Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Icom - websajt - da ili ne?

[es] :: ISP :: Icom - websajt - da ili ne?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15310 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slovas
Beograd

Član broj: 5906
Poruke: 245
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Icom - websajt - da ili ne?28.09.2005. u 11:37 - pre 225 meseci
Da li kablovski operater Icom (ili vec kako se zove - radi na podrucju Beograda) ima web sajt i koja je adresa?
Ako ne, onda bar telefon.

[Ovu poruku je menjao slovas dana 28.09.2005. u 12:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?28.09.2005. u 15:44 - pre 225 meseci
http://ikomline.net


Ako ih zoves, pitaj sto je VH1 signal ocajan.... ja pi**im vec nedeljama.

[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 28.09.2005. u 16:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?02.10.2005. u 17:59 - pre 225 meseci
e koristi li ko njihov kablovski internet, zanimaju me utisci .
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?03.10.2005. u 02:36 - pre 225 meseci
Koristi... na sajtu.... odes i ulogujes se sa nekim tamo nick-om....... lepo je ziveti u virtuelnoj stvarnosti

Koji crni IKOM bre... tragedija.... imaju net za tri kuce u gradu, a ostali "uskoro" i tako vec 3 godine...

Njima ni kablovska ne valja, kakav crni net... ne znaju oni to da podese.
 
Odgovor na temu

frale

Član broj: 89360
Poruke: 1
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?28.04.2006. u 23:52 - pre 218 meseci
Ma ICOM je katastrofa...Internet ne znam - nema u Zemunu - ali TV signal je katastrofa i najmanje 2 dana u nedelji nema UOPSTE signal ...Sutra idem da ponovo kupim obicnu antenu - sto je sigurno - sigurno je ...SBB sam imao 3 godine - nikakvih problema - cak se i ne secam da je uopste nekada bilo prekida ...na ICOM-u je to redovno ..seljaci ...
Cim dodje ovde bilo koji drugi kabel - menjam ..ako imate bilo koju drugu varijantu - nemojte se nervirati bezveze sa ICOM-om ...
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?30.04.2006. u 00:01 - pre 218 meseci
Cek, sto si onda prelazio sa SBB? Ja da mogu da biram svakako bi to bio SBB a ne Ikom... al' nisam u poziciji da biram.
 
Odgovor na temu

dbg
Beograd/Rakovica

Član broj: 28184
Poruke: 65
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?30.04.2006. u 01:31 - pre 218 meseci
Meni je IKOM skroz ok i sto se tice izbora programa i sto se tice kvaliteta. Video sam ih u Filmskom gradu i u Zemunu i na Dorcolu. Svuda je slika besprekorna!!!!!!! Net > nisam video da se bilo ko zali na njihov net iako imaju mizerni broj korisnika > zapravo: ko god se javio od njihovih korisnika = imao je samo reci hvale!!!!!!! Bolje da ne pustaju net ako ne mogu da obezbede kvalitetnu uslugu > a ne kao SBB da pusti pa da pocne prvo da naplacuje pa tek onda u hodu da ispravlja ogromne propuste koji se tesko daju ispraviti s obzirom da kroz vazdusne vodove, usled vremenskih zgoda i nezgoda, taj net ne moze nikad da bude savrsen. S druge strane > provereno imate mogucnost za nekog drugog operatera na vecini lokacija + sto vam npr. za PTT KDS npr nije potrebno 50+1% da uzme prikljucak > vec samo da vecina stanara dozvoli radove u zgradi! By the way > zasto svi kao jedinu alternativu vide SBB? Radijus Vektor? PTT KDS? Kopernikus(ok njih mozda nema na siroj teritoriji BG ali ih ima po unutrasnjosti)?
 
Odgovor na temu

Mr One
BG

Član broj: 71129
Poruke: 317
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+32 Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?30.04.2006. u 03:00 - pre 218 meseci
Citat:
#1133160/dbg: Bolje da ne pustaju net ako ne mogu da obezbede kvalitetnu uslugu > a ne kao SBB da pusti pa da pocne prvo da naplacuje pa tek onda u hodu da ispravlja ogromne propuste koji se tesko daju ispraviti s obzirom da kroz vazdusne vodove, usled vremenskih zgoda i nezgoda, taj net ne moze nikad da bude savrsen.

