Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlazak za Kanadu?

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak za Kanadu?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 25930 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?01.12.2005. u 13:32 - pre 224 meseci
Znam kumice moja... Sve ce biti ok.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?01.12.2005. u 14:12 - pre 224 meseci
nisam imao snage da procitam do kraja a da ne odgovorim...
Pokretaca teme bi sasvim dobronamerno pitao,da li mislis da kad stignes u Kanadu docekuju te sa dzakom para,i da tamo pare padaju sa drveca ko zrele jabuke?

Ja sam jedno vreme ziveo u Italiji i vrlo dobro znam da to nije tako.

Kod nas je tragedija sto narod,i mladji ljudi cak sto je tragedija beze od stvarnosti,i zamisljaju kako je eto tako svugde super a kod nas je shit.I tako im bude lakse.Mrzim kad cujem price moje generacije,samo da zavrsim faks pa da palim preko i da uzimam 3 soma eur mesecno,ja tu samo odgovorim "sine vidi labuda".

Kod nas je itekako moguce stvoriti lep novac i to posteno(ja ti garantujem to) samo je bitno(vec sam jednom napomenuo) biti sposoban i imati viziju,i kontakte.Uvek se trudi da stices poznastva,bio ovde ili u Kanadi,veruj mi to je neophodno za uspeh u poslu.Nazalost i kod nas i u Kanadi poznanstva(da ne kazem prijateljstva) se sticu uglavnom iz koristi,ali to je samo inicijalna kapisla,posle se mnoga takva poznastva koja se steknu iz koristi razviju u prava prijateljstva.

Znaci savetujem te kao bih mog mladjeg burazera(koji je btw tvoje godiste) i veruj mi krajnje dobronamerno.

[Ovu poruku je menjao Stefano dana 01.12.2005. u 15:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?01.12.2005. u 15:22 - pre 224 meseci
Citat:
Stefano
Kod nas je itekako moguce stvoriti lep novac i to posteno(ja ti garantujem to) samo je bitno(vec sam jednom napomenuo) biti sposoban i imati viziju,i kontakte.


Al zato ako nemas viziju i kontakte u vecini slucajeva u Srbiji ipak zivis na necemu sto se nakaradno zove "potrosacka korpa" iliti onome sto se na zapadu zove "elementarni minimum zivotnih uslova" - tj. da od plate mozes da kupis osrednju hranu i minimum elementarne higijene, i da se skrpis da kupis stvari za oblacenje tu i tamo.

Vec sam ti mislim jednom objasnjavao, statisticki najveca grupa ljudi jednostavno samo zele da zive normalno - tj. da rade neki prosecni posao bez nekog preteranog isticanja i pametovanja, i od plate mogu da iznajme/kupe stan na kredit, voze neka kola srednje klase, hrane se i oblace normalno, i da dva puta godisnje mogu da odu negde na odmor. Eventualno da malo pristede.

Da izvines, svako ko kaze da se u Srbiji 2005 to sa prosecnim poslom moze... je notorna lazovcina. Sa prosecnim poslom u Kanadi, to sigurno mozes da uradis.

To je razlika...

A ti ako si "sa vizijom" i "imas kontakte" - obicno ti ne treba ovaj forum da znas sta ces da radis sa sobom - svakako ljudi sa vizijama i kontaktima imas max. 10% u nekom drustvu - ostalo su ljudi koji su ipak prosek - i to ne "prosek" tipa "jedva srednja strucna sprema" vec prosek svih... prosecni inzenjeri, doktori, VKV radnici i sl..

@edit - ne mislim ovde pritom ni na koga iz ovog topica... jednostavno, prosecan covek kad masta o zivotu "na zapadu" - ne masta o nekom "pravljenju lepog novca" vec o normalnom zivotu.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 01.12.2005. u 16:26 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?01.12.2005. u 15:37 - pre 224 meseci
Stefano ,slazem se sa prethodnim postom osim sto ja tebi garantujem da postenim radom nikada nista nece zaraditi .
Ili da predefinisem , neko je super ako ne najbolji u svom poslu radeci za nekog (nema pocetni kapital , nije dobar u vodjenju svoje firme itd. ) nikade nece nista zaraditi .

Jesi li ti napravio lep novac uz gore navedene kvalitete ?
Je li neko koga znas ?
Kako ?

