Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

katastrofa u Makedoniju sa ADSL-om

[es] :: ISP :: ADSL :: katastrofa u Makedoniju sa ADSL-om

[ Pregleda: 2964 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rubin_miki
rubin i miki
Prilep-Makedonija

Član broj: 9900
Poruke: 877
62.162.229.*

ICQ: 347179449


+3 Profil

icon katastrofa u Makedoniju sa ADSL-om08.10.2005. u 20:41 - pre 225 meseci
ovo je katastrofa sto se desava kod nas..ne samo novi korisnici, vec i oni koji su imali dogovore na godinu ili dve, MTNET obavezuje da placaju po 200 den.(6,5 eura) za svakih pocetih 512Mb..dogovor je glasio da do 4Gb MTNET garantira brzinu dok posle mozda ce se brzina namaliti a sad nam kazu da za svakih zapocetih 512Mb posle 4Gb treba da placamo po 6.5 eura.."counter" gde svako moze da vidi po svome useru koliko je imao protoka je izmislio neki totalni degenerik i moze da se vidi kako se skida (iako nema nista od toga) po skoro giga u danu..kakav lopovluk ovo je neverovatno !!!!
ne mozemo da raskinimo dogovore jer cemo placati velike penale, a ne mozemo ni produziti sa radom jer je ocigledno da cemo placati astronomske cene..svako ko hoce da postane novi korisnik a cita ove redove nek se prvo raspita kod nekog ko vec ima adsl da vidi sta mu gospoda lopovi iz mtnet-a spremaju..
ce da izadjem na televizor,a????
 
Odgovor na temu

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: katastrofa u Makedoniju sa ADSL-om09.10.2005. u 08:19 - pre 225 meseci
Skupite se svi zajedno pa podnesite tuzbu nekoj asocijaciji za zastitu potrosaca, nemaju sanse, jer su promenili stavku iz ugovora koji ste vi odavno potpisali a ugovor se NE moze menjati!
Srecno!
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apatinonline.net.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: katastrofa u Makedoniju sa ADSL-om09.10.2005. u 09:49 - pre 225 meseci
Ponasanje svih telekoma na Balkanu je neverovatno bahato, a moze im se kada su monopolisti. Ali ih treba tuziti jer cete taj sud verovatno dobiti samo ako vas se skupi dovoljno. Ne bi bilo zgoreg da saznate tacno ko je i kada odlucio da se samovoljno promenu odredbe ugovora.

Zapravo se ne bih uopste iznenadio ako uopste nema pisanih tragova nego je izdato naredjenje samo usmeno. Usput kako ste obavesteni, ili ste to videli na racunima.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

teddy

Član broj: 5778
Poruke: 551
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.



+1 Profil

icon Re: katastrofa u Makedoniju sa ADSL-om09.10.2005. u 12:12 - pre 225 meseci
Deutsche Telekom koji preko Matava (mađarskog telekoma) kontroliše Makedonski Telekom svuda na Balkanu se ponaša bahato. I u Hrvatskoj, i u Crnoj Gori, i u Makedoniji.

O našem Telekomu ne vredi trošiti reči.
Spasa nam nema, propasti ne možemo!
 
Odgovor na temu

rubin_miki
rubin i miki
Prilep-Makedonija

Član broj: 9900
Poruke: 877
62.162.228.*

ICQ: 347179449


+3 Profil

icon Re: katastrofa u Makedoniju sa ADSL-om09.10.2005. u 18:16 - pre 225 meseci
e moze im se i ne mozemo nista tu izgleda...to su objavili po novinama i nisu nas obavestili niti pismenim putem niti mailom...racunanje novih tarifa pocinje sledeceg meseca znaci jos nismo dobili nove racune..inace oni su u dogovoru negde sitnim slovima napisali nesto u stilu "mtnet zadrzava pravo na izmenu dogovora"...sto na kraju krajeva ovo i nije onda dogovor....ali....ko da ih tuzi?!?!? ko moze protiv njih?? sutra cemo svi znati na cemu smo jer sutra oni dobijaju od nas prigovore i zahteve za iskljucenje ADSL-a po dogovornim uslovima..znaci da ne placamo penale posto oni krse dogovor..videcemo sta ce biti !!!
pozdrav i hvala na poddrsci..
ce da izadjem na televizor,a????
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: katastrofa u Makedoniju sa ADSL-om14.10.2005. u 19:22 - pre 225 meseci
A sta...

