Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koji kabal za wireless antenu?

[es] :: Wireless :: koji kabal za wireless antenu?

[ Pregleda: 9638 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon koji kabal za wireless antenu?31.10.2005. u 21:09 - pre 224 meseci
pozdrav svima

od skora sam poceo malo da se zanimam za ovu temu posto se i u mom gradu pojavio wireless.
a posto se bavim pomalo i radio amaterizmom interesuje me kojim kablom moze da se poveze antena sa racunarom.
ovo pitam zato sto imam brdo rg-58u koji inace ide za manje frekvencije od ovih ali bolje pitati iskusnije ljude.
i ako bi moga taj kabal ikako koliko je maksimum duzina a da na kraju ipak ostane nesto od signala. :)))
i ako neko moze da mi preporuci najjednostavniju antenu za samogradnju,link ili uputstvo.
takve stvari se danas bas ne isplate praviti ali ja ipak volim onaj konstruktorski rad,ipak mnogo je ljepse kad nesto napravis a ono .....radi, kao i ono fabricko(nekad mozda i bolje)!

unaprijed hvala i pozdrav svim forumasima!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: koji kabal za wireless antenu?31.10.2005. u 21:34 - pre 224 meseci
RG58 kabal je 50-omski, promera 5 mm, predvidjen za frekvencije do 2 GHz i na toj frekvenciji ima slabljenje od 106.3 dB na 100m.

Izvor: http://wireless.uzice.net/uputstvo-proracun-linka.htm
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.ftn.ns.ac.yu.



+54 Profil

icon Re: koji kabal za wireless antenu?01.11.2005. u 13:29 - pre 224 meseci
RG58 zaboravi za korišćenje na wireless-u jer ima prevelike gubitke. Ako želiš da improvizuješ, možeš probati 75 omski, ali koji ima penastu izolaciju između unutrašnjeg i spoljašnjeg voda, no onda postoji problem kod montiranja konektora, pošto su za manju debljinu kabla. Ako si spretan sa lemilicom, možeš i to razrešiti. Ako želiš da praviš sam antenu, potraži na netu konstrukciju biquad antene, relativno jednostavna za gradnju. Za bolje usmerenu antenu u samogradnji preporučujem 3D korner antenu. Uputstvo imaš na sajtu Dragana Dobričića (ključna reč za pretragu u Googlu je yu1aw).
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: koji kabal za wireless antenu?02.11.2005. u 20:00 - pre 224 meseci
ljudi,hvala za info i savjete

pretpostavljao sam da je rg-58 neodgovarajuci za te frekvencije ali bolje provjeriti.
a sto se tice tog kabla 75 omskog ne znam bas da li sam dobro shvatio ali mislim da nisam vidjeo takav na ovim nasim prostorima.znaci uglavnom je onaj obicni koaksial turski ili kineski...koji ne radi kako treba ni na tv.
a sto se tice antene to sam vec nasao na netu pa cu vidjeti sta i kako i kad...

pozdrav svima ,pa cujemo se.
 
Odgovor na temu

netiks
Beograd

Član broj: 58606
Poruke: 66
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.netiks.rs


+1 Profil

icon Re: koji kabal za wireless antenu?26.12.2005. u 00:43 - pre 222 meseci
(Izmenjena formulacija) Mozda nije lose razmisliti da se koriste na primer sledeci kablovi:

http://www.drakamc.com/files/hfe0e.pdf - zajednicka dokumentacija za DRAKA MRC-200/240/300/400/600 kablove

Dokumentacija za svaki kabl pojedinacno se moze naci na http://www.drakamc.com/hfe0e.html.

DRAKA je nemacko - holandska firma i jedan od par najvecih proizvodjaca kablova u svetu. Sa Alcatelom su npr. pre 2-3 godine napravili zajednicku firmu za proizvodnju fiber optickih kablova gde su veci partner i od Alcatela. Kada su u pitanju coax kablovi i tu su u prvih par u svetu i cesto rade OEM proivodnju za mnoge druge 'brandove'...

