Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aplikacija za obracun plata za radnike!!!

[es] :: Access :: Aplikacija za obracun plata za radnike!!!

[ Pregleda: 38234 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pike79

Član broj: 52785
Poruke: 200
*.neobee.net.



Profil

icon Aplikacija za obracun plata za radnike!!!23.11.2005. u 23:57 - pre 223 meseci
Hteo bih da uradim aplikaciju za obracun plata za radnike, pa me interesuje da li je neko ovde na forumu to vec radio i da li ima vec neku ideju kako da to uradim kako valja?
Hvala!
Pozdrav svima!
Bez muke nema nauke!!!
 
Odgovor na temu

vmatoic
Vjekoslav Matoić
Hrvatska

Član broj: 60050
Poruke: 123
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.ben.hr


Profil

icon Re: Aplikacija za obracun plata za radnike!!!24.11.2005. u 06:27 - pre 223 meseci
A za koliko radnika?

To mi je jednom u planu za napraviti, a za sad ako hoces vidjeti primjerak - imam ti u Excelu (za 5 radnika i to radi odlicno i samo je potrebno upisati neto placu po radniku i gotov si za minutu sa cijelim obracunom). Napomena: za Hrvatsku.

 
Odgovor na temu

Firtz_1979
Nenad Djordjevic
Siemens d.o.o. Beograd
www.siemens.rs
Beograd

Član broj: 65138
Poruke: 32
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Aplikacija za obracun plata za radnike!!!24.11.2005. u 21:31 - pre 223 meseci
I ja imam nešto odrađeno u Excelu, sa sve stopama i ostalim.
Nešto kao i prethodni post, samo što je za naše tržište. Javi se ako ti treba da ti šutnem to... DA se malo i ja pohvalim kako nešto znam

Nenad Djordjevic, ing.elektroenergetike
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.dedinje.co.yu.



+49 Profil

icon Re: Aplikacija za obracun plata za radnike!!!25.11.2005. u 11:57 - pre 223 meseci
Dobro se pripremi pre nego sto pocnes da radis. Nije neki problem napraviti da program radi plate, ali ako je sve to u skladu sa zakonom, onda je to druga prica. Ja sam napravio program za moju firmu (1500 radnika) i osnovne stvari su sledece:
1. Treba ti tabela sa podacima radnika (Ime, prezime.......broj racuna, koeficijent, minuli rad, sifra opstine kojoj pripada, zona za prevoz.....
2. Ministarstvo svaki mesec propisuje osnovicu za obracun poreza (znaci tabela za to i za cenu rada)
3. Svakom radniku pre obracuna plate program treba da izracuna prosecnu zaradu za prethodna 3 meseca pa na osnovu toga se obracunava godisnji odmor, minuli rad i sl
4. Krediti radnika (odbijaju se od plate)
5. Sam obracun (da ne objasnjavam milijardu stvari)
6. Pregledi, koverte
7. Razvrstavanje poreza i doprinosa po opstinama, stampanje virmana
8. izrada PPOPJ, M i desetine drugih obrazaca
9...... Nema sanse da se setim cega jos ima, ali znam da ima jos dosta.
ERROR974
 
Odgovor na temu

Pike79

Član broj: 52785
Poruke: 200
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Aplikacija za obracun plata za radnike!!!25.11.2005. u 15:59 - pre 223 meseci
Trebao bih da odradim bazu koje ce dami radi obracuna za vise privatnih preduzetnika koji imaju vise radnika, a broj radnika da nije ogranicen!
Pozdrav!
Bez muke nema nauke!!!
 
Odgovor na temu

Pike79

Član broj: 52785
Poruke: 200
213.137.102.*



Profil

icon Re: Aplikacija za obracun plata za radnike!!!29.11.2005. u 17:48 - pre 223 meseci
Znam da je ovaj korak za izradu ovakve aplikacije dosta tezak, ali me interesuje na koji nacin da uopste krem u izradu ove aplikacije, koje podatke sa cime da vezujem?
Kako da postavim tabele za obracun plata?
Uplodovao sam primer kako sam krenuo da radim, ali mi se cini da sam se malo zapetljao i nemam bas ideje kako dalje!
Svaki komentar bi mi dobro dosao!
Hvala!

[Ovu poruku je menjao draki.mpek dana 29.11.2005. u 18:51 GMT+1]
Bez muke nema nauke!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.111.EUnet.yu.



