Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nepoznati download, gde se smestaju ti megabajti - POMOC!!!

[es] :: Security :: Nepoznati download, gde se smestaju ti megabajti - POMOC!!!

[ Pregleda: 2955 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tordajav

Član broj: 62590
Poruke: 702
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Nepoznati download, gde se smestaju ti megabajti - POMOC!!!11.11.2005. u 22:16 - pre 224 meseci
Pozdrav svima...
Imam problem sa konekcijom, tj. download-om. Odnosno, bbbbbrrrr... kako da objasnim...
Prikljucim se na internet i nakon odredjenog vremena otpocne nekakav download, ali nikako ne mogu da provalim ko i sta skida... Imam Zone Alarm Firewall ali mi nista ne govori. Kako to da saznam, tj. gde se smestaju download-ovani megabajti???
Evo bas upravo sam pustio da mi "stigne to sto mi stize" i doslo je nekih 8 MB, ali pojma nemam koji program to aktivira i sta je to stiglo. Windows Automatic Update je iskljucen.
HELP!!! SOS!!!
Noli turbare circulos meos!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Nepoznati download, gde se smestaju ti megabajti - POMOC!!!12.11.2005. u 06:21 - pre 224 meseci
Ne secam se za ZA, u Kerio-u imas lepo napisano koji program koliko "vuce". Mozes skinuti TCPView i videti koji programi imaju konekcije ka spolja (ili ako si vican konzoli, da koristis netstat). Onda mozes u ProcExplorer-u da vidis koji program ima handle-ove na koje fajlove i da onda proveris te fajlove.
Trenutno mi ne pada na pamet neki jednostavniji a pouzdan nacin, ali nije ni ovo narocito komplikovano.
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+101 Profil

icon Re: Nepoznati download, gde se smestaju ti megabajti - POMOC!!!12.11.2005. u 06:37 - pre 224 meseci
netstat -o

ispisuje na kraju kolone PID (process id) za svaku konekciju uporedis to sa taskmanager-om (prethodno namestis u njemu da ti ispisuje PID u jezicku Processes), i to ti je to, nista komplikovano.


Poz

p.s. ustvari sa switchom -b netstat ispisuje direktno ime procesa u samoj konzoli, sad se setih...

[Ovu poruku je menjao optix dana 12.11.2005. u 07:45 GMT+1]
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

zoranRuma
ruma

Član broj: 74486
Poruke: 58
80.74.166.*

ICQ: 207855451


Profil

icon Re: Nepoznati download, gde se smestaju ti megabajti - POMOC!!!18.11.2005. u 17:04 - pre 224 meseci
u ZA idi na alerts and logs main i cekiraj show all alerts mada mozes i da pogledas c:\windows\internet logs\
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Nepoznati download, gde se smestaju ti megabajti - POMOC!!!

[ Pregleda: 2955 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.