Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)

[es] :: Advocacy :: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13486 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)28.10.2005. u 20:04 - pre 225 meseci
http://blogs.sun.com/roller/pa...adopts_solaris_for_bladecenter

Ukratko : Na IBM blade serverima ce se uskoro moci naruciti Solaris kao OS.

Iako Dzonatan ocigledno voli da kuka :) HP vec odavno za sve svoje ozbiljnije/vece servere nudi Solaris serfikaciju hardvera, tako da, iako ne mozete kupiti HP ProLiant sa Solarisom mozete ga instalirati, uz drajvere koje obezbedjuje HP.

Toplo se nadam da ovo oznacava kraj Dell-a.. Znam da je zelja pusta, ali mogu da se nadam :)

Takodje, cini mi se da i prodavci enterparadajz linux resenja (RHAT i NOVL) imaju cega da se boje.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.freescale.com.



Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)31.10.2005. u 16:56 - pre 225 meseci
Citat:
nkrgovic: Toplo se nadam da ovo oznacava kraj Dell-a.. Znam da je zelja pusta, ali mogu da se nadam :)


Koliko se ja u Dell-ov biznis razumijem, njima je trenutno neugodnija njihova isključiva vezanost za Intel (a AMD se prodaje samo tako) od ovih aspekata.
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.freescale.com.



Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)11.11.2005. u 19:02 - pre 224 meseci
Eh da, jos jedna interesantna stvar vezana za Dell:

http://www.xyzcomputing.com/index.php?option=content&task=view&id=474&Itemid=26

Ja sam upravo ukucao "linux" u "search Dell" kucicu na www.dell.com.

Moram, ipak:
Another one bites the dust :)

[Ovu poruku je menjao Apatrid dana 11.11.2005. u 20:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)13.11.2005. u 13:08 - pre 224 meseci
Citat:
Apatrid: Eh da, jos jedna interesantna stvar vezana za Dell:

http://www.xyzcomputing.com/index.php?option=content&task=view&id=474&Itemid=26

Ja sam upravo ukucao "linux" u "search Dell" kucicu na www.dell.com.

Moram, ipak:
Another one bites the dust :)

[Ovu poruku je menjao Apatrid dana 11.11.2005. u 20:03 GMT+1]


Dell nudi "open source" racunare vec neko vreme. Svodi se na to da, za skoro iste pare za koje bi kupio comp sa windows-om, dobijes comp bez windows-a, zapravo bez ikakvog upotrebljivog OS-a - instaliraju ti FreeDOS. I da - nemas nikakvu podrsku.

Ne razumem ovo "Another one bites the dust" ???
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.freescale.com.



Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)14.11.2005. u 18:07 - pre 224 meseci
"To bite the dust" je engleska fraza, na Merriam-Webster stranici (link) dato tumacenje koje je svakako bolje od bilo kojeg koje ja mogu da dam, pa da ne izmisljam toplu vodu:
Citat:
- bite the dust
1 : to fall dead especially in battle
2 : to suffer humiliation or defeat


U neka starija vremena, a za potrebe raznoraznih vesterna koji su tad bili u modi, cini mi se da se kod nas najcesce koristilo "ostati (mrtav) u prasini", kao sinonim i prevod.

"Another one bites the dust" je naslov i refren pjesme grupe Queen, poprilicno ocigledna varijacija na osnovno znacenje fraze.

Ovdje sam iskoristio frazu u smislu "jos jedan veliki distributer opreme koji je morao da poklekne pred realnoscu da ljudi koriste racunare pod drugim operativnim sistemima". (disclaimer: "drugi" definisano kao Solaris/*BSD/Linux).

Koliko ja shvatam (bio bih zahvalan da me se ispravi ako grijesim), Dell je dugo bio cista Microsoft/Intel kompanija. Ovo je iznudjen potez, Dell ne moze da pristane da gubi taj segment trzista cak i po cijenu da na sebe navuce bijes MS.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)15.11.2005. u 02:00 - pre 224 meseci
Citat:
disclaimer: "drugi" definisano kao Solaris/*BSD/Linux


Gde to stoji? Nikola reče da se radi o PC kompjuterima sa FreeDOS-om?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 15.11.2005. u 04:23 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.istop.com.



Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)15.11.2005. u 11:11 - pre 224 meseci
Citat:
degojs: Gde to stoji? Nikola reče da se radi o PC kompjuterima sa FreeDOS-om?


Ne stoji nigdje, degojs, ali ja na Dell-ovim stranicama ne trazim (niti ocekujem) dokaz da su ta tri operativna sistema najcesca alternativa MS-u na serverima i radnim stanicama.

