Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li "glavnu navigaciju" ili "zaglavlje" pozivati PHP-om <? include "zaglavlje.php"; ?> ? ?

[es] :: Web dizajn i CSS :: Da li "glavnu navigaciju" ili "zaglavlje" pozivati PHP-om <? include "zaglavlje.php"; ?> ? ?

[ Pregleda: 5122 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LyoShi
Beograd, Srbija

Član broj: 65218
Poruke: 80
*.ptt.yu.



Profil

icon Da li "glavnu navigaciju" ili "zaglavlje" pozivati PHP-om <? include "zaglavlje.php"; ?> ? ?25.10.2005. u 17:41 - pre 224 meseci
Da li je pametno da se "main nav" sajta i "header" pozivaju preko skripte (PHP skripte, na primer)?

Ovo pitam jer me često smara da menjam 30 stranica ako hoću da promenim nešto što se ponavlja kroz ceo sajt, pa sam mislio da ubuduće napravim "zaglavlje.php" i "navigacija.php", i da ga "INCLUDE" funkcijom pozivam u svakoj strani...

Na primer: <? include "zaglavlje.php"; ?>

Nisam primetio da je ovo često rešenje kod web dizajnera, ili ne primećujem dobro...

Jel' se javlja neki problem kod spidera prilikom indeksiranja. Ili možda neki flicker, bag il' nešto drugo prilikom ispisa u browseru?


 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Da li "glavnu navigaciju" ili "zaglavlje" pozivati PHP-om <? include "zaglavlje.php"; ?> ? ?25.10.2005. u 17:59 - pre 224 meseci
Ne primecujes dobro, jer browser spider i svi ostali vide rezultat nakon sto se php odradi do kraja i trebalo bi da imaju trece-oko da raspoznaju da li si ubacio navigaciju sa include :)

 
Odgovor na temu

LyoShi
Beograd, Srbija

Član broj: 65218
Poruke: 80
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li "glavnu navigaciju" ili "zaglavlje" pozivati PHP-om <? include "zaglavlje.php"; ?> ? ?25.10.2005. u 21:49 - pre 224 meseci
Citat:
McKracken: Ne primecujes dobro, jer browser spider i svi ostali vide rezultat nakon sto se php odradi do kraja i trebalo bi da imaju trece-oko da raspoznaju da li si ubacio navigaciju sa include :)

Jel imaš neke linkove sa sajtovima koji koriste ovu metodu?

Inače, moja konstatacija je bila da ne primećujem da web dizajneri (ili developeri) često koriste ovaj metod.....

A moje pitanje je bilo: da li se javlja ikakav problem sa ovom metodom, upravo zbog toga što nisam primetio da se često koristi...





 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Da li "glavnu navigaciju" ili "zaglavlje" pozivati PHP-om <? include "zaglavlje.php"; ?> ? ?25.10.2005. u 22:14 - pre 224 meseci
Već ti je odgovorio McCracken... ali još uvek nisi shvatio. No dobro, dodaću par reči, možda bude jasnije.

Kad otvoriš neku stranicu sajta, i recimo virneš u kod... vidiš ono što ti server pošalje. Ako se na serverskoj strani koristi serversko skriptovanje, taj izlazni fajl može da se sklapa na najrazličitije načine, a jedan od njih je baš ovaj za koji se raspituješ.

To što kažeš da nisi primetio da se ovo koristi je zato što ne možeš da vidiš fajlove na serveru već samo ono što ti server šalje.

Da li može da bude neki problem s tom metodom? Pa ne, recimo da ne. U praksi... kreni, pa će se desiti da se problem pojavi, ali sve je to rešivo. Taj fajl što si pomenuo kao primer - zaglavlje.php - može da bude prilično različit od slučaja do slučaja i da se koristi na različite načine, iako ga recimo uvek pozivaš na isti način.
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Da li "glavnu navigaciju" ili "zaglavlje" pozivati PHP-om <? include "zaglavlje.php"; ?> ? ?26.10.2005. u 00:49 - pre 224 meseci
Pa ne misliš valjda da veliki sajtovi (amazon, e-bay i dr.) imaju posebnu stranicu za svaki ispis!? I kada treba da promijene zaglavlje to rade na svakoj stranici pojedinačno!?

"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

LyoShi
Beograd, Srbija

Član broj: 65218
Poruke: 80
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li "glavnu navigaciju" ili "zaglavlje" pozivati PHP-om <? include "zaglavlje.php"; ?> ? ?26.10.2005. u 00:50 - pre 224 meseci
Citat:
noviKorisnik Već ti je odgovorio McCracken... ali još uvek nisi shvatio. No dobro, dodaću par reči, možda bude jasnije.
Da, da, da... uhh... stvarno sam %*%$&@.... Totalno sam izbacio iz glave da se PHP, ili bilo koji server side k0d ne vidi kada gledam source neke stranice... (iako i sAm amaterski pišem PHP )...

U pravu si...odgovorio mi je još McKracken...

Pa to mi onda rešava probleme... ubuduće ću tako raditi header i slično...

thx...



[Ovu poruku je menjao LyoShi dana 26.10.2005. u 01:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

LyoShi
Beograd, Srbija

Član broj: 65218
Poruke: 80
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li "glavnu navigaciju" ili "zaglavlje" pozivati PHP-om <? include "zaglavlje.php"; ?> ? ?26.10.2005. u 00:53 - pre 224 meseci
Citat:
Not now, John!: Pa ne misliš valjda da veliki sajtovi (amazon, e-bay i dr.) imaju posebnu stranicu za svaki ispis!? I kada treba da promijene zaglavlje to rade na svakoj stranici pojedinačno!?

Ne, to ne mislim... a to nisam ni rekao... Znao sam da to nekako regulišu, samo nisam tačno znao na koji način...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Da li "glavnu navigaciju" ili "zaglavlje" pozivati PHP-om <? include "zaglavlje.php"; ?> ? ?

[ Pregleda: 5122 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.