Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?

[es] :: Windows desktop :: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?

[ Pregleda: 5651 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?15.10.2005. u 15:57 - pre 224 meseci
Kupljen je polovni komp. Win XP registriran je na "Moron", ženska hoće da piše njeno ime "Klara" a naravno i u "Documents and settings" umjesto Moron da piše Klara.?
Znači svugde gdje se pominje Moron da piše Klara.
 
Odgovor na temu

drismet
Kipar

Član broj: 41215
Poruke: 214
82.114.68.*

Sajt: perfect-digitalsat.com


Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?15.10.2005. u 16:16 - pre 224 meseci
Otvori regedit. Idi na HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion, dupli klik na RegisteredOwner u dialogu upisi Klara. So ovim u Systemu izlazi Klara.
Sto se usera tice idi na Control Panel, User Account izeberi Moron-a, idi change my name i upusi novo ime.
"It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer." ~ Albert Einstein
 
Odgovor na temu

drismet
Kipar

Član broj: 41215
Poruke: 214
82.114.68.*

Sajt: perfect-digitalsat.com


Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?15.10.2005. u 18:41 - pre 224 meseci
To bi promenilo ime kompjutera u mrezi a ne ime registrovane osobe.
"It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer." ~ Albert Einstein
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.bitsyu.net.



+16 Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?15.10.2005. u 18:52 - pre 224 meseci
Pa čovek je rekao da mu je XP registrovan na ime Moron, a preko registry-a ne može da se menja to, već samo sistem fajlovi.
Nadji na netu jedan program koji ti crackuje XP tj menja te nazive.
Pošto nije u pravilniku ES-a da se postavljaju nazivi i daju linkovi ka underground sajtovima, obrati mi se na PP da ti dam tačan naziv.
 
Odgovor na temu

drismet
Kipar

Član broj: 41215
Poruke: 214
82.114.68.*

Sajt: perfect-digitalsat.com


Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?15.10.2005. u 20:03 - pre 224 meseci
Koliko sam ja razumeo @Ivek33 hoce da:
[img]http://img385.imageshack.us/my.php?image=untitled21fh.png[/img]
postane
[img]http://img385.imageshack.us/my.php?image=untitled42wv.png[/img]
"It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer." ~ Albert Einstein
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?15.10.2005. u 21:38 - pre 224 meseci
Haj,
zahvaljujem se svima na javljanju.
Od ovog što ste iznijeli već nešto znam i probao sam. Nije mi problem ući u Registry i upisati FIND => Moron pa gdje god da nađem to ime, promjeniti ga u Klara.
A isto tako i kroz ControlPanel itd. Međutim i dalje u Folderu Doccuments and Settings među ostalim folderima stoji All user, Administrator, Moron itd...
E znači da nisam u potpunosti sve promjenio.
Nije problem da reinstaliram cjeli stroj ali to mi je gubljenje vremena. Ona se zadovoljava sa svim što je na stroju ali bi htjela da joj piše Klara.

naravno da nije problem ime "usera" ali kada ide u Doccuments tamo piše Moron??

Uf ne znam što raditi.

@drismet
hvala na slikama ali ovo mi nije problem.

no ipak ću sve ovo što ste naveli ponovo isprobati
tnx
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?15.10.2005. u 23:08 - pre 224 meseci
Haj,
promjenio sam u
Registriju registeredOwner,
U controlPanelu user name ( account ),

međutim u "Doccuments and settings" i dalje stoji folder "Moron"
 
Odgovor na temu

drismet
Kipar

Član broj: 41215
Poruke: 214
82.114.68.*

Sajt: perfect-digitalsat.com


Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?17.10.2005. u 11:47 - pre 224 meseci
Mozes napraviti novog usera pod imenom Klara i izbrisati onaj stari. Tako ces u Documents and Settings-u dobiti novi folder sa imenom Klara.

[Ovu poruku je menjao drismet dana 17.10.2005. u 12:50 GMT+1]
"It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer." ~ Albert Einstein
 
Odgovor na temu

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.113.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?17.10.2005. u 15:31 - pre 224 meseci
Start/Settings/Control panel/System/Advanced/User profiles
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?17.10.2005. u 17:34 - pre 224 meseci
Citat:
dakuri: Start/Settings/Control panel/System/Advanced/User profiles


da kada odem tamo i dalje piše Moron ali nemogu ništa tu ispraviti.

možda zato što nema više usera već samo jedan user Moron koji je ujedno i administrator. A u njemu se nalazi hrpa datoteka koje nesmijem brisati, mogu ih kopirati u novog usera ali i dalje ostaje direktorij Moron na HDD-u.
Ja mogu dodati novog usera Klara da bude administrator ali će i dalje ostati pod-direktorij Moron.
Zasada sam uspio promjeniti da se prilikom logiranja ( bez potrebe da se upisuje šifra, automatski ulazi u Klara jer je i jedini user ) pojavi Klara, u Accounts stoji ime Klara i Guest. Start OS-a direktno ulazi u Klara.

