Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...

[es] :: Web dizajn i CSS :: predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...

[ Pregleda: 5002 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
209.10.134.*



Profil

icon predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...10.09.2002. u 08:33 - pre 262 meseci
Evo radim sajt za jednu firmu koja uglavnom prodaje Micheline gume i uglavnom luksuznu robu za automobile.

Glavna klijentela su im vozaci BMW, Mercedes i slicno kao recomo off-road 4x4 i ljudi koji sa 200 km/h ulaze u krivinu

Trenutno sam sa podlogom dogurao dovde: http://www.auto.ba/zoka/gumamback.jpg

Sada u gornjem desnom uglu treba staviti navigaciju:
Automobilske gume
Akomulatori
Alu-felge
Auto kozmetika
Motorna ulja
Rezervni dijelovi
Motocikli
Vozila i servis

Imama vise ideja, klasicna ovalna dugmad, neke zezancije na taj fol, plocica metalna, metalne plocice za svaki item... ali sve mi je to nekako prosto. Uz to ovdje ne vidim nigdje obih linija, nema sexa nimalo a navigasija je super prilika da se malo sexa doda u ovo sve.

Molim vas ako ima ko kakvu ideju da predlozi jer sta god stavim preko ove plave gume u pozadini stoji "ko piletu sise" ne ide, neorganski i neprirodno je skroz.

U donjem plavom uglu neki text box u kojem ce biti par rjeci o firmi i adresa.

U doljum lijevom uglu ce da se nabaci jos par znackica firmi cije proizvode oni dilaju.
 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.as53.tr.bih.net.ba.



+4 Profil

icon Re: predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...10.09.2002. u 12:49 - pre 262 meseci
Kao prvo ono d.o.o. Mostar što piše kvari cijelu sliku, bar po meni.
A za navigaciju predložio bih ti plave paralelograme, sa crnom malo debljiv outline-om, gdje možeš dodati i male točkiće sa desne ili lijeve strane, koji se animiraju pri mouseover.

/----------------------/
/ O
/________________/
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...10.09.2002. u 18:54 - pre 262 meseci
Stavi jednostavnu corporate navigaciju, ništa fancy i nemoj nikakve dugmiće.
Kao ovo, na primer.

I promeni font na onome DOO Mostar.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
217.75.194.*



Profil

icon Re: predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...10.09.2002. u 19:35 - pre 262 meseci
joj klijent mi trazi da ono DOO mostar napravim kako je na njihovom logu, a to je tek stvar koja se nece uklopiti u koncepciju, ma bas me griga uradicu kako kazu i to je to
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...10.09.2002. u 20:11 - pre 262 meseci
Eh, klijenti.
Onda smanji/uklopi malo lepše. Ne sviđa mi se ni font na onom "Guma M" iznad "DOO Mostar". Jel i to mora ili...?
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...10.09.2002. u 20:17 - pre 262 meseci
Trunks, pa to je "logo" ! :lol:
Kako ne vidis?
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...10.09.2002. u 20:33 - pre 262 meseci
Ne, logo je valjda ovo gore (MMM guma), a ovo M o kojem ja pričam može lepše.
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...10.09.2002. u 21:08 - pre 262 meseci
Biću pomalo destruktivan, ali sve u cilju toga da promovišem moje viđenje toga ,,šta je dobro''.

Otkad se navigacija rešava po ,,iscrtavanju'' početne stranice (to nije dizajn, jer dizajn mora biti podređen navigaciji, a ne obrnuto).

Preporučujem početak od nule, vođeno principom: ,,kako ljudi da što lakše shvate gde je šta?'' Mislim da nije glupost to što milioni poslovnih sajtova (od velikih kompanija Microsoft, HP, IBM, pa do pomenutog sajta Ada Computers) koriste jednostavnu i svima poznatu navigaciju.

Ako već hoćeš ,,fancy'' sajt, onda uradi fiksiranu pozadinu (pomoću ,,position: fixed''), nešto u stilu kako si već uradio, napravi ,,plutajući'' lejer sa logotipom, uz neki PNG alpha efekat).

Uostalom, ovo je opet jedan amaterski predlog; ali ipak ti odlučuješ.

Toliko
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...10.09.2002. u 22:02 - pre 262 meseci
towk, sve je to OK kada je u pitanju neki veliki sajt, ali za ovako nešto to zaista ne mora da bude podredjeno navigaciji, jer će se svako snaći sa corporate stranicom koja ima 5-6 linkova.

Net, ako ono "guma m.." nije logo, menjaj typo ili izbaci.
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.bih.net.ba



Profil

icon Re: predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...10.09.2002. u 22:38 - pre 262 meseci
nazalost to je logo koji sam ja pokusao malo izmjeniti i uklopiti u kompoziciju, tek cete da viditie kako je to u originalu, jedno iznad drugok i crta u sredini i tako klijent trazi isto... evo danas mi stavio primjedbu... kaze nije nas logo takav, nije u koso nego jedno povis drugog a crta u sredini... dobr onema problema gospodine direktore odmah ci ja to...
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.dial.InfoSky.Net

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...10.09.2002. u 22:55 - pre 262 meseci
Slažem se sa tOwk-om potpuno. Svaka kritika je na mestu.

Usput, čemu dva logo-a?
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

NetworkAdmin

Član broj: 4445
Poruke: 609
*.bih.net.ba



Profil

icon Re: predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...11.09.2002. u 00:00 - pre 262 meseci
i meni je to misterija o dva loga... pogotovu kada vidim njihove reklame sa dva loga jedan do drugog a ponekad su razbacani na plakatu...
 
Odgovor na temu

ShojkE
Munze Konza

Član broj: 1169
Poruke: 272
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.zooncreative.com


Profil

icon Re: predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...11.09.2002. u 00:01 - pre 262 meseci
Logo je zaista katastrofa... Mrzim ta sindikalna resenja i jos sindikalnija razmislja investitora... Mislim da celu pricu trebas malo rasteretiti... Barem sto se tice grafike... Totalno se slazem sa Trunksom sto se tice navigacije... Ovo na Adinom sajtu je sasvim OK...
Ajde ubaci neki tekst na sve ovo pa da vidimo kako izgleda...
Pozdrav...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: predlozite kako rjesiti navigaciju za ovo...

[ Pregleda: 5002 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.