Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje

[es] :: Wireless :: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11356 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mckrsta
Nenad Krstic
System Engineer
AT&T Slovakia
Bratislava

Član broj: 44532
Poruke: 219
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.bor030.net


+6 Profil

icon Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje27.10.2005. u 17:37 - pre 224 meseci
Nabavka konektora....Gde kupiti konektore, N-Type,Reverse-Polarity SMA, da li ima nešto jeftinije, ili mora da se plati 5 evra za parče metala od 3 cm....milsim strašno...gde vi nabavljate konektore...po mogućstvu da firma šalje pouzećem, uzeo bih po 20 komada
 
Odgovor na temu

d0ubleclick
"admin" u cybercaffeu
Osijek/HR

Član broj: 69221
Poruke: 57
*.xnet.hr.

Jabber: doubleclick@jabber.org


Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje27.10.2005. u 21:35 - pre 224 meseci
Ovako, ja sam isto to trazio danas.
Sad nisam jedino siguran dali tebi trebaju bas ti konektori ili kao i meni u biti samo konverter.
Meni treba konverter sa N-male na RP-SMA, znaci bez ikakvog kabla izmedju...

Google mi je rekao da to sta trazim se zove:

N-Type Male to Reverse-Polarity TNC-Plug Adapter AXA-NMRTP

da izgleda ovako:


da kosta: 7.67 eura

i da se moze i vidjeti i kupiti ovdje:
Code:
<mod:uklonjen reklamni link>



Mozd je pomoglo mozda nije, u svakom slucaju, ti ako nadjes negdje jeftinije javi
Poz. dc

[Ovu poruku je menjao d0ubleclick dana 27.10.2005. u 22:37 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao broker dana 01.12.2005. u 08:59 GMT+1]
nema glupih pitanja, ima samo glupih ljudi...
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
213.244.200.*



+1 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje28.10.2005. u 07:06 - pre 224 meseci
Ja sam puko za te konektore velike pare. Zatim je na red dosla izrada nove antene a fali mi jedan Ugradni N-konektor Zenski ! Da nebi razvalio staru antenu jer cu i nju koristiti potrazim ja po netu i naletim na N konektor po neverovatnoj ceni od 42.00 dinara verovali ili ne !!! Kupim ja taj konektor i on izgleda skoro identicno kao i onaj od 5e samo sto mu je "vrat" malo duzi pa sam morao da dodam jednu sajbnu da bi ostojanje bilo dobro. Eto

P.S. Ostale konektore nisam nasao :(
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

mckrsta
Nenad Krstic
System Engineer
AT&T Slovakia
Bratislava

Član broj: 44532
Poruke: 219
*.ptt.yu.

Sajt: www.bor030.net


+6 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje28.10.2005. u 08:54 - pre 224 meseci
Citat:
Cyberghost: Ja sam puko za te konektore velike pare. Zatim je na red dosla izrada nove antene a fali mi jedan Ugradni N-konektor Zenski ! Da nebi razvalio staru antenu jer cu i nju koristiti potrazim ja po netu i naletim na N konektor po neverovatnoj ceni od 42.00 dinara verovali ili ne !!! Kupim ja taj konektor i on izgleda skoro identicno kao i onaj od 5e samo sto mu je "vrat" malo duzi pa sam morao da dodam jednu sajbnu da bi ostojanje bilo dobro. Eto

P.S. Ostale konektore nisam nasao :(


Pa to je itekako pristupačnije od 5e, mislim od čega su ti konektori, da li imaju još neku ulogu osim spajanja kabla i kartice, da li ima neko iskustva za nabavku po Bugarskoj, Rumuniji...da je mnogo-mnogo je...samo 200 evra za konektore, da bi povezo AP-e sa antenama, za te pare možeš da kupiš 2 izuzetne antene....
Čuo sam da postoji jedna Begradska firma koja ima N-type za nekih 80 dinara (opet mnogo jeftinije) nešto kao ITC elektroniks, ali na njihovom sajtu nema tih konektora u katalogu, da li neko zna nešto vieše o tome?
 
