Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~

elitemadzone.org :: MadZone :: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 25335 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~01.11.2005. u 18:07 - pre 224 meseci
ma ove engleske knjige o uredjenju su stvarno odlicne,ne treba ti neko veliko poznavanje jezika da znas,tako i ako slabije baratas engleskim mozes da je citas.
 
Odgovor na temu

smijesni
Tuzla

Član broj: 53617
Poruke: 18
*.dlp439.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~22.10.2006. u 12:29 - pre 212 meseci
Od 24-30 oktobra je novi beogradski sajam knjige. Hocete li ici ? Za nas iz Tuzle, koji po prvi put dolazimo na sajam, imate li neku informaciju plus ili link sajma (na netu ga nisam uspio naci ???)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~22.10.2006. u 14:04 - pre 212 meseci
Ja cu ici. To je jedini sajam gde mogu da kupim sve sto mi se svidja, pa ako na taj necu ici na koji cu onda?!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~22.10.2006. u 14:51 - pre 212 meseci
Link: http://www.beogradskisajamknjiga.com/
 
Odgovor na temu

ghetto superstar
Subotica, Radijalac

Član broj: 69158
Poruke: 143
212.62.47.*



+1 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~22.10.2006. u 16:23 - pre 212 meseci
ne nadjoh na sajtu... koliko ce biti ulaznica?
'znači mleko, znači litre i litre mleka dnevno
znači plazma, znači jaje, znači krompir, znači šnicla
naravno, steroidi su zakon'
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~22.10.2006. u 17:10 - pre 212 meseci
Jedva čeeekam Prošle godine sam bio 3 puta hehehehe

Inače promenite moderatori naslov... ove godine je 51. po redu a ne 50-ti

Ulaznica neće biti ispod 400 din sigurno....


Ove godine nameravam da kupim ceo serijal Gospodar prstenova, prošle nisam imao keša dovoljno, zatim one knjigice o Warcraft-u i još neka izdanja od Daglas Adams-a....genije pisac...

Vidimo se tamoooo
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

strba
Član broj: 3631
Poruke: 656
*.ptt.yu.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~22.10.2006. u 18:09 - pre 212 meseci
Definitivno idem.....:)
Jedan od retkih sajmova na kome nesto kupim, a ne samo gledam (extremni prim. sajam automobila :)

Pozz
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Miloje Sekulic
Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~22.10.2006. u 21:24 - pre 212 meseci
www.sajam.co.yu

Miloje
 
Odgovor na temu

darkon
Darko Novakovic
Istrazivac, IMP
Beograd

Član broj: 13647
Poruke: 166
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: darkon@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~30.10.2006. u 11:27 - pre 211 meseci
Pa, dobro, jeste li bili na sajmu i kakvi su vam utisci?
Koje knjige ste kupili?
"Verovatno da preko nje mnoge sile kontrolišu mnogo šta..." - GANDOR
"Kada bi ljudski mozak bio tako jednostavan da bismo mogli da ga shvatimo, onda bismo mi bili toliko glupi da ga ipak ne bismo mogli shvatiti."
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~30.10.2006. u 17:40 - pre 211 meseci
Utisci su super...dva dana za redom sam bio... morao sam

Kupio sam "Gospodar prstenova" sve tri knjige... za 1200 din. kupio sam "Stonhendž" (fenomenalna knjiga) mislim da je bila 477 din i kupio sam "Mein kampf by Adolf Hitler"... 800 din.

Hteo sam da uzmem nacinalizam i rasizam početkom 20-tih u Nemačkoj ali slično je kao "moja borba" od adolfa, isto govori o njegovoj ideologiji mržnje prema jeverejskom narodu i patriotizmu u nemačkoj i SS-ovcima...
 
Odgovor na temu

EagleOne
Beograd

Član broj: 4897
Poruke: 239
*.beobug.com.



