Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66728 | Odgovora: 166 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
*.komgrap.co.yu.

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?25.10.2005. u 12:15 - pre 224 meseci
Cini mi se da mi Srbi mnogo volimo takmicenje u grupnom pljuvanju, ali samo tom grupnom, ne pojedinacnom, jer za pojedinacno treba hrabrosti, a najsigurniji smo kad smo u horu...

Ja mog Yuga vozim evo sa'ce 18 godina, jeste zardjao na sve strane ali nije radjena gneralna. Siguran sam da je taj Punto 10 bolji od mog juga, ali takodje i da ne vredi 8000 evra - i 7000 bi bilo mnogo...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?25.10.2005. u 14:42 - pre 224 meseci
Ja mislim da je ovo dobra prilika za Zastavu i generalno za Srbiju,ali pitanje je kako ce to iskoristiti.Treba biti optimista,ali umereni otpimista.
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.teleportgroup.net.



+17 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?28.10.2005. u 06:37 - pre 224 meseci
Pozdrav svima!

Mislim da je FIAT Punto odlican auto. Mnogo je bolji od recimo opel corse, ford fieste, skode... Bar po meni. Imao sam ranije opel corsu i sada imam punta 2 i mnogo mi se vise svidja. Pri slicnim kubikazama motor je zesci, vece gume (14"), lepse lezi na putu, vise prostora iznutra... Bas mi se dopada. Tako da generalno mislim da je to ok auto, ali za ovo sto ce Zastava raditi ne mogu nista da tvrdim. Jedino se plasim toga da prva serija bude dobra, a posle kada nasa pamet pocne da praviti onda krene i skart serije. Ja sam nedavno kupio motor (49ccm) koji se sklapa u Kragujevcu. Pa sta da vam kazem... Kao prvo i prvo pola delova nije bilo dobro zasrafljeno. Volan stoji ukrivo, spice otpustene... itd. Popravim ja to sve i onda vozim motor. I posle jedno 1000km pocne nesto da mi trokira motor. A ja da vidim da li je nesto sa filterom za vazduh ili karburator... A najveci fazon je bio kada sam uzeo da otvorim filter za vazduh. A unutra jedna plastika koja je na jednom kraju sira a na drugom uza. Iza nje stoji resetka od metala i preko nje sundjer. A sundjer bio kontra stavljen, jeste da ne pase ali je bio naguran! E kada sam to video razocarao sam se! Imao sam prilike da vidim i nove Yugice... Jednom se lepo zatvaraju desna vrata, a leva tesko... Dva ista Yugica i jednom lepo radi auspuh a drugi zvoni i zveci... Uzas, sta da kazem... Tako da generalno nemam poverenja u Zastavu a ni u Kragujevac! E ako budemo tako raditi i punta onda... :-)
Plasim se samo da mi ne upropastimo nekada stvarno dobra kola, PUNTA!
Ako bude stvarno radjen kako valja mislim da ce biti bolji i od Logana i Skode!
Ali sto je mnogo, mnogo je! 8100e je puno para za taj auto! Mislim ako ga mi pravimo.
Trebalo bi biti bar negde oko 5000-6000e pa da moze svako da ga priusti. Po meni bi bio mnogo pametniji potez da su recimo uzeli da rade po licenci punta keca, ili tako neki stariji auto pa da su to pravili za 5000e i da moze svako da ga priusti. Kec i nije toliko los auto, odlican je za nase potrebe... I skoro svako bi mogao da ima nov auto...
A ovako onaj koji ima 8000e sigurno nece kupiti zastavu 10 niti logana nego ce dometnuti jos 2000 pa ce kupiti nekog renault clia, ili novog GRANDE punta!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Dzon
Beograd

Član broj: 64554
Poruke: 2
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?05.11.2005. u 17:39 - pre 223 meseci
Pa ljudi 8000 nije uopste mnogo za ova kola
Dacia Logan kosta 6750 evra ali za te pare nema airbag nema servo jednom recju nema nista( a sa servom i airbegom kosta isto oko 8000)
punto ima vrhunski servo sa city opcijom koji je stvano vrh.(ko je vozio punta 2 zna sta pricam).Sve u svemu super kola za gradsku voznju a motori prelaze 300000 ko od sale (osim ako ih ne vozi neki manijak)
odrzavanje na godisnjem nivou je prilicno jeftino u odnosu na druge automoblie
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?05.11.2005. u 18:43 - pre 223 meseci
Punto je stvarno super, probao sam ga i volan se mota malim prstom, ali ipak bi trebao da bude malo jeftiniji, bar 7000 €.