Odgovor na temu

Miča

Član broj: 59009
212.200.96.*



Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje28.10.2005. u 09:19 - pre 224 meseci
Ćao svima! Javljam se iz Niša, iz <mod: uklonjena reklama>. Koristimo N, RP-TNC i RP-SMA konektore i nabavljamo ih iz Netiksa u BGu i Reinkjeta u Šabcu. Netiksov cenovnik je na
<mod:uklonjen reklamni link>
a za Šapčane se snađite.
Ajd pa uzdravlje



[Ovu poruku je menjao broker dana 01.12.2005. u 09:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.smin.sezampro.yu.



+638 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje28.10.2005. u 11:36 - pre 224 meseci
jeste dranje s tim se svi slazemo i jedino sto mozes je da pravis antene sa F konektorima i da izbegnes N konektor, onda mozes umesto CFD-200 da koristis npr. RG-6/U kabal koji mnogi imaju preko 15m na daljine od oko 2-3 km i radi super, signal 90%
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.tippnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje29.10.2005. u 01:33 - pre 224 meseci
U Novom Sadu:
<mod: uklonjena reklama>
N montazni konektor je oko 80 din
<mod: uklonjena reklama>
N montazni konektor je oko 75 din
RPSMA za hdf 200 je oko 100 din.
N konektor za hdf 400 mislim da je od 100 do 150 din... nisam siguran...

Jedino su me u <mod: uklonjena reklama> oderali ko foku .... 450 din za RPSMA za hdf 400. Staces... jedino ga oni i drze, a ipak se isplati... nego da se zezam sa pigtail kablicem i gusim signal nepotrebno.

[Ovu poruku je menjao broker dana 01.12.2005. u 09:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje29.10.2005. u 09:28 - pre 224 meseci
taman tu negdje kosta pigtail pa ako se jos i dobije na snazi zasto da ne...

bas su ti konekori skupi. sjecam se da sam dao oko 30 evra a sve moze da stane u saku jedne ruke :)


 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje29.10.2005. u 13:37 - pre 224 meseci
Ti konektori sto kazes u NOvom Sadu nisu dobri ! Jer bog zna od cega su napravljeni i da li i kako ce se ponasati. JEdnostavno nisu namenjeni primeni za wi-fi ! Izbegavati u sirokom luku !
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.ftn.ns.ac.yu.



+54 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje31.10.2005. u 17:49 - pre 224 meseci
Ti konektori u tehnotroniku su čak pozlaćeni što nisu u Alibicomu a u albicomu su papreno skupi i po mojoj proceni nisu upola kvalitetni kao u tehnotroniku. Ovi prodavci wireless opreme misle da su sve mušterije ovce i da ih treba šišati. Zato probajte da potražite radnje za elektroniku i tu možete da prođete dosta jeftinije.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.pat-pool.ni.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje02.11.2005. u 12:49 - pre 224 meseci
Aj prvo da kazem za F konektore ,
ovako stavljanjem F konektora mozete mozda da ustedite 200-300 dinara ( mozda i vise ) ali ne zaboravite da je F konektor 75 omski konektor, samim time kvarite prilagodjenje antene jer ona sama radi na 50 oma, a sto sve dovodi do smanjenja kvaliteta i gubitka signala. Znaci toliko o F konektorima.

Idemo dalje ti konektori po raznim manje vise sumljivim prodavnicama je pitanje kog su kvaliteta, da li su predvidjeni za WI FI , a to sto su pozlaceni ( kao ) nemora da znaci nista. Ali ok ko zeli moze da reskira i sa njima . Iskustvo mnogih su veoma losa sa tim nekvalitetnim konektorima.
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.tippnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje04.11.2005. u 17:16 - pre 223 meseci
Citat:
bukovski: Ti konektori sto kazes u NOvom Sadu nisu dobri ! Jer bog zna od cega su napravljeni i da li i kako ce se ponasati. JEdnostavno nisu namenjeni primeni za wi-fi ! Izbegavati u sirokom luku !


Pa ja sam dosada napravio desetak 3d korner antena sa N konektorima koje sam kupio u tehnotroniku ili ITC elektroniksu....

I svaka antena savrseno radi.

 
Odgovor na temu

stolex
Ilic S Stojan
Niš

Član broj: 28386
Poruke: 245
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 61028708
Sajt: www.stojce.com


+2 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje04.11.2005. u 18:51 - pre 223 meseci
To je zato sto je 3D korner antena MNOOOOOOGO dobra. Stvarno kakvih sve konektora ima to je cudo. Neki se raspadnu dok ih srafis, a da ne pricamo o tome da nisu keramicki nego plsticni i da se rastope prilikom lemljenja. Nas narod lepo kaze:
Kol'ko para tol'ko muzike
To beer or not to beer?
- Shacksbeer -

http://www.nislija.be/
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
*.panline.net.

