Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

0 (nula) promila na putevima po Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: 0 (nula) promila na putevima po Srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8228 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apatinonline.net.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: 0 (nula) promila na putevima po Srbiji12.10.2005. u 14:07 - pre 225 meseci
@fanfon

Naravno da ce se ovako nastaviti.

Ipak je ova casa pluprazna, a usput ko uvozi te kape sa rotacionim svetlima, ja bih jedan slem.
@Fuzz

Da neradis ti u nekoj pivari ili vinariji???????
Zakon je za kulturnu sredinu, a ne za Srbiju?
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.panline.net.



+9 Profil

icon Re: 0 (nula) promila na putevima po Srbiji12.10.2005. u 14:23 - pre 225 meseci
Ne radim, ali ne vidim razlog da ne smem da popijem casu vina posle rucka zato sto pijani ludaci udaraju ljude po ulici, a panduri ih pustaju za 2 soma dinara.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.spitfireuk.net.



+5 Profil

icon Re: 0 (nula) promila na putevima po Srbiji12.10.2005. u 14:34 - pre 225 meseci
Moj predlog :)

Iznad do 0.5 dozvola na 6 meseci + masna kazna
0.5 - 1.0 dozvola na godinu dana + masna kazna + uslovna robija
1.0+ dozvola dozivotno (ili da mora ponovo da se polaze) + masna kazna + robija

Ovo bi bilo idealno, ali sam siguran da bi se kod nas selektivno sprovodilo, te bi samo posluzilo pandurima da zarade koji eur vise.
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
*.apatinonline.net.

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: 0 (nula) promila na putevima po Srbiji12.10.2005. u 14:57 - pre 225 meseci
Nisam ja protiv toga da se pije, nego sam protiv toga da pijani voze.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: 0 (nula) promila na putevima po Srbiji12.10.2005. u 15:58 - pre 225 meseci
Ja sam potpuno za "o promila".

Ako ćeš već piti.povedi druga/djevojku/ženu da vozi.

Naravno puno važnije od samog donošenja zakona obezbjediti uslove da se sprovodi kako treba.
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

Bosko
Beograd

Član broj: 4278
Poruke: 49
*.ETF.BG.AC.YU.



Profil

icon Re: 0 (nula) promila na putevima po Srbiji12.10.2005. u 16:11 - pre 225 meseci
Nisam za tu odredbu. U vecini zapadnih zemalja ta odredba je izmedju 0,2 i 0,5 promila. U Hrvatskoj je na snazi odredba o 0 promila (cini mi se i u Madjarskoj). Nazalost, kako doticni aparati pokazuju rezultat u desetim delovima promila ,moguce je da se doticni zbuni i da prijavi da imate izvesnu kolicinu alkohola u krvi, iako niste okusili ni kap. Npr. ako pojedes malo zrelog voca ili ako popusis cigaretu, takve situacije su moguce (da ne govorim da se mora paziti i na ono sto jedes, odnosno da li u jelu ima nekog alkohola).

Jesam za to da se ova odredba mozda malo poostri (da se smanji na 0,2 do 0,3 promila da bi se predupredile gore navedene situacije) ili jos bolje da se uvede mogucnost da ovlasceno lice subjektivno proceni da li je neko sposoban da nastavi voznju (nekome je jedno pivo next to nothing, a neko ce od istog da padne pod sto). Ovaj zakon i nije toliko los, samo je problem u njegovoj primeni (kao i kod vecine ostalih). U svakom slucaju, trebao bi da se uskoro donese novi zakon, pa cemo vec videti sta ce biti.

Pozdrav

P.S. Ako nekog od dusebriznika interesuje, nisam ljubitelj alkohola.
In this world there is no justice - there are only interests!!!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: 0 (nula) promila na putevima po Srbiji12.10.2005. u 16:19 - pre 225 meseci
A da se automatizuje saobracaj a individualna voznja dozvoli samo kao sport (na za to dozvoljenim mestima)?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
212.200.74.*



+363 Profil

icon Re: 0 (nula) promila na putevima po Srbiji12.10.2005. u 17:25 - pre 225 meseci
Citat:
vejin: Nisam ja protiv toga da se pije, nego sam protiv toga da pijani voze.
A sta podrazumevas pod pijan? Koliko je to promila? Ima ljudi koji imaju i 0,7 npr. a koji nisu pijani. Svakako da ima cinjenica koje idu u prilog da bude dozvoljeno nesto malo iznad nule, ali jos duplo toliko ima za protiv...

[Ovu poruku je menjao fanfon dana 12.10.2005. u 18:27 GMT+1]
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: 0 (nula) promila na putevima po Srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8228 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.