Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je opasno drzati dugo-neprekidno ukljucen kasetofon i sijalicu u stanu

elitemadzone.org :: TechZone :: Da li je opasno drzati dugo-neprekidno ukljucen kasetofon i sijalicu u stanu

[ Pregleda: 6248 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Da li je opasno drzati dugo-neprekidno ukljucen kasetofon i sijalicu u stanu31.10.2005. u 00:22 - pre 224 meseci
Cao.Imamo taj kasetofon jos od 1990-1991,sa njega vise niko ne slusa muziku,on sluzi vise da kad nismo tu-u stanu,da ga drzimo ukljucenog,kao eto neku preventivu,cisto da potencijalni lopov pomisli da je neko u stanu.Isto tako redovno kad nocu ostavljamo prazan stan ostavimo i ukljuceno svetlo,nekad i vise svetala.

E sad sta mene interesuje,naime koliko je to opasno ovako iz ugla da se nesto desi pa da se nedaj Boze,zapali pa da mi zbog ukljucenog kasetofona ili sijalice izgori stan!
Mi to praktikujemo evo sigurno 15 godina,cak smo par puta secam se taj kasetofon drzali ukljucen 10-15 dana dok smo bili na moru.
Nikad se nista nije desilo ali eto danas mi sine neka misao sta ako bi se taj kasetofon od neprekidnog rada zapalio i...sami znate nastavak...nedaj Boze naravno.

Koliko su ove moje "zle slutnje" opravdane?

PS.ova misao mi je naletale zbog onog da se ukljucena grejalica ili sporet ne ostavlja kad nema nikog kuci,mislim znam da grejalica ili sporet i kasetofon nisu isto ali ipak znam da ste vi strucniji i da cete mi vi odgovoriti da li da nastavimo sa praksom ili ne.Isto pitanje i za sijalicu da li moze da se desi da od preterano dugog rada izazove pozar?( i obicne i halogene)

[Ovu poruku je menjao Stefano dana 31.10.2005. u 01:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li je opasno drzati dugo-neprekidno ukljucen kasetofon i sijalicu u stanu31.10.2005. u 01:53 - pre 224 meseci
:)
mislim da sijalica tesko moze da napravi nestom jer ako se zapali...a do sad nisam cuo da se sijalica zapalila, jedno sto moze da izgori je ono iznad nje :)
a za ovaj kas...pa uvek postoji mogucnost, mada mislim da je to malo verovatno....
u svakom slucaju, ovo je praksa koju ne znam da li bih preporucio...
 
Odgovor na temu

fosil
Celje

Član broj: 52230
Poruke: 128
*.says.be.afraid.org.



+1 Profil

icon Re: Da li je opasno drzati dugo-neprekidno ukljucen kasetofon i sijalicu u stanu31.10.2005. u 02:49 - pre 224 meseci
Da se nekom zapalio TV, to sam čuo a za kasetofon ne.
LP
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li je opasno drzati dugo-neprekidno ukljucen kasetofon i sijalicu u stanu31.10.2005. u 08:49 - pre 224 meseci
Sijalica će prosto da pregori nakon nekog vremena i to je to.
A i kasetofon će da pregori, kad bolje razmislim tako da direktne opasnosti od njih nema.
Ono što je opasno su neispravne instalacije, kablovi i utičnice.

Generalno, mnogo je opasnija sveća
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Da li je opasno drzati dugo-neprekidno ukljucen kasetofon i sijalicu u stanu31.10.2005. u 09:48 - pre 224 meseci
sto se tice kasetofona najvise me plasi to sto znate i sami desi se da se nekom zapali tv pa da od njega izgori ceo stan,razumete,zato me kasetofon plasi.

Znam da kasetofon i tv nisu isto...

Kakio prekontrolisati da li su instalacije i uticnice ispravne.Zgrada je iz 1989 godine.
 
Odgovor na temu

kuza
petar kuzmanovic
C:\Program Files\P\Ja.exe

kuza
Član broj: 24269
Poruke: 161
62.108.111.*

Sajt: www.yahoo.com


Profil

icon Re: Da li je opasno drzati dugo-neprekidno ukljucen kasetofon i sijalicu u stanu31.10.2005. u 11:39 - pre 224 meseci
Tehnicki gledano to sto kazes je smesno:) Da ti je najlosija instalacija ne bih mogla da se zapali od toliko malog protoka struje!!!Ali struja je nepredvidiva znaci sve moze da se desi...da te ne bih plasio najbolje bi bilo da proveris instalacije i naravno osigurace(ili automatsku sklopku ako je posedujes)NESTO moze da se zapali ukoliko dodje do kratkog spoja...i to se odnosi na vece potrosace (bojler,sporet...itd)ili na kablove koji nisu izolovani ili lose izolovani !!(u radiju ti se nalazi elektronika i sve sto ide posle malog transformatora radi na naponu manjem od 12 v jednosmerne struje)tako i da se radio ne moze zapaliti!A sto se sijalice tice ona radi pod naponom od 220 v naizmenicne struje ali ukoliko se preoptereti ona pregori i ne moze da se zapali u krajnjem slucaju ako dobije kratak spoj iskocice osigurac tako druze da na miru mozes da pustas komsijama muziku i ostavljas ukljuceno svetlo:)Ali ako hoces da budes ciste savesti i ako te sve ovo toliko brine pozovi neko strucno lice koje ce ti proveriti instalacije i reci da je sve uredu!!!
Nista Nije Sigurno...Osim toga da je sve Nesigurno...
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Da li je opasno drzati dugo-neprekidno ukljucen kasetofon i sijalicu u stanu31.10.2005. u 15:45 - pre 224 meseci
verovatnoca da se nesto zapali od sijalice i kasetofona je nesto veca od verovatnoce da ce svetlo i muzika oterati potencijalne obijace....
Calexico
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Da li je opasno drzati dugo-neprekidno ukljucen kasetofon i sijalicu u stanu31.10.2005. u 18:32 - pre 224 meseci
Ok ljudi hvala na savetima...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Da li je opasno drzati dugo-neprekidno ukljucen kasetofon i sijalicu u stanu

[ Pregleda: 6248 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.