Nekidan sam imao jedan comp, na kojem je kao osnova bio user "Korisnik".
Ja sam dodao Admin, User1 i User2.
U direktoriju "Documents and settings" su se pojavili slijedeći direktoriji:
Admin
User1
User2
Korisnik

znači i dalje je ostao pod-direktorij Korisnik. Nije se obrisao. Valjda zato što kod instalacije OS-a je bilo tako po Defaultu????

A cilj je izbrisati ovog koji je nekada postojao, U gornjem slučaju Moron a u ovom dole Korisnik.

:-(
 
Odgovor na temu

drismet
Kipar

Član broj: 41215
Poruke: 214
82.114.68.*

Sajt: perfect-digitalsat.com


Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?17.10.2005. u 17:42 - pre 224 meseci
Sam kazes da si dodao nove usere ali nisi obrisao "Korisnik" zato ti je ostalo. Anyway sto ti smeta Korisnik u Documents and Settings-u, drugi user ima svoj direktorij. Ako ti Klara ima admin nalog obrisi Morona.

[Ovu poruku je menjao drismet dana 17.10.2005. u 18:44 GMT+1]
"It's not that I'm so smart, it's just that I stay with problems longer." ~ Albert Einstein
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?17.10.2005. u 17:54 - pre 224 meseci
@drismet

OK, tnx
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?19.10.2005. u 13:35 - pre 224 meseci
@drismet
Tek sada sam skužio da se nismo razumjeli. Opisao sam dvije situacije

Vratit ću se na comp sa Moron-Klara

Da li smijem jednostavno obrisati pomoću Windows Explorera usera pod nazivom Moron?

Zašto pitam.
Jednostavno nema administratora i više usera.

Da pojasnim još jednom.
Stroj je pod win XP. Prvi user pod kojim je instaliran OS bio je "Moron"
U registry-ju sam promjenio sve gdje sam našao "Moron" u Klara, prilikom logiranja i prilikom klika na button START pojavi se ime Klara, ali u Doccuments i settings i dalje stoji direktorij "Moron", znači ona promjena nije utjecala na ovaj direktorij

E sada AKO obrišem taj direktorij Moron , da li će windowzi postaviti novi pod nazivom Klara ( da ne zabrljam još više )

Ako ga preimenujem onda mislim da bi mogao zabrljati nešto.
Ako idem otvarati novog usera onda dobijam dva za logiranje a to želim izbjeći.
Sve je OK osim naziva ovog direktorija. _:-(

Majku mu, pa moram nekako to skužiti uz pomoć "Vas" iskusnih znalaca na forumu ili ću uvjek morati kompletan reinstal kada dođem opet u takvu situaciju.

Nemoj me pogrešno shvatiti. Nije problem reinstalirati kompletan comp i sve postaviti od početka, zanima me da li se ovo može riješiti bez format C:\ i nova instalacija.

tnx
 
Odgovor na temu

cowie
mostar

Član broj: 69159
Poruke: 51
*.dlp325.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?24.11.2005. u 15:16 - pre 223 meseci
ja bi na tvom mijestu probao ovo:
napravio bi backup svih fileova iz tog user accounta, negdje na disk C ili CD svejedno
zatim bi se logirao kao glavni administrator (dva puta CTRL+ALT+DEL na wellcome screenu,ali treba ti password)
zatim bi izbrisao tog usera moron (i prilikom brisanja usera ponudi ti opciju da izbrišeš sve njegove filove i postavke itd, ti izaberi yes) i napravio bi novog usera klara
mislim da te poslije ovoga taj moron više ne bi morio!
eto, nadam se da sam pomogao...
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?25.11.2005. u 09:10 - pre 223 meseci
tnx na odgovoru

slično sam i napravio.
promjenio sam user name i otišao u MyDoc... i obrisao folder pod nazivom moron
 
Odgovor na temu

Koma[MFHN]
Enver Kikic
Herceg Novy

Član broj: 23030
Poruke: 65
*.crnagora.net.

ICQ: 341014709


Profil

icon Re: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?27.11.2005. u 13:30 - pre 223 meseci
Ali,MORON?


Mislim,gdje to ima...

o bože...

Drago mi je da si riješio to...
carpe diem!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako promjeniti registraciono ime u WinXP?

[ Pregleda: 5651 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.