Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?

[es] :: Vodič za posao :: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19087 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oggi
Ognjen Malesevic
Beograd

Član broj: 73867
Poruke: 20
*.beograd-3.tehnicom.net.

Sajt: www.fcbz.co.sr


Profil

icon ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?11.11.2005. u 21:27 - pre 223 meseci
meni to izgleda kao idealan posao ako ulazemo svoj kapital, misli li neko drugacije?
Funky G lak na obarachu !
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?12.11.2005. u 00:26 - pre 223 meseci
Nekada bio izvrstan posao , mozda bi i sada isplatilo uzeti vise malih stanova u sivoj fazi , srediti ih pa ih izdavati za 1% mesecno .Planiras da zidas nesto ili ...?

pozdrav
 
Odgovor na temu

oggi
Ognjen Malesevic
Beograd

Član broj: 73867
Poruke: 20
62.193.130.*

Sajt: www.fcbz.co.sr


Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?12.11.2005. u 09:30 - pre 223 meseci
ja sam mislio da kada kupis u sivoj fazi nemas sta da sredjujes, ti prakticno samo dajes novac investitoru a kada zgrada bude zavrshena dobijas gotov stan za manje pare na osnovu rizika koji si preuzeo i kapitala koji si dao prakticno na koriscjenje... ili gresim?
ja sam daleko od zidanja , planiramo da prodajom porodicnog stana i jos nesto sa strane skupimo oko 120000E pa da sa njima kupimo recimo 1 stan za nas i jedan koji bi renovirali pa prodali...
palo mi je na pamet da mozda kupimo plac pa izgradimo veliku montaznu kucju (npr 200m2) chiji bi veci deo prodali a nama ostavili nekih 60,70m2 ali o tome za sada ne znam dovoljno tj da li bi se to isplatilo ili ne...

i jos sto se tice sive faze, tebi je dovoljno da kupljeni stan samo prodas kada bude zavrsen i trebao bi da budes dobar , zavisno od toga koliko si cekao tj u kojoj fazi si dao pare, cak i pola od ulozenog : znaci stan od 60m2 platis 700E/m2 u izgradnji a gotov prodajes za 1000E/m2 i eto ti zaradjenih 18000E. samo to je guska na grani... ( a bolje patka u ruci:))
Funky G lak na obarachu !
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?12.11.2005. u 21:36 - pre 223 meseci
Dezinformacija .
Siva faza znaci da kupujes stan bez uradjenih untrasnjih radova , dakle razvedena struja , razvedena voda , uradjena kosuljica , stavljena unutrasnja i spoljna stolarija sa bravama , uradjeno sve sto treba do ulaza u stan . Ovo bi trebalo da znaci u praksi . Struja je isto bitan faktor ako je zgrada ne u potpunosti legalna tu moze da bude problema .

ti trebas da stavis , keramiku ,sanitarije , podlogu/parket/laminat , prekidace/uticnice za struju :) . gletovanje , krecenje i to bi bilo to ako nesto nisam zaboravio .

ono o cemu pricas je pred-prodaja i znaci ti to sto znaci i ujedno je najrizicnije , ako kupis sivu-fazu dobijas sivu fazu , ako kupis grube radove isto ... samo pitanje je vremena zavrsetka radova, sto moze nekada da potraje.

sada inace prodaja stanova ide jako tesko , raspitaj se malo po agencijama . A za montaznu kucu ti bas nebi preporucio , nasi ljudi se nekako toga groze :) izgleda to lepo ali valjda sve zavisi na to koga naidjes . Ako budes pak hteo da prodajes to kao stanove uracunaj da ti niko nece kupiti stepeniste a tebe ce kostati kao kvadrat , pa dozvole , pa lokacija,prikljucci ... cimanje mnogo veliko .