Ja SBB/ov net imam više od godinu dana i za to vreme sam imao samo jedan put problem, koji je časkom ispravljen, kod mene kablovi idu nadzemno ali bilo da je sneg, kiša, vetar ili sunce sve funkcioniše savršeno (jer je rekonstrukcija mreže obavljena kako treba). Sad zavisi od delova grada, tamo gde je rekonstrukciju radio Danijelsattv (pod izvođač radova) tu je bilo problema, a po negde ih ima i još, ali sreća pa je SBB na kraju ukapirao šta je problem i raskinuo ugovor sa DanijelSattvom.
Ono što mogu da navedem kao najveću prednost SBB-a je lokal od 512 Kbps ne zavisno od uplaćenog Flat paketa i to je brzina koja se postiže od spoljnog neta npr. Internet 256 Kb/s Lokal 512 Kb/s ukupno 768 Kb/s i to za 2000 din.
Najveća mana je do sad bila sporo rešavanje tehničkih problema i bahatost SBB-a, sada se i to polako popravlja.

P.S.
Ono što mi se još sviđa je i Pre Paid (megabajti) koji koristim kada manje skidam sa neta, brzina 2 Mbps ka netu + 2 Mbps ka lokalu.

[Ovu poruku je menjao Mr One dana 30.04.2006. u 04:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dbg
Beograd/Rakovica

Član broj: 28184
Poruke: 65
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?30.04.2006. u 14:18 - pre 218 meseci
Taj "lokal" je najobicniji "srpski izum" uz pomoc kojeg se kompenzuju svi ostali problemi poput ovakvih (pogledaj temu koja se trentno nalazi ispod ove)

[Ovu poruku je menjao dbg dana 30.04.2006. u 15:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

klikafamilija
megafonija

Član broj: 49030
Poruke: 4
195.252.90.*

Sajt: www.megafonija.com


Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?30.04.2006. u 18:06 - pre 218 meseci
ja imam icom na vracaru i signal im je katastrofa...
za net ne smem ni da ih zovem..
 
Odgovor na temu

ZaK_LHS
Belgrade

Član broj: 77871
Poruke: 116
82.208.233.*



+1 Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?05.05.2006. u 19:22 - pre 217 meseci
Ne vezano za ICOM-ov kablovski net, moj komentar na njihovu distribuciju televizije:

Dok sam imao ICOM na starom kraju, bili su najgori. Slika je bila katastrofalna, prekidi od po sat-dva skoro svaki dan, pojedini kanali su veći deo vremena bili crni... Opšti utisak totalna katastrofa. Šta da pričam više kada je ceo kraj prešao na SBB.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?08.05.2006. u 02:37 - pre 217 meseci
eh, kamo srece da i moj kraj predje na nekog drugog operatera... cak sam i zvao ove iz SBB-a i pitao, ali rekose da to "nije njihov reon"... hmm... samo u Srbiji se odbija ponuda korisnika...
 
Odgovor na temu

morke

Član broj: 1391
Poruke: 143
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?11.05.2006. u 14:48 - pre 217 meseci
Citat:
dbg: Meni je IKOM skroz ok i sto se tice izbora programa i sto se tice kvaliteta. Video sam ih u Filmskom gradu i u Zemunu i na Dorcolu. Svuda je slika besprekorna!!!!!!!

