Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti !

elitemadzone.org :: MadZone :: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11981 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
212.200.107.*



+11 Profil

icon Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 13.09.2005. u 19:03 - pre 225 meseci
Vest sa B92

Francuski mediji juce su najavili da bi Francuska mogla da smanji broj viza za boravak gradanima SCG izmedu ostalog zbog toga što SCG ne saradjuje u borbi protiv ilegalnih imigranata. Slican korak nedavno su najavile i holandske vlasti.

Ne bi hteo da zvucim cinicno, ali pp da ce poostravanje zapravo znaciti i ukidanje mogucnosti da Srbi uopste dodju u posed fransuskog sengena. Na svu srecu ima ribe u moru. Hehe...

Probajte jednostavno u drugim ambasadama !
 
Odgovor na temu

sadux

Član broj: 5320
Poruke: 968
*.inffo.net.

Jabber: sadux@elitesecurity.org
ICQ: 337176241


+1 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 13.09.2005. u 19:08 - pre 225 meseci
Tako i treba,to smo i zasluzili....
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 13.09.2005. u 19:16 - pre 225 meseci
Ko je zasluzio?

Ljudi ispod 30 godina starosti koji nisu uopste imali pravo glasa niti su mogli da uticu na haos koji je nastao u SFRJ i koji je izazvao poplavu migracije?

Poslovni ljudi koji cesto putuju u te zemlje radi obavljanja poslova?

Ne bih rekao - ovakve mere su samo hir i predizborni / populisticki trikovi ... vrlo je poznato da:

a) Kriminalncima i iliegalnim imigrantima i ne treba viza
b) Vlastima banana republikica i odgovara da normalan svet ne moze da putuje i kojim slucajem ostane tamo ili ne daj boze uspostavi sliku drugaciju od slike koju "javni servis" treba da im pruzi...

Akcija je totalni pucanj u prazno - niti ce smanjiti broj ilegalnih imigranata iz Srbije, niti ce uticati na vlast Srbije da nesto uradi po tom pitanju, jer funkcionerima lokalnih stranaka i ovako i onako ne trebaju vize ili se izdaju odmah sa odgovarajucim sluzbenim i diplomatskim pasosima.

Samo ce omladina imati jos manje mogucnosti da vidi malo sveta.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 13.09.2005. u 20:18 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

sadux

Član broj: 5320
Poruke: 968
*.inffo.net.

Jabber: sadux@elitesecurity.org
ICQ: 337176241


+1 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 13.09.2005. u 19:27 - pre 225 meseci
Znam brate ali dokle cemo mi omladina da pricamo kako mi nismo nista krivi..ok i ja mislim isto,ali sto onda ne uticemo da se stvari u zemlji promene na bolje?Problem je u tome sto smo postali isti nasi ocevi i dedovi...
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 13.09.2005. u 20:17 - pre 225 meseci
A što se njemu obraćaš? On je, čovek, otiš'o „trbuhom za kruhom i auspuhom“.
Stvari možemo da promenimo samo mi što živimo ovde.

Činjenica je da nijedna vlast od 5.X naovamo prstom nije mrdnula da Srbija bude stavljena na belu šengensku listu. Čak se ne sećam da je u nekoj izbornoj kampanji taj problem uopšte pominjan.

Ako do najavljenog pooštravanja režima dođe, valjda će to biti signal ljudima da treba malo da pritisnu vlast da se uzme u pamet i počne da radi nešto po tom pitanju.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 13.09.2005. u 20:37 - pre 225 meseci
Sadux:

Citat:
Tako i treba,to smo i zasluzili....


i

Citat:
ali sto onda ne uticemo da se stvari u zemlji promene na bolje?


su naj... (stavi sta hoces) lamentiranje nekreativnih i nesnalazljivih ljudi, pritom pasivnih i podloznih uticajima. Tumaci kako god ovo hoces, ali taj te stav nece odvesti nigde. Mozete da mrzite Ivana, jer njega "ne dotice" ovdasnja situacija, ali mislim da se varate, jer on urla iz Berlina, a Vi se ovde igrate rupice-boce...

