Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Agencija za Web dizajn i developing?

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Agencija za Web dizajn i developing?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 17322 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Agencija za Web dizajn i developing?14.09.2002. u 16:23 - pre 261 meseci
U Srbiji?

Da li je moguce registrovati i raditi legalno kao agencija za Web dizajn ili nesto slicno?

Koliko bi kostala registracija?

Da li moze da se registruje na ime nekog ko ima ispod 18 godina?
 
0

Vertygo
Freelance.
Bg

Član broj: 2232
Poruke: 578
*.drenik.net

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?14.09.2002. u 21:06 - pre 261 meseci
Ne vidim zašto ne bi mogao da registruješ firmu cija bi delatnost bila web design i developing.Cenu registrovanja firme ne znam, a čini mi se da maloletna lica ne mogu imati firmu.
 
0

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?14.09.2002. u 21:33 - pre 261 meseci
Registrovanje agencije košta negde oko 150€..
E sad, koliko ja znam, ti tu agenciju možeš svakojako imenovati, pa valjda i kao "ag za web...".
Moj savet ti je u svakom slučaju, da probaš na neki drugi način da rešiš te nedostatke i probleme koje, eventualno, imaš kao fizičko lice.
Plaćaćeš porez i sve moguće dažbine od PRVOG DANA.
To je akcija "razvoj malog i srednjeg preduzetništva" :)
 
0

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.yubc.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?15.09.2002. u 12:18 - pre 261 meseci
Citat:
Vertygo:
Ne vidim zašto ne bi mogao da registruješ firmu cija bi delatnost bila web design i developing.


Jedina prepreka moze da bude to sto te delatnosti kao ni "Internet marketing" i slicna ne postoje u zvanicno priznatoj nomenklaturi zanimanja.
Jako bi me radovalo da je nesto promenjeno u zadnje vreme ali ne bi rekao.

Razmisli zaista i dobro se raspitaj o formi pod kojojm bi se registrovao ako ti je bas neophodno da radis legalno. Konsultuj neku od onih agencija koje vode poslovne knjige. Bolje da njima das sitne pare za savet nego da te oderu dazbine.

Mislim da se na ovu temu nedavno raspravljalo na E-commerce delu foruma.

Pozdrav Miloje


 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?15.09.2002. u 12:53 - pre 261 meseci
Nisam imao nikakvih prolema da registrujem agenciju cije je delatnost upravo web dizajn...

 
0

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?15.09.2002. u 15:22 - pre 261 meseci
Koliko ja znam da bi prodavao kompjutere i televizore moras da budes registrovan za prodaju kompjutera i televizora, isto tako ako hoces da prodajes donji ves...

E ali sta sada? Ja hocu da prodam sajt. Sta je to? Jel se to maze na lebac? Znaci ako ja prodajem nesto sto "fizicki ne postoji", ne postoji ni u zakonu odredba za to, onda ja ne mogu da budem krivicno gonjen za to, jer nisam mogao legalno da radim !?

Molim Vas demantujte moje misljenje...

broker ajde skeniraj resenje firme i okaci na net da svi vidimo.
 
0

Vertygo
Freelance.
Bg

Član broj: 2232
Poruke: 578
*.drenik.net

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?15.09.2002. u 16:29 - pre 261 meseci
Citat:

Znaci ako ja prodajem nesto sto "fizicki ne postoji"


Po tebi bi značilo da npr. ni internet provajderi ne bi trebali da placaju porez niti da imaju registrovanu firmu , jer npr. prodaja internet vremena "fizički ne postoji".

Takođe ni advokati tebi ne prodaju ništa fizički već te savetuju u vezi nečega ili te brane pred sudom itd itd, pa opet moraju da plaćaju porez :).

Nema veze što ti ne prodajes robu, ti ako hoćeš da osnivaš firmu moraš plaćati porez, a to što kod nas postoje kvazi firme koje nit su registrovane nit plaćaju porez je druga priča :).
 
0

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?15.09.2002. u 17:10 - pre 261 meseci
Razumem ja sve to. Ali ja necu da prodajem konsulting usluge(barem ne za sada) niti vreme na internetu vec proizvod(web sajt).

E sada proizvod je ono što ti napraviš. Proizvod možeš da zaštitiš aurtorskim pravima. Znači ako napraviš najnoviji model gaća, možeš da ga registuješ da niko drugi ne može da pravi takav model... To kod nas ne ide baš tako, barem što se intelektualne svojine tiče(da ne menjamo pravac teme sada...).

Voleo bih da vidim i odgovor od brokera...
 