U Filmskog gradu ako si video, to mora da je slučajnost, jer je slika blagi užaš (provereno u 10tak stanova)! Opremu nisu menjali od kada su otkupili kompletnu korisničku bazu od Stankoma (mada sve mi govori da je IKOM u stvari "Stankom", već su uradili "kupo-prodaju" zbog dugova i pravničkih odnosa) čime su preuzeli svu infrastrukturu kao svoju, što je protivno zakonu (mada znamo gde živimo :((), jer su vlasnici stanova vlasnici iste u okviru zgrade (i van stana i u stanu) s obzirom da kablovska stoji u kupovnom ugovoru (kao što stoji i u ugovorima svih novih stanova koje Stankom reklamira preko svoje televiziji i to sa naglaskom kablovske televizije!). Umesto da imamo povlašćenu cenu, imamo najgoru sliku od svih koje znam! Na svaku žalbu se brane sarkastično "sad ćemo pustimo kablovski net pa ćemo onda biti dobri ;)" i tako 3 godine. Za njih rade obične vucibatine, koje samo znaju da prete i možda zašrafe koji šraf - dolaze na vrata i vrše presiju da odmah "potpišite ugovor, jer tako treba". S druge strane da ih samo ne kudim, na Banovnom Brdu su sasvim ok (tu su pravili sopstvenu infrastrukturu i uložili nešto para), osim rokova koje probijaju samo tako (dok im se ne pripreti raskidom ugovora, kada sve može odmah!).
 
Odgovor na temu

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?08.08.2006. u 16:23 - pre 214 meseci
Vidim malo starija tema ali nema veze.... da i ja nesto kazem :)
Moji utisci u vezi Ikom-a (interneta)
Uopste nisu profesionalni, a razlozi su sledeci:
Kao prvo nemaju korisnicku podrsku 0-24, desavalo mi se par puta da mi jednostavno net stane oko 11-12pm i nemam kome da se obratim a meni treba internet.
Uplatio sam flat http://ikomline.net/internet_cenovnik.php (za sve one koje ne znaju, a verujem da vecina zna to je kada mozes neograniceno da skidas sa neta nema nikakav limit, a ja ako skinem vise od 400mb za jedan dan oni sledeci dan mi zavrnu internet do te mere da ne mogu ni mail da pogledam na netu. Preko dana je uzasan net ne vredi ni ici na net jedino od uvece to jest od 6pm-8am, ali ako stavim nesto da se skida sutra ko sto sam reko necu ni imati internet. Mada evo od pre jedno dva-tri dana su "popravili" net pa mogu da skidam preko 400mb :) i veza je nesto bolja preko dana, ali videcemo koliko ce to jos da traje. Inace mesecna pretplata je 1200din mada su sad nesto poskupeli malo tako da ne znam koliki ce biti sledeci racun. Hteo sam da raskonem ugovor, ali moram da cekam da prodje godinu dana jer tako je napravljen ugovor sa njihove strane, pa da predjem na nesto drugo (u septembru 2006 mi istice ugovor :) Inace ortak placa 1200din 256kb/sec adsl.
Zakljucak: Ikom treba zaobici.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?14.08.2006. u 00:04 - pre 214 meseci
e tu si u pravu ja imam nihovu kablovsu televiziju-nazalost mada nemam takve prekide kakvi su gore navedeni i imama aDSL kod sezama flat 256/64 funkcionise savrseno nema to 400 pa ti zavrnu siju-internet neg brate cepas pa kad hoces stanes i to ako hoces a ja ne stajem stavim azereus pa cepam 30 dana bez prestanka i uvek, ali uvek super net, pa razmisljam da uskoro predjem na 512 mada cekam da vidim sta ce biti sa adsl2+ ili ti tripe play mrezom hoce li to uskoro zaziveti ili ne
 
Odgovor na temu

mizza
Milica Lazarevic
Beograd

Član broj: 54717
Poruke: 30
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?16.08.2006. u 02:41 - pre 214 meseci
Citat:
dbg: Taj "lokal" je najobicniji "srpski izum" uz pomoc kojeg se kompenzuju svi ostali problemi poput ovakvih (pogledaj temu koja se trentno nalazi ispod ove)

[Ovu poruku je menjao dbg dana 30.04.2006. u 15:18 GMT+1]


Sto volim ovakve zlurade komentare, gde se iz zavisti i kojecega drugog pljuje neko ko ODLICNO radi svoj posao, umesto da se podvrnu rukavi, ulozi novac, pa da se i drugi potrude da postanu dostojna konkurencija SBBu. No, nije nista cudno videti u Srbiji da konkurent mrzi suparnika zato sto je superiorniji i trudi se da mu smesti klip u tockove, dok pliva u mulju mediokriteta.
SBB sada funkcionise savrseno i apsolutno nema konkurenciju (sto na duze staze moze biti i lose za korisnike!).