+2 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~30.10.2006. u 18:55 - pre 211 meseci
Citat:
Deda_Mraz:
Hteo sam da uzmem nacinalizam i rasizam početkom 20-tih u Nemačkoj ali slično je kao "moja borba" od adolfa, isto govori o njegovoj ideologiji mržnje prema jeverejskom narodu i patriotizmu u nemačkoj i SS-ovcima...
Davno sam citao (i to ne ceo), Mein kampf ne obradjuje teme SS-ovaca, ipak je m.k. napisan bar 10tak godina pre rata. Naravno nezaobilazna je tema mrznje prema Jevrejima, ali generalno mein kampf je politicki manifest... nego ti sad citas pa me ispravi ako treba, ipak davno je bilo...

Inace da li je danas bio zadnji dan 30.10. ili je sutra ?
 
Odgovor na temu

smijesni
Tuzla

Član broj: 53617
Poruke: 18
*.dlp504.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~30.10.2006. u 19:07 - pre 211 meseci
Sajam, pedeset i prvi po redu, je bio zaista dobar i skoro potpuno ispunio moja očekivanja. Dobro, možda nisam previše ni očekivao, a zatim i činjenice da sam išao u društvu brata i još jednog dobrog prijatelja, da je put dobro isplaniran (krenuli smo na vrijeme, oko 6 ujutro, a na sajmištu bili oko 9:30), da smo imali vremena prošetati „Knez Mihajlovom“, popiti kahvu i otići na Kalemegdan, posjetiti nedavno otvorenu izložbu Nikole Tesle i klanjati u Bajrakli, jedinoj džamiji u Beogradu, gradu u kojem i danas živi oko 150000 Bošnjaka, dobrim dijelom daje subjektivnu notu ovoj posjeti i sasvim sigurno veoma podjeljenje osjećaje tako da je meni gotovo nemoguće dati objektivnu sliku ovog događaja. Ovo vam govorom jer sam na sajmu sreo neke poznanike (iz Tuzle) koji su primijetili kako je ponuda na svim standovima „vema slična, obišli su čitav sajam“ (za dva sata !!!), a rezime posjete je bio razočaranje i „nisu našli ništa za sebe“, jednostavno rečeno, nije im se svidjelo. Meni jeste, i to veoma :).
Prvo, i osnovno, ponuda je više nego bogata, uspio sam obići, otprilike, samo jednu trećinu štandova, (Plato-ov štand bio mi je najbolji, tamo sam i kupio većinu knjiga). Ono što nije ispunilo moja očekivanja je siromašna ponuda novijih izdanja (npr. nešto sa trenutne liste „Times-ovih“ bestselera), ako ne prevedenih ono barem na engleskom jeziku, možda nisam imao dovoljno vremena da sve pregledam. Za nabavku stručne literature koja me zanima (telekomunikacije) sam već znao da ovo nije mjesto, što se i potvrdilo, ali je i razumljivo, budući da knjige i teme iz ove oblasti jako brzo zastarjevaju, s tim da bi vjerovatno, npr. frankfurtski sajam ovo mogao pratiti. Što se, npr., medicine tiče, od svojih prijatelja sam čuo da su veoma zadovoljni. Jedan od najboljih, ako ne i najbolji, štand, glede prije svega audio vizulene predstave (a to je ono što se najbrže apsorbuje i zadovolji veliku većinu publike) je štand pravoslavne crkve. Ženski hor, uz živu izvedbu na izvornim muzičkim instrumentima, mladi i dotjerani popovi, te vrhunska prezentacija, kombinovana sa uvježbanim vještinama prodaje, štandove sa Biblijama čini veoma posjećenim. Naknadna šetnja knez Mihajlovom, i crna boja pločica kojom je popločana ova ulica, te uopšte crna boja koja dominira na odjeći prolaznika i u okruženju nameće pitanje eventualne slučajnosti ili možda jakog uticaja ortodoksnog crkvenog elementa na kulturu ove sredine, uticaja koji se vrlo često podcjenjuje. Bez obzira na pomalo depresivnu sliku koja je na mene ostavila šetnja ovom glavnom beogradskom ulicom posjetu sajmu, a i ovom gradu, koji me svojim rasporedom i izgledom ulica, možda će zvučati pomalo apsurdno, ali u suštini je veoma logično, veoma podsjeća na na Istanbul, svima iskreno preporučujem.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~30.10.2006. u 20:14 - pre 211 meseci
Citat:
EagleOne: Davno sam citao (i to ne ceo), Mein kampf ne obradjuje teme SS-ovaca, ipak je m.k. napisan bar 10tak godina pre rata. Naravno nezaobilazna je tema mrznje prema Jevrejima, ali generalno mein kampf je politicki manifest... nego ti sad citas pa me ispravi ako treba, ipak davno je bilo...