POZDRAV
 
Odgovor na temu

ghetto superstar
Subotica, Radijalac

Član broj: 69158
Poruke: 143
212.62.47.*



+1 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?09.11.2005. u 09:25 - pre 223 meseci
Pa nije sad da ja opanjkavam Zastavu,ali znam sta se desilo davnih godina kada je Zastava uzela od Fiata licencu za popularnog "tristaca" u pocetku su djelovi dolazili iz Italije,a u Zastavi bi samo sastavljali!Poslije nekog vremena Zastava je trazila da ona sama proizvodi i sastavlja,FIAT je dozvolio da naprave jedan primjerak i da ga dovezu u Italiju na probu.Kada je Srpski Tristac dosao,odvezli su ga na aerodrom skinuli vrata i vozili ga 6 sati,kada se zavrsili sa voznjom pokusali su da vrata opet postave medjutim bilo je nemoguce,jer je sasija bilo pomjerena!!!
Znaci u pitanju je odnos nasih radnika prema tome sto rade,kod nas u svakom kanalu gdje se satavlja ima po boca "domace" i boli njega briga sto je neko izdvojio posljednji dinar da uzme na kredit yuga ili eto sad Punta,i sto ce da mu kao sto se desavalo,kada je djevojka dobila juga za rodjendan i kada je trebalo da ga izveze NOVOG iz salona volan je zablokirao!!!
Ali nadam se da ce prvo samo da sastavljaju sa njihovim djelovima,jer zastave sa popularnim motorima "talijancima" jos uvjek rade iako su stare i preko 25 godina ,sto bas i nije slucaj kod ovih domacih!
Nadam se da ce me Zastava demantovat kvalitetom i da ce jednoga dana napraviti jedno svoje auto,dosad je svako kopija nekog od Fiatovih modela ili onih projekata koje Fiat osmislio,a nije htio da proizvodi tipa florida!

'znači mleko, znači litre i litre mleka dnevno
znači plazma, znači jaje, znači krompir, znači šnicla
naravno, steroidi su zakon'
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?09.11.2005. u 14:40 - pre 223 meseci
Punto jeste bolji auto od Logana, ali je Logan 1.5tdci bolja kupovina nego Punto 1.2. U full opremi razlika u ceni je mala, a motor 1.2 8v u Puntu je meni licno slabasan, narocito kad imate klimu. 16V motor je mnogo bolja varijanta , al znaju italijani za jadac pa se taj motor nece ugradjivati u zastavu. Cak je i neugledni dizel 1.9 bolje resenje od 1.2 8V al sta vredi kad najavljuju da ce svega 1% automobila biti sa tim motorom. U Loganu sam se vozio, pristojno deluje, a motor znam iz megana, odlican je.
Ono sto mi ide na zivce jeste da je ova cena od 8100e je cena Fiatovog Punta (tacno kada odbijete carinu i troskove uvoznika, znaci Fiat tu prodaje zastareo model bez ikakvog popusta u ceni), a Zastava hoce svoj da prodaje po toj istoj ceni. Znam da ce prve godine to i biti original Fiat-i , ali sta posle? Ko ce da kupi neku Zastavu po ceni po kojoj ni Fiat nije mogao da ga proda u nekim velikim kolicinama (mislim na strana trzista, kod nas moze da ima prodju ne zato sto je jeftin nego zato sto je sve ostalo preskupo). Ako Fiat bije los glas pa mu prodaja ne ide bas najbolje, sta treba ocekivati od Zastave?
Da rezimiram, ovaj Zastavin Punto ce imati nekakvu prodju kod nas samo zbog ludackih carina i poreza na druge automobile, na drugim trzistima nikako. Realna cena ovog automobila treba da je za 1000e niza.
 
Odgovor na temu

MatezYU

Član broj: 4114
Poruke: 1586
*.ru
Via: [es] mailing liste



+17 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?10.11.2005. u 13:28 - pre 223 meseci
Mislim da nije slabasan motor od 1.2 8v u puntu. Ja imam punta dvojku
i sasvim je dovoljan. Malo trosi, lepo vuce... Odlican za gradsku
voznju a moze da posluzi i na dalje puteve. Dugotrajniji je od 16v
motora a sto se tice 1.9 dizel mora se gledati i cena registracije sto
opet ne ide u prilog dizelasu od 1.9. Slazem se da je malo skup i nece
proci po meni. Ja bih licno dao 1000e vise da znam da je original
Italijan PUNTO nego da stedim malo i da mi neko od Kragujevcana u toku
proizvodnje spakuje u vrata konzervu pastete, ili ne zategne sraf kako
treba... Ne kazem, mozda ce prve serije biti dobre ali posle kada
krenemo mi da ga radimo bice to propast... Ma nas mentalitet ti je to...
 