Jesi li razmisljao da na nekoj boljoj lokaciji kupis recimo polovinu kuce sa dva stana , koja je ranije gradjena , koja pri tome ima pripadajuci plac od recimo 1.5a ili mogucnost nadzidjivana . Prodas jedan stan i nakon toga ulosis pare u adaptaciju/dozidjivanje , postojeceg objekta ( lakse dozvole , struju imas , mozes da dokupis jos koliko hoces strujomera, kanalizacija i voda isto ....) ???



pozdrav
 
Odgovor na temu

oggi
Ognjen Malesevic
Beograd

Član broj: 73867
Poruke: 20
*.beograd-2.tehnicom.net.

Sajt: www.fcbz.co.sr


Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?13.11.2005. u 03:54 - pre 223 meseci
znaci pogresio sam za sivu fazu, sta se dogadja ako neko kupi stan u sivoj, zavrsi ga ali preduzimac ostane na toj fazi, kako zgrada tada izgleda, moze li stan da se proda onda po punoj ceni ili ne?
i ja se plasim da su nasi ljudi i dalje nepoverljivi prema montaznim kucjama ali ipak je Beograd veliki, valjda bi se nasao neko kome bi to odgovaralo, ne znam po koliko bi uopste mogao da se proda kvadrat montazne kucje negde na kraju grada ( Banjica, Galenika...)
sto se tice ideje sa polovinom stare kuce sve dolazi u obzir jedino sto mislim da bi tako nesto ipak trebalo bas da naleti a na boljim lokacijama ne verujem da se kucje ( makar i skroz ruinirane ) prodaju povoljno...
ako nista drugo na kraju ostaje klasicna varijanta :kupiti stan , renovirati... prodati...

i da, sto se tice predprodaje jeste rizicna stvar ali ako se covek raspita i ispostavi se da je taj investitor vec izgradio dosta zgrada onda covek moze da rizikuje sa nadom da nece bas na toj zgradi da propadne... jer tu se ipak dobije dobra razlika...
Funky G lak na obarachu !
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?13.11.2005. u 05:55 - pre 223 meseci
Ok kupis stan za 50000e i izdajes ga recimo godisnje dobijes 2500e od zakupa i treba 20 godina da isplatis investiciju. Da ne pominjem da ces morati da menjas brave, kvake, zavese svaki cas ;) Vrlo lose. Dobro je ako ga mozes prodati za visu cenu, ali je to rizicno ulaganje.
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?13.11.2005. u 12:35 - pre 223 meseci
@bojan
stan od nekih 50000 evra relano mozes izdavati za 200 evra mesecno i dobiti tu cenu , ali 3 stana/garsonjera od 16.600 mozes izdavati za 130 evra po kom i izvuci onaj 1% mesecno o kojem pricam . Ako ga kupis u sivoj fazi , pa vremenom se urabanzuje kraj,legalizuje objekat itd za 4-5 godina ce sam objekat imati visu cenu za 30% od ulozenog A slozices se ako si samac za 500 evra mesecno u nekoj vukojebini van grada mozes lepo da zivis :)





Citat:
oggi: znaci pogresio sam za sivu fazu, sta se dogadja ako neko kupi stan u sivoj, zavrsi ga ali preduzimac ostane na toj fazi, kako zgrada tada izgleda, moze li stan da se proda onda po punoj ceni ili ne?


Desavalo se , sredis stan a zgrada ruglo .. pa su onda stanari sami ulagali ,znaci na minusu si , desavalo se da prodaju isti stan vise puta , da zafuserisu , ne uvedu struju , platis sve o oni dodju do grubih radova i stanu , kupis stan pri vrhu a izbije neki problem sa probijanjem limita pa moras da podmazujes po opstini ili se sudis sa investitorom ... itd..ima par fer likova koji rade recimo unitedproject i neki Panamci za koje ne znam da li su i dalje u poslu .Probiju za par mesci rokove ali to se smatra za normalno .. oko svega ostalog su korektni i prilkom predprodaje tj. u tvom slucaju bi to bilo suinvestrianje

