Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koristite li subwoofer?

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Koristite li subwoofer?

[ Pregleda: 4910 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stex

Član broj: 718
Poruke: 374
*.zrlocal.net.

Sajt: stivi.on.neobee.net


+21 Profil

icon Koristite li subwoofer?29.09.2005. u 08:34 - pre 225 meseci
Skoro sam uzeo zvucnike 2.1 i morao sam da smanjim bas na subwooferu skoro do kraja jer nisam bas ljubitelj basa (zvuk nije bas kao iz bureta, ali tu je negde). Mnogi moji drugovi su isto uradili, ako ne i totalno ga smanjili. U cemu je fora sa tim subwooferom? Cemu to sluzi ako ga vecina ljudi smanjuje do min?
stivi.on.neobee.net
 
Odgovor na temu

milan_S
Novi Sad

Član broj: 60252
Poruke: 65
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?29.09.2005. u 20:29 - pre 225 meseci
Hm, ja ga drzim na max jer ipak volim kada cujem ne niske tonove i suslam el. muziku, Prvi put cujem da neko voli da stisa bas na min, mislim ok je ako ti je toliko jak sistem da jednostavno neces da cujes jace bas ali ipak ako NE volis da cujes bas (sto i pretpostavljam jer ni ja nisam voleo kada sam presao sa 2.0 sistema na 2.1), onda, ok;)

btw. veruj mi zavoleces ga ;)
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?29.09.2005. u 20:48 - pre 225 meseci
Ne znam za 2.1 sisteme, ali ja imam zvucne kutije koje su povezane na pojacalo i slusam uvek na ultra bas (loudness), jel obozavam elektronsku muziku (techno i trance) sto je, priznacete, nezamislivo slusati bez basa!!! A i ne bih mogo da zamislim i bilo koju drugu muziku bez basa!

PozZzZ
 
Odgovor na temu

ŠargarepaMen
Đorđe Golubović
Novi Sad

Član broj: 55142
Poruke: 85
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?29.09.2005. u 22:54 - pre 225 meseci
stex, verovatno si kupio neki "prosečan" 2.1 sistem za računare, i njihov najveći problem je što sateliti ne šalju niske tonove, tako da sa utišanim subwooferom zvuči kao da si ušao u metalno crevo, i pustio pokvaren kasetofon. Nemoraš ga odvrnuti skroz, ali ga drži na nekoj razumnoj glasnoći ako nisi ljubitelj grmljavine ;). Taj nedostatak se najlakše uoči na bas bubnju - sa utišanim subwooferom se čuje kratak i nejasan klik* umesto (relativno) dugog tump*, što svakoga iritira, morate priznati. I mene nervira kada mi sw na jeftinom sistemu zabrunda gromoglasno, pa prejebe ostatak opsega, zatrese prozore, ali šta da radim... Nužno zlo...
Bila elektronska ili neelektronska, bas u svakoj muzici (uglavnom) služi da popuni prazninu, da proširi zvučni opseg, da ne zvuči kao kanta-bure... Ne bi bio tu na nije potreban, dakle, nemoj si uskraćivati zadovoljstvo u potpunosti - stišaj ga skroz samo u sred noći ;)

Jazavac...


 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.homechoice.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?30.09.2005. u 01:29 - pre 225 meseci
stvarno nikad nisam cuo da neko smanjuje bas na subwooferu. obicno ljudi pojacavaju ako hoce da cuju jace kick bubanj, bass instrument, ili da "osete" muziku putem niskih frekvencija. u suprotnom ostavis potenciometar na sredini tako da se bass cuje kako je originalno mixovan i masterovan. ako smanjis ovo, cinis sebi magarecu uslugu.
mislim ko zeli da slusa muziku bez niskih frekvencija, tu su fundamentalne frekvencije gomile instrumenata u svakom mixu. bez toga, mozes slobodno da slusas muziku preko telefona. ono, sta ce ti 2.1. uzmi neke zvucnike od $10 i rokaj po visokim frekvencijama do mile volje. posto bass neces dobiti sigurno.
 
Odgovor na temu

stex

Član broj: 718
Poruke: 374
*.zrlocal.net.

Sajt: stivi.on.neobee.net


+21 Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?30.09.2005. u 06:18 - pre 225 meseci
Citat:
ŠargarepaMen: stex, verovatno si kupio neki "prosečan" 2.1 sistem za računare, i njihov najveći problem je što sateliti ne šalju niske tonove, tako da sa utišanim subwooferom zvuči kao da si ušao u metalno crevo, i pustio pokvaren kasetofon.


U pitanju su AL 2100 (zvucna Audigy 2). Juce sam prikljucio na integrisanu obicne zvucnike i uporedio sa ovim i stvarno bolje zvuci 2.1, ali meni i dalje smeta brujanje iz subwoofera. Verovatno, kao sto ste rekli, nisam jos navikao.
stivi.on.neobee.net
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?30.09.2005. u 08:11 - pre 225 meseci
Citat:
ali meni i dalje smeta brujanje iz subwoofera.


Hmmm, jesi li ti to dobro povezao?

Brujanje nije termin koji je LEP ili KORISTAN u muzici! AKo si sve dosada slušao na malim, plastičnim zvučnicima, trebalo bi samo da te podiđe milina kada pustiš taj 2.1!

