Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GASni kotao . Sta mi predlazete?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: GASni kotao . Sta mi predlazete?

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 536110 | Odgovora: 688 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RonJ
Kać,NS

Član broj: 117102
Poruke: 108
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?17.01.2012. u 18:06 - pre 149 meseci
Covek je kupio nov kotao pre par meseci(znaci kotao je pod garancijom) i sve probleme mora da resi servis a ne da covek sam proverava NTC sanitarne vode.

Citat:
TiestoX: Vlaxx, isprano kiselinom i open nista. Ovaj serviser ne zna da resi, a ni oni iz Beograda, kazu da ni na sta slicno nisu naisli.



Za firmu kao sto je Bosch ovo je dosta neozbiljno
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?17.01.2012. u 19:11 - pre 149 meseci
Citat:
Vlaxx: Alo Beretko, šta se ložiš na tu Beretu pa je toliko forsiraš i lepiš sličice, a kad su im pucale pumpe jer su ugradjivali krš seriju to ništa a? Reci mi kad su Italijani nešto izmislili. Da je Bereti bilo dobro ne bi je kupio Rielo. Nego da pomognemo čoveku.

TiestoX:
1. Vidi da li je točkić za sanitarnu vodu stavljen na maksimum. Ako jeste a kotao je blizu slavine, voda iz kotla u slavinu ide vruća, pa korisnik na slavini otvori dosta hladne vode da bi je smlačio i time dodatno smanji protok vruće iz kotla. Taj mali protok vruće se brzo pregreje i NTC sanitarne vode ugasi gorionik a korisnik na slavini dobije hladnu vodu. Čim se voda pothladi (jer iz slavine i dalje teče sada sve hladnija voda, NTC ponovo odreaguje i pali gorionik koji ponovo naglo pregreje vodu. Tako ti stiže voda temperature u sinusoidama. Treba smanjiti vrednost na točkiću za sanitarnu i koristiti veći protok vruće vode. A i tako se štedi gas.

2. Mislim da nije izmenjivač jer bi voda konstantno bila mlaka. Čak iako jeste, ne pomaže potapanje u kiselinu već isključivo pranje sa pumpom i kiselinom. Potapanje je lek samo kod blagih zaprljanja. Video sam bar 5 sekundarnih izmenjivača za koje su se serviseri kleli da su oprani, a koji su naprasno oživeli nakon pranja sa pumpom. Opet to su izmenjivači koji su radili godinama a ne par meseci.

3. Može da bude i prljavština u filteru ispred turbine (kamenčići, štroka, upalo nešto)

4. Kao poslednja opcija ali je najlakše proveriti jer se menja za 2 minuta:
Možda ne valja NTC sanitarne, pa čita nižu temperaturu od realne i češće pali gasi gorionik...

Ja bi proverio 1, pa 4 pa 3 pa kao zadnju opciju 2.

Nema tvoj slučaj veze sa termostatom!!

Javi

nelozim se ja na beretu al saradjujem sa njima bolje nego sa bilo kojim nemcima jer imam najmanje problema na terenu
za razliku od nemackih toliko hvaljenih kotlova,servisa,hvalospeva i da ti kazem da u losim uslovima cak i madjarski kotlovi bolje rade bolje.sto se tice slika okaci i ti jednu iz vaseg servisa/laboratorije ako je imate.
a sto se tice pumpi i crkavanja iste pumpe je koristio i imergas pa ga nije kupio rielo.
a sad da pomognem coveku
ja nebi proveravao pod stavkom 1 nikako jer nema veze gde se nalazi slavina ako uredjaj modulise plamen.
3 postoji mogucnost zapusenja filtera/serviser je trebao da izmeri protok
4 moguce da sonda laze ali sve ovo je morao da proveri serviser i da resi na licu mesta.
vlaxx ja ovaj problem resavam za max15min na terenu bez obzira na robnu marku uredjaja.

 
Odgovor na temu

Vlaxx
Masinski Inzenjer
Beograd

Član broj: 282706
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?17.01.2012. u 21:11 - pre 149 meseci
Alo ljudi ne bunite čoveka.
1. Niko ne kaže da treba sam da proverava i otvara kotao, treba da zove servis!!!

