Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GASni kotao . Sta mi predlazete?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: GASni kotao . Sta mi predlazete?

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35

[ Pregleda: 533641 | Odgovora: 688 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?17.12.2020. u 22:13 - pre 39 meseci
Citat:
mali genije
Naj bolja opcija za tebe kao korisnika je da kazes serviseru,da kupi pretvarac i dodje da ga namontira....jedino tako si siguran u ovom tvom slucaju kad serviser nece da preporuci sta da kupis


Na tu varijanntu sam i mislio . donese , namontira, platim i gotovo.
Ali kao što kažeš , serviseri su čudna sorta, pa sam pomislio da se raspitam , da mi ne uvale neki škart.
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?18.12.2020. u 08:53 - pre 39 meseci
Citat:
old.man: Na tu varijanntu sam i mislio . donese , namontira, platim i gotovo.
Ali kao što kažeš , serviseri su čudna sorta, pa sam pomislio da se raspitam , da mi ne uvale neki škart. ;)

Ako je dobar serviser i zna posao nece ti uvaliti skart ne brini...inace cudna sorta su uglavnom oni koji povrsno poznaju posao;-)
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?18.12.2020. u 09:29 - pre 39 meseci
Citat:
mali genije: Ako je dobar serviser i zna posao nece ti uvaliti skart ne brini...inace cudna sorta su uglavnom oni koji povrsno poznaju posao;-)


Evo genije , hajde da tebe angažujem.
Vidim da se razumeš, kako da te kontaktiram ?
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.madnet.rs.



+86 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?18.12.2020. u 12:41 - pre 39 meseci
Citat:
old.man: Evo genije , hajde da tebe angažujem.
Vidim da se razumeš, kako da te kontaktiram ?

Kako situacija stoji trenutno.....angazovanje moze ali tek krejem februara;-)...Zovi servisera koji ti to odrzava i resi problem
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?18.12.2020. u 14:19 - pre 39 meseci
Citat:
mali genije: Kako situacija stoji trenutno.....angazovanje moze ali tek krejem februara;-)...Zovi servisera koji ti to odrzava i resi problem


Ne postoji serviser koji mi to održava.
Uostalom poručio sam ovo nemoj se žuriti...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lajos80
vojvodina

Član broj: 274223
Poruke: 60
78.109.100.*



Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?18.12.2020. u 18:22 - pre 39 meseci
Ovaj će da bude ok, barem tako piše da ima čist sinusni napon. Samo ne sme modificirani to jest sinus ne sme imati četvrtke. A to jedino na oscioskopu da se proveri. Ako ups daje čist sinusni izlaz ne može naškoditi ploči.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

old.man
Penzioner

Član broj: 89697
Poruke: 410



+3 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?19.12.2020. u 18:50 - pre 39 meseci
Citat:
lajos80: Ovaj će da bude ok, barem tako piše da ima čist sinusni napon. Samo ne sme modificirani to jest sinus ne sme imati četvrtke. A to jedino na oscioskopu da se proveri. Ako ups daje čist sinusni izlaz ne može naškoditi ploči.

Pozdrav Lajoš80
Ako sinus ima četvrtke ili testerast oblik , onda nije sinus :)

U principu nemoguće je iz 12 v DC napraviti 220 AC, a da bude idealan talasni oblik.
Jedino koristiti motor / generator , ali tu su gubitci preveliki.
Pitanje je kolika greška u sinusnom talasnom obliku je prihvatljiva, da bi uredjaj radio uredno.
Može i sinus sa četvrtkama , ali da su "četvrtke" vrlo sitne , odnosno da za vreme jedne poluperiode ima možda 50-ak porasta napona i isto toliko opadanja, što je modernom tehnologijom izvodljivo.

Ako neko ima električnu šemu toga bojlera , bilo bi iteresantno pogledati , jer na "štampi" obično ima neki ispravljač i iza njega filter, stabilizator napona , osiguranje .... tako da čipovi dobijaju potreban napon , ili uopšte ne dobijaju ništa.
Znači ne mora da obavezno "crkne štampana ploča" .

