Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koji digitalac slr kupiti za ...........

[es] :: Digitalni fotoaparati :: koji digitalac slr kupiti za ...........

[ Pregleda: 4485 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

swinger
bd

Član broj: 43259
Poruke: 24
*.crnagora.net.



Profil

icon koji digitalac slr kupiti za ...........21.11.2005. u 17:29 - pre 223 meseci
amatersku primenu ?

da ima bar 5 mega piksela ,

kabaritno sto manji

i sta od opreme kupiti za super makro mod ( manje od cm )
, sta za fotke zivotinja u pokretu i koju opremu za slikanje pod vodom ?

znaci treba mi savjet za komplet opremu (aparat , objektivi , stativ , filtere , ma sve sta ide uz to )

zaista bih bio zahvalan nekom ko se profesionalno bavi fotografijom ( znaci ne samo prodajom ) da mi nesto predlozi
molim bez komentara tipa , sta ce mi to i ako neznas sta je dobro uzmi sta je skupo .

unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.bisinter.net.



+1340 Profil

icon Re: koji digitalac slr kupiti za ...........21.11.2005. u 19:57 - pre 223 meseci
Moj predlog (a to je ono o cemu ja i inace razmisljam da kupim):

-Canon Rebel XT telo

-Sigma 18-50 F2,8

-Canon 70-200 F4 L

-masivan stativ

Ne bavim se profesionalno fotografijom, da je to slucaj, telo bi bilo najmanje Canon 20 D, a i objektivi bi bili primereni potrebama...
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: koji digitalac slr kupiti za ...........21.11.2005. u 20:38 - pre 223 meseci
Obzirom da trazis gabaritno sto manji! tu dileme vise nema EOS 350D odnosno sto Nebojsa rece XT, btw jeftinija je varijanta te ti ostaje vise love za stakla.
Druga opcija Nikon D50 samo telo pa da juris optiku.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: koji digitalac slr kupiti za ...........22.11.2005. u 09:12 - pre 223 meseci
Mnogo vam je sirok "dijapazon delovanja".
Mozda ne bi bilo na odmet razmisliti i o 2 aparata.DSLR sa ozbiljnijim objektivom je jako tesko i skupo smestiti u podvodno kuciste. Takva kucista svojom cenom daleko prevazilaze spomenute aparate. Za kopneno snimanje bih ostao kod Nesine preporuke a za vodu bih uzeo S1is sa originalnim kucistem WP-DC20.

http://www.redcoon.de/redcoon/...&ref=psm&product=16972


http://www.digitalpear.de/cms;...7be398a68b2&&portal=11

Ovo u kompletu staje ispod 400 eura, aparat ima IS (sto je u takvim uslovima pozeljno) a cena je svega desetak posto od cene velikog unterwasera. Fotografijama ce te biti zadovoljni. Radio sam sa NIKONOS 5 i bilo je ok. Digitalna kombinacija bi trebala biti jos bolja.

U C.G. ima lepih mesta za gnjuranje i mogo se napraviti lepe fotke. Narocito bih izdvojio ulaz u Boku, pojas oko Zanjeca (Plava spiilja), zatim pojas izmedji Utjehe i Valdanosa. To su mesta gde se mogu pronaci dobri svetlosni uslovi da bi se napravila dobra fotka. Ako se ne varam u Budvi postoji ronilacki klub pa se i tamo mozete obratiti za savet. Ako ga u Budvi nema u H.Novom ga sigurno ima. Ako ste skloni podvodnim avanturama onda bih Vam preporucio Vis. Po mom skromnom misljenju naj mesto na Jadranu za podvodne pustolovine sa vrlo zivopisnim podvodnim svetom, sa mnogo svetlosti i sa, sto je najbitnije, prozirnom vodom.



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 22.11.2005. u 11:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

swinger
bd

Član broj: 43259
Poruke: 24
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: koji digitalac slr kupiti za ...........23.11.2005. u 09:35 - pre 223 meseci
hvala na savjetima

ovo za dva aparata i nije tako lose '
jos ako bih za vodu mogao iskoristiti postojeci s5500

do proljeca valjda kompletiram sve to
pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: koji digitalac slr kupiti za ...........

[ Pregleda: 4485 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.