2. Ovde samo pišemo za slučaj da treba da da serviseru neku ideju. (možda čovek radi na 300 mesta i ne može u sekundi da mu padne na pamet šta se dešava)

3. Stavka broj 1. je itekako verovatna,da li znate koji je minimalni protok na kotlovima tople sanitarne vode? Pa on ne može da moduliše (pa čak ni ta svemirska bereta) da radi sa 3kW ili sa 5kW nego mu je minimum oko 9kW.
I šta ako se toliko priguši topla voda i recimo ide samo 2 lit/min , kotao prvo radi na maksimumu, pa kad vidi da pregreva on smanjuje, pa i dalje pregreva jer ima inerciju pa ugasi gorionik
jel tako? tako je.
E onda kad temp. padne opet će da upali pa će opet da pregreje i sve tako redom. Zato ima sinusoidno kretanje temperature odnosno izrazitu sinusoidu.
Kako se to ne bi dešavalo (čovek sam može da proba, treba mu manje vremena 5 puta nego što sam ja izgubio da ovo napišem) smanji točkić pa probaj, pa ako ne valja smanji još malo pa probaj.
Šta ćeš time dobiti? Kotao više neće grejati vodu na 60 pa ćeš ti da je miksuješ sa hladnom pa ćeš vruću da zatvaraš. Nego će da je greje npr. na 50 pa ćeš samo malo da hladiš sa hladnom vodom i protok vruće vode iz kotla neće biti mali da dodje do pregrevanja i gašenja kotla i eto konstantne temperature.
To je dobro i za štednju gasa, jer ne trošiš gas da bi zagrejao do 60 pa onda hladiš hladnom vodom nego zagrevaš onoliko koliko ti treba.
Eto detaljnog pojašnjenja, nadam se da je sada svima jasnije.

Ljudi postoji više tipova kotlova, postoji bezbroj instalacija, kao po pravilu uvek se krive uredjaji.
Ovo gore nije problem proveriti za to ne treba serviser jer nije njegov posao da ti okreće točkić. (ja mislim da je do toga najverovatnije)
Ako nije to, proveriti prljavštinu i NTC - To obavezno serviser. I ĆAO!

A poslao bih sliku malom geniju, mnogo boljeg centra ali neću baš me briga za sve njih, raspitaj se malo po terenu.
Svi nemci polako smanjuju kvalitet (od pegli preko veš mašina pa do Mercedesa) jer je takav sistem, ali prijatelju moj mali genije, taj smanjeni kvalitet drugi još dostižu i neće ga nikad dostići.
Ja sam pisao ranije, kondenzacija je zakon.
Ja sebi da imam kuću i potrebu, smrzavao bi se jedne zime ako treba ali bi sledeće kupio kondezacioni kotao i to od onog proizvodjača koji ga je izmislio.
Nije Bereta, Immergas, Viessmann, pa čak ni Vaillant....
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?18.01.2012. u 07:37 - pre 149 meseci
Ljudi postoji više tipova kotlova, postoji bezbroj instalacija, kao po pravilu uvek se krive uredjaji.
Ovo gore nije problem proveriti za to ne treba serviser jer nije njegov posao da ti okreće točkić.
sa ovim se slazem 100%.

vlaxx netrebaju meni slike a i nema potrebe da se raspitujem jer sam bio u vasem
skolskom centru odmah posle otvaranja.

vlaxx od srca ti zelim da kupis kucu i da se grejes na toplotnu pumpu kao i ja jer bez obzira
na posao kojim se bavim grejanje na gas nisam uzimao uopste u razmatranje


[Ovu poruku je menjao mali genije dana 18.01.2012. u 08:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
147.91.200.*



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?18.01.2012. u 08:47 - pre 149 meseci
Citat:
mali genijevlaxx od srca ti zelim da kupis kucu i da se grejes na toplotnu pumpu kao i ja jer bez obzira
na posao kojim se bavim grejanje na gas nisam uzimao uopste u razmatranje