Vidi ne znam kako si planira ali ima jos koji problem ako je u pitanju montazna kuca posto ja idem logikom da to maltene isto kosta kao i obicna gradnja a ako izgradis standarnu kucu imas da nadjes ljude koji vole montazne kuce a svidja im se i standardna , dok ako nadjes nekoga kome se svidja standardna gradnja (takvih je mnogo vise , oce da im traje 100godina :) njemu se sigurno nece svideti to sto je montazna



pozdrav

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?13.11.2005. u 12:50 - pre 223 meseci
Ajde da vidimo, 3 garsonjere za 50000e, izdajes za 500 evra mesecno i treba ti 100 meseci ili 8 god. i 4 meseca da ti se to isplati. Sa 50000 evra bolje ti je da upises (ili svom detetu da upises) koledz u Engleskoj ;)
Citat:

A slozices se ako si samac za 500 evra mesecno u nekoj vukojebini van grada mozes lepo da zivis :)

Vukojebina me ne zanima ;) Zanima me kako izaci iz vukojebine ;)
 
Odgovor na temu

oggi
Ognjen Malesevic
Beograd

Član broj: 73867
Poruke: 20
*.beograd-1.tehnicom.net.

Sajt: www.fcbz.co.sr


Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?13.11.2005. u 18:23 - pre 223 meseci

Citat:

ako je u pitanju montazna kuca posto ja idem logikom da to maltene isto kosta kao i obicna gradnja

koliko sam ja gledao neke cenovnike za 60000E mozes da dobijes montaznu kucu od oko 200m2 kompletno gotovu ( tvoj je samo temelj pre toga...) dok zidana kucja ne verujem da moze da se zavrsi za taj novac, a ukoliko jos i uracunas vreme za koje npr moras da iznajmljujes stan a i zarobljen ti je kapital svo to vreme...

Citat:

Dobro je ako ga mozes prodati za visu cenu, ali je to rizicno ulaganje.


pa ako kupis stan i renoviras ne verujem da neces moci da ga prodas za vise a ako na ulozenih 50000 cak i izgubis par hiljada opet je to manje rizicno nego uloziti u neki posao gde mozes sve da izgubis (ili veci deo i to zavisno od milion vise faktora nego kod stana gde je prakticno glavni rizik moguci pad cene ...)
Funky G lak na obarachu !
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?13.11.2005. u 19:37 - pre 223 meseci
Citat:
bojan_bozovic:

Vukojebina me ne zanima ;) Zanima me kako izaci iz vukojebine ;)


Posteno :) .





Citat:
oggi: koliko sam ja gledao neke cenovnike za 60000E mozes da dobijes montaznu kucu od oko 200m2 kompletno gotovu ( tvoj je samo temelj pre toga...) dok zidana kucja ne verujem da moze da se zavrsi za taj novac, a ukoliko jos i uracunas vreme za koje npr moras da iznajmljujes stan a i zarobljen ti je kapital svo to vreme...


Za 60000evra cu ti ja ti sazidati kucu od 200 kvm :), i dobices temelj gratis :) jedino ces morati da obezbedis kompletnu infrastrukturu i potrebne papire (urbanisticka i gradjevinska dozvola ) s tim da to vazi i za montaznu . I naravno 60 hiljada evra i dva meseca cekanja " otprilike +- 10 dana "

Jos jedna stvar kod montaznih kuca , ako radis za prodaju .. trebalo bi sam da uradis projekat recimo da kuca ima 4 kupatila i 4 kuhinje , prakticno 4 odvojana stana , pa hodnici, stepenice da to sve nebude kao jedan nivo jedna hala , naprimer 2 stana na prizemlju i dva gore ...

