Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.

[es] :: Video karte i monitori :: Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.

[ Pregleda: 4683 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PODVARAK007
Stojan Stojanovic

Član broj: 65396
Poruke: 6
213.137.127.*



Profil

icon Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.04.10.2005. u 10:39 - pre 225 meseci
Sto vise gledas manje znas.
Od silnih pohvala i kritika na racun mnogih tv karti zavrtelo mi se u glavi.
Treba mi jedna preporuka za tv kartu koja mi je potrebna najvise zbog prebacivanja slike
sa analogne hi-8 kamere (koja poseduje cinc i svhs izlaze) u dvx format.
Znam da to vecina tv karti moze ali pitanje je koliko se gubi na kvalitetu, kao naprimer
neujednacenost tona i slike sto je nepopravljivo.
Inace sam invalid a ovako planiram da zaradim neku paricu.Molio bih nekoga ko se malo vise
doznaje u ove stvari da mi preporuci neku tv kartu (ne preterano skupu) koje bi ovo modla da mi odradi kako treba.
Moja konfiguracija je skromna: AMD 1.2. ddr384mb. ge force 2.hdd 40gb.
Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.voban.co.yu.



+73 Profil

icon Re: Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.04.10.2005. u 10:45 - pre 225 meseci
Nisam to radio ali moj drugar jeste. Imao je ati-all-in-wonder i bio je jako zadovoljan. Cak i sa igricama. Neki model sa 32 mb memorije. Imao bi je i dalje da mu je nisu sredili u servisu kad su menjali neku komponentu.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

PODVARAK007
Stojan Stojanovic

Član broj: 65396
Poruke: 6
213.137.127.*



Profil

icon Re: Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.05.10.2005. u 09:11 - pre 225 meseci
Ako sam te dobro razumeo pominjes graficki kartu.
I ja sam zadovoljan sa mojom g.f.2 i ne planiram da je menjam jer mi odradjuje sve sto mi je potrebno.Ali muci me video ulaz i zato razmisljam o tv karti.
U svakom slucaju hvala na konstataciji.
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.22.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.05.10.2005. u 21:11 - pre 224 meseci
Tebi po mom mosljenju ne treba tv kartica nego neka sa vivo mogucnostima, znaci da ima video ulaz. Verovatno bi ti tv kartica odradila posao ali ako se radi preko antenskog ulaza onda su verovatno veliki gubici. Potrazi neku koja ima odgovarajuci konektor, u tvom slucaju cinc. Sto se tice tog dela mnogi daju prednost ati, mada nebitno. U svakom slucaju morao bi da probas.


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

fotosasa
NS

Član broj: 70098
Poruke: 10
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.06.10.2005. u 01:37 - pre 224 meseci
Mozda najbolje resenje za tebe je video karta.
Ako negde mozes polovnu da pronadjes bilo bi dobro jer su u principu nove jako skupe.
Probaj sa miroDC10+ karticom koja daje jako kvalitetan video, jedina mana joj je kompresija jer ima ogranicenja u tom pogledu.
Ipak uvek ti ostaje mogucnost da iz nekog video editora "renderujes" u zeljeni format.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.06.10.2005. u 12:13 - pre 224 meseci
Pozdrav,

DC10+ jeste jedno odlicno resenje ali je kartica spora dozlaboga te svaki softverski render danas ipak pruza nesto vise a K-World je kartica koja daje sasvim zadovoljavajuci sliku prilikom grebovanja, pojedini modeli to rade i u punoj Pal rezoluciji bez ikakvih vidljivih gubitaka tako da je kvalitet skoro isti kao na DC 10. Nedavno sam upravo ovakvu zamenu izvrsio na jednoj masini na kojoj se rade svadbe i rodjendani, tj. priprema uvoda i spotova za njih i poprilicno sam zadovoljan tim kvalitetom. Naravno, ovo sve samo u tom domenu, nikako nema veze sa profesionalnim rado, za takav slucaj tek kvalitet DC kartica dolazi u obzir iako su po ostalome vec prevazidjene sve ove kartice i retko ih jos neko koristi.
 
Odgovor na temu

Nele studio
Beograd

Član broj: 63779
Poruke: 48
*.241.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.06.10.2005. u 19:03 - pre 224 meseci
Za pocetak omanuo si forum, probaj sa video kompresijom tamo je na tvoje pitanje ponudjeno toliko odgovora da ces mozda biti u jos vecoj dilemi. Bitno je da odredis koliko zelis da ulozis u karticu i to ti je to, koliko para toliko muzike. Moj savet ja da se manes pomisli da ces kupiti karticu koja to zaista kvalitetno radi za manje od 50€. Masina ti je preslaba ali sa karticom koja ima hardverski MPEG 2 moglo bi i da funkcionise.
DC kartice su zaista vrhunske ali za to sto ti zelis svakako nisu.
 
