Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa video nadzorom

[es] :: Video karte i monitori :: Problem sa video nadzorom

[ Pregleda: 4961 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

imperium
damir music
Bihac

Član broj: 45824
Poruke: 41
212.187.155.*



Profil

icon Problem sa video nadzorom21.10.2005. u 16:53 - pre 224 meseci
Problem sa Hard diskom

Imam sistem(PC) od dvadeset kamera za videonadzor ,u sistemu je pet cetverokanalnih kartica
Sistem radi normalno sve dok se ne popuni hard disk.Kada se popuni sistem blokira .I dalje imam nadzor ,medjutim nista vise nece da snima ,nece da krene od pocetka ,kao sto bih trebao da krene
Napominjem da sam i prije imao iskustvo sa tim karticama,nikad nisam imao ovakav problem .Probao sam neke solucije ,medjutim neuspjesno.Neznam da li je to do hard diska ili je problem do necega drugog
Ako je neko imao iskustva sa slicnim problemom,molim da mi pomogne
Hvala vam

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 21.10.2005. u 21:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Problem sa video nadzorom21.10.2005. u 20:45 - pre 224 meseci
Pitanje, a i problem koji si izneo, su prilično nedorečeni.

Potpuno je normalno da sistem blokira kada ponestane prostora na disku. Pogotovo ako je taj disk istovremeno i sistemski. S te strane mi nije jasno šta je nejasno?

Nisi rekao koji softver koristiš (i koju karticu), ali pretpostavljam da je problem u podešavanjima koja, generalno rečeno, trebaš da namestiš tako da sistem kontinualno snima samo poslednjih (recimo) 10 sati, ili da period snimanja definišeš u megabajtima (gigabajtima). Drugim rečima, moraš podesiti "ponašanje" video nadzora kako da raspolaže slobodnim prostorom. Odnosno, kako da se ponaša kada slobodan prostor dosegne neku definisanu granicu (recimo, snimanje se gasi kada raspoloživ prostor bude manji od cca. 1 GB)

Kontinualno snimanje će, koliki god disk imao, kad-tad zablokirati sistem.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 21.10.2005. u 21:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

imperium
damir music
Bihac

Član broj: 45824
Poruke: 41
212.187.155.*



Profil

icon Re: Problem sa video nadzorom22.10.2005. u 11:55 - pre 224 meseci
STORM48

Evo dobio si gore podatke ,daj molim te imas li ikakvih ideja kako bi to mogli rijesiti
Molimo sve koji znaju nesto o ovome da se ukljuce ,svaka pomoc je potrebna

Hvala vam
 
Odgovor na temu

imperium
damir music
Bihac

Član broj: 45824
Poruke: 41
*.pppoe1103.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Problem sa video nadzorom22.10.2005. u 11:56 - pre 224 meseci
Dakle ovako:Kartica je Thakral AVE6000NQ software je far fly. konfiguracija racunara je sljedeca:
ASUS P4P800-E DELUX, Intel 865PE,478,DDR400,RAID,+SB,+LAN CPU INTEL CELERON D335 2,80 GHz, 256 KB,478, BOX hladjenje na Procesoru, Kućište dva, Disk dva
2 x DDR 512 MB, PC3200, DDR400
HDD 200 GB, SAMSUNG, 7200, SATA133, 8 MB, dvije particije FDD 3,5 1,44 MB, SVGA ASUS A9600 PRO ATI RADEON, 256 MB, DVI, TV OS Win 2000 SP4 A
problem je sljedeci:
Prilikom pokretanja sistema (koji je na prvoj particiji) isti radi bez problema i puni drugu particiju. Kada napuni drugu particiju izbaci se iz sistema za video nadtzor. Kada se ponovo pokrene sistem za video nadzor on nastavlja snimat od pocetka i tako u krug.
Drugi problem je sa istom karticom i konfiguracijom samo sto su na ovom racunaru tri kartice je taj sto se sistem (racunar kompletan) zaledi. Slike sa kamera su "zive" ali racunar je zaledjen. Prilikom rada sistema za video nadzor poslije nekog vremena (nekad i kod samog pokusaja pokretanja sistema) racunar se zaledi. U Event viewer-u sam nasao gresku ovako opisanu:
"A certificate could not be found. Connections that use the L2TP protocol over IPSec require the installation of a machine certificate, also known as a computer certificate. No L2TP calls will be accepted. "
Hvala puno
 
Odgovor na temu

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon Re: Problem sa video nadzorom23.10.2005. u 21:25 - pre 224 meseci
radim se GeoVision karticama koje imaju opciju recycle znaci kad napuni HDD pocne da brise najstarije snimke

