recimo sta citam od muskih casopisa:

Maxim
GQ
FHM

to su ti recimo najpoznatij... a imas i recimo ESPN (sportski nedeljnik) koji je isto dosta popularan...
 
Odgovor na temu

eXpy
V. S. Misic

Član broj: 5219
Poruke: 10
*.beg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a16.09.2002. u 10:29 - pre 262 meseci
Ventura, gde si radio onda slike, mislim na naocare, i ostalo, da li si mozda nabavio neki od onih cd-a, sa katalozima (i slikama naravno) ...

Zivo me interesuje kako si uradio reklamu za cosmo, pa ako ti nije frka posalji mi je na [email protected] cisto da vidim kako izgleda i sta si u njoj potencirao...

p.s. da li mislish da ce mi otvarati pakete sa parfemima ?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Promocije E-commerce site-a16.09.2002. u 11:19 - pre 262 meseci
Slike naocara su bile jedan od vecih problema jer su morale sve rucno da se rade, obradjuju, itd.. ali ispalo je odlicno...

Pakete ce otvarati sigurno...

Sta se meni jednom desilo... Dolazim ja da nekih 10-tak naocara na carinu, i sad tu je onaj debil sto mu non stop pretim, i sad rade neke nove ribe... Prodecura je da ja predam sev pakete ribi koja ih odpakuje, pa da cariniku da ih pregleda, pa riba zapakuje nazad, pa izvaze i onda carinik pise deklaracije... Uglavnom ja to obicno preskacem i odma stavljam naocare na vagu..
I taj dan, kako su dosle te nove ribe, valjda da ih uce, mora da ide procedura skroz.. I ona uze da odpakuje pakete, i provale da su naocare unutra.. i skupise se njih tri i uzele i probavaju jedne po jedne, i sto je najgore uzese setaju se po onoj sobi izlaze ulaze, ja gledam nemogu da verujem... tek dolazi ova sto ih je odpakovala, reko kakav je to nacin? prvo da mi pomesaju invoice-ove a drugo da isporucim naocare sa masnim flekama i otiscima prstiju... I ona me gleda u fazonu 'sta fali, malo da ih probamo' .. reko 'to su naocare od 500dem, odakle ti meni da platis te naocare ako ih ostetis' .. i ona meni, onako podrugljivo - 'heh, 500dem, naocare da buu 500dem, ma koga si ti nasao da lazes' ... i ja gledam nemogu da verujem, i tek onda onaj carinik viknuo da ostave to i vrate nazad...

ma tamo ti je rasulo zivo...

A isto sta mi se desilo.. ja u kneza milosa (obicno parkiram kod visegradske, pa se peske spustim do poste, ako me ne mrzi i ako imam malo naocara..), i tako ja kuliram laganica, kad me prodje riba koja radi tamo na salteru, i vidim nosi naocare... Ja za njom, reko ako bude imala moje naocare na sebi, odma cu da ej izlomim taman niko nece videti... I ja za njom, pratio je sve do poste skoro, i imala neku divcu na sebi :)

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Promocije E-commerce site-a

[ Pregleda: 10657 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.