Jedni ako ne mislis na sledecu varijantu:
sposobnost - da pogodis loto ? igras kosarku kao Jordan ? itd.
viziju - pravljenje motora v12 koji trosi 2 l dizela
kontakte - pdiddy , boris tadic , bill gejts itd.
gore navedeno kombinacije vecina nas nema , a ako nisi mislio na to napisi na sta si mislio ? jer sa takvim kombinacijam mozed da budes milijoner i u Kongu a za vecinu populacije (99.98%) je tako nesto neostvarljivo ( berem vise nego da odes u kanadu i radis za 10000 USD )


Danilo u krajnjem slucaju ako ti nesto podje lose , vratices se u srbiju i to je to , znaces da is pokusao , dao sve od sebe i to je to . par protracenih godina nije nista , i ja sam bio 13 meseci u vojsci ... mozda bi bilo bolje da sam za to vreme radio i ustekovao 5000-6000 evra ali sta sad....

Ali ako ne uradis i ostanes ovde , kajaces se .... sto zbog te devojke , sto zbog mogunosti da odes odavde ... i to ce ti uvek biti opravdanje za sve sto ne uradis dobro u zivotu .

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?01.12.2005. u 20:29 - pre 224 meseci
Obojici cu da odgovorim.
I ja mislim na normalan zivot a ne na to da covek bude milioner.
Naprimer evo da uzmem primer moje keve,ona recimo radi vise toga,ali najvise kao prevodilac i to stranim firmama,kad kod nas sklapaju poslove,i to se lepo placa,sasvim lepo,necu da govorim o ciframa,ali sasvim dovoljno da ne oskudevam ni u cemu tj.da zivim kao "sav normalan svet".Doduse radi ona jos par poslica i nesto oko turizma ali prevodjenje je za sada glavna stvar.
Znaci i ja mislim na normalan zivot.Moja Majka to radi zato sto ima kontakte sa tim firmama,koje je jos ranije stekla po inostranstvu dok je kako ja to kazem,radila za druge(tj.bila zaposlena).Za prevodjenje ti ne treba neka vizija al za turizam treba(naprimer koja ce destinacija za nase turiste biti aktulena kad dodjemo na belu shengen listu).

Uzmimo i drugi primer,od mog poznanika cale,radio za transped i ta je firma pukla(ili je blizu pucanja) lik je osnovao svoju firmu pre nekoliko godina(mozda cak i 10-tak godina ne znam) za spediciju posto je imao dobre kontakte sa hapad loydom (posto su oni radili sa transpedom) on je ugovorio sa njima saradnju,tacnije postao je njihov zastupnik za nasu zemlju.U firmi ih radi samo cetvoro,on,2 sina,i sekretarica,ulaganje-pocetno je bilo jako malo(samo za lokal prakticno),a sada jedan sin vozi Subaru Imprezu 2004 godiste,drugi Toyotu Avensis 2004 godiste,imaju plasma tv na gajbi...

znaci moze,mislim znam da ce se naci neko ko ce poricati ove moje primere,ali tako je,vizija i kontakti,su najvazniji.
 
Odgovor na temu

Danilo Cvjeticanin
Danilo Cvjeticanin
Apatin-Beograd

Član broj: 9614
Poruke: 3517
*.apatinonline.net.



+37 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?01.12.2005. u 20:42 - pre 224 meseci
Covece,

Pa lepo sam rekao da mi pare uopste nisu bitne jer ih imamo. Samo sam naveo sto bih radio ovde za nekih 300 eura kada na zapadu mozes sa istim znanjem da uzimas 3000eura i vise :)

Hvala na odgovoru i sam znam da tamo nije nista sjajnije nego ovde ali makar se zna red i neka kultura. Ovde mogu samo da gledam ocu li sutra biti ziv!?!? Jel vidite ljudi sta se desava ovde?

U svakom slucaju kad ja nju ozenim znam da me nista ne moze da spreci da odem tamo i da zivim sve izpocetka (sto je tema). Znaci ljudi da ne idemo u offtopic tema je "odlazak u kanadu" a ne "koliko zaraditi na zapadu".

Svestan sam ja svega sto vi meni govorite, ali sumnjam tj siguran sam da ce neko uspeti da mi promeni misljenje. SAMO ONA MOZE DA MI PROMENI MISLJENJE I NIKO DRUGI!

