Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18327 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

extramedia
Nemanja Milenkovic
Padinska Skela

Član broj: 78055
Poruke: 95
213.244.197.*



Profil

icon Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa18.12.2005. u 15:49 - pre 222 meseci
Pozdrav,

Prilikom registrovanja agencije, racun sam otvorio u tada Delta Banci i dobio VISA Electron karticu koja je povezana sa racunom (ziro racunom) agencije, dakle ne mojim privatnim racunom.

Interesuje me da li i kako ova kartica moze da se koristi za E-transakcije?
Do sada sam pokusao da je koristim pri on-line kupovini, ali - nista. Jednostavno dobijam poruko "Credit card is not valid" ili slicno... mada, naravno, radi na svim ATM-ovima kod nas.
Hvala svima.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa22.12.2005. u 12:19 - pre 222 meseci
Tu karticu ne mozes da koristis na netu.
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
194.247.199.*



+4 Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa22.12.2005. u 12:52 - pre 222 meseci
Citat:
bokili: Tu karticu ne mozes da koristis na netu.


Nije tacno, ima sajtova koji primaju Visu Electron.
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
82.208.208.*



Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa22.12.2005. u 13:48 - pre 222 meseci
Da, ali ne i Visa Electron Delta Banke..

Visa Electron Americke banke moze da se koristi bilo gde na netu, a drugo su nase electron kartice...
 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
194.247.199.*



+4 Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa22.12.2005. u 14:02 - pre 222 meseci
Citat:
bokili: Da, ali ne i Visa Electron Delta Banke..

Visa Electron Americke banke moze da se koristi bilo gde na netu, a drugo su nase electron kartice...


A u cemu je razlika? Ne izdaje Intessa (delta) neku "svoju" Visa karticu, nego standardnu Visa karticu.
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
..ubr10.newm.blueyonder.co.uk.



+5 Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa22.12.2005. u 14:18 - pre 222 meseci
Banka odlucuje koje ce kanale placanja da "otkljuca" za karticu koju izdaje.

Banka Intesa je odlucila da "zakljuca" kanale za sva "card-not-present" placanja (online, telefonsko, postom, ...) za svoju VISA Elektron karticu.
 
Odgovor na temu

extramedia
Nemanja Milenkovic
Padinska Skela

Član broj: 78055
Poruke: 95
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa22.12.2005. u 14:30 - pre 222 meseci
Ok, ljudi...

Malo sam se raspitao u banci i potvrdili su hecky-jeve reci...


Dakle Visa Electron kartica Delta Banke (Banca Intesa) iliti Visa Business kartica se moze koristiti samo u "card-present" modu, dakle u bankomatima i ostalim prodajnim mestima koja imaju odredjene citace.

Inace..... Pro Credit banka daje besplatno Visa i Master Classic kartice do 31.12.2005. godine. Zapravo postoje troskovi otvaranja racuna (ko nema) u Pro Credit banci i troskovi prijave za Visa Classic odnosno Master karticu sto ukupno dodje oko 230 din odnosno malo vise oko 260 za one koji hoce limit veci od 100000 din.

Obe kartice se, naravno, vrlo uspesno mogu koristiti za online transakcije i sl.

Pozdrav i hvala svima koji su dali svoj doprinos ovoj temi.
 
Odgovor na temu

minikola
Bgd

Član broj: 64010
Poruke: 107
*.109.eunet.yu.

Jabber: nikolam


+1 Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa06.01.2006. u 01:03 - pre 221 meseci

Jesi li ih pitao,

zašto ne uvedu Visu kakvu imaju

Vojvođanska i Rajfajzen (internet i virtuon) ?


Mislim, debitna Visa samo za internet.

(i bez troškova posedovanja iste)

 
Odgovor na temu

igors
Igor Srdanovic
Srbija

Član broj: 1894
Poruke: 159
194.247.199.*



+4 Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa09.03.2006. u 15:08 - pre 219 meseci
Citat:
extramedia: Ok, ljudi...

Malo sam se raspitao u banci i potvrdili su hecky-jeve reci...

Dakle Visa Electron kartica Delta Banke (Banca Intesa) iliti Visa Business kartica se moze koristiti samo u "card-present" modu, dakle u bankomatima i ostalim prodajnim mestima koja imaju odredjene citace.


Mala dopuna - uspesno sam platio usluge na 2 sajta svojom Visa Electron karticom Banca Intesa-e. Da li su nesto promenili pa sada moze da se placa ili je tako moglo i ranije a call centar nije znao - to ne znam. U svakom slucaju probacu jos na par sajtova pa cemo videti.
Failing to plan is a plan to fail.
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa16.05.2006. u 21:41 - pre 217 meseci
Na kojim si sajtovima uspeo da je koristis? I ja je imam ali nije mi polazilo za rukom mada sam je probao odavno
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6609
*.152.eunet.yu.



+536 Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa18.05.2006. u 00:00 - pre 217 meseci
Na Amazon.co.uk prolazi bez problema. Probano pre 3 dana.
 
Odgovor na temu

tox!e
NS

Član broj: 20007
Poruke: 269
*.budisava.net.