Skoro sam imao problem kad je sistem zaledio jer nije bio u stanju da brise snimke - problem je bio u tome sto je HDD rikno i nije se mogao vise brisati tj praviti slobodan prostor (pokusao sam i format ali ne pomaze jednostavno je HDD pukao)

[Ovu poruku je menjao walper dana 23.10.2005. u 22:26 GMT+1]
thermoflux 35KW
 
Odgovor na temu

imperium
damir music
Bihac

Član broj: 45824
Poruke: 41
212.187.155.*



Profil

icon Re: Problem sa video nadzorom26.10.2005. u 15:36 - pre 224 meseci
Problem je sto ove kartice nemaju te opcije
Predvidjene su i rade tako sto kad ispune disk ,vracaju se i pocinju da ga pune od pocetka .Medjutim u ovom slucaju to nije tako
Evo nakon ponovne reinstalacije radi dobro do kada ,neznamo
U svakom slucaju hvala ti na komentaru
Daj mi reci kakve su te Geovision kartice i kakav im je software,imao sam priliku da ih uzmem ,ali nisam bio siguran kakve su kvalitete,pa sam odustao od njih
pozdrav
 
Odgovor na temu

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon Re: Problem sa video nadzorom27.10.2005. u 18:28 - pre 224 meseci
Radim sa njima oko 2 god. i zasad nikakve probleme nisu pravile , jedini problemi koji se javljaju su posljedica loseg ostalog hardwera , i to samo kad "GAZDE" zele u postojeci racunar koji sluzi za bog zna sta jos, ubace i video nadzor, a jos racunar sastavljen od ko zna kakvih komponenti.
Inace kad sastavimo dobar stabilan racunar koji sluzi iskljucivo za video nadzor(programe tipa winamp ne racunam), nikakvih problema nema , racunar radi 24h sata dnevno. Nije kopatibilan sa VIA cipsetom , radi , ali zna da steka, uostalom na upustvu pise "bjezite od VIA" :).
Softver je izvrstan , lagan i pregledan , odredjujes stepen kompresije, rezoluciju, itd, pa ako hoces kvalitet slike onda manje dana snima, i obratno. Imas i podesavanje restart koje ostavis da se jednom dnevno restartuje , da nebi vremenom "zaglupio", i to je to
Ako te interesuje jos nesto , slobodno pitaj
thermoflux 35KW
 
Odgovor na temu

imperium
damir music
Bihac

Član broj: 45824
Poruke: 41
212.187.155.*



Profil

icon Re: Problem sa video nadzorom28.10.2005. u 06:15 - pre 224 meseci
Walper hvala ti puno
moracu ih i ja probati
ako budes imao i ti kakvih pitanja,slobodno se javi i na email
To za gazde si potpuno u pravu,hoce puno toga za male pare,teski ljudi,vjeruj mi ,ja takve i izbjegavam
Radis li sa alarmima,ja jos nisam poceo,sada kontam da radim i alarme
Planiram ,ali ne znam koje bi uzeo da radim ,mislim na DSC ,PARADOX ili ADEMCO.Kod nas su relativno skupi,pokusavam da nadjem nekog jeftinijeg dobavljaca.
Imas li kakvog iskustva oko toga

pozdrav

 
Odgovor na temu

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon Re: Problem sa video nadzorom29.10.2005. u 09:12 - pre 224 meseci
Sto se tice alarm radim iskljucivo sa PARADOX-om, iskreno nisam sa drugim nesto pretjerano ni radio , malo probao DSC, ali netreba mjesati , uzmes jednu dobru firmu i maksimalno je isforsiras, a PARADOX je super dobar, stabilan, funkcionala, nije tezak za koristenje ,bar za korisnike, malo se treba potruditi da ga isprogramiras (digiplex) i to ti je to
thermoflux 35KW
 
Odgovor na temu

necko_sa
Sluzbeno ne zaposlen...satelitske
antene...od necega se mora zivjeti :))
BiH

Član broj: 9685
Poruke: 226
*.dlp110.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Problem sa video nadzorom02.12.2005. u 00:19 - pre 223 meseci
Ima li neko detaljnu semu spajanja kucnih alarma, konkretno DSC.

Uzeo sam isti (model PC 1565-2P) i imam u upustvu koje je doslo uz alarm neku semu ali nesto je bas i ne kontam.

Ako moze na mail....

[email protected]


Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Problem sa video nadzorom

[ Pregleda: 4961 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.