Možda nemaju svi uslove za instalaciju toplotne pumpe.? Vazduh-vazduh možda, ali za neku drugu varijantu, teško da postoji mogućnost ako se živi u gradu.
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?18.01.2012. u 11:19 - pre 149 meseci
Ta varijanta je i najisplativija. Ušteda na TP voda/voda sa COPom =4 u odnosu na vazduh/voda sa COPom=2.5 je oko 500kwh mesečno tj oko 30 evra. To ne može da opravda investiciju u bušenje 2 bunara i potopnu pumpu koji ukupno koštaju bar 1500evra. Računato na gubitke objekta od 11kw/h na +20/-20*C.
Kada bi imali halu pa trošili 1000puta više energije, a uložili u bunare i pumpu 3-5 puta više (koliko i košta više) eee tada bi računica bila isplativa.
Ista je priča i za solarne kolektore: isplati se hotelima za 2-3 sezone (čak ne i godine) jer su veliki potrošači, nama boraniji se to isplati tek za 20 godina.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?18.01.2012. u 11:20 - pre 149 meseci
Citat:
gojava: Možda nemaju svi uslove za instalaciju toplotne pumpe.? Vazduh-vazduh možda, ali za neku drugu varijantu, teško da postoji mogućnost ako se živi u gradu.

za svaki objekat bez obzira na lokaciju moze da se ugradi TP samo zavisi od objekta koji sistem ce da bude
 
Odgovor na temu

TiestoX
Kragujevac

Član broj: 271245
Poruke: 89
*.medf.kg.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?18.01.2012. u 12:09 - pre 149 meseci
Pozdrav,

Vlaxx,

1. tockic za sanitarnu vodu je podesen na 45 stepeni, tako da i kad je mlacim sa hladnom to je relativno mala kolicina hladne vode.
Probao sam i sa vecim temperaturama i vecom kolicinom hladne vode, kao i sve druge varijante, ali open isto.

3. Svi filteri su ocisceni, bilo je prljavstine, ocisceno, ali opet isto.

4. Serviser je vec zamenio senzor.

Proveravali smo i protok vode, u proseku je oko 8 litara u minuti. A i protok vode je moze se reci konstantan.
Pritisak gasa je takodje dobar.

Ono sto sam primetio par puta je da kad se kupam malo duze (oko 20 min) temperatura vode se ujednaci.

Slazem se, termostat nema veze sa tim.


@ maligenije,

prvo tece vrela voda 15ak sekundi, zatim krece ka mlakoj do hladne, pa se zadrzava na hladnoj 15ak sekundi, pa opet krece postepeno do vrele i tako vrti u krug.
Na kotlu se vidi da temperatura ide do 60 stepeni pa spadne, i sve tako, a gore sam naveo da mi je podeseno na 45 stepeni.

nista drugo kao lajk ne bih znao da ti kazem.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?18.01.2012. u 17:36 - pre 149 meseci
@ maligenije,

prvo tece vrela voda 15ak sekundi, zatim krece ka mlakoj do hladne, pa se zadrzava na hladnoj 15ak sekundi, pa opet krece postepeno do vrele i tako vrti u krug.
Na kotlu se vidi da temperatura ide do 60 stepeni pa spadne, i sve tako, a gore sam naveo da mi je podeseno na 45 stepeni.

nista drugo kao lajk ne bih znao da ti kazem.

imas pp
 
Odgovor na temu

Vlaxx
Masinski Inzenjer
Beograd

Član broj: 282706
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?18.01.2012. u 18:10 - pre 149 meseci
Daj mi Ime i Prezime servisera, mozda znam čoveka.
Iz kog si grada?
 
Odgovor na temu

Vlaxx
Masinski Inzenjer
Beograd

Član broj: 282706
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?18.01.2012. u 18:11 - pre 149 meseci
Izvini, pise za pismene Kragujevac....
Koji serviser je bio
 
Odgovor na temu

TiestoX
Kragujevac

Član broj: 271245
Poruke: 89
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?18.01.2012. u 22:53 - pre 149 meseci
Vlaxx poslao sam PP.
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
147.91.200.*



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?19.01.2012. u 07:51 - pre 149 meseci
I mene interesuje koji serviser je u pitanju, pošto sam i ja iz KG. U gradu postoje samo 4 ovlašćena servisa za Bosch konvencionalne kotlove i samo 1 za Bosch kondenzacione.
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

lvidor

Član broj: 125083
Poruke: 40
195.252.121.*



Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?27.01.2012. u 13:46 - pre 148 meseci
Poz svima,

naisao sam na temu pa reko' da se javim !