ICQ: 267386221


+3 Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa08.11.2006. u 23:32 - pre 211 meseci
Mozda je malo offtopic, ali ...
Da li neko moze malo da mi pojasni debitni program intesa banke.
Konkretno me interesuje sta je potrebno za izdavanje Visa electron kartice za studente.
I jos jedno pitanje za korisnike Visa Electron kartice Intesa banke.Koliko je odrzavanje kartice i pri otvaranju koja je minimalna svota novca koja treba da bude na njoj.
Ovo me buni : "Visa Electron je debitna kartica namenjena vlasnicima deviznih računa sa minimalnim ulogom od 250 EUR. Celokupna potrošnja, bilo da je izvršena u inostranstvu ili u zemlji obračunava se u eurima. Limit potrošnje ovom karticom određen je visinom sredstava koju posedujete na deviznom računu."

Jel sada na kartici moraju obavezno da budu devize ili mogu i dinari?

Mozda cete mi reci "Idi u banku i raspitaj se" mislim i to cu uraditi cim ugrabim vremena, ali prvenstveno me interesuju vasa iskustva, kako, sta, koliko, dokle ...

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa08.11.2006. u 23:48 - pre 211 meseci
za cene ne znam nemogu ti reci koliko i da li naplacuju, debitni program i uopsteno debitne kartice su kartice koje koriste sredstva koja imas na racunu. Posto kartica koju zelis da uzmes je vezana za devizni racun moras imati devize dakle trebalo bi da menjas dinare za evre i onda ih uplatis na racunu i koliko imas toliko trosis. Sto ne uzmes kao student npr. Visa Internet Vojvodjanske banke minimum je 20 evra za uplatu, bolje je nego ako moras u Intesi da das 250. Mada sacekaj verovatno ce se javiti jos neko
 
Odgovor na temu

Ivan Miladinović
Ivan Miladinovic
All around the web

Član broj: 26492
Poruke: 592
*.3dnet.co.yu.

ICQ: 321748581
Sajt: www.sanovniktumacenjesnov..


+1 Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa09.11.2006. u 00:21 - pre 211 meseci
Citat:
tox!e: Mozda je malo offtopic, ali ...
Da li neko moze malo da mi pojasni debitni program intesa banke.
Konkretno me interesuje sta je potrebno za izdavanje Visa electron kartice za studente.
I jos jedno pitanje za korisnike Visa Electron kartice Intesa banke.Koliko je odrzavanje kartice i pri otvaranju koja je minimalna svota novca koja treba da bude na njoj.
Ovo me buni : "Visa Electron je debitna kartica namenjena vlasnicima deviznih računa sa minimalnim ulogom od 250 EUR. Celokupna potrošnja, bilo da je izvršena u inostranstvu ili u zemlji obračunava se u eurima. Limit potrošnje ovom karticom određen je visinom sredstava koju posedujete na deviznom računu."



Vidi evo ja imam Visu Electron banke intesa (drzim je u ruci).

Otvaranje racuna trajalo 20 sec. Nista nisam platio (ili mozda neku proviziju ne secam se).
Trosim koliko imam.
Nisam obavezan da imam novca na racunu.

Zadovoljan sam - na mnogo sajtova prolazi.

Toliko ja znam.
Malo sam umoran pa mozda sutra dopunim iskustva ako ti je ovo malo.
 
Odgovor na temu

gacesai
Bgd

Član broj: 91060
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.klimauredjaji.com


Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa07.01.2007. u 18:33 - pre 209 meseci
Jel to znaci da je Intesa pustila online placanje za Visa electron?
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa14.01.2007. u 18:02 - pre 209 meseci
Nikad nije ni bilo zabranjeno placanje visa eletron karticom. Mozes slobodno da zanemaris one gornje komentare.

To sto neki sajt ne prihvata visa electron kartice ne znaci da se visa electron karticama Banca Intesa ne moze placati na net-u.
 
Odgovor na temu

dejan_su
Dejan Balazevic
Subotica

Član broj: 9453
Poruke: 483
*.eunet.yu.

ICQ: 337366387


Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa10.05.2007. u 17:48 - pre 205 meseci
A ako mi prodje kod neke kladionice, da li cu moci da primim uplatu iz inostranstva na racun za koji je vezana kartica??
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
195.178.57.*

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa27.06.2007. u 08:42 - pre 203 meseci
Pozdrav,

Kakva su iskustva sa moneybookers i ovom karticom?

Hvala
 
Odgovor na temu

SlavenR
Slaven Radovic
Beograd

Član broj: 146064
Poruke: 13
89.216.223.*



Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa07.07.2007. u 12:24 - pre 203 meseci
Ne znam da li je neko primetio... ali Intesina Visa Electron prolazi i na sajtovima gde nije ponudjena Electron vec samo "obicna" Visa...
"Only one thing is impossible for God: to find any sense in any copyright law on the planet." Mark Twain
 
Odgovor na temu

vuki68
Serbia

Član broj: 16091
Poruke: 356
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa07.07.2007. u 12:42 - pre 203 meseci
Citat:
SlavenR: Ne znam da li je neko primetio... ali Intesina Visa Electron prolazi i na sajtovima gde nije ponudjena Electron vec samo "obicna" Visa...


Ama ljudi nemojte da vas buni to sto negde na sajtu pise "credit card" , prolaze sve VISA kartice bilo kreitne ili electron debitne, ako banka koja vam izda karticu to odobri , i ako na nekom sajtu srbija nije na crnoj listi.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Iskustva sa VISA Electron Delta Banke - Banke Intesa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18327 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.