Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pitanje arhitektama u vezi projektovanja vodovoda i kanalizacije

[es] :: Vodič za učenje :: pitanje arhitektama u vezi projektovanja vodovoda i kanalizacije

[ Pregleda: 11218 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strš
ČAČAK

Član broj: 59295
Poruke: 324



+2 Profil

icon pitanje arhitektama u vezi projektovanja vodovoda i kanalizacije15.11.2005. u 22:09 - pre 223 meseci
Potreban mi je priručnik ili savet u vezi projektovanja vodovoda i kanalizacije.Radim u firmi gde im je potreban projektant u vezi vodovoda a ja imam srednju građevinsku.Koleginica pre mene je radila vodu sa istom školom i to uspešno a i ja bih hteo da se bavim sa time.Ako neko ima predlog ili dobar sajt ili knjigu u kojoj ću moći da se podučim(nesmatram da ću sve naučiti) ali radim sa arhitektama pa će oni malo da mi pomognu u pauzi između poslova.Interesuje me dali arhicad može da mi više pomogne od autocad-a koje posedujem.Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+78 Profil

icon Re: pitanje arhitektama u vezi projektovanja vodovoda i kanalizacije15.11.2005. u 22:19 - pre 223 meseci
Pozdrav,

Ako si zavrsio pomenutu skolu sigurno si imao i predmet "kucne instalacije"? Nadji udzbenik ako ga jos imas, tu ima mnogo korisnih informacija. Takodje, znanje mozes dodatno da prosiris i ako zaviris u "Tehnicar" ukoliko ga imas, ili si u prilici da ga nabavis, mada ce ti taj udzbenik iz srednje biti po mom misljenju sasvim dovoljan - samo ga dobro prouci ;-)

Sto se tice programa, po mom skromnom misljenju ja bih se drzao AutoCAD-a bar kada su u pitanju instalacije ...
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

strš
ČAČAK

Član broj: 59295
Poruke: 324



+2 Profil

icon Re: pitanje arhitektama u vezi projektovanja vodovoda i kanalizacije16.11.2005. u 22:30 - pre 223 meseci
Hvala ti na odgovoru.Knjigu posedujem tako da ću je dobro proučiti.Samo me interesuje zašto je pametnije raditi u autocad-u nego u arhicad-u?
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
82.117.203.*



+78 Profil

icon Re: pitanje arhitektama u vezi projektovanja vodovoda i kanalizacije17.11.2005. u 11:31 - pre 223 meseci
Sto se tice AutoCAD-a, kada su u pitanju instalacije, ja ga licno vise volim jer mi omogucuje da uradim mnogo detaljniji i kvalitetniji crtez instalacija za razliku od ArchiCAD-a, a to narocito dolazi do izrazaja kada budes morao da nacrtas npr. presek kroz kanalizacionu instalaciju u krupnijoj razmeri. (Savet: kada jednom u AutoCAD-u nacrtas fazonske elemente, sacuvas ih kao blokove i mozes opet da ih koristis, kada ti ponovo zatrebaju).

ArchiCAD nije pogodan za crtanje instalacije jer on nema tako dobre alate i mogucnosti za obradu linije kao AutoCAD (a ti u instalacijama u stvari radis sa linijama), posto ArchiCAD u sustini radi sa objektima, gde npr. mozes jednim potezom da nacrtas sendvic zid i to sve u 3D, itd, pa je zato ArchiCAD mnogo bolje koristiti za projektovanje objekata (zgrada) i crteze osnova, preseka, aksonometrija... tu mu stvarno nema ravnog.
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

strš
ČAČAK

Član broj: 59295
Poruke: 324



+2 Profil

icon Re: pitanje arhitektama u vezi projektovanja vodovoda i kanalizacije17.11.2005. u 22:54 - pre 223 meseci
Hvala na odgovoru ali ako može jedno malo bezobrazno pitanje da li imaš ili znaš gde mogu da "skinem" blokove za vodovod i instalaciju?Što se tiče knjige u fazi sam učenja i imaš pravo da ima dosta informacija a ako imaš neki gotov primer u vezi vode i kanalizacije rado bih ga pogledao.Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+78 Profil

icon Re: pitanje arhitektama u vezi projektovanja vodovoda i kanalizacije18.11.2005. u 00:28 - pre 223 meseci
Evo sad sam ovako na brzinu pregledao hard, ali na zalost, nisam mogao da pronadjem ni jedan *.dwg fajl sa instalacijama. Jedino sto sam od CAD fajlova nasao su neki mrezni planovi i template tabele za gantogram, ali pretpostavljam da ti to ne treba :) Istina je da se ne bavim vise time, i ne radim instalacije vec vise od 2 godine, pa te fajlove nisam uspeo da sacuvam na disku - ostali su mi samo stampani crtezi. Jedino, ako ti bas treba neki ugledan primer u .dwg fajlu da pogledas i proucis, mozda da vidis sa tom koleginicom sto je tu radila pre tebe? Pozdrav, i sretan rad ;-)

edit: typo

[Ovu poruku je menjao p3j4 dana 18.11.2005. u 01:29 GMT+1]
Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

strš
ČAČAK

Član broj: 59295
Poruke: 324



+2 Profil

icon Re: pitanje arhitektama u vezi projektovanja vodovoda i kanalizacije19.11.2005. u 01:30 - pre 223 meseci
Hvala na odgovoru i savetu,potražiću je.Ako mi slučajno negda zapne nadam se da mogu da te priupitam za pomoć?
 
Odgovor na temu

p3j4
Lokacija: Mordor

Član broj: 52949
Poruke: 122
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.



+78 Profil

icon Re: pitanje arhitektama u vezi projektovanja vodovoda i kanalizacije19.11.2005. u 01:50 - pre 223 meseci
Naravno! Samo lepo opisi problem koji imas, kako bi ti se moglo kvalitetnije pomoci ;-)

Internet forumi su kao javni toalet... udje ko želi, ispiša se gde poželi, i ode...
 
Odgovor na temu

strš
ČAČAK

Član broj: 59295
Poruke: 324



+2 Profil

icon Re: pitanje arhitektama u vezi projektovanja vodovoda i kanalizacije19.11.2005. u 23:51 - pre 223 meseci
Hvala ti."Čujemo" se kad mi zapne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: pitanje arhitektama u vezi projektovanja vodovoda i kanalizacije

[ Pregleda: 11218 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.