Uzas...

wtf.
 
Odgovor na temu

srdjee

srdjee
Član broj: 5097
Poruke: 673
*.www.dial-up.TeamNET.ws.



+25 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 13.09.2005. u 20:54 - pre 225 meseci
Dajte ljudi da se organizujemo , vec po x-ti put pusimo !
Ja preporucujem bager/buldozer i tup ( nikako ostar ) kolac.

nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

Hefestionlove

Član broj: 58003
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 13.09.2005. u 21:47 - pre 225 meseci
Ne zelim da budem zloban ali moram da citiram naseg bivseg ambasadora na Kipru,knjizevnika Svetislava Basaru koji je izjavio kako je "Kostunicina komunisticka hunta" na vlasti,i kako je "Kostunica desna ruka Milosevica". To je Basara izjavio u ponedeljak u emisiji Isidore Bjelice na BK TV. Mozda se francuske vlasti slazu sa Basarom? Vlade Francuske i Holandije ocigledno smatraju da Srbija nije prosla kroz proces denacifikacije i da je zaostala i primitivna drzavica?

[Ovu poruku je menjao Hefestionlove dana 14.09.2005. u 02:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 14.09.2005. u 00:26 - pre 225 meseci
Za to poostravanje uslova za dobijanje viza vrlo utice i jedan razlog
na koji mi nemozemo (?!) da uticemo:
shiptari (albanci sa Kosova)

Oni se ovde u Svajcarskoj vode kao drzavljani SCG, imaju nase pasose,
odlaze u nas konzulat, ambasadu...

E sad, kad neko od njih nesto zabrlja (svakodnevo!!!), obavezno se navodi da je drzavljanin SCG.
Svajcarci kad citaju novine nemogu (ili neznaju) da prave razliku po imenu i prezimenu...
I tako smo mi ocrnjeni ni krivi ni duzni.
Evo vam jedan primer iz Blicka o nekom narko dileru:

http://www.blick.ch/news/schweiz/artikel22831

...ili o ubici:

http://pages.unibas.ch/rr-bs/m...003/08/stawa-20030819-001.html

http://www.police.be.ch/site/i...gsaufrufe/130804_roggwil-4.htm

Verujem i da je u EU slicno.

[Ovu poruku je menjao igor-ch dana 14.09.2005. u 11:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Hefestionlove

Član broj: 58003
Poruke: 515
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 15.09.2005. u 00:58 - pre 225 meseci
Takvi potezi Vlada Francuske i Holandije i takve najave predstavljaju izraz odredjenog nezadovoljstva generalnim nesprovodjenjem reformi u drzavnoj zajednici SCG. A da ne govorimo o izostanku konkretnih promena u domacem viznom rezimu ,koji nije u potpunosti usaglasen s evropskim normama.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 15.09.2005. u 11:55 - pre 225 meseci
@sadux

Ovaj, a kako ti (pretpostavljam student) mislis da utices da Srbija dodje na belu sengensku listu? Mozes jedino da se samozapalis ispred skupstine i nadas da ce neko izvan granica biti potresen prizorom.

Ovo je samo novo izivljavanje nad prosecnim stanovnikom Srbije I Crne Gore, koji ionako ne moze da putuje nigde, jer nema PARA!!
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 15.09.2005. u 12:52 - pre 225 meseci
Kao sto rece Igor-ch stvari su daleko drugacije nego sto su napisane po novinama.
Cela situacija (verovali ili ne) je povezana sa stavom Srbije o kosovu i statusom kosova. Verovatno je off topic ali bar da probam da pojasnim:

Veliki broj shiptara, ako ne i svi, po zapadnoj evropi (a i ostatku sveta) su zvanicno drzavljani scg. Kao takvi dobijaju regularno nas pasos i tretiraju ih kao nase drzavljane. Ogroman broj njih je tamo ilegalno ili im je privremeni legalni status "azila" ("proterani od srpske policije bla, bla, bla...") neodrziv jer nad njima vise nema nikakvog "nasilja" na kosovu. Prema tome svi oni bi trebali da se vrate nazad. Naravno da zivot na kosovu (koje "obozavaju") nije ni priblizno lep kao zivot u zemljama zapadne evrope i milom se ne zele vratiti nikako. Jedino silom. A kako se vode kao nasi drzavljani onda ih vracaju nama.
Ili ih vracaju (e u ovome je poenta) na kosovo ako postanu drzavljani kosova. Da bi postali drzavljani kosova mora da se promeni status kosova. A razgovori samo sto nisu poceli... Sve u svemu to je jos jedan od poteza shiptarskog lobija za "hvatanje" bolje pozicije u pregovorima...


Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 16.09.2005. u 01:21 - pre 225 meseci
Sad but true... pa pogledajte samo ekipu koja čeka nemačke vize u birčaninovoj... 70% se ne preziva na "ić". A opušteno šetaju SCG pasoše. Naravno, ne treba spominjati koja je to ekipa i kako nas predstavljaju preko.

Šta da vam kažem, trpajte schengen u pasoše dok možete, vredeće kasnije zlata da ga imate ako stvarno zagusti za dobijanje...

A priče o beloj listi bolje da batalimo. Pa valjda je milion puta bitnije koga je Velja Ilić opsovao, zar ne? :) Što rece Dimković, naravno da političarima odgovara ova tiha izolacija, daleko bilo da ljudi odavde masovno počnu da se šetkaju po Evropi i krenu da povlače neke paralele.
Citat:
teddy:
Ako do najavljenog pooštravanja režima dođe, valjda će to biti signal ljudima da treba malo da pritisnu vlast da se uzme u pamet i počne da radi nešto po tom pitanju.

:))))))) Eeeeh, moj ti... kad za mnogo krupnije stvari nisu pritisli... Nema ovde snage javnog mnjenja, prosto iz razloga sto je i dalje 60% Srbije zaokupljeno problemom najelementarnije egzistencije - da li misliš da njih boli patka za vize?!
Citat:
hecky:
Ovo je samo novo izivljavanje nad prosecnim stanovnikom Srbije I Crne Gore, koji ionako ne moze da putuje nigde, jer nema PARA!!

Pa sad... to je upravo i ključ problema. Uverenje da ti trebaju neke silne pare da bi putovao. A sve zavisi šta podrazumevaš pod "putuje". Ja, nažalost, trenutno nemam baš para da odem 15 dana na ronjenje na Madagaskar (a sad je idealno vreme...ništa, ako Bog da dogodine :)), ali ne vidim što bi mi bio problem da skoknem par dana do Frankfurta malo? Ne moram avionom ako mi se baš ne daje ~300 evra, mogu i busom za 100, osim toga taj neki osnovni stil života u EU je podjednako jeftin (ako ne i jeftiniji) nego ovde. Pa bre u Amsterdamu u Albert Heijn-u six pack red bula košta faken 4 evra, a ovde ne možeš naći tu jebenu konzervicu ispod 150 din... Ne pričam o nekom life style, čisto ono...ides malo, blejiš...

Ali naravno da nikom od glavonja ne odgovara da ljudi ovde krenu da se pitaju zašto holanđani sa prosečnim primanjima od 3K evra plaćaju red bul 1e, a mi sa 400 evra ga plaćamo 2 :)) čisto plastični primer...nezgodno pitanje, jel da :)


[Ovu poruku je menjao boccio dana 16.09.2005. u 02:24 GMT+1]
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 17.09.2005. u 19:16 - pre 225 meseci
@Hefestionlove

Postedi nas, molim te, tvojih prorocanstava. Mislim da je ova tema veoma vazna i da bi trebao da budes malo ozbiljniji...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 17.09.2005. u 19:52 - pre 225 meseci
Opet je neko drugi kriv za probleme Srbije sa srpskim zakonima i granicama. Face it - Srbija za ovih 5 godina od pada Slobe nije uradila nista sto se od nje zahteva po pitanju efikasnije kontrole granica, kompjuterizovane i centralizovane liste drzavljana, potpisivanja sporazuma o readmisiji sa zemljama u kojima postoji visok % nasih drzavljana koji ilegalno borave tamo, centralizovanog mesta izdavanja pasosa sa jednim mestom (kompjuterske i elektronski potpisane) provere i autorizacije, kao i po pitanju dokumenata koja imaju elementarni sistem zastite kako ih ne bi dete moglo klonirati.