Hvala jos jednom na odgovorima (nadam se da ce ih biti jos).
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?01.12.2005. u 20:56 - pre 224 meseci
Pa 3000 eur za pocetak je ipak san...ako doguras do managera neke firme verovatno ce biti java da ti ostane neto 3000 eur.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?01.12.2005. u 21:00 - pre 224 meseci
@Stefano...

Zasto bi neko to opovrgao - to sto pricas je savrseno tacno, ali vidi, naveo si primere par uspesnih ljudi u Srbiji... eto u Srbiji se pod "dobrim zivotom" smatra imanje kola od 2004 godine i plazma TV-a.. lepo, nije lose - ali za taj "dobar zivot" moras da ... ne budes prosek, jel da? Da.

E sad, zamisli onih 90% prosecnih lekara, prosecnih masinshih inzenjera, prosecnih gradjevinara, prosecnih racunovodja, prosecnih tehnicara, i sl... koji nemaju "vizije i kontakte" - da li u Srbiji mogu da imaju plazma TV-e i kola iz 2004 god? Ne mogu.

E sad - uzmi na primer sasvim prosecnog lekara na tom zapadu, UK, DE, USA - 10 godina staza, plata na godisnjem nivou bruto oko 50 hiljada evra, neto oko 2000 evra mesecno.

Stan - 600, kredit za kola 300, kredit za tu cuvenu plazmu 50-80, hrana i higijena 400, struja i telefon 150... 1500 evra... ostane ti 500 evra mesecno za odecu, obucu, izlaske i stednju za 2 godisnja odmora.

A onda se opet vrati u Srbiju i razmisli o proseku strucnih ljudi....

O tome se radi prosek u Srbiji zivi losije od proseka u DE, USA, itd... ko se snadje - moze da se snadje i u Burkini Faso, Kini, Srbiji, Indiji - i da bude i multimilioner - ali stvar je u proseku = najvecem broju ljudi.

Slika i prilika te Srbije je 16-18 hiljada dinara mesecno :(

Znam da ce neko sad da kaze "a sto se ne potrude" - pa ne mogu svi ljudi da se potrude i da budu snalazljivi - nije prosecan Srbin nista manje ili vise sposoban od prosecnog Engleza ili Nemca - ali je ekonomsko okruzenje takvo da on neminovno losije zivi i ima manje prostora za lagodan zivot za istu kolicinu rada
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?01.12.2005. u 22:20 - pre 224 meseci
@ stefano Takvih primera koje ti navodis ,da neko ima privatnu firmu u kojoj mu rade sinovi koji voze novija kola , bolje zive od ostale populacije , imaju dobre kontakte itd ima svugde samo sto je ekvivalent tome u kanadi Akcionarska firma , gde sinovi glavnog akcionara imaju privatne avione i jahte od 17 metara

dakle kao sto rece (opet ) Ivan , u obzir moramo da uzmemo prosecnog coveka , koji nema nikakve kontakte nego samo svoje znanje i vestinu iz posla koji obavlja .

poz
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.149.eunet.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?01.12.2005. u 23:17 - pre 224 meseci
Dimkovicu gresis mnogo, jer treba da uzmes u obzir kvalitet prosecnog npr. masinskog inzenjera ovde i u DE, USA..., i onda ce stvari doci na svoje mesto...

Ako nekome nije jasno, ovde prosek prave neznalice i dzabalebarosi pa stoga i tolika prosechna plata...oni koji rade ljudski mogu sebi da priuste za pristojan zxivot (uglavnom).

specijal edit posta za crvene, jel valja sada?


Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?01.12.2005. u 23:41 - pre 224 meseci
Nije tacno , cistacica i ovde i u DE radi isti posao a ovde ima manju platu , troskovi zivota su mozda 20% veci u de .
isto kao sto bi prozvani Dimkovic imao ovde platu 300 evra , tako da gresis . A i zasto onda ne dolaze ameri ovde da rade a ne mi tamo .

