Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delphi 5 : Sabiranje u QuickRep - pitanje

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi 5 : Sabiranje u QuickRep - pitanje

[ Pregleda: 3739 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola Radojicic
Impol Seval AD Sevojno
Uzice

Član broj: 65384
Poruke: 32
195.178.56.*



Profil

icon Delphi 5 : Sabiranje u QuickRep - pitanje19.09.2005. u 10:16 - pre 226 meseci
Na osnovu tabele u kojima se nalaze podaci o datumima i kolicinama, a koja se sortirana po datumima, napravio sam QuickRep gde se u DetailBand nalaze ispisi datuma i kolicine za svaki datum. U SummaryBand sam postavio QRExpr koje ima Properties Expression formulu SUM(ReklamacijeTable.Reklamacije_kolicina1, dakle sabira sve kolicine koje su prikazane u redovima detalja, i ovo dobro sabira.

U koji Band i kako da postavim promenjivu koja bi racunala zbir kolicina za svaki mesec, npr. znaci kad se zavrsi ispis datuma iz januara da sabere kolicine za januar, zatim da nabraja februarske datume i na kraju sabere kolicine za februar...
 
Odgovor na temu

slavica2000
Slavica jovanovic
Uzice

Član broj: 31101
Poruke: 55
212.200.29.*



+1 Profil

icon Re: Delphi 5 : Sabiranje u QuickRep - pitanje20.09.2005. u 07:57 - pre 226 meseci
Dodaj na listu QRGroup i njemu definisi Expression (u Object Inspector) a to ti je mesec iz baze.
vuka
 
Odgovor na temu

Nikola Radojicic
Impol Seval AD Sevojno
Uzice

Član broj: 65384
Poruke: 32
195.178.56.*



Profil

icon Re: Delphi 5 : Sabiranje u QuickRep - pitanje20.09.2005. u 10:41 - pre 226 meseci
U medjuvremenu sam uspeo da dobijem trazeno bas na nacin koji je Slavica navela.

Uvodjenjem Banda SummaryBand1 i definisanjem QRGroup->FooterBand:SummaryBand1 dobio sam lepo zbir na kraju grupe, jos dodao ResetAfterPrint u QRExpr1 koje ima formulu SUM(ReklamacijeTable.Reklamacije_kolicina1)...

Doduse, nisam se snasao sa datumskim poljem radi dobijanja meseca u godini na osnovu datuma, pa sam u tabeli uneo jos dva polja koja se pune sa mesecom i godinom (pokusacu ovo nekada kasnije da resim elegantnije).

Sledece pitanje nije bas u skladu sa naslovom, ali je stiglo na dnevni red:
U DetailBand sam postavio QRSysData gde je Data Properties=qrsDetailNo, dakle na pocetku svakog detaljnog reda postoji brojac koji ide od 1...n, ali ne znam kako da ga resetujem kada pocne nova grupa, npr. kada pocne pregled podataka za novi mesec - da brojac reda ponovo startuje od 1.
 
Odgovor na temu

Nikola Radojicic
Impol Seval AD Sevojno
Uzice

Član broj: 65384
Poruke: 32
195.178.56.*



Profil

icon Re: Delphi 5 : Sabiranje u QuickRep - pitanje22.09.2005. u 06:18 - pre 226 meseci
Neka bude da pricam sam sa sobom, ali...
Resio sam problem iz moje prethodne poruke. Ne treba koristiti QRSysData za brojac redova, nego formirati novu varijablu koju pre stampe uvecavamo za 1, a kad se promeni grupa, vratimo joj vrednost ponovo na pocetak... Vrednost se upisuje u obicnoj Label u detaljnom redu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi 5 : Sabiranje u QuickRep - pitanje

[ Pregleda: 3739 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.