Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

www.jedrilica.com

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: www.jedrilica.com

[ Pregleda: 4398 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stvt
bgd

Član broj: 71765
Poruke: 49
*.yubc.net.



+1 Profil

icon www.jedrilica.com05.11.2005. u 00:10 - pre 224 meseci
Kompjuter imam od nove godine a web dizajn "studiram" pet-sest meseci uglavnom preko interneta. Resio sam da registrujem domen, uzmem host i evo sad bih voleo da cujem i sta drugi misle o mom radu. Unapred hvala svima na posvecenom vremenu. http://www.jedrilica.com

[Ovu poruku je menjao stvt dana 05.11.2005. u 01:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stvt
bgd

Član broj: 71765
Poruke: 49
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: www.jedrilica.com06.11.2005. u 15:52 - pre 224 meseci
Pa posto mi niko ne komentarise sajt, a registrujem posete odavde, moram da priupitam jel' toliko los da niko ne napise ni rec ovde.
Prijavljujuci temu na ovaj forum stvarno sam se nadao da cu dobiti konstruktivne kritike. Pohvale nisam ni ocekivao iako bi mi imponovale, ali od njih nema sta da se nauci. Kao sto sam rekao tek se ucim i zanimaju me vasa misljenja o izgledu, skladu boja, brzini ucitavanja, navigaciji... Sadrzaj mi i nije bio toliko bitan (jedva sam smislio sta cu) jer mi je ovo prakticno poligon za vezbanje, a voleo bih da naucim da pravim komercijalne i funkcionalne sajtove bez mnogo opterecujuce grafike (flash...) i da na samom startu ne oteraju posetioce, da ih pretrazivaci brzo indeksiraju (MSN je to uradio za tri dana od prijave) i da jednostavno sluze svojoj svrsi.

Stvarno bih zamolio da neko napise ovde svoje misljenje.
Hvala unapred,

[Ovu poruku je menjao stvt dana 06.11.2005. u 16:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

LyoShi
Beograd, Srbija

Član broj: 65218
Poruke: 80
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: www.jedrilica.com09.11.2005. u 20:45 - pre 224 meseci
hehehe ... evo ja ću ...ako već niko neće...

ovaj meni, ne liči na meni....istakni ga nekako...a i jedva je čitljiv...povećaj kontrast sa pozadinom...

glavni content izgleda nabacano...i sitan je font...

mnogooooo banera.... podseća na stranice za prodavanje magle na internetu...

footer je nečitljiv... vidljiv je tek na :hoveru

na vrhu strane ti je BIG broken image... opera i explorer prikazuju veliku crnu kocku...dok FFox stavlja meni na vrh stranice... (nema crnog kvadrata)...

a kad savladaš html i tabele... počni da učiš pozicioniranje css-om...

ima još :) al' dosta za danas

 
Odgovor na temu

stvt
bgd

Član broj: 71765
Poruke: 49
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: www.jedrilica.com09.11.2005. u 21:04 - pre 224 meseci
Hvala najlepse na trudu.
Ne znam kako to slike pokazuje, ja sam ga pregledao sa Operom 8.5 IE6 FF i Maxhton-om svugde je isto.

Sadrzaj jeste nabacan zbog zurbe i cekam jos odgovora od nekih aff programa pa da sredim sve. Morao sam da nabacam banere da bih imao posete za pocetak, ni meni se to ne svidja, ali deluje, imam stotinak poseta dnevno od drugog dana.

Uglavnom se slazem sa svime sto si rekao, samo moram jos da vezbam da bih sredio sve to.
Hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: www.jedrilica.com10.11.2005. u 10:35 - pre 224 meseci
Izbaci te silne bannere - ako ucestvujes u banner exchange programu ili ti neko placa to je ok, ali zasto pretraga amazin.com i alexa traffic rang ;)

Kontrast ti nije dobar, pogotovu u meniju sa leve strane.

http://www.jedrilica.com/files/pozadine.html

Ti se neispravno prikazuje u Mozilli (Gecko 1.7.12)

Koristis element fader skriptu sa http://www.javcascript-fx.com/ a ona ne radi u IE 5.5 ;)

Izbaci je, to nije dobra skripta, ili sniffuj IE 5.5.

Forum link ti se otvara u novom prozoru sto je vrlo losa praksa - samo eksterne linkove ili wallpapere/slike treba otvarati u novom prozoru.

 
Odgovor na temu

stvt
bgd

Član broj: 71765
Poruke: 49
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: www.jedrilica.com10.11.2005. u 14:06 - pre 224 meseci
Baneri su svi iz exchange-a a amazon placa ako neko sa mog sajta ode tamo i kupi nesto, pa rekoh da probam, a zahtevaju i traffic rank da se postavi. I meni to mnogo ruzno izgleda, ali dovodi posete.

