Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel moze jedno veoma kratko uputstvo...

[es] :: MySQL :: Jel moze jedno veoma kratko uputstvo...

[ Pregleda: 5883 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

desperado
Djordje Komljenovic
Freelancer

Član broj: 19104
Poruke: 80
194.106.174.*

ICQ: 38313176
Sajt: www.djole.com


Profil

icon Jel moze jedno veoma kratko uputstvo...24.09.2005. u 09:13 - pre 226 meseci
... kako da napravim jednu malu web bazu podataka. Naime, ja sam dizajner ali imam zadatak da za sajt koji radim bude jedna strana o nekretninama gde bi mogle da se pretrazuju klijentove nekretnine za kupovinu. Znaci treba mi jedna mala baza podataka (da kazem uopsteno tabela) gde ce da se nalaze generalije nekretnine i treba mi da napravim jednu stranicu da klijent moze da uploaduje nove informacije o nekretninama i da brise prodate.

Molim Vas za jedno kratko uputstvo ili link gde mogu to da procitam, pre neku godinu sam radio malo sa bazama al sam sve pozaboravljao tako da bi mi sad vasa pomoc dobrodosla.


Pozdrav
Šta dobiješ kad spojiš dve plavuše uvo na uvo?
Vazdušni tunel.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Jel moze jedno veoma kratko uputstvo...24.09.2005. u 10:55 - pre 226 meseci
Evo ovako, ukratko:

povezivanje sa serverom:
mysql_connect('hostname','username','password') or die(mysql_error());

biranje baze podataka:
mysql_select('neka_baza');

ubacivanje podataka:
INSERT INTO tabela VALUES ('podatak1','podatak2','podatak3','podatak4','podatakX');

citanje podataka:
SELECT * FROM tabela WHERE neki_uslov_1 = 'podatak1', neki_uslov_2 = 'podatak2', neki_uslov_X = 'podatakX';

brisanje podataka:
DELETE FROM tabela WHERE neki_uslov_1 = 'podatak1', neki_uslov_2 = 'podatak2', neki_uslov_X = 'podatakX';

E, sada, pogledaj malo po netu kako se barata podacima kada se upit izvrsi (hvatanje gresaka / potvrda, provere i sl).

Kada zaglavis negde pisi, posto je pitanje previse uopsteno, a mrzi me da pravim celu bazu :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

desperado
Djordje Komljenovic
Freelancer

Član broj: 19104
Poruke: 80
194.106.174.*

ICQ: 38313176
Sajt: www.djole.com


Profil

icon Re: Jel moze jedno veoma kratko uputstvo...24.09.2005. u 12:26 - pre 226 meseci
Jel mozes molim te da mi se javis na ICQ ili na MSN cisto da prokomentarisemo malo u real timeu.

Unapred hvala!

ICQ: 38313176
MSN: [email protected]
Šta dobiješ kad spojiš dve plavuše uvo na uvo?
Vazdušni tunel.
 
Odgovor na temu

Kusur
Grafički dizajner
Beograd

Član broj: 2485
Poruke: 208
213.240.30.*



Profil

icon Re: Jel moze jedno veoma kratko uputstvo...03.10.2005. u 14:52 - pre 225 meseci
Instaliraj Dreamweaver MX 2004, i "paket" XAMPP.

XAMPP for Windows
(The distribution for Windows 98, NT, 2000 and XP. This version contains: Apache, MySQL, PHP + PEAR, Perl, mod_php, mod_perl, mod_ssl, OpenSSL, phpMyAdmin, Webalizer, Mercury Mail Transport System for Win32 and NetWare Systems v3.32, JpGraph, FileZilla FTP Server, mcrypt, eAccelerator, SQLite, and WEB-DAV + mod_auth_mysql

Evo linka:

http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html

Primer:
Na računaru kod kuće imaćeš "podignut apač server" MySql, PHP, PHPMyAdmin (administracija tvoje mysql baze) itd.

Znači imaćeš sve što ti je potrebno za vežbu i testiranje budućeg sajta.

Dreamweaver MX 2004 ima "čarobnjake (wizards)" koji te pomažu da lako napraviš strane za ubacivanje, promenu i brisanje podataka iz MySql baze.

Pre toga treba da "definišeš sajt" (Site / Manage sites), napraviš jednu praznu stranu, napraviš konekciju sa bazom itd.

Pročitaj ovu poruku:
http://www.elitesecurity.org/tema/48502
Kusur
 
Odgovor na temu

semsudin
BIH

Član broj: 13751
Poruke: 58
*.pppoe717.bih.net.ba.

Sajt: www.hostbih.com


Profil

icon Re: Jel moze jedno veoma kratko uputstvo...10.10.2005. u 06:13 - pre 225 meseci
pozdravi


jarane nije to malo kako se tebi cini, jer pored baze ti za to trebas napisati i "malo" php koda da to sve objedini i da ljudi odnosno posjetioci mogu vidjeti sadrzaj

u svakom slucaju ako ti treba professionalna (placena) pomoc, javi se

;)
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Jel moze jedno veoma kratko uputstvo...

[ Pregleda: 5883 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.