To su goruci problemi, a ne neki Burdus Jovanovic sa pasosem SCG na privremenom ilegalnom boravku u DE, Burdus ne bi bio problem da postoji ovo navedeno gore.

Citat:

Ili ih vracaju (e u ovome je poenta) na kosovo ako postanu drzavljani kosova. Da bi postali drzavljani kosova mora da se promeni status kosova. A razgovori samo sto nisu poceli... Sve u svemu to je jos jedan od poteza shiptarskog lobija za "hvatanje" bolje pozicije u pregovorima.


Nije bas tacno - gradjane KiM mogu deportovati iz EU u Srbiju (ciji je Kosovo deo i dalje po svim medjunarodnim dokumentima) samo kada bi imali sporazum o readmisiji sa Srbijom, a srpske vlasti bi onda videle sta dalje sa tim ljudima - problem je sto istim vlastima i ne odgovara da se ti ljudi vrate u Srbiju jer oni imaju potpunu slobodu kretanja i boravka na teritoriji Srbije, ciji su drzavljani. Mada u principu ne vidim sta je tu problem, cisto sumnjam da bi neki Kujtim Musliju sa porodicom na Kosovu ostao u Beogradu da crpi "welfare" od par K din kad stigne.

Bez neke zelje da branim kriminalce sa Kosova, na cijoj teritoriji postoji visok koncentrat svakojakog kriminala i krimosa - dovoljan za export u EU zemlje, ali citajuci ovo ispada da su stanovnici ostatka Srbije severno od Kosova sve sam divan svet, milina jedna i kako "mi" nemamo kriminalce... policija sluzi da komsinici skine macku sa drveta, zatvori prazni, mozes da ostavis kljuc u autu... mislim... ***ote ja sam otisao u Soko Banju na 3 dana i prvi lokalac me je uradio za 500 dinara na najgoru foru (iznajmio sobu, platio - a on se vratio sa navodno "falsifikovanom" novcanicom i pretnjom da ce zvati policiju - falsifikat je naravno njegov)... o banditima koji pljackaju i dovoze kradena kola i stvari za butike i da ne pricamo.... a pre par godina u Amsterdamu sam cuo coveka kako na tecnom srpskom ugovara neki "posao" o prodaji izvesne kolicine heroina... onako na sred ulice, bas me zanima koje je "nacionalnosti" kad prica odlican urbani beogradski... ma sve je kao iz bajke, baka i deka peku kolace za decu koja se igraju..

Takodje sam sreo i celavog bakija iz okoline nekog sela u Srbiji, u malom gradicu Mannheim-u u DE koji se sav obradovao kad me je cuo u vozu da pricam srpski, i krenuo da mi prica dogodovstine kako se mlati svaki dan sa Turcima i kako je ilegalno otisao u DE da... malo "posluje"... jeez.

U Holandiji, su, da napomenem, nasi ljudi poznati kao najbolji hitmani - kaze mi kolega da su nasi krimosi pobili skoro sve holandske mafijase :-)))) kad ti treba da nekog roknes, a ti samo pozoves nekog naseg legionara sa iskustvom to get the job done :)

Dakle, krimosa ima sa svih strana Balkana, svih boja i dezena ;-)

Citat:

Sad but true... pa pogledajte samo ekipu koja čeka nemačke vize u birčaninovoj... 70% se ne preziva na "ić". A opušteno šetaju SCG pasoše. Naravno, ne treba spominjati koja je to ekipa i kako nas predstavljaju preko.