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lajos80
vojvodina

Član broj: 274223
Poruke: 60
78.109.100.*



Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?19.12.2020. u 21:52 - pre 39 meseci
Taj "testerasti" je tako zvani simulirani sinus . Takav daju ups-ovi za računare. A u tehničkom listu, koje si postavio piše, čist sinusni talas!!! Zato sam rekao, biće ok. Pa koliko je čist talas, pitaj ove od kojih si je poručio.
 
Odgovor na temu

gmhans
KI

Član broj: 81337
Poruke: 510



+11 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?02.02.2021. u 08:06 - pre 38 meseci
Ima li kakvih iskustava sa Immergas (Victrix Maior) kotlovima?
 
Odgovor na temu

Fireman193
Nenad Djordjevic
Smderevo Srbija

Član broj: 345575
Poruke: 4
178.79.32.*



Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?04.04.2021. u 23:31 - pre 36 meseci
Pozdrav svima ! Molio bih za savet ,imam parno grejanje i trenutno se grejem na cvrsto gorivo ali razmisljam da predjem na gas .Razumem da gasni kotlovi imaju mogucnost grejanja sanitarne vode , meni su trenutno 2 bojlera od 80l povezana sa grejanjem spiralnim izmenjivacem toplote . Interesu je me dali je to preporucljivo ukoliko predjem na gas , ima li sto je najvaznije veze sa potrosnjom i funkcionalnoscu sistema grejanja ? Hvala ..
 
Odgovor na temu

giga545
Nis

Član broj: 170629
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?11.04.2021. u 15:16 - pre 36 meseci
Postovanje svim forumasima i sa moje strane.Takodje imam razvedeno CG na cvrsto gorivo i zelja mi je da predjem na gas.Trenutna dilema je:
1. Da li odmah kupiti kombinovani kondenzacioni kotao koji ima mogucnost grejanja i pripremu tople vode.
2. Ili uzeti kondenzacioni kotao koji ima samo mogucnost grejanja pa na isti kasnije prikljuciti rezervoar za toplu vodu.

Prva kombinacija zahteva trenutno vise ulaganja, sam kotao je skuplji a i potrebno je dodatno razvoditi cevi za sanitarnu vodu, a uzimajuci u obzir koliko kosta prikljucak za gas, kotao, projekat i ostale takse...nekako sam blizi drugoj kombinaciji, kod koje je jeftiniji kotao koji sluzi samo za grejanje, a naknadno za god, dve ili tri kupiti rezervoar za toplu vodu koji moze da se poveze i sa solarnim panelima i na neki nacin trenuno proci jeftinije.Da, ne znam da li sam dobro ukapirao majstora, kombinovani kotao koji ima trenutnu mogucnost pripremu tople vode ima veci problem sa stvaranjem kamenca te su cesci i skuplji servisi.

Molim iskusnije korisnike grejanja na gas da iznesu svoje misljenje.
 
Odgovor na temu

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?11.04.2021. u 16:22 - pre 36 meseci
Po mom mišljenju,bezvezno ti je plaćati ne baš tako jeftinu struju za grejanje vode,ako već ideš na gasni kotao.To što kažeš da se stvara više kamenca,to je i normalno jer ti gasni kotao radi preko cele godine ako imaš i toplu vodu a ako nemaš onda radi samo u grejnoj sezoni.Istu nedoumicu sam imao i ja ali sam se ipak odlučio za opciju sa toplom vodom.Ipak,ne bi savetovao sistem "protočnog bojelera" nego sistem sa bojlerom sa izmenjivačem.Ja sam tako uradio i zadovoljan sam,pošto imam malo veće potrebe za toplom vodom.To je moje iskustvo,dakle moje subjektivno gledanje na stvar,ne sporim ni drugačija mišljenja.
 
Odgovor na temu

rumba.king
TV serviser
Vrsac, Srbija

Član broj: 303411
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.srpskiklubprevrtaca.o..


Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?04.09.2021. u 23:28 - pre 31 meseci
Prelazimo sa drva na gasni kotao, kondenzacioni. Hteo sam Baxi 24 ali nemaju servis u Vršcu, ostaje mi da biram između ovih:

BIASI BASICA CONDEZ 25........106.000 din.
ARISTON CLAS ONE 24............113.000 din.


Ima neki DELFIS KC24 NOVA FLORIDA (šta je to?) za 99.000 din.


Sad sam video na sajtu radnje u kojoj nisam bio da imaju u ponudi

BOSCH Condens 2500W 24kW.........113.000 din.
Ali sam čuo da serviseri ne vole Bosch i da mora neki filter za nečistoće na povratnom vodu da bi imao uopšte garanciju?

Uglavnom početna dilema je između BIASI i ARISTON.
A za BOSCH ako neko zna neka piše, pitanje je da li stvarno imaju BOSCH po toj ceni na stanju.
Pomagajte drugovi








[Ovu poruku je menjao rumba.king dana 05.09.2021. u 02:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bokee_vp

Član broj: 346710
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?17.10.2021. u 12:32 - pre 29 meseci
Pozdrav,

Da li je ekonomičnije da kotao radi duže na manjoj temperaturi vode (50c) ili kraće na većoj temp. vode (60c)? U pitanju je Bosch kombinovani kondenzacioni kotao od 24kw, radijatorsko grejanje i kuća od oko 100m2 izolovana stiroporom 8cm.
 
Odgovor na temu

lajos80
vojvodina

Član broj: 274223
Poruke: 60
193.42.20.*



Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?17.10.2021. u 19:28 - pre 29 meseci
Što maja temperatura polazne vode to veća iskorišćenje energije iz gasa. Bilo bi puno efikasnije čak ispod 40, na 50 i naviše nema kondenzacije jer je povratna voda toplija od temp. izduvnih gasova.
 
Odgovor na temu

DemijanKi
Djura krdzalin
Kikinda

Član broj: 155838
Poruke: 16
87.116.191.*



Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?14.11.2021. u 12:01 - pre 28 meseci
Poštovani može li neko da mi kaže za
KONDENZACIONI KOTAO DUO-TEC COMPACT 24 GA KOMBINOVANI
Koliko struje troši? Hoću da kupim pretvarač napona koji sa akomulatora 12v pravi 220v da bi mi radilo grejanje i kad nestane struja.
Pa sam našao ovakav pretvarač
https://www.elementa.rs/proizv...X3A0EngpXMMv3RwUgbnOxE8oKHFXLM
Da li će raditi posao, treba da pogoni vodenu pumpu i elektroniku gasnog kotla nekih sat ili 2 dok ne dođe struja?
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
*.static.astratelekom.rs.



+86 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?14.11.2021. u 18:03 - pre 28 meseci
Citat:
DemijanKi: Poštovani može li neko da mi kaže za
KONDENZACIONI KOTAO DUO-TEC COMPACT 24 GA KOMBINOVANI
Koliko struje troši? Hoću da kupim pretvarač napona koji sa akomulatora 12v pravi 220v da bi mi radilo grejanje i kad nestane struja.
Pa sam našao ovakav pretvarač
https://www.elementa.rs/proizv...X3A0EngpXMMv3RwUgbnOxE8oKHFXLM
Da li će raditi posao, treba da pogoni vodenu pumpu i elektroniku gasnog kotla nekih sat ili 2 dok ne dođe struja?

Kotao nije veliki potrosac, 60-100w zavisi od proizvodjaca i modela.....Znaju pretvaraci sprziti elektroniku kotla ne mogu bas svi da se koriste..
 
Odgovor na temu

sonetprokg
Nastavnik geografije
Kragujevac

Član broj: 322082
Poruke: 22
*.cpe.sn.co.rs.



Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?29.01.2022. u 23:22 - pre 26 meseci
Zdravo svima.