0

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.dialup.blic.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?15.09.2002. u 18:07 - pre 261 meseci
Otvaranje registrovane web development agencije u situaciji kada nemas razvijen biznis, novi si, usto mlad i u skoli po meni ne predstavlja pametan potez. Naravno kako sam mogao skontati iz tvog posta ti se pod navodnicima "bojis" sledecegeceg i zato oces legalnu firmu:

1. Kontas da te klijent ne zezne za lovu. Naravno rjesenja ima: prvo avans pa sve ostalo (kolko sam ja upucen na zapadu se krece od 25-45%), naravno uvjek mozes da blokiras hosting, unajmis utjerivace, pozoves tatu :)) ili komsiju koji radi za DB/nekoj security agenciji, etc.

2. Zelis da zadrzis pravo na svoj intelektualni rad. I ako registrujes firmu na Balkanu po pitanju toga nemozes nista uciniti. Na netu se masovno hapa dizajn i to je normalna pojava. Kada ti neko ukrade dizajn mozes sledece: zaliti se po Netu, ES je recimo divno mjesto, mozes ga prijaviti na recimo www.pirated-sites.com svjetski No1 u borbi protiv Net plagijacenja, tu je i hrvatski sajt www.plagijat.org
(mada ga ja ne preporucujem), etc. Sto se tice programerskog server-side koda (PHP skripte recimo) on je i onako koncepiran tako da ga je nemoguce ukrasti. Mozes naravno koristiti razne alate (ne preporucujem) koji primjerice blokiraju desni taster, onemogucavaju opcije snimanja iz brauzera, dodaju velike razmake u kodu i dodatno ga zapetljavaju i tako u nedogled.

3. Poruka moderatoru: cini mi se da je ova rasprava vise prikladnija za e-commerce forum, a na kojem je vec i bilo rijeci o ovome.

 
0

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?15.09.2002. u 18:14 - pre 261 meseci
Zapravo ne plasim se da me neko zezne za lovu. Normalno je da ce da bude avans i da cu sve sifre od sajta da drzim kod sebe.

Nego vecina firma, da bi se oslobodila poreza placa preko racuna drugoj firmi. Drugo, marketing. Npr. dam reklamu na naslovnoj strani oglasa i sutra dan kuc, kuc... Finansijska inspekcija...
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?15.09.2002. u 19:08 - pre 261 meseci
Firma da bi se oslobodila poreza PLACA U KESU drugoj firmi...
 
0

Ivan Golubović
AV market
Požarevac

Član broj: 3154
Poruke: 586
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.AVmarket.rs


+7 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?15.09.2002. u 21:32 - pre 261 meseci
Citat:
ventura:
Firma da bi se oslobodila poreza PLACA U KESU drugoj firmi...


Koliko sam ja upućen u neke stvari to nije tačno(ispravite me ako grešim)!
Da bi se izbeglo plaćanje poreza novčana transakcija mora da ide preko računa, treba dosta papirologije(profakture, izjave...)
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?15.09.2002. u 23:10 - pre 261 meseci
To je kad se nabavljaju osnovna sredstva za rad... Mada si i u tom slucaju oslobodjen uglavnom dela poreza...

Znaci kad kupujes sto i stolove, oslobodjen si poreza.

a kad placas recimo sleper jabuka, ili dizajn sajta, onda placas porez, jer to ne spada pod osnovna sredstva...
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?15.09.2002. u 23:10 - pre 261 meseci
Nije mi sad dokumentacija pri ruci, ali sam registrovan pod sifrom, programiranje i savetovanje, samo su u resenju dopisali i izrada internet prezentacija... pored ovoga mozes da registrujes firmu i u delatnosti marketinga...

Sto se porceza tice, kada se placa kesom poreza nisi oslobocen, osim ako taj kes nikad niej ni prosao kroz papire firme. Za sve sotale tansakcije se placa porez osim ako ne postoji osnov da se ne placa (kad to mora biti dokazano odgovarajucim dokumentom).

Kada poslujes sa firmama, onda vise vole da im fakturises uslugu iako ce da plate porez jer su to obicno z anjih sitni iznosi, cisto je i ne moraju da se petljaju sakesom, koji firmam inace bas i nije lako da izvuku sa racuna.

Skoro smo o tome pricali u forumu IT Marketing... tamo sam dao i neke cifre sto se tice troskova na doprinose i poreze...