U Hrvatsku je njemacki telekom dosao krajem 2004. godine i sve u ovoj drzavi (Hrvatskoj) je postalo ruzicasto. Dosli su sa hrpom planova kako da opeljese i ovako siromasan narod. Ponudili su uslugu MaxADSL koji je prvih 3 mjeseca (a i sad je) cista pljacka naroda... prikljucenje je kostalo 600kn, morao se potpisivati ugovor na xx mjeseci i jos svaki mjesec davati fiksnu cifru od 150kn. A brzine koje ste za to dobili su pisljivih 384/64 i to nije sve; imali se ukljucenih 512MB a ako predjete taj broj placate dodatnih 24kn. Iako se 56k modemskim korisnicima i ta brzina cini enormno velika onda to nije. Za puno manju mjesecu cifru u nekoj zapadnoeuropskoj zemlji idete sa falt-rateom i vecim brzinama. Kada su uvidjeli da se ljudi ne grabaju za taj maxadsl onda su poceli sa raznim akcijama koje su trajale par mjeseci. Prvo prikljucak za 0kn (umjesto dotadasnjih 600+), pa slijedi prikljucak za 0kn i 100kn mjesecno (umjesto dotadasnjih 150kn - ovo je za najslabiji paket - 384/64), a zadnja je akcija prikljucak za 0 kuna i 2 obracunska razdoblja flat-rate veze uz 100kn mjesecno. Zadnju sam i iskoristio pa sam se prikljucio, ali...

56k veza mi vise nije dovoljna, sa njom vise ne mogu pa sam htio ili ne morao posjetiti T-Com i od njih zatraziti maxadsl, zasto? Nema konkurencija (blazena ona), mislim ima u vidu Iskona ali sam saznao da niti ona nije bog-zna sto iz iskustva nekih korisnika. Kud god okrenes ne mozes zaobici T-HT - drzi apsolutni monopol koji mu (bez konkurencije) omogucuje branje gomile love te tempiranje cijena usluga kako hoce - a T-HT itekako zna da bi prvom prilikom 90% njihovih korisnika odmah otislo na drugog telekom operatera cim se pojavi... Zato sad dok drzi monopol tj. apsolutnu prevlast nastoji u tom polozaju i ostati...

A sto se tuzbe tice... heh i da ja sad odlucim tuziti T-HT zbog nekog razloga (a zasad jos nemam - ali imam itekakvih prigovora :)) sto bi se desilo - nista, nase pravosudje je u velikoj banani i proces bi trajao ko zna koliko, a i kad bi na kraju sve to doslo do suda - potrosio bih previse novaca, vremena, volje - a i vjerojatno izgubio sto bi me bacilo u jos vece probleme. T-HT-u to ne bi nista znacilo - niti volje (ko jebe jednog korisnika), novca (to im je najmanji problem), volje (ne mare za mene jednog - mozda ako se radi o nekoliko stotina tisuca). Evo; i nakon ovoga nitko pametan se ne bi upustao u sudski spor protiv PREmocnog telekoma. A i nedavno je 50 000 (!!!) korisnika T-HT-ovih usluga tuzilo istog zbog nekog (ne znam sad tocno) razloga i sta je bilo - proces jos traje (a trajat ce jos koju godinu) i na kraju opet korisnici nece nista dobiti (odvjetnici tim i utjecaj T-HT sve mogu srediti tako da potegnu malo veza u ministarstvu...), dapace izgubit ce ono sto sam naveo da bih i ja izgubio.

Sad ce doci i novi operator fiksne telefonije (H1), ljudi su puni nade ali opet banana - koristi ce infrastrukturu T-HT pa i ako odluce smanjiti cijene (malo) to ne mogu raditi do beskrajnih granica - T-HT tempira cijene pa kako on kaze tako ce H1 plesati...

Sve dok neki bogati i mocni operater ne izgradi svoju infrastrukturu u Hrvatskoj (ali i u ostalim zemljama gdje jedan telekom drzi prevlast) nista od boljih vremena - bit cemo njihovi robovi htjeli mi to ili ne! Ovako, iz snova se prebacite u realnost - sutite i budite sretni sto imate jer vi (pa i zajedno) ne mozete bas nista uciniti.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

rubin_miki
rubin i miki
Prilep-Makedonija

Član broj: 9900
Poruke: 877
62.162.228.*

ICQ: 347179449


+3 Profil

icon Re: katastrofa u Makedoniju sa ADSL-om14.10.2005. u 22:46 - pre 225 meseci
pa moram da ti kazem da sam i ja kao i ti na sve ovo gledao ultrapesimisticki ali....PRVA BITKA JE DOBIJENA..mtnet je svoju odluku povukao usled hiljadama prigovora i zahteva za ponistenje dogovora i tonama hartije sto smo isporucili lopovima iz Madjarske....rat normalno jos nije ali ovo je prvi put da se neka velika firma povukla pod pritiskom dobro organiziranih potrosaca i korisnika....znaci, ima jos nade za ovaj nas balkan....ogranicenje brzine iznad 4Giga jos postoji ali dodatne pare necemo placati kao sto je bilo najavljeno (6.5 eura za svakih pocetih 512Mega)..sad ovde ne prestajemo vec trazimo da se pojeftini mesecna pretplata (oko50 eura na dogovor od dve godine) i da se digne brzina..kad oni mogu sto i mi ne bi mogli da budemo pomalo bezobrazni..ako ovo dobijemo, onda ce znaciti da stvarno ima pravde na ovim prostorima...
pozdrav
Rubin
ce da izadjem na televizor,a????
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: katastrofa u Makedoniju sa ADSL-om

[ Pregleda: 2964 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.