Odgovor na temu

Crazy_Kure
Branko Mosurovic
Krusevac

Član broj: 19588
Poruke: 67
195.252.103.*



Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?27.01.2006. u 16:29 - pre 221 meseci
hajde da malo osvezimo temu, da li je zastava pocela da prodje desetku, s'obzirom da je kraj januara?
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

dinke
Član broj: 933
Poruke: 1008
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?30.03.2006. u 15:17 - pre 219 meseci
www.zastava10.com

Sve u svemu, radi se o Puntu 2, na koji je nakacen zastavin Logo :) Cena osnovnog modela (benzinac) je 8 000eura. Zajedno sa kakvog takvom dodatnom opremom (abs, servo, podizaci) izadje na skoro 10k eura. Za te pare, imho ko voli Fiata bolje je da kupi Fiat Punto Grande koji je tek nekoliko stotina eura skuplji.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?30.03.2006. u 17:05 - pre 219 meseci
Zastavu treba rasturiti i razjebati do temelja ili im dati da prave auspuh za Fiat ili Reno pa
da se izvuku za deset godina. Zastava je najveci razlog zabrane uvoza vozila, posto se
tako stiti domaca industrija koja proizvodi djubre, kad uopste nesto proizvodi. Pa za 8k
eura moze da se kupi polovan auto koji je 10x puta bolji od bilo cega sto Zastava moze
da napravi (ili preproda Fiatov krs) za sledecih 50 godina.

Jedino sto valja od svega ostaviti je oruzara. Ostalo sutra da izgori, Srbiji bi svanulo.

Ovi sto vicu zivela Srbija - zivela Zastava ocigledno ne znaju sta govore posto su
te dve stvari u teskoj zavadi. Dok je Zastave, vlada moze da drzi zabranu uvoza. Dok
je zabrane uvoza, Yugo iz '91 ce da kosta blizu 1000eura, umesto 50e koliko vredi.

[Ovu poruku je menjao reject dana 30.03.2006. u 18:07 GMT+1]
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

miljan nis
Nis

Član broj: 72093
Poruke: 474
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?30.03.2006. u 17:37 - pre 219 meseci
I vozili bi strane govnjive krseve stare 20 godina sa 1000000000000000000000 km koji kostaju 2-3000 eura umesto NOVIH domacih vozila za 4-5000 eura
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?30.03.2006. u 17:44 - pre 219 meseci
Jel to Punto poceo da se proizvodi u Srbiji, ili se i dalje uvoze Fiat-ova vozila uz oslobadjanje od troskova jer su "domace auto" ? ;-)

A evo bas videh ... uvezli su 600 vozila :-))))) Verovatno nisu ni platili carinu na ista posto su to jel domaca vozila... kako lep nacin da zaradis jos vecu marginu od konkurencije i "zastitis domacu industriju" ;-))

Inace...

http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/3524497.stm

Citat:

South Korean conglomerate Hyundai has picked Slovakia as the site for a new $870m (£466m) car plant, one of the biggest deals in the sector this year.

The factory, which will open in 2006, will produce up to 200,000 vehicles every year under Hyundai's Kia brand.


Daleko je Slovacka... al oni nemaju Zastavu, na njihovu srecu :(


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 30.03.2006. u 18:45 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.air.tehnicom.net.



+52 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?30.03.2006. u 17:48 - pre 219 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A evo bas videh ... uvezli su 600 vozila :-))))) Verovatno nisu ni platili carinu na ista posto su to jel domaca vozila... kako lep nacin da zaradis jos vecu marginu od konkurencije i "zastitis domacu industriju" ;-))


Bas me interesuje gde je u celoj toj prici zvanican uvoznik Fijatovih automobila - Delta M ;)
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

dinke
Član broj: 933
Poruke: 1008
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?30.03.2006. u 18:00 - pre 219 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Jel to Punto poceo da se proizvodi u Srbiji, ili se i dalje uvoze Fiat-ova vozila uz oslobadjanje od troskova jer su "domace auto" ? ;-)

