Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvucnici za surround system

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Zvucnici za surround system

[ Pregleda: 4464 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos84
Milos Radivojevic
Nis

Član broj: 40697
Poruke: 9
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Zvucnici za surround system15.12.2005. u 14:44 - pre 222 meseci
Kakve zvucnike treba postaviti za surround system 5.1 tj. kucni bioskop?
Kakvi idu napred, kakvi pozadi a kakav je centralni, tj. koji su visokotonci, srednjotonci ili bas zvucnici?

[Ovu poruku je menjao milos84 dana 16.12.2005. u 19:35 GMT+1]
milos
 
Odgovor na temu

Neverall

Član broj: 51734
Poruke: 268
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Zvucnici za surround system15.12.2005. u 16:54 - pre 222 meseci
Evo prijatelju= j a bi trebao znati nesto o tome buduci da sam slusao elektroakustiku u osijkeku....Covjek reagira na frekvencije od 20 Hz do 20000 Hz....ostale frekvencije ne cuje,iz vise mane prakticnih razloga....Da recimo ne bi ga smetalo kucanje srca ili protok krvi u zilama....Veoma pojednostavljeno Niskotonci pokrivaju nize frekvencije,srednjetonci pokusavaju da se iz njih mogu izvuci i reproducirati i zvuk (zvucni valovi) i ,hajdemo reci,i oni dubokih i oni niskih frekvencija ,a logicno slijedi da ovi posljednji,visokotonci rade sa zvukom vecih frekvencija...Postoje neka karakteristicna svojstva koji odredjuju kvalitetu zvucnika.....a neka ,dodatna ,ovise i o samoj prostoriji gdje se zvucnici nalaze.....Recimo ja imam Labtecove zvucnike, subwufer,koji se smjesta na podu od prostorije u kojoj radis,on je zapravo bus,to je ono kod klinaca koji recimo obozavaju tehno pa se cuje ono nisko ,buf buf buf buff,znaci pise ti ,front = prednji zvucnici ,jedan lijevi= left i desni = right,kuzis,isto tako i straznji ,rear= odostraga.... Mozes naci puno vise podataka o zvuku,tj. elekrtoakustici kao znanosti koja radi sa zvukom na www.tvz-ino.hr ,informaticko odjeljenej,download...
Never
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Zvucnici za surround system

[ Pregleda: 4464 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.