A zasto imas misljenje da sporo ide gradnja , ako imas pare i odgovrajuce ljude ( ne na dnevnicu ili otaljavace ) ?


poz.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?13.11.2005. u 19:47 - pre 223 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ajde da vidimo, 3 garsonjere za 50000e, izdajes za 500 evra mesecno i treba ti 100 meseci ili 8 god. i 4 meseca da ti se to isplati.

Ovo je previse optimisticno receno. Nekretnina moze biti izdata 100 meseci u periodu od 120 meseci, to je realnost i to ako je na relativno dobrom mestu, znaci, ni slucajno izvan kruga koji cine reka Sava-Sajam-Trosarina-Konjarnik-Novo groblje-Dunav. Onda ne znam kako neko misli da kupi 3 garsonjere za 50.000 EUR-a, kad se u halo oglasima krece oko:
Citat:
CENTAR, 23m2, TA, 39.000. 011/311-0464

To je neka prosecna cena, cene extra dobrih garsonjera idu do 70.000 EUR-a! Tri garsonjere za 50.000 EUR-a mogu da se kupe u Borci, Zemun polju, eventualno Rakovici, sigurno bi se i tamo izdalo ponekad, samo ne znam koliko bi procentualno vremena takve nekretnine mogle biti izdate, 100% sigurno ne, 50% mozda.

Veoma dobar biznis je izgradnja zgradice oko 500 kvadrata u centru grada. Ulaganja ne prelaze 300.000 EUR-a, za godinu dana je zagarantovano 600.000 EUR-a. Jedini je problem sto 99,8% ljudi u Srbiji nema da ulozi 300.000 EUR-a.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?13.11.2005. u 22:33 - pre 223 meseci
Svako ulazenje u posao sa nekretninama bez zaista ozbiljnih para je gubljenje vremena i u mnogo slucajeva novca.

A za one koji bi da ne rizikuju, nema nigde bez rizika :)
 
Odgovor na temu

oggi
Ognjen Malesevic
Beograd

Član broj: 73867
Poruke: 20
62.193.130.*

Sajt: www.fcbz.co.sr


Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?16.11.2005. u 16:43 - pre 223 meseci
Citat:

Za 60000evra cu ti ja ti sazidati kucu od 200 kvm :), i dobices temelj gratis :) jedino ces morati da obezbedis kompletnu infrastrukturu i potrebne papire (urbanisticka i gradjevinska dozvola ) s tim da to vazi i za montaznu . I naravno 60 hiljada evra i dva meseca cekanja " otprilike +- 10 dana "


ne razumem se previse u gradnju ali montazna bi definitivno trebala da bude jeftinija od klasicne jer inace ne bi imala prednosti ( sem roka naravno ) . tako da bi se ta tvoja racunica verovatno popela na celih npr 90000 ( jer u ta 2 meseca pojavili bi se vanredni troskovi za sve i svasta...) a i rok bi se produzio na bar 4 ( 2 meseca je ipak preoptimisticno...)... tako da i da je to bolja varijanta toliko novca vec ne bih imao...

takodje kazes:
"
Jos jedna stvar kod montaznih kuca , ako radis za prodaju .. trebalo bi sam da uradis projekat recimo da kuca ima 4 kupatila i 4 kuhinje , prakticno 4 odvojana stana , pa hodnici, stepenice da to sve nebude kao jedan nivo jedna hala , naprimer 2 stana na prizemlju i dva gore ...
"

Zasto 4? meni je dovoljno da imam jednu jedinicu za sebe i jednu za prodaju, mislim da je to i bolja varijanta jer verujem da se vise isplati kod nas prodavati sto vecu kucu jer ne verujem da ce neko ko nema dosta novca uopste kupovati kucju. posto za te kuce ima stvarno mnogo projekata verujem da postoji i neka koja je prakticno 2 jedinice...
Takodje izdavanje dolazi u obzir ako je dobra lokacija i mislim da bi to bilo dobro jer ljudi verovatno imaju manje predrasuda prema montaznoj kuci ako treba u njoj samo da zive par godina... a za tih par god bi se mozda misljenje o montaznim malo promenilo, cene nekretnina skocile...