Sto, hoces da kazes da je Dell uveo takvu mogucnost SAMO zbog ekipe koja je jos uvijek na Win2K, odlucila je da nikad ne prelazi na WinXP, pa nece da placaju licencu?

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)15.11.2005. u 15:39 - pre 224 meseci
Neću da se bavim nagađanjem, zašto je Dell to uradio - jer nisam siguran.

Možeš li ti meni da kažeš gde si to video Linux na desktopu? Značajnije?

Odnosno, što ne preinstaliraju neki Linux na desktop kompjutere, besplatan je, kad već nude takve kompjutere zbog Linuxa/Solarisa/BSDa i slično? U stvari, mogli bi da ti preinstaliraju jedno 3-4 sistema.. pa da odabereš? :)


Što se servera tiče, mislim da Dell odavno nudi druge sisteme (Red Hat..). Nisam siguran, ali tako je :-)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 15.11.2005. u 16:55 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.istop.com.



Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 01:16 - pre 224 meseci
Citat:
degojs:Možeš li ti meni da kažeš gde si to video Linux na desktopu? Značajnije?


- Kod mojih kupaca, a sjutra potencijalnih poslodavaca. Inzenjerska stanica je Linux box, CGL Linux ide u njihove proizvode. Native development envrironment, hiljade ljudi tako.

- U svojoj sadasnjoj firmi, odavno sam dobio Genesi Pegasos box, to ni ne moze da goni drugi operativni sistem do Linux (ako se MorphOS amigin ne racuna).

- Nedavno kupili firmu od pedesetak zaposlenih, svi inzenjeri su vec bili na Linux-u.

- U Cisco Systems, oni koji nijesu presli na Linux reze na menadzere i pljuju IT sto ih maltretiraju da kroz X server voze aplikacije sa servera. Dolje (Bay area) hiljade zaposlenih presle na Linux, mislim da imaju i clanci o tome.

Svugdje gdje si prije mogao da zateknes Solaris radne stanice, otprilike. Sun vrlo lose izgleda u poredjenju sa bagatelnim PC-jem. Plus kod par start-up kompanija, gdje sam se iznenadio da se sve (ukljucujuci sekretarice) vozi na Linuxu.

Kurioziteta radi, Montavista predstavnik prije neki dan dosao da drzi prezentaciju, laptop pod MS i PowerPoint.


[Ovu poruku je menjao Apatrid dana 16.11.2005. u 02:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 03:31 - pre 224 meseci
Pa dobro, misliš li da je to nešto mnogo? Ja ne vidim da jeste. Dell kaže da oni dnevno prodaju oko 120,000 kompjutera.

Citat:
Svugdje gdje si prije mogao da zateknes Solaris radne stanice, otprilike.


Znači, radi se o migraciji Unix->Linux. Ne vidim da će to nešto da našteti Microsoftu. To je sve skupa i Linux i Mac i razni Unix sistemi, nekih možda 5-6% i vrti se u tom krugu. Tek treba da vidimo da Linux uzima tržište na račun Windowsa.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.istop.com.



Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 13:28 - pre 224 meseci
degojs,

Pitao si me gdje sam vidio masovniju upotrebu Linux desktopa, ja uopste nijesam ulazio u pricu o "pravljenju stete Microsoftu". Znas, u mom svijetu ovo nabrojano se kvalifikuje kao "kod svakog iole ozbiljnog". Trazim posao, nema gdje se Linux ne zahtjeva u mojoj bransi. Mogu cak i da dokumentujem (ima par oglasa na monster.ca), ako ne vjerujes.

O tome kolika se steta cini Microsoftu je poprilicno neozbiljno pricati dok taj isti Microsoft ili Gartner ne objave (a tad ce vec bit svrsen cin). Nije, jos uvijek, znacajan dio trzista, ali je psiholoska barijera predjena, vec postoje ozbiljne komercijalne kuce koje intenzivno koriste Linux na desktopu. To je cinjenica.

U medjuvremenu, jedino sto se sigurno zna je da Dell nudi racunare koji mogu da se kupe bez MS licence (taj FreeDOS nije MS produkt, ili sam ja lose razumio?) i da je rijec "linux" pocela da se koristi na njihovom sajtu.

E sad, sta to znaci, ja cu ostavit citaocu da sam spekulise, da mene neko ne proziva zbog neozbiljnosti. Spekulisat na racun poluistina je neozbiljno (osim na berzi), iznijeti gole cinjenice nije, zar ne? ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 13:31 - pre 224 meseci
Citat:

Kurioziteta radi, Montavista predstavnik prije neki dan dosao da drzi prezentaciju, laptop pod MS i PowerPoint.


