Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Registracija privatnih fakulteta

[es] :: Vodič za učenje :: Registracija privatnih fakulteta

[ Pregleda: 11084 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darkmartin
kula

Član broj: 47761
Poruke: 12
*.neobee.net.



Profil

icon Registracija privatnih fakulteta30.10.2005. u 11:55 - pre 224 meseci
Kako je prošla poslednja sednica saveta univerziteta odžana 28.10.2005?
Odnosno da li je 17 privatnih fakulteta koji su podneli molbu za dozvolu dobili zeleno svetlo?
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Registracija privatnih fakulteta30.10.2005. u 17:12 - pre 224 meseci
nisu "prosli" fakulteti koji su osnovani tokom avgusta 2005.
BK gluma
BK neko crtanje
Megatrend gluma
Megatrend neko crtanje

trenutno se drze za guse dekani pomenutih fakulteta i ministar....


obrazlozenje "drzavne administracije" u vidu dekana drzavnih fakulteta je "iskoristili su poslednje dane zakona".
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Registracija privatnih fakulteta30.10.2005. u 17:49 - pre 224 meseci
A je l´ bio još neki kriterijum osim datuma registracije?
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

darkmartin
kula

Član broj: 47761
Poruke: 12
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Registracija privatnih fakulteta30.10.2005. u 18:31 - pre 224 meseci
Znam podatak da je novi zakon o visokoškolskim ustanovama donet 02.09.2005.
Njime se ukidaju više škole u trajanju od 2 i počinju sa radom osnovne akademske i strukovne studije sa trajanjem od 3 odnosno diplomske sa trajanjem od 4 godine. Sve je u skladu sa Bolonjskom deklaracijom. Međutim fakulteti koji su podneli zahtev za reistracuju podneli su po starom zakonu (bar tako mislim), a u međuvremenu niko im nije ništa odgovorio tako da je sad nastao vakum.
U svakom slučaju izgleda da državni fakulteti osećaju sve veći pritisak privatnih i bore se očajnički protiv registracije istih.
Prvi put su napustili sednicu a sada ne znam šta se desilo na zadnjoj i da li je zakazana u međuvremenu neka nova sednica.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Registracija privatnih fakulteta30.10.2005. u 18:59 - pre 224 meseci
Citat:
darkmartin: U svakom slučaju izgleda da državni fakulteti osećaju sve veći pritisak privatnih i bore se očajnički protiv registracije istih.


kao sto je i bilo za ocekivati.

kuka cela nacija kako je film u krizi. a drzava upisuje, koliko, 5 studenata godisnje? pa ono jes' da nema para; ali nema ko ni da snima serije srednjeg kvaliteta....
sad ljudi naprave fakultet i: "e ne moze, zeznuli ste nas, niste fer, podneli ste zahtev u poslednjem trenutku..."

da ne nastane off, mislim da iako ne dobiju registraciju, da je 7 dana posla, otvoriti faks u madjarskoj i otvoriti "dopisnu skolu" tog faksa u bg.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.62.51.*



+105 Profil

icon Re: Registracija privatnih fakulteta30.10.2005. u 20:58 - pre 224 meseci
Jako zalosno, takve izjave samo govore o tome da drzavni fakulteti nemaju nikakav plan i sigurnost u svoj kvalitet...

PS. Sajt Ministarstva prosvete i sporta je katastrofa.... www.min.edu.yu
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Registracija privatnih fakulteta30.10.2005. u 22:34 - pre 224 meseci
ja sam presao sa drzavnog na privatni faks,ni tamo nije med i mleko,ali brate to je skolovanje kakvo bi trebalo da bude,a ne ono na drzavnom profesor na konsultacije dodje ako ga ne mrzi,ispit se pomera 2 dana pre istog,predavanja sumorna i suvoparna i slicno...ovde toga nema.

Mislim da treba i drzavni univerzitet privatizovati kao i sve drustvene neuspesne firme,mada znam da je to nemoguce nazalost.
 