Meni cu skroz da promenim (napravicu ga sa SothinkDHTML) cim kompletiram sadrzaj
sajta, ovo je tek pocetak, a kontraste cu danas vec da sredim i da izbacim onaj efekat sa pozadinama, i on je po meni suvisan. Jedino ne znam da li je bolje da meni bude u flashu ili u html ili da ima oba (ako neko nema flash), ili da uradim samo jedan meni gore a banere da rasporedim levo i desno.

Sto se tice banera probao sam da na serveru aktiviram "entropybanner" rotiranje i nije mi poslo za rukom (prikazuje nekad dva ista banera), moracu da nadjem neki bolji program za to.

Za forum mi je problem sto ne znam nista o php-u i ne znam kako da na forumu postavim link za povratak na sajt, pa sam zato stavio "blank", ako neko zna prosto objasnjenje za to, molio bih da mi kaze. Mozda da u zaglavlju gde su Vesti stavim link za povratak, mada bih voleo da to bude na logou u zaglavlju, ali ne znam to da uradim.

Hvala najlepse za komentar

Skripta izbacena i _blank promenjen

[Ovu poruku je menjao stvt dana 12.11.2005. u 23:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.62.51.*



+105 Profil

icon Re: www.jedrilica.com10.11.2005. u 14:16 - pre 224 meseci
Slika u headeru je loseg kvaliteta, eto to je jednino sto imam da dodam pored vec iznetih primedbi.
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: www.jedrilica.com10.11.2005. u 21:33 - pre 224 meseci
pored slike,
centriraj stranu i sredi jos malo css [ input ] i stavi ga posebno, ne integrisanog u svaku stranu..
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

stvt
bgd

Član broj: 71765
Poruke: 49
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: www.jedrilica.com10.11.2005. u 21:55 - pre 224 meseci
sliku sam zamenio, sad ima 20KB umesto 9KB ali opet je losa. Moracu novu da smislim, a oko CSS moram jos da ucim. Ovo sam radio u DW 8 i to je tako automatski ispalo. Narucio sam sada neki tutorial na srpskom pa cu valjda i to da naucim. OK je centriranje, nekako su oni baneri manje upadljivi. Hvala.
 
Odgovor na temu

LyoShi
Beograd, Srbija

Član broj: 65218
Poruke: 80
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: www.jedrilica.com12.11.2005. u 17:42 - pre 224 meseci
Citat:
LyoShi: na vrhu strane ti je BIG broken image... opera i explorer prikazuju veliku crnu kocku...dok FFox stavlja meni na vrh stranice... (nema crnog kvadrata)...
Ovo se dešavalo dok mi je "ZA Firewall" bio uključen [pogledaj sliku u attachment-u]... Kada ga isključim, sve je OK...
Do sada nisam imao problema ovog tipa sa firewall-om... Proveri kako ti je napisan kOd za tu pozadinu, ili sliku... ...a i ne moraš, ako se ovaj problem javlja samo kod mene zbog restriktivnih podešavanja firewall-a...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stvt
bgd

Član broj: 71765
Poruke: 49
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: www.jedrilica.com12.11.2005. u 22:03 - pre 224 meseci
Pa na toj slici primecujem da se nisu otvorile 4 slike
-- header (gore)
-- Mala slicica levo od menija
-- -/- desno -/-
-- slicica postavljena kao pozadina tabele u kojoj je meni

Izgleda da je to ipak do firewall-a, ali ne znam sto bi on to onemogucio kad je to sve jpg ili gif

Evo provericu i kodiranje, za svaki slucaj

Nije ni engleska zastavica kod "english"
Ma da nije to zbog silnih banera, jel si probao da ponovis ucitavanje?

[Ovu poruku je menjao stvt dana 12.11.2005. u 23:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

LyoShi
Beograd, Srbija

Član broj: 65218
Poruke: 80
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: www.jedrilica.com15.11.2005. u 19:58 - pre 224 meseci
Probao sam malopre... Isto je...

Nije pitanje, to JESTE do mog firewalla i njegovih podešavanje...ali sam ti rekao da proveriš kOd, jer ne pravi problem kod drugih stranica... Kada isključim firewall, sve se OK vidi...

Ne znam kako da ti pomognem, ali ako se ovaj problem javlja samo kod mene, onda nije vredan cimanja...
 
Odgovor na temu

stvt
bgd

Član broj: 71765
Poruke: 49
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: www.jedrilica.com15.11.2005. u 21:25 - pre 224 meseci
Proveravao sam ali nisam nista nasao da je razlicito od drugih stranica. Ionako spremam sasvim drugaciji sajt. Naucio sam i da odvojim CSS od HTML-a pa se nadam da ce biti i lepsi, a prijavio sam se na jos neke aff programe pa cu i njih ukljuciti u sadrzaj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: www.jedrilica.com

[ Pregleda: 4398 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.