Ovako, ne znam!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?30.09.2005. u 08:57 - pre 225 meseci
Ne znam koji je sistem u pitanju ali ocigledno je da je krs.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.homechoice.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?30.09.2005. u 11:07 - pre 225 meseci
pa da. postoji gomila 2.1 low end zvucnika koji su plasticni i dimenzija 2 pakle pljuga za sub i po 1 pakla za satelite. moz misliti. ako su oni najcrnji stereo zvucnici say $10, ovaj "napredni" 2.1 sistem je $8, jer su ustedeli na materijalu, posto su morali da prave samo jednu bass kutiju. tjah, kakva prevara.

savet za autora topica -> ispruzi se za nesto makar malo kvalitetnije. eto kriterijum moze da ti bude da budu drvene kutije (makar sub tj).
 
Odgovor na temu

stex

Član broj: 718
Poruke: 374
*.zrlocal.net.

Sajt: stivi.on.neobee.net


+21 Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?30.09.2005. u 12:13 - pre 225 meseci
Za osobe koje ne citaju sve postove, a odgovaraju na temu.

Citat:
stex: U pitanju su AL 2100 (zvucna Audigy 2). Juce sam prikljucio na integrisanu obicne zvucnike i uporedio sa ovim i stvarno bolje zvuci 2.1, ali meni i dalje smeta brujanje iz subwoofera. Verovatno, kao sto ste rekli, nisam jos navikao.


Za one koje ne znaju sta je AL 2100:
AL 2100 - Altec Lansing 2100

stivi.on.neobee.net
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?30.09.2005. u 12:15 - pre 225 meseci
To je i dalje debeli Low End.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.homechoice.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?30.09.2005. u 16:08 - pre 225 meseci
axa, ok. to su onda ti zvucnici. ja npr nisam imao blage veze da je to altec lansing dok nisi napisao. generalno, cuo sam par njihovih zvucnika za kompjutere i zvucali su pristojno (za tu kategoriju tj). ali ako je kao sto Milos kaze to debeli low end. ne moze da ocekujes nista spektakularno, bez obzira na brand. za par desetina eur ili koliko vec kostaju, ne mozes zaista da dobijes neku kvalitetnu separaciju izmedju satelita i woofera, niti kvalitetan odziv na niskim freq. problem sa gomilom tih jeftinih sub sistema je sto woofer na sebe uzima ne samo niske frekvencije, nego i srednje, i cesto cak i visoke, tako da ne znas ni cemu ti sluzi. bice da je to problem kod tvojih smaraca. mozes uvek da ih bacis u smece i uzmes neki kvalitetniji model od istog proizvodjaca, posto vec imas audigy 2, koji je solidnog kvaliteta za kucno slusanje. ono cisto da ti zvucnici ne ucine a2 besmislenim.
 
Odgovor na temu

Illiron
Miloš Hadžić
Beograd

Član broj: 210
Poruke: 431
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?30.09.2005. u 17:26 - pre 225 meseci
Moguce da sam malo preterao sa tim debeli, ali low end sigurno...
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?30.09.2005. u 19:07 - pre 225 meseci
Ti se druze uvredi sto ti rekosmo ono sto mislimo. Illiron je bio u pravu, Vind takodje. Ja imam Altec Lansing 251 W, ali su oni klasa za sebe. Kada sam procitao AL, pomislio sam na neke plasticne Kineze, a ono... (kao i 251, plasticni Kinezi... hihihi)!

Inace, ostade ti meni duzan odgovor oko tog brujanja?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

stex

Član broj: 718
Poruke: 374
*.dialup.neobee.net.

Sajt: stivi.on.neobee.net


+21 Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?01.10.2005. u 09:29 - pre 225 meseci
Citat:
vindic8or:problem sa gomilom tih jeftinih sub sistema je sto woofer na sebe uzima ne samo niske frekvencije, nego i srednje, i cesto cak i visoke, tako da ne znas ni cemu ti sluzi.


Bice da je ovo pravo objasnjenje zasto mi smeta subwoofer. Primetio sam neku dubinu u zvuku sa ovim zvucnicima.

Kad sam pretrazivao ovaj forum vecina je hvalila AL kao jedan od boljih izbora za komp tako da sam njih uzeo.

Citat:
ton_majstor:
Inace, ostade ti meni duzan odgovor oko tog brujanja?


Pa ne znam da li to tako treba ali kad mi subwoofer bruji, brujanje je toliko identicno kao kad mi kroz ulicu prodje tesko vozilo. Cak me je i sestra pitala jednom da li to bruje zvucnici ili neki auto dole :)

stivi.on.neobee.net
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.homechoice.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Koristite li subwoofer?02.10.2005. u 22:06 - pre 225 meseci
ako bas toliko bruji, onda je to problem sa zvucnom kutijom subwoofera. ili si ga eventualno lose postavio. pazi, on mora da bude na podu. vidi ako su ti neke daske u raspad stanju, to zna da rezonuje sa subom na najnizim frekvencijama i da pravi taj zvuk.

inace, altec lansing se uglavnom ovde i svuda pominje kao jedan od najboljih izbora za kompjuterske zvucnike, ali i oni imaju dobre i lose serije. tako da mora pazljivo da se bira sta se kupuje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Koristite li subwoofer?

[ Pregleda: 4910 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.