Inace da li je danas bio zadnji dan 30.10. ili je sutra ?



Večeras u 20:00 se zatvorio sajam knjiga

Inače da ne idemo suviše u off manje više to je to... ali u toj drugoj knjizi više je opisana njegova radnja sa SS-ovcima, ali veliki citati se povezuju na M.K. knjigu.. tako da mu to dodje maltene na isto.
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~10.10.2016. u 16:06 - pre 90 meseci
Da ne otvaram novu temu. Planiram posjetiti Beograd 29.10 (subota) kad je sajam knjige. Ima organizovan prevoz iz Bosne/Zenica do Beograda (sitniš cijena, 20 eura povratna karta).
Zanima me, da li ima kupiti kvalitetnih IT knjiga na sajmu? Ima li neko savjete kad su u pitanju IT knjige? Koju izdavačku kuću odabrati i slično..





 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~10.10.2016. u 16:58 - pre 90 meseci
Preporuke za knjige nemam, ali sto se izdavackih kuca tice,
pogledaj sta nude CET: http://cet.rs/ i Kompjuter bibilioteka: http://www.kombib.rs/ .

Takodje, vidi u velikim knjizarama ima li sta tebi zanimljivo:

Delfi: http://www.delfi.rs/knjige/zan...i_internet_delfi_knjizare.html
Vulkan: https://www.knjizare-vulkan.rs.../kompjuterska-literatura/1/154

pa ako ima, onda trazi izdavaca.

EDIT: A da, i Mikro knjiga, naravno: http://www.mikroknjiga.rs/store/
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~10.10.2016. u 17:22 - pre 90 meseci
Citat:
kunc:Zanima me, da li ima kupiti kvalitetnih IT knjiga na sajmu?
Ima


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~29.10.2017. u 08:49 - pre 78 meseci
Ima nekoliko tema o sajmu knjiga, pa da se nadovezem na ovoj, da ostavim par zapazanja...

Posle mnogo godina, otisao sam na Sajam u subotu. Zbog bebceta nisam mogao prethodnih dana. Au, kakva greska! Ranijih godina sam isao radnim danima, pre podne i nije bilo problema sa guzvom. Sajam je posecen, ali sve moze da se obidje lepo i natenane. Jedino treba izbeci cetvrtak, jer je to skolski dan, pa nista ne mozes da vidis od gomile dece koja jurca unaokolo. Medjutim, izgleda da pravilo skolskog dana ne vazi za skolarce iz Republike Srpske, jer su oni organizovano dosli u subotu. Tako da, eto, deca jure okolo, nista ih zivo ne zanima, sede po stepenicama, pa ne mozes da se popnes na sprat... Zali boze ove ulaznice sto sam platio.

Sto se tice ostalih stvari, ono sto mi se uvek svidjalo na sajmu knjiga je sto su cene snizene. To je pravi sajam, a ne nesto poput Bir festa (koji otkida sa cenama, bar kad sam ja isao). Ima dosta izlagaca, svi se utrkuju da sto vise knjiga izbace pred pocetak (cesto su stamparije tad u guzvi, pa neke knjige stignu tek u toku sajma).

