Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Premijer Pro i efekti za titlove

[es] :: Video kompresija :: Premijer Pro i efekti za titlove

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9151 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.120.eunet.yu.



Profil

icon Premijer Pro i efekti za titlove13.09.2005. u 20:32 - pre 225 meseci
Zeleo bih da prilikom obrade video zapisa u Premijeru ubacim titl (sto nije problem) ali da postignem efekat da se slova pojavljuju pojedinacno, jedno za drugim-slicno kao na pisacoj masini. Znate ono u filmovima kada daju specifikacije ili katakteristike nečega ili kada ispisuju ime grada, vreme,datum i sl. sve sa 'pištanjem' prilikom pojavljivanja slova.
Moze li to u Premijeru i kako ?
div-X files
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.69.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove14.09.2005. u 12:44 - pre 225 meseci
Premiere ti je program za video editing (montazu), tako da u njemu ne mozes
izvesti to sto zelis. Odnosno, mozes, uz pomoc stap i kanapa, napraviti bednu imitaciju toga sto si zamislio. Pravi program koji ti treba za to je Adobe After Effects
koji je namenjen za te stvari (ne samo za te, vec i za
mnoge drge - postprodukcija). Ja licno sam pocetniku After effects-u, tako da
se za detaljnija uputstva obrati nekome ko koristi isti.


[Ovu poruku je menjao Misa_exclusive dana 14.09.2005. u 13:46 GMT+1]
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.26.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove14.09.2005. u 23:27 - pre 225 meseci
Hvala Miso, pokusacu da nabavim doticni program.
Kad smo vec tu, znas li zasto ne mogu mpeg2 video zapis uhvacen sa tv kartice da uvucem u Premijer
div-X files
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.69.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove15.09.2005. u 13:55 - pre 225 meseci
Da bi mogao da manipulises sa mpeg2 fajlovima, potrebna ti je podrska za iste.
Ta podrska se moze "dobiti" instaliranjem nekog programa da DVD Authoring, koji sam instalira potreban codec za mpeg2.
Naravno, postoji i drugi nacin, a to je da se samo instalira odgovarajuci codec.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
..net.255.208.82.in-addr.arpa.



+3 Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove15.09.2005. u 14:11 - pre 225 meseci
To sto zelis da uradis sa titlovima, mozes u Afteru uz pomoc maski ili posebnim animiranjem koje je dostupno samo za afterove titlove...
Mpeg2 ne mozes montirati u premiereu jer je taj program namenjem montazi sirovog video materijala u DV formatu,uncompresed avi ili huffYuv... Ubaci ga u Vdub mpeg pa onda save as u DV avi kompresiju...ton u wav...
 
Odgovor na temu

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.78.eunet.yu.



Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove15.09.2005. u 18:16 - pre 225 meseci
OK.
Danas sam kupio Adobe after effects 6.5 i krecem sa (m)ucenjem. Ko moze, zna i zeli da pomogne dobro dosao i unapred zahvaljujem ! Znam da toga ima puno ali bar par osnovnih saveta ili caka ...
div-X files
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove16.09.2005. u 10:38 - pre 225 meseci
Pa za pocetak evo nekih korisnih tutora na engleskom naravno
http://www.asia.adobe.com/products/tips/aftereffects.html
http://www.3dspline.com/Tutorials/DofAftereffects/dof-ae.htm
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.69.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove16.09.2005. u 14:30 - pre 225 meseci
I, koliko sada kosta After Effects?
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove16.09.2005. u 18:54 - pre 225 meseci
Pa cjena u inostranstvu izgleda ovako: Adobe After Effects 6.5 Professional edition
Includes Synthetic Aperture Color Finesse plug-in, a US$595 value, as well as Zaxwerks 3-D Invigorator Classic plug-in, a US$495 value. CD rom US$999.00
A kod nas je za distribuciju zaduzen CET www.cet.co.yu mada mislim da nemaju u ponudti ovaj paket.
 
Odgovor na temu

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.16.eunet.yu.



Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove18.09.2005. u 13:12 - pre 225 meseci
Lepo se ispricasmo ali niko jos da ponudi resenje.
Imam Adobov after effects, cak sam i knjigu kupio (mislim da je jako losa) ali experimentisanje u njemu bi trajalo vecnost. Ako neko zna konkretno kako da dobijem zeljeni efekat bio bih veoma zahvalan !
div-X files
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.mainstream.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove18.09.2005. u 13:32 - pre 225 meseci
Kinjigu After 6.0 heteo sam i ja da kupim al kad sam je prelistao razocarao sam se. Uopste mi se nije dopalo kako su je uradili, vec sam bio solidno puoznat sa afterom i kad sa je pregledao cinilo mi se kao da su je pisali tako da ti nista nije jasno. Moguce je da je i adaptacija na nas jezik lose odradjena... Uglavnom razocarao sam se...
Taj efekat sa slovima mozes da uradis tako sto ces za svako slovo napraviti poseban lejer i postaviti lejere na timeline-u tako da se pojavljuju nekoliko frejmova kasnije jedno slovo za drugim, da bi dobio realisticniji efekat kucanja masinom razmak izmedju pocetka pojavljivanja slova treba da bude razlicit npr 3 do 7 frejmova, jer kad covek kuca na masini ne desava se da sva slova izlaze sa istim vremenskim razmakom...
 
Odgovor na temu

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.228.eunet.yu.



Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove19.09.2005. u 00:41 - pre 225 meseci
Hvala Majstore !
Oko knjige si potpuno u pravu-bacen novac.
Doduse, ja sam kucanje na masini dao kao jedan primer. Vise sam mislio na slova koja se pojavljuju u filmovima kada prikazu npr. sliku nekog tipa a pored nje se pojavljuju njegove karakteristike (slovo za slovom) uz ono specificno 'cvrcanje' .
div-X files
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
212.200.69.*

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove19.09.2005. u 13:14 - pre 225 meseci
@koleNS
Ja potpuno razumem koji efekat zelis da postignes sa slovima, ali ,nazalost, ja to ne znam kako se radi u AE.


A jel za knjigu "Ucionica u knjizi" (After Effects) kazete da je promasena investicija?
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.28.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove20.09.2005. u 20:13 - pre 225 meseci
100 % promasaj
div-X files
 
Odgovor na temu

sbanjac
Slavko Banjac

Član broj: 9791
Poruke: 234
*.adsl-mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove26.09.2005. u 17:27 - pre 225 meseci
evo mozda zakasneli odgovor:
imas par aplikacija koje sve te efekte imaj uvec odradjene...
evo ti par linkova, ukoliko si profesionalac, svkako vrijedi uloziti novac i kupiti originale:
1. http://www.heroglyph.com/
ova firma osim toga, ima izvrstan program koji se moze integrirati u premiere pro i pro 1.5. program se zove adorage, sadrzi brojne tranzicije, koje bi mogle pomoci mnogim video montazerima http://www.adorage.de/gb/index.html
2. Pinacleov Title deko, i ako sluzbeno ne podrzava premiere pro niti 1 ni 1.5, instaliraj ga u zasebni direktoriji i onda kopiraj fileove u plug-in direktoriji od Premiere PRo, ukoliko budes imao problema sa ovim slobodno me kontaktiraj, pomoc cu ti.
3. Te niz programa firme BORIS, vise informacija saznaj ovdje http://www.adorage.de/gb/index.html
Sve 3 sam koristio, i siguran sam da ce ti dosta pomoci. Naravno uvijek ti ostaje osnovni Premierov titler....
 
Odgovor na temu

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.8.eunet.yu.



Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove27.09.2005. u 12:42 - pre 225 meseci
Hvala svima koji su se javljali !
Navedeni efekat slova ili reci moze se uraditi u After effectu pomocu animacije texta i to FIDE UP CARACTERS, BLUE FLESH ili WORD PROCESOR, a kao pisaca masina animacija TYPE WRITER, naravno ko zeli moze da kombinuje sa jos more drugih efekata za text.
E sada, zna li ko u kakvom obliku animaciju najbolje exportovati da bi se ubacila u Premijer ili je ne exportovati vec snimiti kao projekat pa ga takvog uvici u Premijer da bi se ukombinovala sa video zapisom za koji je pravljena ?
div-X files
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
..net.255.208.82.in-addr.arpa.



+3 Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove27.09.2005. u 17:08 - pre 225 meseci
Kada uradis i zavrsis animaciju: composition/make mouvie/ izabrati .tga sekvencu kao izlazni format i ukljuciti RGB+alpha (best setings, lower fild first). Kada after to izrenda dobija se sekvenca targi sa alfakanalom koju importujemo u premijer, superponiramo na track iznad klipa koji treba da bude pozadina... eventualno u zavisnosti od verzije premierea reba ukljuciti alpha kanal kao transparengiju za tu sekvencu i to je to!!! Mislim da premiere pro automatski prepoznaje alfa kanal u .tga sekvenci i da nije potrebno posebno ukljucivati transparenciju...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove02.10.2005. u 18:28 - pre 225 meseci
Ima li neki tutorial na Srpskom za After efect,imam taj program (mislim da je 6.0) nije mi instaliran,a steta da ga ne ukapiram bar malo,inace bez tutoriala sam probao ali ne ide mi nikako ni najosnovnije stvari tipa import filma.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
*.mainstream.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove02.10.2005. u 19:56 - pre 225 meseci
Ne znam.. Jedino ti nikako ne bi preporucio da kupis knjigu AE na sprskom, ocajno je uradjena adaptacija na nas jezik i knjiga je inace jako losa...
 
Odgovor na temu

Vladimir Zaharijev
Juzna Srbija

Član broj: 88435
Poruke: 41
195.252.87.*



Profil

icon Re: Premijer Pro i efekti za titlove28.08.2006. u 19:05 - pre 214 meseci
Zanima me kako sa After efect-om da izrendujem odradjenu animaciju i da dobijem fajl koji mogu da uvezem u Adobe Premiere.
Evo da te podsetim jednog tvog posta:
Kada uradis i zavrsis animaciju: composition/make mouvie/ izabrati .tga sekvencu kao izlazni format i ukljuciti RGB+alpha (best setings, lower fild first). Kada after to izrenda dobija se sekvenca targi sa alfakanalom koju importujemo u premijer, superponiramo na track iznad klipa koji treba da bude pozadina... eventualno u zavisnosti od verzije premierea reba ukljuciti alpha kanal kao transparengiju za tu sekvencu i to je to!!! Mislim da premiere pro automatski prepoznaje alfa kanal u .tga sekvenci i da nije potrebno posebno ukljucivati transparenciju...
Kad odradim kako si napisao i izrendujem recimo 10 sek na kraju dobijem veliki broj Tga fajlova.Kako da dobijem samo jedan tga fajl koji bi uvezo u Premiere.
Ako ti nije tesko objasni mi od pocetk ado kraja na nekom prostom primeru kako da napisem neki tekst i dam mu neki efekat i to traje recimo 10-ak sekundi i to na kraju da izrendujem i uvezem sa Premier-om
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: Premijer Pro i efekti za titlove

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9151 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.