Odgovor na temu

PODVARAK007
Stojan Stojanovic

Član broj: 65396
Poruke: 6
213.137.127.*



Profil

icon Re: Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.07.10.2005. u 09:51 - pre 224 meseci
Lancia88 dali mozes da mi kazes o kojem modelu K-World tv kartice je rec.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.static.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.07.10.2005. u 10:16 - pre 224 meseci
Pozdrav,

kada sam ja uzimao K-world morao sam promeniti nekoliko da bih bio jednom tako zadovoljan, TV-878-BK, ali danas mislim da to mogu odraditi uspesno sve njihove kartice. U svakom slucaju, ukoliko imas mogucnosti proveri tu karticu na licu mesta gde je uzimas tako sto ce da ugrade u svoju masinu i izgrabujes minut materijala pa ga vidis. Cak i da nekoga eventualno pocastis za to, bolje je da sam vidis kvalitet grebovanog videa pa zato savetujem jedan korektan pristup, molbu za demonstraciju te adekvatan sok ili kafu naravno
 
Odgovor na temu

PODVARAK007
Stojan Stojanovic

Član broj: 65396
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.26.10.2005. u 12:12 - pre 224 meseci
Ipak sam kupio tv kartu "Win fast 2000 xp expert"
Sve u svemu sve lepo funkcionise,lako sam je intalirao i brzo se snasao na njoj.
Ima dosta ponudjenih formata za snimanje i brdo codeca,tako da jos nisam pregledao i isprobao sve kombinacije.
Ako neko zna najbolju kombinaciju neka mi skrati muke ustedi vreme i neka mi je kaze.
Tv i radio rade odlicno prijem slike sa kamkordera je takodje dobar,mislim da bolji ne moze biti.
Ali ipak je digitalna kamera zakon.Sada razmisljam o vecem hardu i dvd rezacu,jer mi je to neophodno za dalji rad.
Za amaterske snimke i montaze ova kartica moze biti zadovoljavajuca.Cena joj je 63 evra,koliko para toliko muzike....
Hvala svima na savetima koje sta mi upucivali...
POZDRAV......
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.26.10.2005. u 12:37 - pre 224 meseci
Citat:
PODVARAK007: Ipak sam kupio tv kartu "Win fast 2000 xp expert"
Sve u svemu sve lepo funkcionise,lako sam je intalirao i brzo se snasao na njoj.
Ima dosta ponudjenih formata za snimanje i brdo codeca,tako da jos nisam pregledao i isprobao sve kombinacije.Ako neko zna najbolju kombinaciju neka mi skrati muke ustedi vreme i neka mi je kaze.


Ovako, iz mog iskustva od godinu dana, najbolje ti je da snimaš direktno u WMV8 ili WMV9 kodek, ako ga taj program podržava. To radi ako ti ne treba vrhunski kvalitet, već za najobičnije potrebe. Ali, za snimanje fudbalskih i košarkaških utakmica, WMV ništa ne valja. Ja imam već godinu dana Terratec Cynergy 600, i kad snimam u WMV8 format neki fudbal, posle je dobijena slika dosta čudna. Igrači se vide odlično, ali je zelena travnata površina odrađena katastrofalno.

Dakle, za utakmice je najbolji MPEG2 format, pa posle kompresuj to u dva prolaza sa najnovijim DivX 6 Pro kodekom.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

ntojzan
Sandor II Tojzan
Becej

Član broj: 36657
Poruke: 168
62.108.111.*



Profil

icon Re: Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.26.10.2005. u 18:01 - pre 224 meseci
Ja kad zelim dobar kvalitet, koristim Panasonicov DV codec. Inace kartica je i u mom slucaju Winfast 2000 XP. Naravno ona po sebi ne podrzava taj codec, ali lako mozes napraviti svoj settings, rezolucija da bude 720x576 a audio 16bit stereo 48000 Hz, PCM (uncompressed). Naravno fajlovi ce biti ogromni, ali ih posle mozes spakovati u DivX, XVID ili VP6. (VP6 rulez!) :-)

A inace pomenuta kartica ima i podesavanje za DVD format, cak moze i Direct DVD burn (i direct CD burn).
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Koja tv karta mi moze najkvalitetnije odraditi digitalizaciju analognog video signala.

[ Pregleda: 4683 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.