Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je moguće????

[es] :: Wireless :: Da li je moguće????

[ Pregleda: 3019 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alen Chu
Masta Chu
Sanitarni Tehničar
Zagreb

Član broj: 11113
Poruke: 25
195.29.208.*

Sajt: www.masta-chu.netfirms.co..


Profil

icon Da li je moguće????04.11.2005. u 14:53 - pre 224 meseci
Da li je moguće....

Ja sam u prizemlju i imam AP D- link kojeg bi umjesto antene piknuo

kabel od satelitske sproveo do krova i tamo stavio njegovu default-nu antenu.

Da li bi to radilo ili bi signal bio preslab???

do krova je kojih 10 - 15 metara pa mi se ne isplati kupovat neki "bolesni" kabel jer ni ovak nisam siguran da ću se umrežit s frendom!

Ako netko ima sličnih iskustava neka javi!


Molim samo odgovore koji imaju smisla!
Masta Chu
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Da li je moguće????04.11.2005. u 15:42 - pre 224 meseci
Ako hoces smislene odgovore treba da postavljas i smislena pitanja.

a) da bi ti iko mogao dati neki suvisli predlog, moras da das dovolno informacija, kao na primer, na kojoj je udaljenosti provajder, koju antenu koristi, koja mu je emitovana snaga ili koliko signal ima kod tebe, da li imas opticku vidljivost, kakav je konfiguracija terena i slicno. Drugim recima, ovo sto ti pitas pitalo je mnogo drugih i dobijali su slicne odgovore.

b) ako vec imas AP onda ga digni gore gde ti je antena, jer ces tako dramaticno povecati kvalirter raio veze, a antenski kabal ce biti kratak tako da mozes da stavis kvalitetan. Od AP-a vuci UTP kabal do svog racunara

c) ako zelis iole dobru vezu onda koristi dobre antene. To sto si dobio uz uredjaj je ok za "po kuci", a za neke dalje veze moze da radi samo u posebnim slucajevima. Po pravilu treba bolja antena.

 
Odgovor na temu

BackSpaceR
Apatin

Član broj: 52968
Poruke: 11
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Da li je moguće????06.11.2005. u 16:45 - pre 224 meseci
ja imam D-linkov AP na tavanu, na njega je prikopcana antena jacine 19db. Kabal izmedju antene i AP-a mi je oko 4m duzine (tanki kabal, strucan naziv za kabal ne znam). Do racunara sa AP-a sam sproveo UTP(mrezni) kabal, negde oko 15m. Gubitaka imam samo u kablu od antene do AP-a, kazu da je to zanemarivo. UTP kabal je mnogo jeftiniji i bez gubitaka je. To je moje resenje. Jedino mi je bio problem za napajanje AP-a, ali i to sam resio produznim kablom od 15m.

 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Da li je moguće????

[ Pregleda: 3019 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.