Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?

[es] :: E-Poslovanje :: Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?

[ Pregleda: 13616 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

electropioneer

Član broj: 45208
Poruke: 78
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?27.09.2005. u 19:34 - pre 225 meseci
Da li je neko od outsourcera ili biznismena imao problema zbog velikog ceka iz inostranstva ili godisnjeg priliva na svoj racun?
Koliko ste sebi novca najvise slali cekom ili wired transferom?
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.sys.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?27.09.2005. u 20:02 - pre 225 meseci
Ne postoji limit preko koga nije dozvoljeno primanje uplata iz inostranstva.

Ako fizičko lice ima godišnje prihode veće od poreske osnovice koju Poreska uprava objavljuje polovinom januara (za prošlu godinu je bilo oko 800-900k), podleže obavezi plaćanja poreza na dohodak građana.

Koristan link: http://www.poreskauprava.sr.gov.yu/
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?27.09.2005. u 20:35 - pre 225 meseci
Ako si fizicko lice, mozes da primis do 10K evra godisnje, preko toga placas porez...

http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=156
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.ubisoft.com.cn.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?28.09.2005. u 06:40 - pre 225 meseci
Uvek mozes da koristis vise od jedne banke. U vecini postoji limit preko koga
moras da pises izjave o poreklu novca, a u suprotnom ih ne zanima, kao da para i nema.
 
Odgovor na temu

djoca!

Član broj: 14245
Poruke: 117
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?28.09.2005. u 09:02 - pre 225 meseci
Postoji limit od 10.000$ u jednom prilivu....tj svi prilivi koji su manju od ove cifre se ne proveravaju, a svi preko ove cifre se proveravaju zbog mogucnosti pranja novca. Govorim o jednoj uplati, ne o zbiru uplata u toku godine.

E sad, sto se godisnjeg priliva tice, tu je situacija malo komplikovana. Naime, po zakonu trebalo bi da se svi prihodi fizickog lica u toku godine saberu (bilo dinarski, bilo devizni) i da ukoliko ta suma na kraju godine predje limit koji se definise polovinom decembra cini mi se, onda fizicko lice placa porez na razliku izmedju ukupne zarade i tog limita od 10%. Ali....

Sva dinarska primanja se vode kao honorari, plate, etc...i njih poreska uprava kontrolise na osnovu vaseg maticnog broja. To znaci da mozete da otvarate racune u n banaka, nebitno...doci ce maca na vratanca. Nasa sreca ili nesreca, je sto su nam prihodi uglavnom devizni, tako da tu imamo jedno olaksanje. Naime, devizni prihodi nisu do sad proveravani od strane poreske uprave, vec je odredjeno da je zakonska obaveza pojedinca da te prihode prijavi. Tj.ako ste prosle godine imali zbirne prihode vece od cini mi se 960k dinara (sa sve deviznim), a niste to prijavili poreskoj, i ukoliko vam pritom zbir dinarskih nije prelazio 960k bez deviznih...onda ste ustedeli porez, jer vas niko nije jurio niti ce. Sta ce se desavati ove godine, ostaje da vidimo. Koliko kapiram oni jos uvek ne prate taj deo poslovanja jer pretpostavljam ne misle da je tu neka veca kinta u igri tako da za sada mozemo da se izvlacimo...makar smo do sad mogli. Pred novaka bi trebalo malo da to isproveravamo kod vodecih ljudi banaka jer oni imaju info o tome. Pretpostavljam da ce limit ove godine biti malo i veci od 1k evra mesecno sto je do sad bilo.

Inace, ono sto mi nije jasno kod tih priliva kad bi se nadgledali je recimo sledeca situacija. Ja dobar deo prihoda sa jednog od sajtova prevlacim preko Moneybookers-a. Sad je nagradno pitanje, ko moze da dokaze da je meni to prihod, tj neki vid honorara, a ne neka pozajmica koju mi salje baba, tetka, prijatelj iz inostranstva. Nigde u samom prilivu ne stoji osnov priliva....i jasno je kad vam uplati neka firma recimo kintu da je to neki vid honorara...ali kad vam uplati fizicko lice, ili neka vrsta internet banke onda je potpuno nejasno na osnovu cega oni mogu da dokazu da je to honorar.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?28.09.2005. u 09:59 - pre 225 meseci
Citat:
tosa: Uvek mozes da koristis vise od jedne banke. U vecini postoji limit preko koga moras da pises izjave o poreklu novca, a u suprotnom ih ne zanima, kao da para i nema.

A JMBG? :) Mozes da imas accounte i u 10 banaka, ali sve idu na isti JMBG, pa nisu ni oni shisharke bre...
Citat:
djoca!:
Inace, ono sto mi nije jasno kod tih priliva kad bi se nadgledali je recimo sledeca situacija. Ja dobar deo prihoda sa jednog od sajtova prevlacim preko Moneybookers-a. Sad je nagradno pitanje, ko moze da dokaze da je meni to prihod, tj neki vid honorara, a ne neka pozajmica koju mi salje baba, tetka, prijatelj iz inostranstva. Nigde u samom prilivu ne stoji osnov priliva....i jasno je kad vam uplati neka firma recimo kintu da je to neki vid honorara...ali kad vam uplati fizicko lice, ili neka vrsta internet banke onda je potpuno nejasno na osnovu cega oni mogu da dokazu da je to honorar.

