Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da Li ima Leka I Pomoci Za Moje Oko???

[es] :: Nauka :: Da Li ima Leka I Pomoci Za Moje Oko???

[ Pregleda: 6625 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovan0683

Član broj: 68833
Poruke: 1
*.nsw.bigpond.net.au.



Profil

icon Da Li ima Leka I Pomoci Za Moje Oko???24.09.2005. u 00:41 - pre 225 meseci
Da li neko zna i moze da mi odgovori na ovo moje pitanje? Da Li Ima Leka I Pomoci Za Moje Oko??

Dva puta sam operisao desno oko evo sta su doktori rekli -

Dijagnoza je prva operacija Cataracta cong 366 - Discisio Cataractae OD nije Bila Uspesna



Druga operacija

Uputno Dijagnoza

OD - Esptropia Cataracta Congenita Membranacea Iridectomia Optica Amblyopia.

Zavrsna Dijagnoza

Operatio Od - Extraction Cataractae Congentae Extracpsularis Cum Iridectomia Basalis..
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Da Li ima Leka I Pomoci Za Moje Oko???24.09.2005. u 00:52 - pre 225 meseci
jovane, a koliko ti imas godina?
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Da Li ima Leka I Pomoci Za Moje Oko???24.09.2005. u 02:42 - pre 225 meseci
mislim da je za sve to najbolje da pitas lekara koji te operisao....
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
*.vdial.verat.net.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Da Li ima Leka I Pomoci Za Moje Oko???24.09.2005. u 12:18 - pre 225 meseci
mislim da najbolje moze da te posavetuje samo lekar... idi kod vise njih i vidi misljenje. Ako se slazu onda ok.. ako svaki prica svoju pricu. potrazi dalje..

Inace raspitaj se malo o katarakti... mislim da treba odkloniti njen uzrok sto je mislim (kazem mislim citao sam odavno, da ne bude vidi ovaj rekao ...) visak stetnih materija u organizmu. Operacije su samo privremeno resenje.
 
Odgovor na temu

exchip
BEOGRAD

Član broj: 68912
Poruke: 1
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Da Li ima Leka I Pomoci Za Moje Oko???25.09.2005. u 00:20 - pre 225 meseci
Prvo moram da kazem da sam zaprepascen da ti lekari nisu objasnili sve o tvojoj bolesti i prognozi (a to su obavezni), nego su te ostavili da se sam informises kako znas i umes, pa pretpostavljam da si sada totalno ocajan kad ovde moras da trazis odgovore.

Ja nisam spesijalista, ali sam apsolvent na medicinskim fakultetu - pa cu pokusati da ti najbolje sto umem odgovorim na pitanje na osnovu ovih podataka koje si napisao.

Prvo, ova dijagnoza «Cataracta cong 366 - Discisio Cataractae OD nije Bila Uspesna» znaci: «Hirusko uklanjanje urodjene katarakte na desnom oku nije blo uspesno.»

E, sad malo vise o ovome:

KATARAKTOM se naziva svako zamucenje ocnog sociva. Mogu biti veoma razlicite pocevsi od tackastih zamucenja, pa sve do totalnog zamucenja. Vecina zamucenja sociva kod coveka su ireverzibilna (nepovratna).

CATARACTA CONGENITA (URODJENA KATARAKTA) je urodjeno zamucenje koje postoji pri rodjenju ili se pojavljuje u toku prvih meseci ili godina zivota. Urodjene katarakte su po pravilu stacionarne (znaci da tokom zivota ne napreduju).

LECENJE: Lecenje urodjene katarakte je operativno i sastoji se u vadjenju zamucenog sociva. Operacija se sastoji u tome da se siroko raseca prednja kapsula sociva (to se zove DISCISSIO, u tvojoj dijagnozi) i zatim se pomocu vauuma aspiriraju socivna vlakna, tako da u oku ostaje samo zadnja kapsula sociva – koja je providna. Tako se oku vraca vid, ali ono gubi sposobnost akomodacije (izostravanja predmeta na blizinu) pa si onda na tom oku dalekovid (sto se koriguje kontaktnim socivima). Ako se sa operacijom zakasni, dolazi do ambliopije (slabovidosti) zbog atrofije retine (mreznjace, deo oka koji registruje opticke nadrazaje).

Na osnovu druge i trece dijagnoze: «Esptropia Cataracta Congenita Membranacea Iridectomia Optica Amblyopia.» i «Extraction Cataractae Congentae Extracpsularis Cum Iridectomia Basalis» moze da se zakljuci da se u ponovnim operacijama pokusalo delimicno vracanje funkcije oku iridektomijom (vadjenjem irisa - duzice), ali se ambliopija (slabovitost) najverovatnije ipak razvila. Ambliopija je snizena (ili potpuno izgubljena) ostrina vida koja se ne moze popraviti nikakvim korekcionim staklima ili socivima.

Na osnovu ovih podataka ne mogu sa sigurnoscu da kazem da li je doslo do definitivne ambliopije, ali ako jeste, prognoza za nekim poboljsanjem vida na desnom oku nije bas najbolja. Tacnu prognozu moze da ti da samo specijalista nakon pregleda i uvida u medicinsku dokumentaciju, i moj ti je savet da se ne maltretiras po Internetu trazeci odgovore, vec da porazgovaras sa nekim ozbiljnim specijalistom (koji ce te najpre detaljno pregledati), a ne ovim sarlatanima koji te otpustaju bez ikakvih dodatnih objasnjenja.

Ne zelim nikoga da reklamiram ovde, ali da sam na tvom mestu ja bih otisao u privatnu kliniku «Sveti vid» u Beogradu, jer ces tamo za svoje pare dobiti pregled i sva neophodna objasnjenja. (Mada mi se cini da si ovo pisao iz Australije, pa ti onda ovaj savet i nije od neke pomoci. Ovakvo ponasanje doktora kod nas me ne bi zacudilo, ali u Australiji, malo bezveze. Ne zanam sad kako tamo funkcionise zdravstveni sistem i da li mozes to da finansiras, ali pokusaj da nadjes specijalistu koji ce ti otvoreno reci sve sto te interesuje)

Zelim ti najuspesniji moguci oporavak, i nemoj da padas u bedak, jer ako je levo oko u redu (a pretpostavljam da jeste posto mozes da koristis kompjuter), ti mozes imati sasvim normalan zivot.

[Ovu poruku je menjao exchip dana 25.09.2005. u 01:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao exchip dana 25.09.2005. u 01:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Da Li ima Leka I Pomoci Za Moje Oko???

[ Pregleda: 6625 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.