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje04.11.2005. u 21:26 - pre 223 meseci
Svi ti konektori su uglavno manje vise ok ako se samo pazljivo naprave,strpljivo i pedantno i sa adekvatnim kablom..a cijene....eh...sto bi rekao moj drugar odavde sa foruma Eki_Yu........Srbija!!!!
Moj licni savjet kod nabavke vece kolicine opreme je iskljucivo nabavka u inostranstvu..i isplati se debelo
Ja sam potrosio za opremu vani bar desetak hiljada evra...a da sam je kupovao ovdje to bi bilo najmanje duplo pa i vise skuplje...ovdje jednostavno drzavni aparat je nametnuo kojekakve obaveze pa kad se to spoji sa halavoscu prodavca...shvatis da te drugi OSUDJUJE na dial up...



Pozdrav!!
/mrdja
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.ftn.ns.ac.yu.



+54 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje07.11.2005. u 13:52 - pre 223 meseci
Malo se raširila diskusija oko konektora i njihovog kvaliteta. Teško da ćeš i kod prodavaca kupiti konektore sa keramičkom izolacijom. Držim da su konektori kod prodavaca wifi opreme i elektroničarske radnje sličnog kvaliteta, a ima i iskusnijih koji mogu, kad vide konektor da procene njegov kvalitet. S druge strane, N konektori su ionako predviđeni za UHF-SHF opsege, a sa RPSMA konektorima sam se prvi put sreo kod wifi tehnike, ne znam da li se još negde koriste, tako da su oni i predviđeni upravo za wifi. Sa druge strane, oni koji profesionalno montiraju wifi opremu, ne žele da eksperimentišu i da rizikuju sa nekim komponentama koje će mu možda praviti probleme, pa uzima ono za šta zna da dobro radi, a ceh plaća onaj kome se oprema ugrađuje.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

mckrsta
Nenad Krstic
System Engineer
AT&T Slovakia
Bratislava

Član broj: 44532
Poruke: 219
*.ptt.yu.

Sajt: www.bor030.net


+6 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje07.11.2005. u 16:47 - pre 223 meseci
Pa onda je zaključak jasan: AP-antena iskljuivo skuplji konektori...npr iz albikoma, ili slične firme, a kartica - antena, može da se završi i sa jeftinijim konektorima...

Ima li ko iskustva po Bugarskoj, Rumuniji
 
Odgovor na temu

dromakov
Dragan Romakov
Kikinda

Član broj: 58385
Poruke: 32
82.208.201.*



+1 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje07.11.2005. u 20:01 - pre 223 meseci
Konektori itekako diktiraju kvalitet linka isto kao i antena, tako da se ne bih bas kockao sa konektorima sumnjivog kvaliteta.
 
Odgovor na temu

mckrsta
Nenad Krstic
System Engineer
AT&T Slovakia
Bratislava

Član broj: 44532
Poruke: 219
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.bor030.net


+6 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje08.11.2005. u 17:43 - pre 223 meseci
A antenice koje dolaze sa karticama?...isečeš ih izvadiš zičke, zalemiš i namestiš antenu, jer probo neko to...Ti konektori bi trebalo da su kvalitetni, na jednom sajtu ima uputstvo za "razvaljivanje" antenice, ja sam upravo počeo da sečem d-link...
jedino gde može doći do gubljenja signala jeste na spoju koji se lemi, mada nebi trebalo....

Iskustva
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.tippnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje01.12.2005. u 00:04 - pre 223 meseci
Eee.... ne bi se vala patio za 100 din. Kupio redovan konektor i cao.
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
213.244.200.*



+1 Profil

icon Re: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje01.12.2005. u 07:10 - pre 223 meseci
N-Female za ugradnju = 80.- dinara

Slikacu pa cu vam poslati, isprobani su i rade 100% isto kao i oni od 5 eura. Mala razlika je u tome sto je plastika u koju je uliven sredisnji deo konektora malo meksa, tj. lakse se topi prilikom lemljenja pa stoga treba biti malo pazljiviji prilikom lemljenja i nista vise.
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Nabavka konektora po nižim cenama...ili dranje

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11356 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.