Ja imam gasni kondenzacioni kotao Vailant i evo 7 grejna sezona u toku !

Mogu da ga samo hvalim i preporucim!

Imam obican Vailant sobni termostat (znaci ne onaj "spoljni") i za razliku od mojih roditelja gde je kuca slicnih karakteristika (kuca od naboja,slicna kvadratura ) imam 2/3 njihove potrosnje i cela usteda moze skoro da se pripise samo kotlu !


Prilikom ugradnje / pokretanja serviser je vizuelno sve pregledao,prekontrolisao termostat da li je dobro vezan uzeo detektor za gas i posle konstatacije da ne pusta nigde pokrenuo kotao ! Malo mi je bilo bezveze u to vreme da nije nista podesavao za rad sistema ali evo,mogu da kazem da su fabricka podesavanja OK



Sada se samo postavlja pitanje da li da servisiram kotao ili da ostavim da radi dok radi ... primetio sam mozda povecanje potrosnje ali se to mozda moze pripisati i uticaju vetra u poslednje vreme. I ako se radi servis,sta taj servis podrazumeva ? Ciscenje i ? tj sta bi trebalo da podrazumeva ?

 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
147.91.200.*



+1 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?27.01.2012. u 15:19 - pre 148 meseci
Kotlovi se čiste bar jednom u dve godine, a kondezacini obavezno - svake godine. Naravno, podrazumeva se da serviser u okviru intervencije, na licu mesta proveri i podesi parametre kotla. Ako kotao nije čišćen više godina, onda može da se desi da ne može da se očisti mehanički (četkom) na licu mesta, već da će neki delovi morati da se skinu i očiste u servisu pomoću posebnog uređaja.

Ako se kotao koristi isključivo za sanitarnu vodu, intervali za čišćenje mogu da budu duži.
"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

Zrilić
Nikola Zrilić
PMN doo
Beograd

Član broj: 298811
Poruke: 2
95.180.83.*



Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?07.02.2012. u 15:15 - pre 148 meseci
Dobar dan svima,

slučajno sam vlasnik firme koja distribuira uređaje "Beretta" na našem tržištu od 1996. godine. Do sad se nisam uključivao u forum već sam ga pažljivo čitao nastojeći da iskoristim primedbe korisnika i ljudi koji se bave ovim poslom da unapredimo naš rad kako se isti ili slični problemi ne bi ponavljali.

Mali genije je naš dugogodišnji saradnik i serviser. Drago mi je da učestvuje na forumu i da realno sagledava stvari trudeći se da svojim savetima pomogne korisnicima svih vrsta uređaja i svih robnih marki.

Ono što me je nateralo da se prijavim na forum su neistine koje piše g.din Vlaxx. Iskreno ne znam ko se krije iza ovog lika,u svakom slučaju moram da odgovorim njemu a da pri tom to saznaju i ljudi koje to eventualno interesuje.
Riello je postao vlasnik "Beretta"-e još mnogo pre nego što je on to saznao. Većinski vlasnik 70-tih a 100% - ni vlasnik 90-tih godina. "Beretta" je fabrika koja od samog početka proizvodi gasne kotlove pa između ostalog i za Riello. To što brend "Beretta" nije ugašen akviziciojom od strane novog vlasnika dovoljno govori o nekim činjenicama. Ista stvar se dešava u svetu svakodnevno pa to ne znači da su u pitanju propale firme. Možda je u baš suprotno kao što je to bilo u slučaju Riello-Beretta.

"Krš serija pumpi" koje pominje Vlaxx je isti problem kao i krš štampane ploče koje su montirane na njemu omiljenom brendu Junkers i to samo pre par godina. Nemoguće da je to zaboravio pa nije to bilo baš tako davno.

Želim samo da kažem da je gasni uređaj sklop sastavljen od mnoštva komponenti od kojih većina utiče na to da li će uređaj da radi ili ne.
Prema tome, niko od proizvođača ne želi da ima problem na terenu. Kad se već desi problem, onda razliku pravi servisna mreža i to kako će da odreaguje u tom trenutku i kako će korisnicima u što kraćem vremenskom roku rešiti problem.
Sve se svodi na to ko taj posao radi, sa koliko stručnosti i predanosti.