Vrlo prosto - Linux sigurno ima buducnost na mobilnom i embedded polju, ali je trenutna upotrebljivost Linux desktop aplikacija suvise mala za mnoge napredne poslove.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.istop.com.



Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 13:45 - pre 224 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ... ali je trenutna upotrebljivost Linux desktop aplikacija suvise mala za mnoge napredne poslove.


Prezentacija koju sam vidio je bila OK sto se sadrzaja tice (kao i tip koji je pricao), ali, vjeruj mi, nikakvih komplikacija nije bilo koje ne bi mogle u Impress-u da se odrade.

Montavista nije bilo koja firma, gdje mogu da razumijem da ljudi koriste ono sto je najrasprostranjenije.

To je Linux kuca, tu se bar na prezentaciji podigne dual-boot masina pod pingvinom i folira se pred kupcima, sto se ja u uzuse koji vaze u prodaji razumijem.

To je, u mojim knjigama, gaf, i to poprilican. Sad, i mi (i to konzistentno) cinimo iste takve gafove, da se ja pitam svi nasi ljudi koji kroce izvan kruga fabrike bi imali PowerBook racunare, ali to je vec neka druga prica.

Znam, bre, kako su me kupci zajebavali zbog Dell korporacijskog racunara, a na pamet mi nije palo da sa njima ikad pricam o preferencama po tom polju, to jednostavno nije profesionalno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 13:48 - pre 224 meseci
Pazi, Apatrid - Montavista nije uopste pozicionirana da ugrozava MS niti da im bude konkurent na desktop/productivity polju - tako da ne vidim u cemu je tu bio gaf - gaf bi bio da je tvoj Montavista kontakt izvadio neki PDA sa WinCE derivatom i demonstrirao neke grafikone ;-)

Isto kao kada bi ti kod klijenta nosio neki XScale gadget, zar ne? ;)

To bi vec bila blamaza - ovako je samo prihvatanje cinjenice da na Desktop polju Linux ima ohoho da napreduje da bi postao obavezna alatka.

Citat:

To je Linux kuca, tu se bar na prezentaciji podigne dual-boot masina pod pingvinom i folira se pred kupcima, sto se ja u uzuse koji vaze u prodaji razumijem.


Upravo mislim da je razmisljanje Montaviste ispravno - potpuno bi besmisleno bilo gurati Linux kao univerzalno resenje za sve, posto on to jednostavno danas nije... MVista se specijalizovala na RTOS/embedded polju, i tu hoce da pokazu sve prednosti Linuxa... neko mock-upovanje laptopa Pingvinom bi bio nepotreban PR stunt.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 16.11.2005. u 14:53 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
195.252.119.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 14:08 - pre 224 meseci
me vidim nacin da linux na (kvazi)desktop jos dugo vremena bude nesto vise od operativnog sistema za specijalizovane radne stanice i desktop-a za entuzijaste. mislim da je potrebno dovoljno dugo ponavljati u vidu mantre:
INTEGRACIJA,
INTEGRACIJA,
INTEGRACIJA
....
kao i:
BACKWARD COMPATIBILITY,
BACKWARD COMPATIBILITY,
BACKWARD COMPATIBILITY,
BACKWARD COMPATIBILITY
....

evo bas danas sam bio "zrtva" prethodnog sa kernelom 2.6.14.x. elem, ATI drajver je pozivao dve deprecated f-je koja su izbacene uglavnom zbog toga sto su pravile probleme, a pre toga su jedno 1-2 verzije kernela bila #define-ovane na return 0; tako je verovatno konacni bilans slican ...
da skratim pricu:
1) u pitanju je compat layer izmedju ioctl32/64
2) dobar deo binarnog koda se isporucuje kao x86 binarija
konacni rezultat je ovaj:
1) ukoliko imamo x64 kernel, sto, jel', nije i tako redak slucaj i sredimo pomenuti drajver tako da ne poziva pomenute f-je, bicemo u stanju da ucitamo drajver, otherwise necemo moci da ucitamo kernel zbog nepostojecih simbola.
2) posto je modul ucitan i DRM je alive and well, u slucaju x86 binarije dobicemo nesto kao:
libGL error: failed to open DRM: Operation not permitted
ukoliko ukljucimo LIBGL_DEBUG=verbose, videcemo i zasto...
3) "desktop" korisnici x64 masina sa ATI kartama (i verovatno NVidia kartama pretpostavljam da postoji identican problem, tesko mi je da zamislim da nije prisutan) nece moci da se igraju ... bar neko vreme
4) downgrade-ovanje na stariji kernel nas vraca na problem sa pomenutim deprecated pozivima koji su uklonjeni iz realnog razloga, ali problem nije resen