Citat:

Svako ulazenje u posao sa nekretninama bez zaista ozbiljnih para je gubljenje vremena i u mnogo slucajeva novca.


a koliko smatras da su "ozbiljne" pare? ja mislim da je dovoljno da imas za recimo 1 garsonjeru u centru i za renoviranje iste... to je pocetak, kasnije prodas, onda vec imas vise itd... znam par ljudi koji su tako poceli a sada imaju svoje zgrade po gradu...

[Ovu poruku je menjao oggi dana 16.11.2005. u 17:49 GMT+1]
Funky G lak na obarachu !
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?16.11.2005. u 18:19 - pre 223 meseci
Citat:
oggi: Takodje izdavanje dolazi u obzir ako je dobra lokacija i mislim da bi to bilo dobro jer ljudi verovatno imaju manje predrasuda prema montaznoj kuci...
Naci plac na lokaciji dobroj za izdavanje je skoro nemoguce. Ako ti podje za rukom da takav plac nadjes, moraces da pravis kucu tacno odredjenih karakteristika (duzina, sirina, visina, boja, materijal...). Ocekivati da ces moci da nadjes plac na dobroj lokaciji i da je dozvoljeno da tu podignes montaznu kucu je malo previse optimisticno.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?17.11.2005. u 20:37 - pre 223 meseci

oggi , ne znam sta da ti kazem , .. osim da mislim da je pctel u pravu , i neverujem da ti je ta kombinacija da prodajes polovinu montazne kuce isplativa , koja bi usput bila kao jedna stambena jedinica , dok kupis plac , prikljucke , gradjevinsku dozvolu ..da je izdas neces moci po dobroj ceni a ispasce te mnogo .... ali ajde da bacimo na papir :)

Montazne kuce se obicno prave kao samo prizemlje + pod znakom pitanja prvis sprat ( nigde kod nas nisam ni video ni cuo za montaznu kucu na dva sprata .
200kvm 60.000 eu

temelj oko 2000 eu

*1Plac koji ti treba min. 4 ara ( 2 ti niko nece prodati ) na nekoj kao "boljoj" lokaciji kosta 40.000 evra , recimo kraj zemuna, cerak ,mirjevo :) , itd s tim da na tim lokacijama niko ne zida manju kucu i isto tako montaznu .

ako kupis plac na nekoj losoj lokaciji , zakopaoi si se ... neces moci da izvuces svoje pare od zidanja

*2na "boljim" lokacijama stvarnom ne znam kako ide za monatzne kuce , zato sto imaju neke planove pa ih to sa etazama malo koci ... pa ne znam da li uopste mozes dozvolu da dobijes za montaznu kucu (na cukarici/cerak sigurno ne .... smejali bi ti se kakvi su )


Infrastruktura , struja,voda,kanalizacija min/ 3000 eu

*3Gradjevinska dozvola :) e ovo je zabavno .. ako je legalno zavisi od lokacije , meni je bilo 60 eu/kvm pre malo manje od godinu dana a ja sam zidao u vukojebini van beograda . pa sam muvao i prijavio samo prizemlje . Znaci tebe nece ispod 12000 eu (ako ne i mnogo vise )...

Znaci sve ukupno optimisticki 120.000 , polovinu zelis da prodas , znaci 60.000 , na izdavanju onih 1% nikako neces moci da izvuces , da prodas za vise verovatno ces moci .

Sve stavke koje sam stavio pod 1.2 i 3 mislim da ce ti praviti finansijski i vremenski problem , a to sto hoces bas montaznu kucu nece biti plus pri gradnji u urbanijoj okolini .