+49 Profil

icon Re: Aplikacija za obracun plata za radnike!!!29.11.2005. u 19:31 - pre 223 meseci
Sto se izrade programa tice, u accessu ti ne mogu pomoci. Ali evo nekih informacija:
Podelis recimo radnike po radnim jedinicama (razliciti klijenti). Napravis formu u kojoj pozivas RJ i sifru radnika ili kako si vec zamislio. Iz druge tabele se uzima cena rada za taj mesec (bruto). Na osnovu koeficijenta plate radnika i cene rada izracunava se bod cas tj cena rada po satu. Ukucavas sate rada po vremenu, nocni rad, odmor, bolovanje ..... * bod cas. Na kraju od te bruto sume se odbijaju porezi, pio, zdravstveno, krediti i ostalo.
U svakom slucaju, nisam bas siguran da je access alat koji moze da odradi potpuno ozbiljan program za plate. Mozes da napravis nesto prirucno u dogovoru sa klijentom, cisto da ima neki uvid, a komplet obracun je ipak nesto drugo.
ERROR974
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Aplikacija za obracun plata za radnike!!!30.11.2005. u 07:17 - pre 223 meseci
Ja sam radio neki programčić koji mi je služio za planiranje, a ne za stvarni obračun. To što tebi treba je prilično komplikovana varijanta, pogotovo za početnika, jer aplikacija treba da radi za više firmi. Ne rade sve firme obračun na isti način. (osim ako ih ne nateraš). Negde se polazi od cene radnog sata, negde se koriste koeficijenti radnog mesta ili stručne spreme. Zatim, različito se obračunavaju dodaci, topli obrok, regres, odsustva.

Predlažem ti da aplikaciju napraviš za jednu firmu. U početku neka radi u onoliko kopija aplikacije koliko ima komitenata. Kad bolje sagledaš sve zahteve komitenata neće ti biti veliki problem da sve objediniš u jedinsvenu aplikaciju. U tvom primeru svakako nedostaje tabela sa parametrima za obračun, odnosno koeficijentima doprinosa i poreza. Tabela sa detaljima obračuna mora biti povezana sa tabelom radnika. Tabela sa parametrima može biti povezana sa detaljima obračuna a može i sa tabelom obračuniLD, zavisi od pristupa.

Kasnije ću okačiti moj primer, može da posluži kao mala pomoć.

Pozdrav.

edit: okačio

[Ovu poruku je menjao BiloKoje dana 30.11.2005. u 08:35 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pike79

Član broj: 52785
Poruke: 200
213.137.102.*



Profil

icon Re: Aplikacija za obracun plata za radnike!!!30.11.2005. u 16:43 - pre 223 meseci
Na privi pogled mi se svidja ova tvoja aplikacija, mislim da mogu sa tom idejom da napravim nesto vise sto mi je i potebno!
Nisam bas proucio ali cemu sluzi ono dugme u formi isplate "POPUNI".
Pozdrav!
Bez muke nema nauke!!!
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Aplikacija za obracun plata za radnike!!!01.12.2005. u 06:37 - pre 223 meseci
Taj programčić sam napravio radi nekih analiza, a ne za stvarni obračun. Dugme popuni služi da u podformu unese sve radnike da ne unosim jednog po jednog. U praksi najčešći je slučaj da radnici dobijaju platu prema utvrđenom koeficijentu radnog mesta plus naknada za topli obrok.Ako ima stotinak radnika, na ovaj način unesem dva podatka u formu Isplate (vrednost boda i iznos naknade za topli obrok), kliknem na dugme popuni i obračun je gotov. Živela lenjost.

[Ovu poruku je menjao BiloKoje dana 01.12.2005. u 07:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pike79

Član broj: 52785
Poruke: 200
213.137.102.*



Profil

icon Re: Aplikacija za obracun plata za radnike!!!01.12.2005. u 14:58 - pre 223 meseci
Super si to zamislio!!!
Videcu da se nadovezem na tvoj primer, da ubacim sta je meni potrebno!
Pozdrav!
Bez muke nema nauke!!!
 
Odgovor na temu

Pike79

Član broj: 52785
Poruke: 200
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Aplikacija za obracun plata za radnike!!!09.12.2005. u 00:08 - pre 222 meseci
Mislim da je ovaj poduhvat dosta tezak i da cu neko vreme da pauziram sto se ove oblasti tice!
Treba teorijski da se dobro shvati pa tek onda da se kerene u rad sa aplikacijom!
Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao draki.mpek dana 20.02.2006. u 00:55 GMT+1]
Bez muke nema nauke!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Aplikacija za obracun plata za radnike!!!

[ Pregleda: 38234 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.