A evo bas videh ... uvezli su 600 vozila :-))))) Verovatno nisu ni platili carinu na ista posto su to jel domaca vozila... kako lep nacin da zaradis jos vecu marginu od konkurencije i "zastitis domacu industriju" ;-))

Hehe, naravno da su uvezli, i naravno da nisu platili carinu, ali naravno da je cena kao da jesu platili, tj. kupac ce je platiti (citaj, vise novca za jagnjecu brigadu u Zastavi :) Mogli su naravno da se malo potrude da ovaj nesrecni sajt naprave da lici na nesto, ali zasto bi. Ovce ce svejedno pohrliti da po povoljnim uslovima (citaj kreditima sa svega 50% kamate) kupe ovo njihovo cudo.

Glede delte, mozda gresim ali mislim da tu nema sukoba interesa, posto delta sada prodaje Punto Grande, koji je daleko moderniji od ovog zastavinog cuda, a kosta samo malo skuplje. Najjeftiniji Punto Grande Active (60ks/1242cm3, 3 vrata, standardna oprema) je oko 10k eura.

[Ovu poruku je menjao dinke dana 30.03.2006. u 19:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
*.suonline.net.

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?31.03.2006. u 02:19 - pre 219 meseci
sta je sledece .. zastava 11 leteci tanjir.
kud je nepogodise 99 kako treba.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?31.03.2006. u 03:58 - pre 219 meseci
Pocetak proizvodnje u Zastavi se predvidja tek u septembru-oktobru....
Ali kako su krenuli od toga nece biti nista ove godine....

Nisam u toku.... Sta su pricali na Sajmu ?
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.ieent.net.



+1 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?31.03.2006. u 12:36 - pre 219 meseci
Citat:
Cena osnovnog modela (benzinac) je 8 000eura. Zajedno sa kakvog takvom dodatnom opremom (abs, servo, podizaci) izadje na skoro 10k eura

zastava 10 je oko 8300e, toliko su na sajmu kostale osnovne verzije sa oba airbag-a, servom, podizacima(znaci nema verzija od 7990e). Naskuplja verzija - sa svom opremom je 10000e. E samo je problem sto Grande Punto ide kod nas po promotivnoj ceni od 10000e, mislim da je to Delta izboksovala da bi imali dobru prodaju, jer da je razlika veca, ipak bi ljudi kupovali stari Punto zbog ustede. Ovako, imate paradoks da kad se Zastava 10 opremi dovoljno da moze da se uporedi sa Grande Puntom dolazite do razlike od svega 800e tako da je izbor sasvim jasan - Grande Punto vs Zastava10 = 1:0.

[Ovu poruku je menjao indicator1 dana 31.03.2006. u 14:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
82.131.178.*

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?31.03.2006. u 12:55 - pre 219 meseci
Citat:
miljan nis: I vozili bi strane govnjive krseve stare 20 godina sa 1000000000000000000000 km koji kostaju 2-3000 eura umesto NOVIH domacih vozila za 4-5000 eura

Sta pricas ti ?!!!!!nova domaca vozila od 4-5000eu???
Verovatno mislis na yuga i stojadina jer punto kosta duplo!!!

Pokusaj ti da se vozis u novom jugu i u tim ''krsevima'' od 2000-3000 eu pa da vidim de ce ti biti bubrezi posle 500km...
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.dsl.siol.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?31.03.2006. u 13:23 - pre 219 meseci
Za 8k eura moze da se kupi extra dobar polovan strani auto u Srbiji sada.
U stvari, moze i za 7k eura, a onih 1k uloziti u popravke koje se uvek rade
po kupovini polovnog auta i dobija se vozilo koje je 10x bolje i 10x duze
traje od najnovijeg tek iz fabrike izbacenog Zastavinog vozila.
Ustvari su gorepomenute cifre i manje.
Dati 8k eura da bi vozio zastavu je suludo.

Sto se tice stranih govnjivih krseva, ovde Calibra 2.0 iz '92 kosta ispod
1000e, a Celica GTI oko 2k, Prelude 2.2 VTEC je oko 3k, pa vi vidite sta
su strani govnjivi krsevi, kako neko rece. Srbija treba da bude srecna kad
se skine zabrana uvoza pa kad stigne svo to djubre na nase ulice. Ovo je
porazavajuce, ali to je realnost.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novi srpski PUNTO! Sta mislite o njemu?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66728 | Odgovora: 166 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.