poz.
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?02.12.2005. u 00:07 - pre 224 meseci
@Ivan Dimkovic @Milos niks
Ako pričamo o prosečnom čoveku koji nema vizije, poznanstva, nije snalažljiv, ne želi da lupa glavom itd., nego pošteno da određuje svoj posao i da za to dobije solidnu platu od koje može solidno da živi, dakle takav prosečan Srbin verujem nije u stanju da sebi obezbedi boravišnu vizu, posao i sve ostalo u Kanadi ili nekoj drugoj razvijenijoj zemlji. Tako da je iluzorno i razmatrati tu mogućnost jer on jednostavno nije snalažljiv i ne želi da se dodatno angažuje, pa kao što ne bi mogao da organizuje posao sebi u Srbiji, tako ne bi mogao ni da sredi boravišnu vizu i posao preko jer to danas nije ni malo jednostavna stvar, čak, rekao bih da se za 99% prosečnih ljudi graniči sa nemogućim. Takvi su zakoni, obezbedili su se na sve moguće načine, Srbija je kavez nažalost.
Ljudi pričaju o inostranstvu, a često nemaju nikakvih osnova, ne znaju jezik, nemaju radnog iskustva, nisu se nikada ni odvajali od kuće, naravno ima izuzetaka, ali većina je takva, bar ja mahom srećem takve ljude.
Iskreno nisam sreo čoveka koji je fakultetski obrazovan, priča tečno nemački ili engleski i da pri tome kuka kamo mu ne ide, kako ne može ni preko da ode...itd. Obično kukaju ljudi koji nemaju nikakve osnove i kvalifikacije ni za ovde, a još manje za inostranstvo.
 
Odgovor na temu

ivicat13
Sumadija

Član broj: 54736
Poruke: 108
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?02.12.2005. u 20:21 - pre 223 meseci
Citat:
Djomloun: Dimkovicu gresis mnogo, jer treba da uzmes u obzir kvalitet prosecnog npr. masinskog inzenjera ovde i u DE, USA..., i onda ce stvari doci na svoje mesto...

Ako nekome nije jasno, ovde prosek prave neznalice i dzabalebarosi pa stoga i tolika prosechna plata...oni koji rade ljudski mogu sebi da priuste za pristojan zxivot (uglavnom).
]


Djomloun, gresis mnogo. Poznajem odredjen broj mas. ing. koji su 'prosecni' i iznad 'proseka' (po znanju i zalaganju) ali koji primaju platu koja je ispoood proseka. Mada ako pogledas onu lepsu stranu, imaju za stan i hranu a ostane nesto i za garderobu...
Odosmo u off top.

@Danilo
Kako imas priliku da odes odavde, obavezno je iskoristi. Ako ti se ne svidja u Kanadi, lepo se vrati. Ali ces znati da si probao i neces se kajati. Ukoliko ne odes, kad-tad ces sebi reci: "Eh sto nisam otisao?". Mnogi ovde nemaju hrabrosti i/ili volje za tako nesto a zeleli bi da odu, dok nekima je ovde lepo da malo rade, malo primaju i kukaju.

Idi i ne okreci se...

[Ovu poruku je menjao ivicat13 dana 02.12.2005. u 21:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivicat13
Sumadija

Član broj: 54736
Poruke: 108
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?02.12.2005. u 20:32 - pre 223 meseci
Zaboravih. Nadji jednu 'nasu' Kanadjanku za mene da se zaljubim pa da odletim na krilima ljubavi hihihi...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?02.12.2005. u 21:47 - pre 223 meseci
Citat:
zlatousti:Obično kukaju ljudi koji nemaju nikakve osnove i kvalifikacije ni za ovde, a još manje za inostranstvo.

Svaka cast!!! ovom recenicom si rekao ono sto sam ja hteo da kazem.

[Ovu poruku je menjao Stefano dana 02.12.2005. u 22:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.tippnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?02.12.2005. u 22:56 - pre 223 meseci
Citat:
ivicat13: Zaboravih. Nadji jednu 'nasu' Kanadjanku za mene da se zaljubim pa da odletim na krilima ljubavi hihihi...

Hehe :) moze i za mene jedna... Mada ja sam isto vec pokreno sve zivo na osnovu faxa i mojih projekata za odlazak ali od viska glava ne boli.
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?02.12.2005. u 23:01 - pre 223 meseci
Zanimljivo , a kakve vam kvalifikacije trebaju da bi ste cistili neke prostorije , pravili hranu , pakovali nesto , bavili se zavarivanjem , teskom mehanikom, poljoprivredom itd.