Irrelevant. Njih ne zanima da li ti je poslala tetka za nove rolsue, ili si zaradio honorar...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?29.09.2005. u 07:11 - pre 225 meseci
Pa, ako baš dibidus hoćete da izbegnete sva plaćanja našoj državi, rešenje je da uzmete neku ATM karticu (Visa, MasterCard) koju izdaju kompanije za platni promet poput Unicleara.

Lovu koju zaradite od stranih klijenata možete deponovati na Uniclear nalog (primaju skoro sve vrste uplata) i ona će na taj način biti van domašaja naših poreskih organa, a sredstva se jednostavno podižu na bankomatima...
 
Odgovor na temu

blck

Član broj: 24598
Poruke: 31
*.dunav.co.yu.



Profil

icon Re: Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?30.09.2005. u 12:21 - pre 225 meseci
Citat:
Buum: Pa, ako baš dibidus hoćete da izbegnete sva plaćanja našoj državi, rešenje je da uzmete neku ATM karticu (Visa, MasterCard) koju izdaju kompanije za platni promet poput Unicleara.


Da li si koristio njihove usluge? Otvoris racun, debitnu karticu koju ti oni posalju na adresu, sve prilive usmeris na nju, ovde podizes kes. Zvuci ok ali da li radi? Vidim da nemaju Srbiju i Crnu Goru vec samo Jugoslaviju na listi zemalja. Takodje mi se cini da rade samo sa CAD i da ako imate prilive u USD ili EUR rade konverziju (sto znaci da postoje dodatni troskovi konverzije).

Ima li neko iskustva sa ATM karticama kod nas? Koji je limit za podizanje strane valuate po transakciji? Na cijim ATM masinama je najbolje podici novac?
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?30.09.2005. u 13:05 - pre 225 meseci
Ne znam za Uniclear, ali znam za jedan slican servis i pouzdano znam da radi. Dobijes CC, Lovu podises sa bankomata (u dinarima) i to je to. Jedino je provizija nesto veca za onog ko ti uplacuje nego kod klasicnog wire transfera. No, nemojte se zavaravati da je to anonimno, na kartici pise vase ime, banka naravno ima podatke o transakiji, neki bankomati su cak zasticeni sigurnosnim kamerama i sl. Dakle, ako bi neko to pratio, opet bi lagano mogao da pronadje ko je i koliko podizao novca.

Toliko od mene :)
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
194.247.199.*



+4 Profil

icon Re: Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?03.10.2005. u 12:01 - pre 225 meseci

I taj servis se zove?
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

MorenoArdohain

Član broj: 33751
Poruke: 84
*.panline.net.

Sajt: www.mojmobilni.com


Profil

icon Re: Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?03.10.2005. u 13:26 - pre 225 meseci
Dinke verovatno misli na epassporte. Ali moram da ispravim njegov post: dobijate vasu CC karticu, sa imenom koji odaberete! Znaci, ne mora bas striktno pisati vase ime i prezime, tako da je donekle omogucena anonimnost..
Drugo, epassporte nalozi se pune iskljucivo kreditnim karticama, za razliku od unicleara koji prima skoro sve vrste uplata..
 
Odgovor na temu

blck

Član broj: 24598
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?03.10.2005. u 21:54 - pre 225 meseci
Da li neko odavde uopste koristi(o) Uniclear? Niko nije odgovorimo na pitanja iz mog prethodnog posta.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?07.10.2005. u 02:00 - pre 224 meseci
Citat:
blck: Da li si koristio njihove usluge? Otvoris racun, debitnu karticu koju ti oni posalju na adresu, sve prilive usmeris na nju, ovde podizes kes. Zvuci ok ali da li radi? Vidim da nemaju Srbiju i Crnu Goru vec samo Jugoslaviju na listi zemalja. Takodje mi se cini da rade samo sa CAD i da ako imate prilive u USD ili EUR rade konverziju (sto znaci da postoje dodatni troskovi konverzije).

Ima li neko iskustva sa ATM karticama kod nas? Koji je limit za podizanje strane valuate po transakciji? Na cijim ATM masinama je najbolje podici novac?


Ne, ja nisam imao potrebe da koristim Uniclear za transfer novca, ali imam ortaka koji manje-više redovno koristi njihove usluge i sasvim je zadovoljan.

Imaš na ES-u još par tema gde su korisnici izneli svoja iskustva:
http://www.elitesecurity.org/tema/124324
http://www.elitesecurity.org/tema/131517
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Koliko novca sme da nam stigne iz inostranstva?

[ Pregleda: 13616 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.