Ja se uvek zadrzim u delu gde su antikvarne knjige, najcesce uzmem nesto od Polaris/Kentaur izdanja. Medjutim, cini mi se da je ponuda u poslednjih par godina prilicno slaba. Vrte se jedne iste knjige, a pritom cene uopste nisu male (1.200 za Saganov Kosmos, ma bezi bre). Naime, par puta sam video da su neke polovne knjige skuplje od novih (jer izdavac da neki veliki popust za sajam). Pritom, prodavci cesto i ne znaju sta imaju u ponudi, a vecina nema neki sajt ili spisak, pa sve toboz' drze u glavi.

Pre par godina su razdvojeni izdavaci i knjizari, pa u glavnoj hali nema vise onog da svaki stand ima iste knjige. To je za pohvalu. A ove godine na sajmu nije imalo sta da se pojede :) Kao da su organizatori poslusali one idiote (nemam blazu rec) koji su godinama kukali i prozivali ljude sto jedu pljeskavice na sajmu! Naime, pred svaki sajam su ljudi kenjali kako su na svakom sajmu najprodavanije pljeskavice! Tu je bilo par prodavaca, a ljudi (i posetioci i zaposleni) posle nekog vremena ogledne. Ja stvrano ne znam sta je tu za podsmeh sto ljudi hoce da jedu?! Ali ja sam ocigledno u manjini, pa su organizatori proterali prodavce hrane, pa sad nema sta da se kupi da se pojede. Zapravo, ima samo jedan sendvic, po ceni od 220 din i nije nesto.

Kao i na svakom sajmu, masa poznatih ljudi. Tu je Seselj, sa gomilom dece koja slikaju selfi sa njim, cuveni sarlatan Dejan Lucic koji lupeta istu pricu godinama... Naravno, tu su i ovi, kako bih rekao - klasicni pisci. Poznati humanitarac Arno Gujon je potpisivao svoju knjigu (par ljudi u redu) i desetine ljudi koji cekaju posvetu Djordja Balasevica. Standovi Lagune i Vulkana su u tolikoj guzvi, da nisam mogao ni blizu da prodjem. To je toliki haos, da ti prosto bude milo kolika je navala i koliko ljudi citaju :)

Ranije nisam toliko obracao paznju, ali ima nekih standova koji su stalno tu, ali nisu izdavaci, tipa, fondacija Novaka Djokovica, udruzenja ljudi sa invaliditetom, udruzenje filatelista i sl. Daleko od toga da mi smetaju, samo mi nije jasno otkud oni na sajmu?

Sve u svemu, imajuci u vidu (1) veliku guzvu vikendom, (2) nikakvu ponudu polovnih knjiga i (3) cinjenicu da vecina izdavaca popuste sa sajma nude i u prodavnicama i na sajtovima, sama poseta sajmu mi vise nije privlacna kao ranije. Jedino sto je u samoj poseti dobro je to sto mozes da naidjes na neku knjigu koja ti ranije promakla. Recimo, ja sam juce prvu put cuo za knjigu RAZBIJANJE ČAROLIJE - Danijel Denet, koja mi deluje interesantno, ali sam ostao bez para, pa cu je pazariti nekom drugom prilikom...

U, al se raspisah :) Jel ide jos neko na sajam, ima li kakvih utisaka?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~29.10.2017. u 10:00 - pre 78 meseci
Jok. Mi ovde jedino sto citamo je ES i to MZ
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.dynamic.sbb.rs.



+471 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~29.10.2017. u 11:14 - pre 78 meseci
Citat:
IUOP_1:
(2) nikakvu ponudu polovnih knjiga


Polovne knjige imaš na spratu hale 4. Hala 4 je u produžetku glavne hale 1. Imaš tu dosta starih knjiga. Cene su u većini slučajeva više od cene novih izdanja.. ali opet je super jer se mogu kupiti knjige koje je teško pronaći.

 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
c-bg-d-p6-100.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~29.10.2017. u 11:30 - pre 78 meseci
Ja trazim i kupujem knjige, mada bih pre imao na disku nego u papirnom obliku. Mnogo zauzimaju prostora. Imam jedno 5-6 knjiga koje treba da procitam a nikako da sednem i uradim to, jer radje citam na ekranu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Medjunarodni sajam knjiga u Beogradu~

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 25335 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.