Još jedna molba za sve koji daju stručne savete, ako imate nešto pametno da kažete ljudima koje muče problemi vezani za gasne uređaje učinite to bez blaćenja robnih marki. Nisu kotlovi krivi, oni samo rade u uslovima koje im nametne: monter, serviser i korisnik.

Svim forumašima srdačan pozdrav, Nikola Zrilić
 
Odgovor na temu

Dejan Milosevic

Član broj: 82419
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?10.02.2012. u 19:56 - pre 148 meseci
Treba mi savet ili pomoć u vezi rada Beretta MYNUTE kombi bojlera.
Pokušaću da opišem situaciju: Kotao često "blokira", odn. u toku rada kotao prestane sa radom i kontrolna dioda na kotlu se sa zelene promeni u crvenu boju. Tada na srednjem preklopniku isključim kotao na 0, sačekam par sekundi i ponovo uključim da radi grejanje i on se ponovo startuje. Ova situacija se nekada veoma često dešava - na pola sata, a nekada sve radi normalno duže vreme, ponekad i čitav dan. Sobni termostat je AURATON 2005 i podešen je na 21.25 stepeni. Kada kotao normalno radi, u fazi kada je uključen gorionik, na displeju termostata prikazuje se jedan kružni simbol koji nestane kada kotao normalno dostigne programiranu temperaturu i isključi gorionik. U slučaju kada dolazi do blokiranja u radu, temperatura ne dostigne programiranu vrednost, kontrolna dioda na kotlu postane crvena, kotao više ne radi, a na termostatu ostane kružni simbol koji govori da kotao i dalje radi.
Pritisak u kotlu je oko 2 bar, a temperatura koja se dostiže u kotlu je oko 60 stepeni. Potenciometar za temperaturu vode za grejanje stana je postavljen na sredini područja AUTO.
Da li neko zna kako može da se reši ovaj problem? Ovo mi pravi velike probleme kada svi odemo iz kuće pa nema nikoga da kontroliše rad kotla i temperatura padne ispod 17 stepeni, pa je kasnije teško da se dostigne programirana temperatura, posebno kada se kotao često blokira i moram da ga resetujem.
Hvala unapred na pomoći.


[Ovu poruku je menjao Dejan Milosevic dana 10.02.2012. u 21:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?10.02.2012. u 22:52 - pre 148 meseci
Citat:
Dejan Milosevic: Treba mi savet ili pomoć u vezi rada Beretta MYNUTE kombi bojlera.
Pokušaću da opišem situaciju: Kotao često "blokira", odn. u toku rada kotao prestane sa radom i kontrolna dioda na kotlu se sa zelene promeni u crvenu boju. Tada na srednjem preklopniku isključim kotao na 0, sačekam par sekundi i ponovo uključim da radi grejanje i on se ponovo startuje. Ova situacija se nekada veoma često dešava - na pola sata, a nekada sve radi normalno duže vreme, ponekad i čitav dan. Sobni termostat je AURATON 2005 i podešen je na 21.25 stepeni. Kada kotao normalno radi, u fazi kada je uključen gorionik, na displeju termostata prikazuje se jedan kružni simbol koji nestane kada kotao normalno dostigne programiranu temperaturu i isključi gorionik. U slučaju kada dolazi do blokiranja u radu, temperatura ne dostigne programiranu vrednost, kontrolna dioda na kotlu postane crvena, kotao više ne radi, a na termostatu ostane kružni simbol koji govori da kotao i dalje radi.
Pritisak u kotlu je oko 2 bar, a temperatura koja se dostiže u kotlu je oko 60 stepeni. Potenciometar za temperaturu vode za grejanje stana je postavljen na sredini područja AUTO.
Da li neko zna kako može da se reši ovaj problem? Ovo mi pravi velike probleme kada svi odemo iz kuće pa nema nikoga da kontroliše rad kotla i temperatura padne ispod 17 stepeni, pa je kasnije teško da se dostigne programirana temperatura, posebno kada se kotao često blokira i moram da ga resetujem.
Hvala unapred na pomoći.


