Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Type 'prof' needs finalization - not allowed in file type

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Type 'prof' needs finalization - not allowed in file type

[ Pregleda: 5259 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Type 'prof' needs finalization - not allowed in file type04.10.2005. u 20:22 - pre 225 meseci
[/code]
type
pred = record
predm:string;
odeljenje:array[1..20] of string;
end;
type
prof = record
pre: array[1..5] of pred;
dani:array[1..5] of integer;
sf:integer;
end;

var
Form1: TForm1;
profe:array[1..100] of prof;
profa:prof;
fprofe:file of prof; //ovde javi gresku
br:integer;
rasp:string[30];
[/code]

Pravim jedan program i sad potrebno mi je privremeno cuvanje gore navedenih podataka i sad kad startujem ovo on mi kaze poruku iz naslova. Kako da nateram ovo gore da radi. Inace koristim delphi 6.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Type 'prof' needs finalization - not allowed in file type04.10.2005. u 21:15 - pre 225 meseci
Umesto String promenljivih u Pred tipu koristi ShortString. String tip ne moze da se koristi prilikom kreiranja file of nesto tipova.

[Ovu poruku je menjao Srki_82 dana 04.10.2005. u 22:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: Type 'prof' needs finalization - not allowed in file type04.10.2005. u 21:53 - pre 225 meseci
tnx
Ogranicio san na string[30]
i string[10];
radi
Uzgred poceo sam da pravim program zaautomatsku izradu rasporeda casova.:)
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Type 'prof' needs finalization - not allowed in file type05.10.2005. u 14:06 - pre 225 meseci
Citat:
nnn: Uzgred poceo sam da pravim program zaautomatsku izradu rasporeda casova.:)

Hrabro, obzirom da se radi o matematički nerešivom problemu. Ali, neka te to ne uzbuđuje, pošto u problemima ovakve vrste (problem optimalnog izbora) i nije poenta naći najbolje rešenje, već dovoljno dobro rešenje. Najbolji algoritmi za ovu vrstu problema su tzv genetiski algoritmi, pa se informiši. Srećno, trebaće ti...
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: Type 'prof' needs finalization - not allowed in file type05.10.2005. u 14:50 - pre 225 meseci
hvala na podrsci. Ja volim da resavam matematicko-programerske probleme, u tome sam dobar. U glavi sam zamisio kako taj algolitam otprilike treba da izgleda. Sad radim na onom dosadnom delu programa tj unosu i cuvanju svih podataka, a ima ih mnogo:)...
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.dsl.siol.net.



+1 Profil

icon Re: Type 'prof' needs finalization - not allowed in file type05.10.2005. u 21:50 - pre 225 meseci
Kada budes pri kraju, veoma bi me zanimalo da vidim taj src ili bar ideju za taj problem.

Ja sam pre par godina dok sam jos bio u gimnaziji imao ozbiljnu ponudu da napravim to cudo za vise skola po Srbiji, ali kada sam shvatio sta je to u stvari nisam prihvatio posao.
Jako mi je bilo tesko izbeci ponavljanje predmeta, zatim dvocasi, pa optimizovati to da profesori imaju casove jedan za drugim... U nekoj tacki resavanja problema program bi morao da odredi kog ce profesora da zajebe (da mu ostavi rupu u casovima u toku dana), po kom kriterijumu to odrediti, pa ovaj hoce utorak jer mu zena radi popodne utorkom, pa trista drugih cuda, a validnih kombinacija casova ima koliko hoces, kako odrediti najbolju...

U svakom slucaju voleo bi da vidim src ili bar ideju, samo napred!
 
Odgovor na temu

IgLo
Igor Lovric
Sremski Karlovci

Član broj: 19524
Poruke: 129
80.74.165.*

Sajt: www.unicornsoft.net


Profil

icon Re: Type 'prof' needs finalization - not allowed in file type06.10.2005. u 14:25 - pre 225 meseci
Ja se s vremena na vreme (svakog leta) po malo bavim problematikom rasporeda casova za jednu skolu, i mogu ti reci da si se uhvatio za prilicno tezak posao. Zelim ti puno srece, a ako te interesuje pogledaj ovaj link http://www.time-table.net/ U pitanju je domaci software koji radi prilicno dobar raspored casova sa malom manom sto posebno gleda prvu i drugu smenu pa je stoga neupotrebljiv za neke skole gde profesori rade u medjusmeni. U svakom slucaju mozes iz demo verzije bar da pokupis ideje
 
Odgovor na temu

Vdjuric
Vladimir Djuric
student
Beograd

Član broj: 20863
Poruke: 64
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.marettasoftware.com


Profil

icon Re: Type 'prof' needs finalization - not allowed in file type07.10.2005. u 07:12 - pre 225 meseci
Citat:
_v!rus_: Kada budes pri kraju, veoma bi me zanimalo da vidim taj src ili bar ideju za taj problem.

Ja sam pre par godina dok sam jos bio u gimnaziji imao ozbiljnu ponudu da napravim to cudo za vise skola po Srbiji, ali kada sam shvatio sta je to u stvari nisam prihvatio posao.
Jako mi je bilo tesko izbeci ponavljanje predmeta, zatim dvocasi, pa optimizovati to da profesori imaju casove jedan za drugim... U nekoj tacki resavanja problema program bi morao da odredi kog ce profesora da zajebe (da mu ostavi rupu u casovima u toku dana), po kom kriterijumu to odrediti, pa ovaj hoce utorak jer mu zena radi popodne utorkom, pa trista drugih cuda, a validnih kombinacija casova ima koliko hoces, kako odrediti najbolju...

U svakom slucaju voleo bi da vidim src ili bar ideju, samo napred!


...pa kad dodjes do toga da neke skole (npr. III bgd gimn) imaju 2 zgrade, a profesori ne bi trebali da setaju puno od jedne do druge, a da ni ne pominjem podeljene casove (1 odeljenje: pa deo ide na francuski, deo na nemacki a deo na ruski - npr, a svi moraju u istom terminu da imaju cas)...
...i ja sam imao ozbiljnu ponudi, pa sam malo razmisljao o tome...
odo na ispit...
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: Type 'prof' needs finalization - not allowed in file type08.10.2005. u 12:01 - pre 225 meseci
Videcu kako ce da napreduje, ovih dana idem na eksurziju pa necu nista vece da pocinjem da bi posle znao da nastavim. Obavestavacu vas o napretku
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Type 'prof' needs finalization - not allowed in file type

[ Pregleda: 5259 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.