IKOM je pokusao da udje u nasu zgradu sa nekim silnim besplatnim stvarima: besplatna pretplata za celu godinu, besplatan video nadzor... sreca je da su stanari procenili da se radi zackoljici da ne placas na mostu, ali placas na cupriji. Tim pre sto im je usluga katastrofa.

[Ovu poruku je menjao mizza dana 16.08.2006. u 04:03 GMT+1]
...love cats...
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.218.*



+4 Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?16.08.2006. u 11:34 - pre 214 meseci
IKOM je traljava, neprofesionalna, lenja i ignorantska firma, koja nekim nesrećnim slučajem ima određeni udeo i monopol na kablovskom tržištu.

Žao mi je što sam njihov TV-korisnik. Bili smo PRINUĐENI na to, jer je Beograd (verovatno i cela Srbija) podeljen na "pašaluke". Slika je loša, puna smetnji i šuma (Žarkovo), kanali umiru i vaskrsavaju po "random" principu. Potpuno je nebulozno praviti raspored kanala na TV, jer ga krelci uskoro promene.
Dalje, njihov zvaničan letak o rasporedu kanala je potpuna dezinformacija!

STOP!

Ovo je ISP forum, pa treba reći nešto i o provajdingu:

Sajt je lep, ali nefunkcionalan i poluinformativan. Na mejlove po pravilu ne odgovaraju, korisnički servis se dobija teže nego sedmica na loto-u.
Možda ima zadovoljnih ljudi koji koriste njihov net-provajding, ali gotovo sigurno nisu iz južnog dela Beograda, jer ta gospoda verovatno čekaju da "ukopaju" kablove u zemlju... a dotle ćemo imati 1 Mbit preko wireless-a u celoj Srbiji!
Mislim da su im i cene za "nebeske" Srbe, ne i za nas smrtne.

Zaključak: imaju sajt.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

nid
Nikola Ristic
Beograd (Dorcol)

Član broj: 50271
Poruke: 174
80.93.253.*

Sajt: www.limundo.com/ref/nid


Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?18.08.2006. u 11:34 - pre 214 meseci
ja koristim Ikom kablovski net i radi perfektno... lokacija Dorcol
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?18.08.2006. u 12:53 - pre 214 meseci
Niko nije rekao da oni NE RADE uopšte.

Jedino pitanje je ovde šta ne-dobijaš za svoje novce!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dejan,
Beograd

Član broj: 61886
Poruke: 126
212-200-203-202.smin.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Icom - websajt - da ili ne?19.08.2006. u 17:37 - pre 214 meseci
Citat:
Mister Big Time: eh, kamo srece da i moj kraj predje na nekog drugog operatera... cak sam i zvao ove iz SBB-a i pitao, ali rekose da to "nije njihov reon"... hmm... samo u Srbiji se odbija ponuda korisnika...


Lopovi podelili teritorije i to je to

Citat:
ton_majstor: .

Žao mi je što sam njihov TV-korisnik. Bili smo PRINUĐENI na to, jer je Beograd (verovatno i cela Srbija) podeljen na "pašaluke". Slika je loša, puna smetnji i šuma (Žarkovo), kanali umiru i vaskrsavaju po "random" principu. Potpuno je nebulozno praviti raspored kanala na TV, jer ga krelci uskoro promene.
Dalje, njihov zvaničan letak o rasporedu kanala je potpuna dezinformacija!


I ja sam isto u Žarkovu i kod mene je slika dobra.........u početku je bila katastrofalna,prekidi,smetnje,itd.Moram da priznam da su se malo popravili u zadnje vreme.

Primetio sam da im je posle ove najnovije promene programske šeme slika loša na Rai Uno,Travel-u i čini mi se Košavi.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Icom - websajt - da ili ne?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15310 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.