[Ovu poruku je menjao Dejan Milosevic dana 10.02.2012. u 21:18 GMT+1]

te vrste povremenih kvarova su uglavnom problematicne za resavanje ako ti se to desava u proteklih par dana
velika verovatnoca je da ti problem pravi regulator pritiska u gasnom setu(protekla dva dana ovde kod mene u kraju skoro svi su posmrzavali)moguce i ploca za kontrolu plamena
ako je neki uredjaj u kvaru a uzemljenje(kabal)los
 
Odgovor na temu

Zrilić
Nikola Zrilić
PMN doo
Beograd

Član broj: 298811
Poruke: 2
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?13.02.2012. u 10:28 - pre 148 meseci
Treba mi savet ili pomoć u vezi rada Beretta MYNUTE kombi bojlera.
Pokušaću da opišem situaciju: Kotao često "blokira", odn. u toku rada kotao prestane sa radom i kontrolna dioda na kotlu se sa zelene promeni u crvenu boju. Tada na srednjem preklopniku isključim kotao na 0, sačekam par sekundi i ponovo uključim da radi grejanje i on se ponovo startuje. Ova situacija se nekada veoma često dešava - na pola sata, a nekada sve radi normalno duže vreme, ponekad i čitav dan. Sobni termostat je AURATON 2005 i podešen je na 21.25 stepeni. Kada kotao normalno radi, u fazi kada je uključen gorionik, na displeju termostata prikazuje se jedan kružni simbol koji nestane kada kotao normalno dostigne programiranu temperaturu i isključi gorionik. U slučaju kada dolazi do blokiranja u radu, temperatura ne dostigne programiranu vrednost, kontrolna dioda na kotlu postane crvena, kotao više ne radi, a na termostatu ostane kružni simbol koji govori da kotao i dalje radi.
Pritisak u kotlu je oko 2 bar, a temperatura koja se dostiže u kotlu je oko 60 stepeni. Potenciometar za temperaturu vode za grejanje stana je postavljen na sredini područja AUTO.
Da li neko zna kako može da se reši ovaj problem? Ovo mi pravi velike probleme kada svi odemo iz kuće pa nema nikoga da kontroliše rad kotla i temperatura padne ispod 17 stepeni, pa je kasnije teško da se dostigne programirana temperatura, posebno kada se kotao često blokira i moram da ga resetujem.
Hvala unapred na pomoći.


[Ovu poruku je menjao Dejan Milosevic dana 10.02.2012. u 21:18 GMT+1]
Poštovani,

ljubazno Vas molim da se javite servisnom centru "Beretta" u Kragujevcu na 0637075755, Zoran Pavlović.

Srdačan pozdrav
 
Odgovor na temu

BOB034
vozac,FA
KRAGUJEVAC

Član broj: 198755
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?14.02.2012. u 20:10 - pre 148 meseci
Postavio bih jedno pitanje za Vlaxx-a.
Posto sam citao sve postove na ovu temu grejanja i video sta ljudi imaju i sta nemaju,a ja tek treba da radim kompletno grejanje za kucu od nule.Nakon mnogo kombinovanja nasta bi se grejao jer je kuca sa dva nivoa tj.prizemlje i sprat po 85 kvadrata posle svih citanja i pisanja dosao sam do zakljucka da mi opet preostaje samo gas ako hocu komforno da se grejem,a koliko cu da placam racune to vise nikako nemogu da znam posle silnih proracuna.Trazim samo dobre savete od Vlaxxa kada bih kupio Boschov kondezacioni kotao i uradio panelne radijatore da li mi je to dobra ideja ili nije.Koji bi kotao trebao za ovu kvadraturu sa upotrebom tople vode.Inace kuca je sa izolacijom i pvc stolarijom.Gde kupiti u Kragujevcu Boschov kotao i ko je ovlascen u Kragyjevcu za njih,ako mi je dobra ideja.Bilo kakav savet oko instalacije i grejanja ako imate odgovorite mi posto na prolece moram da krenem sa radovima.Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: GASni kotao . Sta mi predlazete?

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 536110 | Odgovora: 688 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.