Desktop ready, hell yeah... average entuzijasti bi trebalo oko 4-5 dana da provali ovo, samo sto bi njegov zakljucak bio da "ATI drajver ne radi". ovim bih zavrsio svaku naknadnu pricu o backward compatibility-u koja je na linux-u neizbezan issue od kernela do kernela.

btw.

http://biz.yahoo.com/prnews/051115/sftu132.html?.v=24


[Ovu poruku je menjao caboom dana 16.11.2005. u 15:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.istop.com.



Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 14:20 - pre 224 meseci
Mislim da ne bi bilo "stunt", Ivane. Bio sam cesto u situaciji da drzim takve prezentacije i ono sto je moje iskustvo je da malo ljudi obraca paznju sto je operativni sistem na racunaru dok se ne pojavi prvi slajd i dok onaj koji prezentuje ne pocne da prica.

Ja nijesam rekao da Montavista treba da mase pingvinom na racunaru i radi neku evangelizaciju linux desktopa. Ne. Nepojmljivo mi je kako ne podilaze bogomdanim saveznicima, Linux zealot-ima, ako i kad ih ima kod kupaca. A ima ih u tom inzenjerskom svijetu.

Ovo je teza, takva spodoba, potencijalni linux zealot u taboru kupca, koja treba Montavisti da bude dio auditorijuma sa kojim ne smije da ima problema ce da obrati paznju na taj detalj i dozivjece to kao neozbiljno ponasanje.

Tacno je da to njihov core biznis nije, ali je prodavac covjek koji strasno vodi racuna o svim detaljima, ne dopustajuci sebi da ga nekakve banalnosti na putu prema njegovom cilju ometu, na bilo koji nacin. Od oblacenja, nacina kako se prica, tona... ambasador si i lice svoje kompanije.

Ej, vasljivo svako parce odjece gledam da je markirano korporacijskim logom kad se pojavljujem pred kupcima. Svaka olovka koju koristim, parce papira ako izvadim, torba, sve. Da im zapne za oko, da dodjem u priliku da ti dam tu sitninu od propagandnog materijala. O takvim detaljima se vodi racuna.
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.istop.com.



Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 14:21 - pre 224 meseci
Citat:
INTEGRACIJA,
INTEGRACIJA,
INTEGRACIJA
....
kao i:
BACKWARD COMPATIBILITY,
BACKWARD COMPATIBILITY,
BACKWARD COMPATIBILITY,
BACKWARD COMPATIBILITY


developers,
developers,
developers... :)
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
195.252.119.*

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 14:23 - pre 224 meseci
pa na nekima samo pomazu mantre, ako vec postoji odsustvo zdravog razuma, zar ne?
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.istop.com.



Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 14:32 - pre 224 meseci
Citat:
caboom: pa na nekima samo pomazu mantre, ako vec postoji odsustvo zdravog razuma, zar ne?


Caboom, ja da treba nekome nesto da obajsnim, nikad mantru potegnuo ne bih, cisto zbog minimalne sanse da uvrijedim onoga kome treba da objasnim.

Ne bih se upustao u slobode svakoga da definise svoje biznis strategije i korporacijski nastup kako vec misli da treba. Trziste, ako prolazi i ide im, mogu li im ja sto?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)16.11.2005. u 14:37 - pre 224 meseci
Apatrid, mislim da ne shvatas da Montavista ocigledno ne deli istu viziju o Linux kao proizvodu sa tobom, pa je potpuno pogresno da Linux poredis sa prezentacionom olovkom i papirom bilo koje kompanije.

Citat:

Ovo je teza, takva spodoba, potencijalni linux zealot u taboru kupca, koja treba Montavisti da bude dio auditorijuma sa kojim ne smije da ima problema ce da obrati paznju na taj detalj i dozivjece to kao neozbiljno ponasanje.


Mozda zvuci brutalno - ali sales pitch Montaviste je vrlo prost - Win CE je $3 po unitu, Linux je dzabe... Ljudi koji odlucuju se pre svega zanimaju za to a ne koji OS koristi onaj koji drzi prezentaciju... ;)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: IBM prodaje Solaris racunare, u paklu se zale na sneg ;)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13486 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.