Odgovor na temu

darkmartin
kula

Član broj: 47761
Poruke: 12
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Registracija privatnih fakulteta31.10.2005. u 12:58 - pre 224 meseci
To je očigledno i uzrok svih problema.
Državni fakulteti teško menjaju svoju strukturu, privatni sve više izlaze u susret studentima, imaju bolju saradnju sa fakultetima u inostranstvu i pružaju sve bolje uslove studiranja.
Tako da će na kraju doći do totalnog apsurda.
Oni koji žele da otvore fakultet otvoriće ga u inostranstvu a ovde otvarati isturena odeljenja. Diploma će biti priznata svugde u svetu osim kod nas, a najviše će je osporavati oni fakulteti koji nisu priznati nigde drugo osim kod nas.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.62.51.*



+105 Profil

icon Re: Registracija privatnih fakulteta21.11.2005. u 22:48 - pre 224 meseci
Škole niču kao pečurke
U Srbiji 45 legalnih fakulteta

Još sedam fakulteta dobilo je prošle nedelje saglasnost na elaborat Republičkog saveta za razvoj visokog obrazovanja. Iako ih tek čeka kontrola Upravnog nadzora Ministarstva prosvete o ispunjenosti kadrovskih, prostornih, tehničkih i drugih uslova kako bi uopšte mogli da počnu sa radom, neki od njih, kao što je Fakultet za umetnost i dizajn i Fakultet za biofarming „Megatrend“ univerziteta, kao i fakulteti BK univerziteta - za strane jezike i ekonomiju i političke nauke već su počeli sa nastavom i niko ih, očigledno, u tome ne sprečava.

Sa pomenutih sedam fakulteta koji su prošle nedelje dobili dozvole, u Srbiji trenutno legalno radi čak 45 privatnih fakulteta. Pošto ih, za sada, niko ne kontroliše njihov broj se u nekim slučajevima i udesetostručuje jer većina privatnih ali i državnih fakulteta ima veliki broj „isturenih odeljenja“ širom Srbije. Tako, prema procenama Konferencije državnih pravnih fakulteta, u Srbiji postoji više od 60 odeljenja pravnih fakulteta, iako imamo samo pet državnih i dva privatna pravna fakulteta.

Ministar prosvete i predsednik Republičkog saveta Slobodan Vuksanović, koji je u intervjuu za „Blic“ izjavio da smatra da fakulteta u Srbiji ima previše, objasnio je novinarima da su dozvole podeljene da bi se „iscrpla lista elaborata pristiglih do 10. septembra ove godine, kada je počeo da važi novi Zakon o visokom obrazovanju“ - kao da je to bila nekakva obaveza članova saveta.

- Prošle su uglavnom ćerke već postojećih univerziteta ili su se kandidati priključivali univerzitetima da bi lakše prošli. Pošto smo iscrpli listu svih elaborata, oni koji nisu prošli do sada neće ni proći. U narednih četiri, pet meseci nećemo raspravljati o novim dozvolama već ćemo razmatrati pitanje standarda za obezbeđenje kvaliteta studija i strategijame za njihovu primenu. Pričaćemo o upisnoj politici, ocenjivanju, bodovanju, organizaciji nastave, studijskim programima - rekao je ministar Vuksanović.

Osnivači šest fakulteta koji nisu dobili saglasnost na podnete elaborate, najviše zameraju članovima saveta to što im niko nije objasnio zašto nisu prošli. Idejni tvorac Fakulteta za projektni menadžment, inače redovni profesor Fakulteta organizacionih nauka, prof. Petar Jovanović kaže da će osnivač ovog fakulteta, ukoliko ne dobije čvrsto objašnjenje, morati da tuži članove saveta.

- Saznao sam da je, prema ideji rektora „Megatrenda“ Miće Jovanovića, glavni kriterijum članova saveta za davanje saglasnosti bio da im osnivač bude univerzitet. To nije u skladu sa starim zakonom po kom su oni i dobili saglasnost i zbog čega se i odlučivalo samo o elaboratima koji su podneti pre 10. septembra, od kada počinje da važi novi zakon. Ne mogu oni da rade malo po ovom a malo po onom zakonu, kako im odgovara. Zato će morati da daju čvrsto obrazloženje zašto elaborat nije prošao inače će ići pred sud - rekao je Petar Jovanović.
Jovana Subotić

Izvor : Blic
 
Odgovor na temu

ivchonny
Beograd

Član broj: 82539
Poruke: 1
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Registracija privatnih fakulteta26.01.2006. u 01:00 - pre 221 meseci
Sveto stoji sto kazete (doduse procitao sam sumarno)...

Jasno, drzava nemajasne kriterijume i diskriminatorski se ponasa prema privatnim faxovima...

Ali sta treba reci za ovo sa drzavnim pravnim faxom i olajavanjem privatnih pravnih fakulteta od strane funkcionera stud. parlamenta toga fakulteta? Mislite li da (bar je meni) kolega Momirovic koji cesto laje na privatne pravne u pravu? Ima li bar neko sa strane da podrzi njegovu pricu? Prihvatam izazov...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Registracija privatnih fakulteta

[ Pregleda: 11084 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.