Ipak se ti drzi ideje o garsonjeri , manje su sanse da ces lose proci :) .

mozda bi mogao da razmislis i o kupovini manjeg stana , na prizemlju u centru .. kome zid izlazi na neku prometnu ulicu , malo adptiras pa da probijes zid i napravis lokal koji ima izlog i izlaz na ulicu ...LOKAL u centru za izdavanje , prodavanje , zaradu mnogo atraktivnije :)


A jesi li uopste dao taj stan u prodaju ? Jel ti neko dolazio barem da pogleda stan ?

poz.




 
Odgovor na temu

oggi
Ognjen Malesevic
Beograd

Član broj: 73867
Poruke: 20
*.beograd-3.tehnicom.net.

Sajt: www.fcbz.co.sr


Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?17.11.2005. u 21:47 - pre 223 meseci
Citat:

Ocekivati da ces moci da nadjes plac na dobroj lokaciji i da je dozvoljeno da tu podignes montaznu kucu je malo previse optimisticno.


i meni se sve vise cini da je tako , btw ja sam i otvorio ovu temu jer nisam znao tacno kako stvari stoje tako da mi je svaka kritika dobrodosla... takodje bez obzira sto je potrebno srece da se nesto zavrsi ( a za sve je potrebno, manje ili vise...) covek treba da razmotri tu ideju i ukoliko ga nista ne kosta da proba da je ostvari, mislim na momenat da li mogu da nadjem plac: znaci mene nista ne kosta da ga trazim pa ako nema idem u drugu pricu, naravno plac bih trazio unapred ( pre nego vec moram negde da se uselim)

Citat:

Ipak se ti drzi ideje o garsonjeri , manje su sanse da ces lose proci :) .


verovatno da je tako, pogotovu iz razloga sto nemam ranija iskustva u vezi dozvola, mislim na to da ce neki investitor koji je vec gradio i ima svoje ljude gde je potrebno to zavrsiti lako, a ja mozda nikako... a i ako uzmemo u obzir izraz STEP by STEP bolje je poceti sa malim

Citat:

A jesi li uopste dao taj stan u prodaju ? Jel ti neko dolazio barem da pogleda stan ?

stan je u prodaji mesec dana, situacija je sledeca: stan sam dao u oglas po nerealno visokoj ceni jer 1) nije nam uopste hitno ni neophodno da prodamo a 2) moze da se dogodi da u narednih par meseci naleti neko kome bi stan bas legao a ima kesha i otvori se . to je ona prica da me nista ne kosta da probam a mogu da budem dobar npr 10000E.

opis stana :

KONKRETNO mislim da neko moze naleteti jer je stan u extra kraju, na dorcjolu Cara Dusana , kod kalemegdana, 5min od 25tog maja, uknjizen je (sto nisu mnogi stanovi na Starom Gradu), IV/VI, lux renoviran, za cenu koju trazim ostali bi lux kuhinja sa kompletnim elementima , americki plakar, lux kupatilo, klima, kablovska... stan je dvostran, 2 terase, dobar raspored, dobra zgrada... da ne smaram dalje, stan ima 56m2 bez terasa a stavio sam cenu 116000E, prodao bih za 110000 sada a kako smatram da je realna oko 100000 za par meseci spusticu na toliko pa cemo videti. p.s. stan nema cg sto je velika mana tako da znam da ce mnogi reci da je cena bezobrazna ali mene nista ne kosta da probam a i stvar je u tome da bih zeleo prvo da znam sta mi je ciniti sa parama pa tek onda da prodam

za sada su najvise zvale agencije,njih uzasno mnogo,dolazili gledali itd... 2 zene koje su bile potencijalni kupci su gledale a zvalo me jos par ljudi koji su trebali da pogledaju ali su ispalili, dakle cim se po malo interesuju postoji neka sansa da natrchi neko da uzme za tu cenu... ( ne bi valjda ni agenti dolazili da gledaju stan da smatraju da ga je ne moguce prodati...)

[Ovu poruku je menjao oggi dana 17.11.2005. u 23:28 GMT+1]
Funky G lak na obarachu !
 
