Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Conexant ADSL USB modem se malo pogubi posle de-hibernacije

[es] :: Ostali hardver :: Conexant ADSL USB modem se malo pogubi posle de-hibernacije

[ Pregleda: 2836 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Conexant ADSL USB modem se malo pogubi posle de-hibernacije25.10.2005. u 13:35 - pre 225 meseci
Kada se PC "probudi" iz hibernacije prijavi mi da je USB device disconnected unsafely (medjutim u tray-u i nema disconnect opcije kao za USB memoriju npr.). Pa se onda par minuta muči dok ne uspostavi vezu i onda radi OK. Kako to da izbegnem?

Inače sam skoro promenio veći deo računara i vidim da optički miš sada ostaje "osvetljen" i kada isključim PC (tj. hibernate ili shutdown) što se ranije nije dešavalo, ne znam da li ima neke veze sa ovim prvim.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Conexant ADSL USB modem se malo pogubi posle de-hibernacije25.10.2005. u 21:35 - pre 225 meseci
aham, mjenjao si i matičnu ploču.
Za miš što svijetli ne brini jer je to okej. Da ne ponavljamo temu, koristi pretragu jer ima već par istih tema.

Glede modema u device manageru pod usb root hub iskljuci opciju
" Alow the computer to turn off this device to save power"
Isto mozes i na modemu.

 
Odgovor na temu

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Conexant ADSL USB modem se malo pogubi posle de-hibernacije26.10.2005. u 09:21 - pre 225 meseci
Device manager -> USB Root Hub 2.0, opcija je već isključena.

Što se tiče modema, on je "na spisku" pod USB kontrolerima, ali nema takvu opciju.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Conexant ADSL USB modem se malo pogubi posle de-hibernacije26.10.2005. u 09:31 - pre 225 meseci
Citat:
par minuta muči dok ne uspostavi vezu


misliš dok mu ne zasvjetli link?

 
Odgovor na temu

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Conexant ADSL USB modem se malo pogubi posle de-hibernacije26.10.2005. u 12:11 - pre 225 meseci
Ne ponaša se uvek isto, evo danas je nakon 10-15 sekundi uspostavio vezu, inače to potraje duže i ponaša se kao da sam mu isčupao kabl... povezujem se... nisam uspeo... povezujem se... nisam uspeo... (mislim na status koji se vidi u njegovom control panelu, dakle ne pokušavam da se ulogujem nego to on sam uspostavlja link) itd dok iz čistog mira ne proradi.

Ma verovatno je neki problem na nivou samog Windowsa jer znam od ranije da nakon buđenja iz hibernacije treba da sačekam minut pre nego što pokušam da uspostavim 56K dialup vezu (znači klasični modem) jer inače se dešavalo da se taj modem totalno zaglupi pa jedino restart pomaže.



[Ovu poruku je menjao Milos D dana 26.10.2005. u 13:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Conexant ADSL USB modem se malo pogubi posle de-hibernacije26.10.2005. u 14:28 - pre 225 meseci
probaj ga jednostavno isključiti pa uključiti nazad u usb.

 
Odgovor na temu

Milos D
Beograd

Član broj: 5621
Poruke: 280
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Conexant ADSL USB modem se malo pogubi posle de-hibernacije26.10.2005. u 16:32 - pre 225 meseci
Da, probao sam i to ali mislim da nije pomoglo... ma nije toliko bitno, sacekam malo i sve je OK. Hvala na odgovorima u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Conexant ADSL USB modem se malo pogubi posle de-hibernacije

[ Pregleda: 2836 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.