 
0

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?16.09.2002. u 04:31 - pre 261 meseci
neke kategorije:
pravljenje, odnosno proizvodnja sajta (ukljucivsi dizajn, programiranje, odrzavanje) JE USLUGA, dakle kad firma firmi fakturise, placa se porez 20% na usluge
par saveta momce:
1. definisi projektni zadatak i rokove
2. definisi ostale stvari: registracija, hosting, odrzavanje i sl.
3. definisi netto* iznos i dinamiku placanja.
*netto oznacava sumu bez poreza, doprinosa, taksi ili administravnik toskova

Firma bez obzira na to sto si maloletan moze da posluje:
1. placanje moze da bude solarno - odnosno kes
ako su tolike dr*adzije da te iznose nece da daju na ruke imas jos dve mogucnosti
2. omladinske zadruge
3. Ugovor o delu
dakle ne zaboravi kad ti uplate moras da imas netto dogovorenu cifru!!! i moras da otvoris ziro racun ili stednu knjizicu

reklamiranje
sto se toga tice ti apsolutno mozes da se reklamiras kao fizicko lice...
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
0

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.afl.sky-vision.net.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?16.09.2002. u 08:28 - pre 261 meseci
Za legalno poslovanje nije neophodno potrebno da poseduješ firmu. Ako si dovoljno dobar iz ovih oblasti, trebalo bi da poznaješ ljude iz branše. Takođe, trebalo bi da si s nekim već sarađivao i mogao si da ustanoviš s kim bi mogao da uđeš u dil po principu Ugovora o delu (Torbica spominjao), kao i preko Autorskog ugovora (na osnovu Zakona o autorskim i srodnim pravima, upotrebljivo za Web dizajn).

Ili, napravi se poseban ugovor s nekom firmom da će za određenu protiv-vrednost sva papirologija ići preko njih. Drugim rečima, postoji više načina kako se to može ostvariti. Moja je preporuka da ako imaš više stvari koje nameravaš da radiš legalno, lepo odeš kod nekog dobrog privrednog advokata i posavetuješ se s njim. Advokat ti napravi šablone ugovora koji su ti potrebni i s njima kreneš u pregovore s nekom od firmi koje ti odgovaraju.

Nema potrebe da otvaraš firmu, veruj mi, a pitaj i Miću Sekulića.
 
0

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.beg.sezampro.yu

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?16.09.2002. u 10:26 - pre 261 meseci
Draganova opaska (da me pitas u vezi NEotvaranja firme) posledica je gorkog iskustva da se porez ili pausal gomilaju jako brzo. A ukoliko nema nekoliko sigurnih poslova od kojih ti vec curi lova brzo ustanovis da si u minusu.

Kod nas u poslovanju vazi nepisani princip "dodjem ti" sto se svodi na otezanje placanja. A tebi taksimetar kuca.

Ukratko, razvi posao, odradi par stvari, postavi stvar tako da imas sigurne prihode u narednih nekoliko meseci (insistiraj na odrzavanju sajtova koje uradis) pa se posavetuj sa nekom kancelarijom za vodjenje knjiga koji ti je najbolji modul za ozvanicenje posla.

Pozdrav M
 
0

formeye
Ivan Čukić
KDE developer, Free Software Network
Serbia
BGD

Član broj: 5188
Poruke: 388
*.ppp-bg.sezampro.yu

Sajt: ivan.fomentgroup.org


Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?24.09.2002. u 07:18 - pre 261 meseci
I ja sam razmisljao o registrovanju firme da bih mogao da imam .co.yu
domen, ali sam skontao da je jeftinije da placam .com, nego porez i slicno.
Za svaki posao koji radis sklopi ugovor. To resava zakonski deo i osigurava
te da ces biti placen. Ti mozes da das oglas, finansijska pol. ti tada nece
nista moci jer su te pare koje dobijas honorar (kao kad pisac pise knjigu).
Ugovorom (ili Licencom) mozes da zastitis prava na program, a ako stavis licencu na sajt, mozes (zakonski) da zastitis i sajt.
While you were hanging yourself on someone else's words
Dying to believe in what you heard
I was staring straight into the shining sun
 
0

godoe

Član broj: 117375
Poruke: 14
*.donbosco.sth.ac.at.



Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?15.11.2006. u 15:09 - pre 211 meseci
Samo malo... agencija ili d.o.o.
Ja se bavim slicom mislju ali cini mi se da moram imati doo ako hocu ista vise od webdizajna... tacno? Recino webdizajn, print dizajn, razvoj softvera, animacija...

Koje su prednosti i mane jedne i druge solucije? Znam za sada da se doo gasi sa mnogo vise novca nego agencija, ali sto se tice poreza...
 
0

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Agencija za Web dizajn i developing?15.11.2006. u 15:11 - pre 211 meseci
Ovo prethodno je "bajato", preporucujem ti da posetis forum "Vodic za posao"
 
0

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Agencija za Web dizajn i developing?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 17322 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.