Cine mi se da ste vas dvojica jedini koji imate visoke standarde , vecina "obicnih" ljudi radi ipak "obicne" poslove a oni su isti i ovde i u kanadi, Eu , USA, kini ,kongu ....

S tim da je bez dravljanstva u nekim zemljama jako tesko doci do "obicnog " posla .

PS: Danilo i meni jedna kanadjanka , ali orginal sa copyrightom :))
 
Odgovor na temu

zlatousti
Software developer

Član broj: 20465
Poruke: 504
*.sksyu.net.



+10 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?03.12.2005. u 01:11 - pre 223 meseci
Citat:
Milos niks:
S tim da je bez dravljanstva u nekim zemljama jako tesko doci do "obicnog " posla .

Upravo to, a ko je snalažljiv, snaćiće se bilo gde, pa i u Srbiji. Nemam ja viskove standarde, nego ih ima EU, USA, Kanada... ne primaju oni bilo koga, ne primaju prosek to je poenta, a onima što su iznad proseka može da bude dobro i ovde.
Da se razumemo, nemam ništa protiv da dečko ode za Kanadu i ne bih mu rekao da pokuša ovde ako ima izgledne šanse da ode, ali meni sve to izgleda kao pucanj u prazno. Pitam se u kom su fazonu roditelji te devojčice kad žele da im se ćerka uda sa 18 godina? To mi je malo onako čudno... Ipak su to godine kad čovek još treba da se bavi mnogim stvarima kojima ne može u braku...
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.yu
Via: [es] mailing liste

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?03.12.2005. u 04:04 - pre 223 meseci
Studiram Masinski fakultet u Bgd pa sam zato i uzeo dip. mas. inz. za
primer, i ne gresim uopste...mada naravno pitanje je sta je prosek (tj.
prosecno znanje), ono sto ja smatram (i na koje se to ljude odnosilo) je
masinski inzenjer koji ima sledece:

-ozbiljnije poznavanje rada na racunaru, da koristi Windows, Office, zna da
crta na racnunaru, Catia-i npr. ili nekom srodnom programu, da zna da
koristi internet i google za informacije koju su mu potrebne

-da ima zadovoljavajuce znanje engleskog jezika

-(pozeljna dozvola B kategorije)

-da je zavrsio fax sa nekim ok prosekom, recimo 7.5 i da je ispite spremao
da bi znao a ne da bi polozio

Kao sto sam rekao studiram MF, i mogu reci da dobar deo ne zadovoljava
nisxta od navedenog, zavrsili su fax i nisu se pomerili od rapidografa i
milimetarskog papira, a kako su ispite davali prica za sebe...e sada ne bi
bio problem sto neko recimo ne zna da crta na racnunaru ali da hoce da
nauci, vec jednostavno nece, mrzi ih, odnosno nisu svesni da im je to
neophodno.
Da ne mislis da pricam u prazno, evo jednog primera, prosle godine je bio
organizovan kurs crtanja na racunaru za dz, ajde da kazemo da je bilo 20-tak
polaznika u grupi, posle 2-3 casa ljudi se smorili/ili sta vec (!??) pa nas
je zavrsilo mozda 7 iz grupe...

I dalje tvrdim da je znanje na niskom nivou pa shodno tome su i tolike
plate...
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

ivicat13
Sumadija

Član broj: 54736
Poruke: 108
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Odlazak za Kanadu?03.12.2005. u 07:04 - pre 223 meseci
Ti tvrdis da je znanje na niskom nivou jer si cuo neke price i/ili video nesto tako. Spominjes grupu koja je isla na kurs crtanja. I vas 7 je zavrsilo. Znaci vi ste studenti. Pa to nije greska drugih ako ste nezainteresovani vec vasa.

A one inz koje sam ja spomenuo su ljudi koji rade godinama sto znaci da imaju iskustvo, znanje, znaju da rade na racunaru (naravno i neki specijalizovani software za CAD), i znaju bar jedan strani jezik a neki i dva.

Citat:
I dalje tvrdim da je znanje na niskom nivou pa shodno tome su i tolike
plate...


Na osnovu cega ti to tvrdis? Na osnovu kolega sa faksa ili gledas sire? Mada kada se setim nekih ljudi, delimicno si u pravu...

PS; Prvi sam se javio za 'nasu' Kanadjanku, zao mi je :D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odlazak za Kanadu?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 25930 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.