Priključio sam gas pre par dana pa sad treba da kupim kombi bojler. Pošto se očekuje konkurs za subvencije za energetsku efikasnost u februaru ili martu sačekaću sa kupovinom do tada.
Dobija se do 70000din pa ću ići na neki dobar model (brend).
Najviše sam zagrejan za novi Viessmann Vitodens 100-w 32kw(oko 180000din). Sviđa mi se i novi vaillant ecotec plus i bosch Condens 7000i W ali su oni skuplji do 30000din.
Kuća ima 180 kvadrata, 10cm izolaciju, pvc prozore, 2 kupatila, 18m panelnih radijatora i 2 sušača peškira. Mnogi mi kažu da će mi biti dosta i 24kw , ali nekako mi zbog količine tople vode za 2 kupatila i 2 kuhinje bolje zvuči varijanta 30-32kw. Ovi kotlovi imaju modulaciju pa računam da će raditi snagom koja je potrebna i da neće biti veća potrošnja.
Šta mislite o viessmann-u, da li da idem na jaču snagu ili na 24kw varijantu nekih od ovih brendova. Da li možda da idem ipak na konvencijalne modele?
I još nešto oko smart termostata. Pronašao sam 3 modela za otprilike isti novac. Šta mislite o ovim modelima:
http://www.ekonatim.rs/termostat-wifix3.html
https://mikoterm.com/smart-termostati/ ht500set
https://coex.rs/merno-regulaci...poer-ptc-ptr-ptg-wifi-bezicni/


Kotao ABC 26 kw, 17,2 m starpan panelni radijatori, 2
sušača za kupatilo, 2 bojlera po 80l sa izmenjivačima
Grejna površina 180 m2.
Izolacija zidovi: stiropor 10 cm, plafon stiropor 5 cm
Pvc stolarija
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
87.116.166.*



+20 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?06.05.2022. u 16:10 - pre 23 meseci
Da dignemo malo temu iz mrtvih. Živim u neizolovanom objektu, spratna kuća mi smo na spratu moji u prizemlju. Trenutno se grejem na drva, alfa rustik kamin za etažno grejanje i razvučeno 2 radijatora, sušač u kupatilu i bojler od 80l sa izmenjivačem. S obzirom da je bojler jako star, preko 25 god I da može da procuri svakog momenta razmišljam se o gasnom kombinovanom konvencionalnom kotlu koji bi koristio za sanitarnu vodu plus za grejanje u prelaznom periodu. Sledeće godine hoću da stavim stiropor 10 cm na mom spratnom delu plus 50 cm ispod betonske ploče. Strujni bojler sa izmenjivačem od 120l je 40000, 150l oko 50000.protherm kotao je 68000 plus dimovodne cevi plus 2 radijatora koliko mi treba tu gde sada stoji alfa, ventili, cevi. Sigurno bi izašla igranka na 100000 možda i jače. Molim boga da mi ne procuri ove godine jer se ne zna cena gasa za sl zimu. Inače sam stavio pvc s 3 stakla.
Najgore što niko od nas ne zna koja će cena gasa biti na zimu. I drva su sad 8000.razmišljam gas za prelazni period a decembar~februar drva. Nije mi problem da se bakćem s drvima, navikao sam. Ove godine more sledeća izolacija mora, ne vredi.
 
Odgovor na temu

buda01
Beograd

Član broj: 24949
Poruke: 293
87.116.179.*



+16 Profil

icon Re: GASni kotao . Sta mi predlazete?03.07.2022. u 11:03 - pre 21 meseci
Citat:
old.man:
Citat:
mali genije: Kako situacija stoji trenutno.....angazovanje moze ali tek krejem februara;-)...Zovi servisera koji ti to odrzava i resi problem


Ne postoji serviser koji mi to održava.
Uostalom poručio sam ovo nemoj se žuriti...

I kako si zadovoljan sa ovim pretvaracem ?
Gledam i ja nesto slicno da kupim, gasni kotao je Vaillant.

Ili neko drugi ako ima preporuku za uredjaj koji napaja kotao dok nema struje.
Idealno i da bude punjac za akumulator.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: GASni kotao . Sta mi predlazete?

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35

[ Pregleda: 533641 | Odgovora: 688 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.