Hmm, od kad je to prezime na "ić" uslov za "opusteno setanje" SCG pasosa (da ne zaboravimo i da vecina Roma u Srbiji i ima prezime koje se zavrsava na - "ić");

Izgleda ako si Rom ili recimo Rusin, SCG pasos ti dodje kao nesto sto ti ne pripada? :) Uzgred, u DE ima gomila Roma, recimo u Berlinu - koji imaju svoje firme za ciscenje gradjevina - i to je vrlo unosan posao.... svaki put kad letim za BGD, u avionu ima dosta ljudi te etnicke pripadnosti koji imaju svoje poslove i rade i zaradjuju posteno za svoj zivot, zasto njih vredjati ako hoce da dovedu svoju decu u DE... to je njihovo pravo, koje im garantuje i Ustav DE, ne mozemo tretirati ljude a priorno kao krimose samo zato sto hoce da idu iz Srbije, kao i mnogi drugi.

Kao sto rekoh, mnogi koji upadaju u profil koji si naveo dobijaju vizu za DE na osnovu spajanja porodice, zato sto imaju velike porodice (mnogo dece) i rodbinu koja je vec napolju, pa je i logicno da ih ima najvise u redu za vize - jer je, na zalost spajanje porodice izgleda najsigurniji nacin da se ode iz Srbije :(((

Tacno je da postoji veliki broj problematicnih stanovnika albanske etnicke pripadnosti sa Kosova, ali oni de-facto jesu drzavljani Srbije, pa imaju i prava na pasos. U biti nije to najveci problem - problem je sto EU ne zeli jos vise azilanata iz Srbije i po tom pitanju smo zemlja izuzetno visokog rizika:

- Nemamo sporazume o readmisiji sa svim clanicama EU
- Nemamo centralni registar drzavljana
- Imamo ocajne putne isprave koje moze da izdaje bilo ko sa "vezom"
- Pasosi se ne izdaju na jednom mestu autorizacije
- Granica sa BiH je busna ko sito

To je problem... a ne albanski krimosi ili ne znam kakvi drugi.



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 17.09.2005. u 22:11 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srdjee

srdjee
Član broj: 5097
Poruke: 673
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+25 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 17.09.2005. u 21:32 - pre 225 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
.... problem je sto EU ne zeli jos vise azilanata iz Srbije i po tom pitanju smo zemlja izuzetno visokog rizika:

- Nemamo sporazume o readmisiji sa svim clanicama EU
- Nemamo centralni registar drzavljana
- Imamo ocajne putne isprave koje moze da izdaje bilo ko sa "vezom"
- Pasosi se ne izdaju na jednom mestu autorizacije
- Granica sa BiH je busna ko sito



Nemamo mi ljude na vlasti koji to hoce/zele/mogu da urade (kao i mnoge druge stvari).

nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 22.09.2005. u 09:22 - pre 225 meseci
@Dimkovic


Ne, ne, ne, ne i ne...... Nije kriv "neko drugi". Do vraga, imali smo kao drzava mogucnosti izbora puteva koji idemo a mi smo uvek birali najgori.

Ince ugovori o readmisiji postoje i readmisija se izvrsava. Dok je postajao SMUP (savezni mup) u SRJ on je to obavljao. Kada je nastala SCG te nadleznosti je preuzeo MUP Srbije. ZNaci to postoji. Problem nastaje sto nas ucenjuju se deportovanjem veceg broja shiptara iz zapdanih zemalja u velikim grupama. Ali:

- Nece oni ostati u Beogradu, bar ne svi, ali jedan deo hoce a jos jedan ce da ode u Presevsku dolinu.

- Nisam ni rekao da su oni kriminalci i da severno od kosova je raj bez kriminala. (Ajd' citiraj gde je to u mom tekstu). Radi se uglavnom o neradnicima a mi takvih, bez obzira na nacionalno opredeljenje, imamo dosta ovde. Ljude vredne koji rade i stvaraju pustaju da se nekako snadju i malo po malo ostanu i steknu kakav-takav legalniji status.