Odgovor na temu

oggi
Ognjen Malesevic
Beograd

Član broj: 73867
Poruke: 20
*.beograd-3.tehnicom.net.

Sajt: www.fcbz.co.sr


Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?17.11.2005. u 21:57 - pre 223 meseci
pade mi nesto na pamet...
video sam na vozdovcu - okolina crkve u vojvode stepe , da ljudi zive u nekim brvnaramana(dakle vidi se da su teska,teska sirotinja...) na placevima koji vrede jako puno. mozda bi neki od njih radije ziveli u malom stanu ( i te kucjice su male ) a da im ostane kesha da probaju nekako da promene nesto u zivotu ali mozda jednostavno nisu tip ljudi koji se cimaju da nesto urade ili se plase da bi ih neko prevario. da li mislite da je moguce postici nesto ako im se pojavite na placu sa pricom da trazite mesto za porodicnu kucu i kao da ne biste vi mozda ikako..., ubacis im bubicu, dodjes za par dana opet , izokola sve kao nisi ti investitor nego ti se svidja bas tu i ponudis im mali stan plus kesh...

da li bi moglo da upali???
Funky G lak na obarachu !
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?18.11.2005. u 01:36 - pre 223 meseci
Pa, to ces vec sam morati da proveris. Moje licno misljenje je da su te "brvnare" podignute na mestu gde se nije mogla dobiti dozvola za gradnju, pa je vlasnik sklepao kakav-takav krov nad glavom samo sto jeftinije da ga ne sekira mnogo kad mu sruse.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

oggi
Ognjen Malesevic
Beograd

Član broj: 73867
Poruke: 20
*.yubc.net.

Sajt: www.fcbz.co.sr


Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?18.11.2005. u 13:45 - pre 223 meseci
Citat:

Moje licno misljenje je da su te "brvnare" podignute na mestu gde se nije mogla dobiti dozvola za gradnju, pa je vlasnik sklepao kakav-takav krov nad glavom samo sto jeftinije da ga ne sekira mnogo kad mu sruse.


tacno, ne znam da li uopste moze to zasigurno da se proveri moze li se graditi ili ne tj, mozda kazu OK, PO URBANISTICKOM PLANU MOZE DA SE GRADI a kada covek kupi plac i dodje sa planom onda bude ALI... NE MOZE ZBOG OVOGA, ONOGA, TIP KUCJE...

imam drugara koji ima kucu bas tu pa cu da vidim sa njim da li zna nesto... POZDRAV
Funky G lak na obarachu !
 
Odgovor na temu

oggi
Ognjen Malesevic
Beograd

Član broj: 73867
Poruke: 20
*.beograd-1.tehnicom.net.

Sajt: www.fcbz.co.sr


Profil

icon Re: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?19.11.2005. u 12:21 - pre 223 meseci
sto se tice kucja mislim da nije losa varijanta ni da se da veliki kesh (tipa 60000E) za plac do 5ari ukoliko lokacija nije losa i moguca je gradnja na placu a zatim gradnju ugovorimo sa investitorom pa objekat podelimo prema ulaganjima...
mislim da to nije lose iz vise razloga:

1 investitori retko raspolazu sa velikom kolichinom kesa a ljudi koji imaju placeve se plashe da ulaze u kombinacije da se gradi objekat po pola tako da bi neko ko ima kesh bio u prednosti da kupi plac u odnosu na investitora

2 ljudi koji se bave gradjevinom mogu da sagrade kucju mnogo jeftinije - imaju iskustvo i ljude sa kojima rade , imaju veze svuda, nabavljaju materijal na veliko itd...

na kraju ostaje da se nadje pouzdan investitor i nada da ce neko za koga cujemo da je bio posten i korektan do sada ostati takav barem za jos taj jedan projekat...
Funky G lak na obarachu !
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: ulaganje u nekretnine, ima li loshih strana?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 19087 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.