Kada je u pitanju slabljenje po dokumentaciji ono je isto kod svih. Ali svakako treba vise verovati opremi proizvedenoj u EU da je zaista uvek u skladu sa karakteristikama iz dokumentacije. Cesto se i iza velikih brandova kriju kineske ili tajvanske fabrike sa ipak nizim kvalitetom. Obratite paznju i na radnu temperaturu kablova - od -40C do +85C !!! Skoro da ih mozete kuvati a oni ce raditi...




[Ovu poruku je menjao netiks dana 26.12.2005. u 01:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao netiks dana 26.12.2005. u 02:37 GMT+1]
NETIKS - Wireless oprema 2.4GHz/3.5GHz/5GHz, ADSL ruteri, DSLAM-ovi, VoIP telefoni, Asterisk kartice, IP video nadzor, telefonske centrale, fiber optika, Gigabit i 10GB L2/L3 svicevi, SHDSL & SHDSL.bis, VDSL2, HPNA, PowerLine, UPS-ovi i inverteri, komponente za kabliranje kat. 5E/6/6A/7, RS232/422/485 oprema, industrijska mrezna oprema, IPS, 3G & EDGE & GPRS i dr. mrezna i komunikaciona oprema...
 
Odgovor na temu

warlord
Banjaluka,RS

Član broj: 5382
Poruke: 329
*.teol.net.



Profil

icon Re: koji kabal za wireless antenu?26.12.2005. u 01:01 - pre 222 meseci
Citat:
netiks: Na nasem trzistu nema boljih kablova od sledecih:

http://www.drakamc.com/files/hfe0e.pdf - zajednicka dokumentacija za DRAKA MRC-200/240/300/400/600 kablove


Ovo je cista reklama. Drakini kablovi su srednja klasa, a ovako ocigledno oglasavanje narusava sam koncept elite security-ja.

[Ovu poruku je menjao warlord dana 26.12.2005. u 02:04 GMT+1]
www.blwireless.net
Bezicna mreza Banjaluke
 
Odgovor na temu

netiks
Beograd

Član broj: 58606
Poruke: 66
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.netiks.rs


+1 Profil

icon Re: koji kabal za wireless antenu?26.12.2005. u 01:20 - pre 222 meseci
dobro, kako ti kazes prijatelju. nije nas ovde bilo vise od sest meseci, verovatno nas ni opet nece biti toliko a mozda i duze. nije bila namera da se sa bilo kim sukobimo. sve najbolje...

samo sam okacio par linkova gde ljudi mogu da pogledaju karakteristike opreme i nadam se nesto nauce i uporede. zao mi ako je to bilo koga iritiralo...

[Ovu poruku je menjao netiks dana 26.12.2005. u 02:23 GMT+1]
NETIKS - Wireless oprema 2.4GHz/3.5GHz/5GHz, ADSL ruteri, DSLAM-ovi, VoIP telefoni, Asterisk kartice, IP video nadzor, telefonske centrale, fiber optika, Gigabit i 10GB L2/L3 svicevi, SHDSL & SHDSL.bis, VDSL2, HPNA, PowerLine, UPS-ovi i inverteri, komponente za kabliranje kat. 5E/6/6A/7, RS232/422/485 oprema, industrijska mrezna oprema, IPS, 3G & EDGE & GPRS i dr. mrezna i komunikaciona oprema...
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.tippnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: koji kabal za wireless antenu?26.12.2005. u 02:26 - pre 222 meseci
Ovaj draka 300 mi se cini kao dobra kupovina... ali koji onda idu konektori za njega posto imaju samo konektori za kablove klase 200 i 400...a on je negde izmedju po precniku.

Dali postoje i za 300 konektori N-male i RP-SMA...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: koji kabal za wireless antenu?

[ Pregleda: 9638 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.