Situacija jeste cudna ali opet i za to smo sami krivi. (mislim na drzavu). Niko, ali bas niko od zvanicnika i visokih cinovnika ne namerava da napusti svoju kancelariju i pocne da obilazi kolege po evropskim zemljama i dogovara ono sto nam treba. Svi ocekuju da to neko drugi resi, naravno tako da nama bude najbolje, i da dodje njima na noge da ih zamoli da to potpisu.

- A ovo ostalo je samo vrh "ledenog brega": pasosi, registar drzavljana, putne isprave itd.
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 04.10.2005. u 21:28 - pre 225 meseci
@ Ivan Dimkovic

Evo ti sta je stvarno razlog za nas problem sa vizama:

http://www.blic.co.yu/danas/broj/strane/drustvo.htm

(ako link nije aktuelan, tu je komplet tekst u PDF formatu)

Ne moze se ono sto si ti naveo resiti ako se najpre ne resi glavni problem, a to su Shiptari!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.vodafone-net.de.



+7169 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 04.10.2005. u 22:27 - pre 225 meseci
Ti citiras minista u vladi i to nazivas relevantnim argumentom? Pa dobro... ja pre mislim da ministar svaljuje krivicu na neke "shiptare" kako ti kazes, jer nije bas u stanju da resi problem koji je NJEGOV posao a ne posao nekih "siptara" ;-)

Naravno tvoj nemoguci problem "siptara" je vrlo lako resiv - uvodjenjem novih pasosa za sve drzavljane SCG koji nisu rodjeni na teritoriji KiM - a za one rodjene na KiM uvodjenje privremenih isprava KFOR-a + centralizacija baze podataka i stroga transparencija u izdavanju novih licnih isprava na samo jednom mestu + naravno uvodjenje stroge kontrole granica Srbije, i to ne samo ka oblasti Kosova, vec i ka RS, Makedoniji i Bugarskoj.

Da li nas neko sprecava da to uradimo? Da nece mozda EU da nam stampa nove pasose izdate po sistemu kompatibilnom sa EU? Ili to pre treba da uradi citirani Blic Ministar koji bi voleo da nekako nije kriv ;-)

Mislim ne kontam - ili to Vlada Srbije izjavljuje da svakako zeli da zadrzi (bolje receno - dobije nazad) teritoriju (Kosovo) ali nekako ipak ne zeli da zadrzi legitimne gradjane te teritorije? ;-) Kako ce to da izvedu, a - da izvedu neki nebeski trik?

A znam.... mozda "siptari" treba da nam nastampaju pasose i uvedu informacione sisteme za sve nas?

Naravno postoje veci problemi - i nemaju puno veze sa... znas vec kim ;)

To su zvake za malu decu pred laku noc... posto, ako su nalazi istrage koja se trenutno vodi tacni, sudija Vrhovnog Suda u Srbiji vredi 200 hiljada eura mita onda ti je sve jasno - i zasto EU ne zeli da prihvata dokumente takve vlasti zdravo za gotovo bez vize. Zemlja gde mozes da kupis sve, od storniranja kazne za prekrsaj na putu, preko obicnog pasosa, diplomatskog pasosa, dobijanja tendera, dozvole i za najilegalnije objekte, poslanickog imuniteta, pa sve do slobode za najgora krivcna dela cak i kod vrhovnih sudija - i ne moze da ocekuje da joj se veruje - nigde van njenih granica.

Bice potrebno dugo dugo vremena i teskog rada da se to poverenje vrati.

A ti krivi "siptare" - najlakse je tako.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 04.10.2005. u 23:41 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti ! 04.10.2005. u 22:41 - pre 225 meseci
Oni vec imaju svoje pasose koje tj. umnikove, ali nisam siguran da to ijedna zemlja u svetu priznaje. Inace, ako je Kosovo (bar na papiru) sastavni deo Srbije (i Crne Gore) onda i njegovi gradjani MOGU da imaju samo SCG pasos. Dok je god ovakva situacija mi smo duzni njima da izdajemo pasose, a oni nas da brukaju gde god stignu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Francuska poostrava "Senegen" za Srbe, Holandija ce slediti !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11981 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.